Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

sisi
6. mar 2008

Ahojte jednu antikoncepciu som uz brala diane 35 . Krvacala som po nej 14 dni nakoniec som musela ist na kyretaz. Mavam bolesti pred menzesom aj 6dni. Moj doktor ma poslal na laparoskopiu po ktorej nezistili nic. Dnes som si mala dat zaviest mirenu no co ked zacnem zase krvacat .Na jednej strane nechcem mat tie ukrutne bolesti na druhej strane nechcem ist znovu na kyretaz. Mne sa prave po porodoch vsetko zhorsilo. Moje najlepsie obdobie je ked uz menzes zacne. Asi som jedina baba ktora ma menzes rada.

teira
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisi
6. mar 2008

MNE MOJ DOKTOR POVEDAL ZE MAM ZILNATU MATERNICU. NEVIETE CO TO ZNAMENA , NEMOZEM MAVAT BOLESTI AJ PRE TO. 😀

sonoga
7. mar 2008

teira, v case kojenia by zena nemala brat ziadnu hormonalnu antikoncepciu a taktiez by nemala mat ani mirenu, pretoze tym dava hormony aj dietatu

wienika
8. mar 2008

sonoga, neviem, ci to tak je, ja mam mirenu zavedenu hned po sestonedeli, doktor povedal, ze je najlepsia pre telo a ze nevadi pri kojeni.... nemala som doteraz ziadny problem, menzes nemam, co mi vyhovuje, obcas nejake 2dnove spinenie, ale konecne ziadne bolesti a nalievanie prs, bolenie brucha a vobec celeho PMS... vrelo odporucam kazdej zene, ktora neplanuje babo aspon 3-5 rokov

mackul
12. mar 2008

Som velmi prekvapena, ze z Mireny priberate...........po 40 tke sa tuky pomalsie spaluju..skor by som to pripisala k veku...ako k Mirene. Moj muz po 40-tke zacal priberat a pritom sa viac obmedzuje v jedle. Pisala som ze som s Mirenou spokona...ale....teraz mavam nepravidelne menzes a slaby...a zacali u mna obavy ci nie som tehotna...mam z toho stres...casom sa vsetko ukaze 🙂

mackul
12. mar 2008

teira...aj mne bolo zle ked mi ju zadviedli, lebo som nerodila, tak ma to bolelo, krutila sa mi hlava, mala som bolesti ako keby som mala dostat menzes.Tiez bol pre mna manzel. Nebude to trvat dlho.
Ked som brala tabletky ani som nevedela kedy mi prisiel menzes...teraz ked mam Mirenu uz par dni pred menzesom mam bolesti, boli ma brucho, krize.

kvietky2
14. mar 2008

Ahojte,mne lekárka hovorila o tej Mirene a spomýnala mi nejakú lacnejšiu Danu za 1000Sk.Máte s tým niekto skúsenosti?Dakujem.

olika
14. mar 2008

cavik 😀 ja som zufala.nielenze priberam odkedy mam mirenu ale posledne mesiace mam menzes stale bolestivy.nie iba prvy den ale skoro kazdy den .teraz mam menzes sice je to slabsie krvacanie ale trva to uz vyse tyzdna. 😢 zajtra budu dva roky od zalozenia a stale ten vysledny efekt nieje taky aky by mal byt.po menzese navstivim lekarku a uvidim co mi povie.lenze nemam ani sajnu do kedy ho budem mat.kazdy den to rozoberam a velmi ma to trapi.asi mi nieje sudena ,myslim ta mirena.majte sa vsetky pekne a pekny víkend. 😝 😵 😝

ria7
17. mar 2008

Čaute baby.Som po zavedení Mireny 3 týždne,ale od vtedy v kuse špiním, teraz už aj krvácam,zase špiním,...neviete koľko to bude trvať? Mám aj bolesti v podbrušku normálne ako keď som mala menštruáciu.Máte niektorá takéto skúsenosti?Na kontrolu mám ísť až o 3 mesiace.Teším sa na odpoveď, čaute 🙂

olika
18. mar 2008

ahoj ria.prečítaj si príspevky a dozvieš sa viac. 😎 každá z nás má alebo mala iné príznaky.týka sa to aj toho špinenia. 😲 maj sa

natik
22. mar 2008

Ahoj Ria7. Ja mám Mirenu zavedenú tiež 3 týždne a mám presne to čo ty, len k tomu som sa vyhádzala ako puberťáčka z čoho som viac na nervy. A na kontrolu idem tento týždeň, takže hneď po mesiaci od jej zavedenia.
Ja by som sa chcela opýtať, či neviete ako je to s tampónmi? ďakujem a všetkým prajem len to naaaj. 😉

wienika
22. mar 2008

natik, tampony mozes pouzivat, aspon mne to povedal doktor...povedal aj to, ze sa moze stat, ze asi rok po zavedeni mireny moze a nemusi mat zena tazkosti, nepravidelne krvacanie a spinenie. ja som to mala asi 2-3 tyzdne, potom to preslo, resp. teraz nekrvacam vobec, obcas po sexe iba take spinenie. ja ma skor iny problem 😖 moj manzel to citi a ho to trosku reze...uz som si to bola aj skratit, ale nic.....a to pri tom nema nejakeho obra 😝 tak neviem...mate niektora tiez takyto problem?

janulkab
23. mar 2008

Ahojte baby,
tak aj ja som bola pred rozhodnutim dat ci nedat si Mirenu. Zijem v Usa a tam mi doki povedala, ze mi ju kludne da aj pocas kojenia, lebo hormony sa nedostavaju do tela, ale zostavaju len v maternici. Teraz v zime som isla na SK s tym, ze si ju dam na 100% zaviest tam(koli cene) a tam si ma dokina posadila a povedala mi , ze ona akekolvek vnutromaternicove teliesko neodporuca, lebp najtazsie zapaly, ake v nemocnici mavaju su prave z toho a je velka sanca, ze to telo nmusi prijat. Odporucila mi NOVURING(asi tak sa to pise), su to kruzky robene z toho isteho materialu ako srdcove chlopne, na ktory sa nenabaluju bakterie, zavadzaju sa raz za mesiac, okolo krcku maternice.No ale az po kojeni, takze ...... 😅 smola. No a mam si vybrat.

janulkab
23. mar 2008

Oooo zabudla som, ze mam butalne krcove zily.

natik
23. mar 2008

Wienika ďakujem Ti za odpoveď. Už ich aj používam, lebo je to pre mňa pohodlnejšie. dík. 😅 A s tým manželom! Ja som to môjmu ani nevravela, že by mohol niečo také cítiť, lebo na 100 %, keby to vedel tak aj my by sme s tým mali problém. V tom smere je to u nás ok a musím povedať, že náš sexuálny život sa zmenil o 100% od vtedy ako mám Mirenu. Samozrejme k dobrému. 😀 😵

wienika
24. mar 2008

natik, tak fajn..moj manzel si na to akosi zvykoil, lebo uz to nekomentuje 😉
co sa tyka sexu, nikdy sme nemali problem, ani pocas tehu, ani po sestonedeli....a to som rada..ako pocuvam, ze baby po porodoch nemaju chut a vsetko kvoli muzom odtrpia.....myslim, ze je to aj psychika.....

matar
24. mar 2008

neviete niekto náhodou, ked má žena zavedenú mirenu a chce ju dať preč či už preto, že má bolesti, časté špinenie... jednoducho jej nesadne, či sa jej vráti spať aspoň časť z peňazí, čo do nej vrazila?

nedelova
24. mar 2008

ahoj kvietky2,
o dane ti mozem porozpravat, lebo prave dnes som si ju nechala vybrat po 8 mesiacoch. je mi to luto, lebo som si myslela, ze budem mat 5 rokov pokoj a nebudem....... nebudem ta strasit, je to ako hociktora antikoncepcia. niekomu sadne a niekomu nie. mne bohuzial nesadla asi preto, ze som zistila, ze mam alergiu na med a nikel. hned po zavedeni som mala tyzden krce a vytok. doktor mi nasadil atb, ze aby sme to udrzali. krce zmizli ale vytok zostal po celu dobu. to by nebolo take strasne, ale v decembri som dostala tazku kontaktnu dermatitidu v nohavickovej oblasti. vraj prasok, hygiena a material nohaviciek....bolo mi to divne, ale vsak mozno. kortikoidy a antihistaminika zabrali, ale stale som mala putujucu makulu (bolestivu bulku, ktora mizla a objavovala sa) az som si povedala, ze to je divne a zacala som patrat. nasla som americky chat a bolo mi hned jasne o co ide. alergia na med......bolo tam aj, ze ked nevies, mas si kupit bizuteriu na ruku a do usi a nezlozit aspon tyzden. ak budes mat reakciu (cervene, svrbive.....)tak si to radsej nedavaj!
pozeram si tuto stranku, lebo rozmyslam o mirene, ale moj organizmus nie je priatel hocicoho, takze asi sa na to vykaslem. ach!

stanulav
25. mar 2008

žienky, ja som brala 5 rokov tabletky. Mala som isté vedľajšie účinky. teraz sa rozhodujem, či si Mirenu dať alebo nie. Keď som si to tu tak čítala, tak stále neviem. Alebo si dať ten Nuvaring??? Lenže potom budem mať možno tie isté vedľajšie účinky...... je to ťažké rozhodnutie. Lebo ak mi Mirena nesadne...

mimakro
25. mar 2008

dana je IUT bez hormónov, mirena s hormónmi(gestgény podobné ako cerazette, či implanon). Aj ja som nad mirenou uvažovala, ale iba pokiaľ som nemala problémy pri cerazette. keď som kojila často, bolo to v poho. Akonáhle sa frekvencia kojenia znížila, tak som mala 5 dní slabý menzes (špinenie) 10 dní pauza a tak dokola. Som si povedala, že s mirenou to bude asi to isté a navyše, zaplatené peniaze mi už nikto nevráti. Po cerazette som nebrala nič, ale moje hormóny sú už niekoľko rokov totálne mimo (aj deti sme mali iba po duphastone) a dve tehotenstvá a dojčenia im nepridali. Tak teraz beriem lindynette 20 a zatiaľ, klop-klop, je to OK.

dasenocka1
29. mar 2008

Ahojte baby,
citam vase prispevky a neda mi nenapisat Mam 38 rokov, dve deti.Pisala som sem uz v juli, hned po zavedeni mireny.Tiez som mavala silne krvacanie, ktore sa kazdy mesiac stupnovalo az tak, ze sa zo mna vyplavovali kusy sliznice. Doktor ma prehovoril na Mirenu a vlastne nebol jediny, ktory mi ju odporucil, kedze som menila do pol roka gynekologa. Ako som uz pisala po zavedeni som asi mesiac nonstop krvacala, bola som spuchnuta, prsia sa mi naliali a priserne ma boleli.Mala som pocit,ze vybuchnem. To krvacanie potom preslo, ale spinenie vobec. Tri tyzdne z mesiaca vlastne spinim, asi len tyzden mam pokoj.Nic si nemozem naplanovat, ziadnu saunu,plavaren, lebo nikdy neviem, kedy budem bez spinenia.Tiez musim pripomenut, ze mam vacsiu chut na jedlo a trochu som priblrala.Vlastne ani neviem ako mam cyklus.Krvacanie sice nie je, ale toto?Asi pred tyzdnom som bola na sone, teliesko je v poriadku. No odkedy ho mam zavedene priserne ma bolievaju krize, chodim od gynekologa, cez neurologiu a rehabilitaciei, ani jeden mi nevie poradit.No podla mna je to tou mirenou.
Tiez ma pred zavedenim nikto neupozornil na rizika, toto nase zdravotnictvo je hnusny biznis.Takze to zhrniem: Nie som s Mirenou 100% spokojna, chcela som ju vybrat von.Doktor mi to vsak pred letom vobec neodporucil,aby sa mi nerozhadzali hormony este viac ☹ Takze teraz co s tym? Kto mi poradi? Doktor teliesko zaviedol a tym to prenho asi hasne. A ty zena, trap sa.

janinah
29. mar 2008

dasenocka,troška sa ti čudujem,s takými problémami by som teliesko mala dávno vonku,určite by nebolo všetko ok deň po vybratí,ale postupne by sa organizmus dal doporiadku,doktor nech odporúča,ale to je tvoje telo a ty sa máš rozhodnúť,či ju chceš alebo nie.Čo tu čítam o Mirene,ja by som ju nechcela ani zadarmo.

olika
2. apr 2008

maš pravdu.ani ja ju už nechcem 😢 ale naposledy mi ju doktorka tiež nechcela vybrať,tak ju zatial mám.ale najbližšie sa už odbiť nedám.musím počkať lebo už 2 dni mám bolesti brucha už bude menzes.a to mám ,,MIRENU a bolesti stále.žiadne výhody. 😢 😢 😢

natik
9. apr 2008

ahoj žienky, tak som tu zas a chcem sa podeliť so skúsenosťami s mirenou. Od jej zavedenia prešli cca 2 mesiace a ja som stihla obehať pár lekárov, kvôli mojím problémom, ktoré začali asi 3 týždne po jej zavedení. Začal ma bolieť členok, k tomu koleno, chrbát, ramená /klby/ a predstavte si dvaja odborníci mi povedali, že to môže byť mirenou,a že sa s tým nestretli prvý krát. Je to reakcia tela na cudzí predmet v tele. Odporúčajú mi to vybrať. Ja chcem ešte chvíľu počkať, lebo teraz ma už bolí len členok, či sa to upraví celkom a potom sa rozhodnem čo ďalej. Už tu odznela otázka na ktorú sa chcem opýtať aj ja: Neviete, či sa vráti žene aspoň časť peňazí za Mirenu, keď robí zdravotné problémy? A či sa dá Mirena po vybratí zakonzervovať alebo niečo také, a odložiť, a po roku vložiť zas späť? /samozrejme použitá 3 mesiace/. Ďakujem za odpoveď.

evabb35
9. apr 2008

Dala som si zaviesť Mirenu pred 16 mesiacmi. Zavádzanie som znášala horšie ako pôrod. Bolesť dosť intenzívna a skoro som tam odpadla /náhle sa mi výrazne znížil krvný tlak/ a vzápätí po zavedení ma začali pobolievať kríže ako pri kontrakciách. Najradšej by som si vybrala tú Mirenu hneď po zavedení. Pritom nie som typ, ktorý odpadáva. Mávala som nadmerné krvácanie počas menzesu pred zavedením Mireny, tiež mi bývalo na odpadnutie vtedy. Po zavedení som silno krvácala približne 2,5 mesiaca, potom slabšie krvácanie, potom špinenie - proste 6 mesiacov som nosila denne vložky. Potom som mávala menzes nepravidelný. Keďže predtým som mávala menzes pravidelný ako hodinky, nepáčilo sa mi to. Po roku som začala mať menzes mierny - hoci 10 dní ako pred zavedením Mireny, ale intenzita krvácania sa oslabila výrazne, namiesto nadmerného krvácania, už len slabé špinenie počas menzesu.

alenockaa
16. apr 2008

Ahojte babenky,ja mám mirenu uz 9 mesiacov a som spokojná. Po 3 meciaci od zavedenia sa mi začal menzes postupne skracovať a teraz už prakticky som bez menzesu, iba asi dvojdňové špinenie raz za 25 dní. dokonca som nezačala priberať, a čo je úplne super, ustúpila mi aj migréna ktorú som mala pri horm. tabletkách, ktoré som užívala 7 rokov. Takže babenky, ktoré nie ste spokojné, nemali by ste odhovárať všetkých naokolo od Mireny, veď každý organizmus je iný, tak prečo by malo byť všetkým zle?? 😉

anicta
21. apr 2008

Ahojte baby, som tu prvý krát a čítam Vaše skúsenosti a rady. Tiež stojím pred jedným rozhodnutím. V piatok idem vyberať Mirenu po 5 rokoch. Bola som s ňou veľmi spokojná, nemala som žiadne bolesti ani žiadne problémy. Fakt som ju veľmi dobre znášala. Menzes nemávam vôbec..Bola som rozhodnutá, že po vybratí si dám hneď vložiť ďaľšiu, ale iba dovtedy kým som si nevšimla, že sa mi začalo objavovať ochlpenie na tvári. Povedala som o tom svojej lekárke a povedala mi, že to môže byť z Mireny, ale keďže som taký tmavší typ môže byť, že to ochlpenie by sa mi časom objavilo tak, či tak aj bez Mireny. Prosím napíšte či máte s niečim takým skúsenosť. 😉

mirgaz
25. apr 2008

Čaute baby, píšem prvý raz. Ani som nevedela, že je toľko žien čo majú zavedenú Mirenu. Ja ju mám druhý mesiac. Po zavedení som krvácala 16 dní dosť intenzívne, krv bola až jasnočervenej farby. Bola som u lekárky a tá mi povedala, že mám ešte chvíľu vydržať. Ja som to pripisovala aj tomu, že to bola vlastne aj moja prvá menštruácia po pôrode (7. mesiacov), že preto som tak krvácala. S lekárkou sme sa dohodli, že keď dostanem daľší menzes tak na štvrý deň silnejšieho krvácania mám začať jesť tabletky Noretistheron na zastavenie krvácania. Teraz ich jem 7 dní a krvácanie mi úplne prestalo, v útorok idem k lekárke a som zvedavá čo mi povie. Čo bude na ďalší menzes, dúfam, že nebudem musieť brať Noretistheron každý cyklus menzesu. Mne zatiaľ Mirena neslúži tak ako by mala, ako o nej písali, ale tu som sa dočítala, že nie som sama, čo máme silné krvácanie. Keď som to lekárke povedala,že krvácam 16 dní, povedala mi, že nie je to normálne, ale ani nič veľmi závažné. Počkám ešte mesiac dva či sa mi to upraví. Brali ste niekto tiež Norethisteron na zastavenie krvácania? Je možné že sa mi to upraví len na slabé krvácanie aj bez Norethisteronu.

pacna
26. apr 2008

mitgaz a kolko vysla Mirena teraz?