Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

abalajda
2. jan 2014

Zavádění sice není nic příjemného,ale ja jsem spokojena. Dva dny po zavedení mě bolelo břicho,ale stačil prášek na bolest a bylo to,spineni jsem měla cca tři týdny,od té doby mám menses tak dva,tři dny a stále krvacim méně a méně....

molucia
3. jan 2014

ja som mala zavedené medené teliesko, to vydržala cca rok, robilo mi stále len problémy.stále som viac a viac krvácala. po 5r. zistil dr., že mám myóm. odporučil Mirenu ako možnosť zastaviť jeho rast. Mala som obavy, ktoré sa potvrdili. po zavedení Mirena bola z tela vypudenápo necelých 2mes. Bolo to tesne po skončení menštruácie. Teliesko (nové) zaviedol ešte raz asi 3 mes po prvom, ale všetko sa zopakovalo. teraz čakám na operáciu, ktorej som sa 2r. vyhýbala☹

demeterka
3. jan 2014

No dnes mi slecnu zaviedli, teda poviem Vam, cakala som ze to bude neprijemne a teda aj bolo, nastastie iba chvilku, citim sa taka ubolena ale tak snad to prejde do dvoch dni ako pisete...

ivana166
3. jan 2014

@aniicka24 ja mam mirenu od leta a pribrala som 4 kila mam nafuknute brucho ako v 5 mesiaci.uz som drzala dietu a tie kila sa ma drzia.nemozem schudnut.ale o vybrati neuvazujem lebo inu antikoncepciu mat nemozem,a tretie babo neplanujeme.

ivana166
3. jan 2014

@miskadusko ja som krvacala a spinila asi 2 mesiace v kuse,ale teraz kramy vobec nema len take spinenie 2 dni.

aniicka24
3. jan 2014

@ivana166 ja tiez nejak som nad tym neuvazovala i ked nad tretim babom som uz uvazovala a keby to bolo len na mne hned by som chcela 😀 moje hormony su akesi poblaznene 🙂

elllla
3. jan 2014

no tak ja mam o par dni mirenu presne rok... dokyna mi ju zaviedla hned na kontrole po sestonedeli.. dva mesiace som krvacala, potom pohodicka, len slabe spinenie v case MS, tak som sa vytesovala.. potom som prestala kojit v oktobri a prisla prva realna MS - bol to zaberak.. dufala som, ze dalsia bude lepsia.. zacala som cvicit Jillian Michaels a po 4 dnoch cvicenia mi prisla mrcha uz 3 tyzdne od predoslej.. zase riadna.. trvala 10 dni.. prestala som cvicit a cakala som, kedy dojde dalsia.. pekne po 4 tyzdnoch 4 dni spinenie, 3 dni mrcha a potom 7 dni spinenie.. cize pol mesiaca som behala s vlozkami..
cakala som, ze to bude slabnut, ze sa mrchy zbavim, pripadne ze bude 2-3 dni a hotovo..
kazdopadne si inu antiku predstavit neviem, na tbl by som zabudala a 3 deticky mi stacia 🙂

naty1987
4. jan 2014

baby mam ist na vlozenie mireny ale mam problem kedze ja mam strasne slabu ms a este aj spinim a vklada sa prve 2 dni kramov .ja poriadne ani neviem kedy mam kramy vecsinou to bolo tak ze tyzden spinim a potom mam ms ale teraz spinim potom nic potom zas ano potom nic terazm mam podla vypoctov mat krasmy ale to troska to je skor ako spinenie nez kramy dalsi den nic a dnes to tiez nie je bohvie co uz toto trva 7 dni mam volat dr. ze co teda??? ci mam cakat ja som uz na nervy s tyakychto kramov 😠

alka221
5. jan 2014

@naty1987 mne to vkladal na konci ms, cize uz som mala spinenie. kludne by som isla aj vtedy.

naty1987
5. jan 2014

@alka221 joj no super to by mi aj tak asi vyslo 😉

alka221
5. jan 2014

@naty1987 tak dufam, ze sadne bez problemov 😉

fruchtbar
9. jan 2014

Ahojte zeny, aj ja mam Mirenu, uz je to cez dva roky a prave som sa rozhodla, ze si ju dam vytiahnut....zo zaciatku som Bola nadsena,ale zial ma z tohoto osialu prebrali silne migreny s aurou, zle nalady a strata libida.....ja sa neviem dockat , kedy bude ta sracka zo mna von. Mirena ma velmi Vela neziaducich ucinkov, ktore ti kazdy gynekolog zamlci, nehovoriac o rakovine prsnika, ktora je tiez jeden z vedlajsich ucinkov!
Nie kazda zena tuto formu hormonalnej ochraný znasa, a ja patrim medzi ne !
Prosim, informujte sa poriadne pred tym ,nez si ju date zaviest, ja som doverovala mojmu lekarovi a teraz to velmi lutujem!!!!

bodka13
9. jan 2014

@naty1987 mne teraz v decembri len menil kus za kus 🙂 menzes nemávam takže nebolo aké dni počítať a výmena v pohode 😉

rjedl
10. jan 2014

nasla som aj negativa aj pozitiva no teraz sa rozhodnut 😢 no ale asi mam taky pocit ze Mirenu teda nie

fruchtbar
11. jan 2014

@rjedl ono je to tazko, ja som bohvieako ani tabletky neznasala, je to risk, lebo to Vela stoji a je to nadlho....
Ale mna Doktor presviedcal,ze to ma skoro ziadne neziaduce ucinky a ze to aj jeho zena ma, aj jeho sestricka a ze je to uplne super....okrem toho ze beham ako sprosta kazde 3 mesiace na kontroly,robia sa mi cysty, sex ma boli a po zavedeni som skoro pol roka krvacala/ spinila.....s mm sme sa vzdy smiali,ze to je naozaj ta najlepsia antika, pretoze sa k sexu ani nedostanes!!! 😀 ...jedna perlicka: dva krat mi Doktor musel skracovat dratiky, lebo manzela stale nieco "pichalo" a nakoniec mi povedal,ze teraz su take kratke,ze sa mi ta mirena do 5 rokov pekne vrastie a potom to bude o to tazsie vytiaqhnut,takze inymislovami skapem od bolesti... 😲
Ale ako vravim,kazda zena je ina a kazda zena to aj inak znasa,ty sa poznas najlespie... precitaj si este raz pribalovy letak a neziaduce ucinky!

rjedl
11. jan 2014

@fruchtbar dakujem pekne uza tvoj prispevok no ako pises ake to ma negativa nebudem radsej riskovat... 🙂 pekny dnik

martinkatinka
11. jan 2014

@fruchtbar ja som mala po 2 rokoch už vrastenú, ale vybral mi to bez narkózy, trošku štíplo a bolo to vonku

mata02102010
14. jan 2014

Ahoj,
presne pred rokom som zvažovala Mirenu, a navštívila som túto stránku. Našla som tu veľa negatívnych ohlasov, a preto som si sľúbila, že ak budem s ňou spokojná, určite sa sem pridám, aby nemali ženy pocit, že tá Mirena má len negatívne účinky.
Takže: mám ju rok, a som s ňou maximálne spokojná!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zavedenie trvalo pár minút, bolelo to len chvíľku, ozaj len kým to išlo dnu, a bolesť to bola taká ako slabá kontrakcia, dalo sa to vydržať, lebo išlo len o pár sekúnd. Po zavedení som cítila bolesť v krížoch, dalo so to prirovnať bolestiam pri menzese a trvalo ma to asi hodinu.
Odvtedy nemám žiadne problémy, žiadne bolesti, len sem tam trošku v krížoch, ale to nemusí s Mirenou súvisieť, nie je to často a neobmedzuje ma to, žiadne výtoky a menzes nemám vôbec.Výtoky som mala asi do dvoch mesiacov od zavedenia.
Liečim sa na migrénu, vlastne neliečim, ako som otehotnela v 2010 len chodím na kontroly, a môžem povedať, že sa mi migrény nezhoršili, toho som sa obávala najviac.
Ani som nepribrala odvtedy, dokonca schudla, ale to s Mirenou nesúvisí, skôr s tým, že sa musím kontrolovať v jedení 🙂 ale to je na iné fórum.....
Stála ma 158 eur, minulý rok v januári.
Takže ja ju jednoznačne ODPORÚČAM!!!!!!
Dúfam, že to nezarieknem, a nezačnem mať nejaké problémy🙂))))

nicky07
17. jan 2014

ahojte, chcem sa opýtať či mal niekto mirenu zavádzanu mimo menštruácie alebo ovulácie len za pomoci prostaglandínov. ja som ich mala pri pôrode a teda to bol riadny brutal teraz sa tak trochu bojíkm toho či nebude podobne bolieť aj zavadzanie kedže den pred zavedením mi budú davať prostaglandin. nemate niekto skúsenost?

maminenkaa
19. jan 2014

@fruchtbar Tiež mám z toho obavy, že by sa mi zhoršila migréna. Mala som 5 rokov obyčajnú DANU a bolo všetko v pohode, potom som skúsila HAK a po 4 dňoch som myslela, že mi hlava praskne akú som mala migrénu. Našla som si na internete nejaký leták k tým liekom (nie ten čo je v krabičke, ale taký čo má 12 strán, písali tam aj, že zvýšenie frekvencie a závažnosti migrény v priebehu užívania antikoncepcie môže byť prvým príznakom mŕtvice) a to čom som si tam prečítala ma dosť prekvapilo. Vtedy som si povedala, že už nechcem žiadne hormóny. Teraz mi môj doktor odporúča Mirenu, zistil mi aj myóm na maternici a vraj to spôsobí, že mi ten myóm nebude rásť, ale keď som našla medzi nežiadúcimi účinkami migrénu, tak sa mi do toho nechce.

fruchtbar
20. jan 2014

@maminenkaa presne ako hovoris,s tou mrtvicou mas pravdu,zevraj to zvysuje riziko! :-/
Ja som mavala vzdy cysty na vajecikoch,ale odkedy mam mirenu,mam ich este castejsie a su este väcsie a este bolestivejsie a Doktor mi predpisuje este aj antikoncepciu ,aby sa stratili,takze mam mirenu a este k tomu aj antikoncepciu! JA neviem,toto si musi kazdy rozhodnut sam,kazdy pozna svoje telo najlepsie 🙂
My sme sa rozhodli, ze si da manzel podviazat semeniky,ci ako sa to nazyva,takaby som nemusela ziadne hormony vyse brat,kedze zu dve deticky mame a viac nechceme,je to v podstate najlepsie riesenie!

@mata02102010 ked som si ja davala Mirenu zavadzat,tiez som hladala na nete nejake skusenosti inych zien,nasla som len pozitivne reakcie a sama som si myslela,ze to je asi naozaj ta najlepsia prevencia, a teraz ako zacali problemy, tak som zrazu nasla kopu inych zien,ktore maju to iste....
SOm Rada,ze si spokojna, tak to ma byt! 🙂
To ta naozaj stala len tak malo penazi??? Ja som pred 2,5 rokmi zaplatila 450 € :-O

zizinicka
21. jan 2014

Ahojte baby, mam doma nepouzitu a nerozbalenu Mirenu Bola som v zahranici, tam som si ju kupila a chcela som si ju dat ale otehotnela som...a potom mi ju uz lekar neodporucil , koli problemom s krckom...Tak sa chcem spytat, ci neviete co s nou???...ci by sa dala niekde predat aspon za nejake peniaxky??? Dakujem 🙂 😉 😉

alka221
29. jan 2014

@zizinicka skus si hodit nejaky inzerat, ak nie je po expiracii, a je neotvorena, tak by si ju mohla predat.

itrizuli
30. jan 2014

@zizinicka ahoj, chcem sa spýtať či máš ešte mirenu na predaj a kedy jej končí expiracia. Ďakujem

lusilala
1. feb 2014

ahojte,,,pridavam prispevok uz aj ja,,MIRENU mam cez 1,5 roka,,,,no nemozem vyjadrit spokojnost ci nespokojnost,,je to tak pol na pol,,je mesiac ked je vsetko uzasne a inokedy zas mesiac ked nieje den bez slipovej vlozky,,a vlastne nato chcem poukazat ,,,ze umna bez slipovej vlozky ani na krok,,,to spinenie trva snad vkuse,,,ci uz slabe alebo silnejsie,,,a menstruacia,,je bud dva tri dni poriadna alebo dva tri dni skoro ziadna len zafarbene fliaciky-....takze o pravidelnosti sa absolutne neda hovorit,,,,no a co sa tyka bolesti,,tak samozrejme zo zaciatku je vsetko,mozne,,ale to prejde do pol roka no a dalej niektorý mesiac ,nafuknute brucho,,rovnako ako pred kazdou menstruaciou,niektore mesiace aj zvlastne napatie prsnikov,,,,bolesti hlavy ,chrbta ale to nemusi stym suvisiet,,no ale co ma naviac rozculuje je spinenie ktore zapacha,a doktorka nenajde ziadnu baktreriu,,,proste to tak je,,ide ma porazit a,o pohlavnom styku ani nehovorim,,miestami by somju vytrhla prave v najlepsom bo vraj picha 😀 😀 ale da sa to zalezi od polohy,,,,,tak ale pokracujem ze vlastne teraz som sa sem dostala lebo mam podozrenie na tehotenstvo,,,uz týzden sa mi o cele cislo zvacsili prsia, pribrala som za tyzden 3 kila co umna nikdy nehrozilo,,vobec som z mireny nepribrala prave naopak schudla,,,a tak sa chystam k doktorke nech sa mi nato pozrie,,lebo mam aj sprievodne priznaky,zahmlieva sami zrak,mam bolesti v podbrusku,hrozne ma boli hlava a chrbat,,a co som sa docitala tak je dost caste mimomaternicove tehotenstvo...takze neda sa povedat ci odporucit ci nie,,kazdej zene sadne inac ale inak som bola viac spokojna ako nie lebo aj plet mam lepsiu az na teraz,,neviem co sa deje,,tak uvidime,,nejako mam tych drotov tam dolu viac,,obavam sa ci sa mi nezosunula :-/

martinkaastefanek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xclusive
3. feb 2014

@fruchtbar takze aj mirena sposobuje stratu libida?sakra....ja musim vysadit antiku lebo moje libido je na bode mrazu ....myslela som,ze si dam mirenu alebo danu...ale nejako sa neviem odhodlat...viac naklonena som skor dane ale citam kadejake strasne veci....a aj ,ze pri nej mozem otehotnit a to mi teda fakt nechyba.... 😖

billam
4. feb 2014

@lusilala je celkom možné, že je v inej polohe...nie je totoiz normálne, že máš stále krvácanie...krvaca sa hneď po vlozeni cca do 3mesiacov...1 1/2 roku je problém niekde inde...skoc na sono.

billam
4. feb 2014

@xclusive danu ti rozhodne neodporucam...je tam vysoké % otehotnenia.

mmm83
6. feb 2014

Ahojte dievcence. Este pred zavedenim mireny som sem pisala a rozhodovala sa,ci dat,ci nedat. Tak som si ju dala a som skor nespokojna.Nie je to ako az tak strasne,ako opisuju niektore baby.Ale mne dost vadi,ze mam intimku doslova uz ako sucast tela.A to ani nehovorim o obcasnych bolestiach podbruska a chrbata.Keby sa mam este raz rozhodnut,po tejto skusenosti,tak asi nie.Kazda sme ina a kazda reaguje inak.Mne dost vadi,ten zly pocit,ze neviem kedy zo mna "nieco" vyhrkne.A aj manzel to pri sexe niekedy citi a veru,na romantickej atmosfere to teda neprida 😒