Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

bodka13
4. jan 2012

@lubart7 spokojných nás je určite viac 😉 ja mám mirenu od októbra 2008 ...na začiatku sme sa museli spolu "zžiť" no odvtedy je všetko v pohode a menzes tiež nemávam 🙂

maajka83
4. jan 2012

Ahojte, ja ju mam od aprila 2010 a idu mi ju vybrat ale musia v narkoze kedze sa ,,stratila" . Dvaja dr. sa vo mne sparali aby ju vytiahli a nic. Tiez mam od zaciatku problemi, brucho ako vo 4 mesiaci tehu, stale kvasinky, aj nervozna som, ako som citala vyssie tak sa to prejavuje aj u Vas, vaha isla pomalicky hore, radsej sa ani nevazim, zhorsila sa mi plet, ale hrozne. to nie su klasicke vyrazky ale take krvave bolaky. Dnes mi brali krv, v strdedu idem na predoperacne vysetrenia a potom do MT v Heliose mi to vyberu. Uz nikdy viac MIRENU! 😠 Pocas celej doby som mala raz spinenie.

janka369
11. jan 2012

@maajka83 Ja mám podobný problém.predchádzajúci lekár pri zavádzaní mireny veľmi skrátil vlákna a teraz mi ju lekár nevie vybrať,lebo sa tie vlákna skryli.Dal mi vyvolávačku na menštruáciu a vraj mám prísť skúsiť ešte raz a ak nie tak to budú musieť robiť pod narkózou. Skoro ma porazilo. Daj potom vedieť ako si dopadla,až viem na čo sa mám pripraviť.S týmto som absolútne nerátala.

pavuska
11. jan 2012

Tak já se přidám k spokojeným "uživatelkám" MIRENY.
Mám ji od záři 2011, zavadení nebolelo a menstruaci ještě trošku mám, ale je to opravdu jen na slipovku a teď doufám že už ani nepřijde. Jen při té druhé menstruaci těsně před tím než jsem to dostala, mě tak 3 dny odpravdu hodně bolela hlavu, byla jsem hooooodně nervozní a zhoršila se mě pleť, ale od té doby pohoda. Tak snad už bude jen a jen pohoda 😀 ..............a mě to stálo 5500,- Kč a kamarádku u jiné gynekoložky 6000,- Kč, což mě přijde dost rozdíl 😕

poleva
12. jan 2012

bolí založenie mireny,,,po tých príspevkoch neviem
som 15 mesiacov po pôrode dvojičiek a mám 29 rokov

mamavera
13. jan 2012

@poleva bolesť nie je vôbec nejaká strašná, trvá pár sekúnd, ja som s Mirenou maximálne spokojná 🙂

poleva
13. jan 2012

@mamavera hm,super a mne povedali že druhý pôrod 😒 taká bolesť

bodka13
13. jan 2012

@poleva od pôrodu to má veľmi ďaleko 😉 nie je to príjemné, ale zvládneš to 🙂

maajka83
15. jan 2012

@janka369 Janka dam vediet. zajtra idem volat doktorovi, mam sa dohodnut kedy mam prist do nemocnice. Krvne aj intorne vysetrenia uz mam, tak dufam ze pojdem cim skor.

janka369
16. jan 2012

@maajka83 ok,budem rada.Ja počkám ešte do piatku a ak nič,tak tiež pôjdem,nech ma objedná,lebo už veľmi chceme mimi a už sme sa chceli snažiť,no smola a ešte ak mi povie,že po vybratí budeme musieť ešte nejaké tie týždne počkať,tak ma asi porazí. No som zvedavá ako dopadneme.

maajka83
17. jan 2012

@janka369 som objednana na zajtra tak sa potom ozvem 😅

janka369
18. jan 2012

@maajka83 Budem rada,aspon budem vedieť čo ma čaká.Ja idem v piatok na predoperačné.

maajka83
18. jan 2012

@janka tak uz som doma. nebolo to nic strasne. nic ma neboli, ze mozem len spinit,menzes neviem kedy dostanem, a ked dostanem tak bude nepravidelny, kym sa to ceele neupravi. ale uz to mam zo seba von 😀 tak super! Ja som straasny bojko, ale neboj. nie je to nic stasne. 😉

tehua
18. jan 2012

@kimana oni si mozu dat urobit vazektomiu, ale nechcu, lebo im to je nechutne. pritom je to asi najneskodnejsia moznost pre vsetky strany

sisa0
25. jan 2012

ahojte, prave som s vratila z prechadzky so syncekom a citim sa hrozne. Najskor som si utrela par slz a potom som si vyguglila info o NU Mireny.
Mam zavedenu Mirenu, uz 9 mesiacov. Nie som s nou spokojna, hlavne preto, ze akoby nahlodavala moje vnutro, obera ma o zivotnu energiu, citim sa slaba a neschopna, som placliva... Od jej zavedenia mavam bolesti v podbrusku, nie stale, ani silne, ale znervoznuje ma to. Mam stale problematicku a mastnu plet, citim sa ako balon - presne priznaky ako pred menstruaciou. Krvacanie je nepravidelne a slabe.
Som odhodlana dat si ju vybat a nesiahat po ziadnej inej HAK. Zrejme sa budeme spoliehat na kondomy a po upraveni cyklu rada vyuzijem prirodnu metodu podla lunarneho kalendara. ( napr. Dr. Havelka)

ivy579
25. jan 2012

No ahojte babenky. Ja som momentalne v Londyne kde mi Mirenku moju zlatu prave zaviedli Nemozem povedat ze to bola thajska masaz ale no.. prezili sme. Zvazovala som podkozny implantat ale Mirena mi prisla ''menej problematicka''.. No ale podla toho co tu citam tak sa mam na co tesit 😀 Dufam len, ze som ten stastny kandidat a vsetko prebehne hladko. Akne, mastna plet, priberanie a Mirenka ide von.. Budem priebezne informovat ale momentalne sa citim dost letargicka z toho celeho.. alebo tu bude tym ibuprofenom?? 😉

katy1979
26. jan 2012

no baby ked to tu tak citam akosi zacinam pochybovat a velmi rozmyslam ci sa na to dam. skusala som tabletky a musela som ich vysadit co jednoducho moje telo nedokazalo fungovat normalne. lekar mi navrhol toto ale ked citam tie problemy. lebo ja mam stastie ze vychytam vsetko negativne.
idem studovat dalej a rozmyslat.

ivy579
26. jan 2012

ja som urobila to ''dobre'' ze som si toto precitala az ked mi to dali! teraz uz iba komunikujem s mojom Mirenkou.. ako ju rada vitam v mojom tela a nech sa citi ako doma 😀 Ja verim ze nam bude spolu dobreeee... vsak mirenka?? 😅

womenne
26. jan 2012

@katy1979 ja byť tebou tak to tu nečítam, lebo mám pocit že všetko čo sa stane v tele je na príčine miréna. 😨
každá predsa ide do toho s tým, že je 6 mesiacov možne špinenie, prípadne častejšie krvácanie. Tu čítam ako im to po pár týždnov lezie na nervy a su nespokojne. Chápem, že nie každému sadne, telo ju proste nepríjme a buď ju vypudí, alebo sa odstráni chirurgicky.
Áno,zavedie mireny občas bolí ( mňa teda desne) ale prežili sme porod nie?
Zopár slz? to može byť aj iná príčina ako to že to zapričinila miréna.
Ja a dosť veľa mojích kamaratiek ju doporučuju, máme dobré skúsenosti. podla mojho úsudku zapríčinuje časté krvacanie aj psychické rozpoloženie daného človeka -, len jedna kámoška si ju dala preč.

mirka099
26. jan 2012

Ahojte..dnes ju zaviedli aj mne... bála som sa.. velmi... hlavne preto, lebo sestricka mi po telefone odkazala ze sa mam pripravit na porod 😒 lekar zas vravel ze kedze som rodila "len" dvakrat sekciou, tak ma "kusok" potrápi....
no cuduj sa svete, ani som to necitila.. kusok take tahanie, trosku neprijemne ale ani naznak po bolesti 😵 trvalo to asi 3 minuty...
teraz uz len dufam ze ju budem dobre znasat... vysla ma 158 € + 20 € zavedenie.

ivy579
26. jan 2012

Inak tip pre baby co su v UK casto alebo tam ziju permanentne. Zavedu vam to zadarmo bez akyhkolvek otazok. Mozete to urobit aj totalne anonymne len sa vas opytaju na smerovacie cislo. Iba tak pre informaciu 😎

eaka
26. jan 2012

@mirka099 Bože čo všetci trepú s tým pôrodom...pri pôrode cez krčok maternice prechádza cca 30 centrimetrová detská hlavička, kdežto Dr ho pri zavádzaní Mireny rozťahuje minimálne... a teda normálny Dr ešte použije znecitlivujúci sprej....nie?? Mne to Dr znecitlivila, pár min. počkala a hoci som aj potom cítila trošku, že sa niečo deje, ale že pôrod?? Kto by si dával takú antikoncepciu??

eaka
26. jan 2012

@ivy579 No konečne niečo, čo je v UK zadarmo...ako tak počúvam referencie na UK zdravotníctvo... 😀

mirka099
26. jan 2012

@eaka no neviem prečo hovoria o porode... a hlavne sestricky, lekari.... iba ma vystrrasili a pritom to bolo uplne v pohode...

ivy579
27. jan 2012

baby co sa tyka toho ako to boli.. jasne, ze porod je mozno zvelicene prirovnanie ale ja osobne som nerodila este..a proste ten prechod bol maly a museli ma vobec zmerat aby zistili ci sa mi tam mirena zmesti. Bol to jeden z najneprijemnesich zakrokov a to mam co to za sebou (na prirovnanie prsne implantaty a som drzala ako amazonka 😀) Kazdy mame vlastny prah bolesti.. a sme inak ''postavene'' tam dolu.. Mne osobne veru vyhrkli slzy aj po znecitliveni.. a to mi robila velmi skusena, starsia pani gynekologicka. Aj ona sama povedala ze som sa velmi drzala.. ze mnoho zien pri tom fakt velmi trpi..

Viem, ze som pri tom na moment zacitila hnev voci muzskemu pohlaviu a pomyslela som si, ze pocas porodu si to moj drahy veru pekne odnesie 😀

Inak co sa mireny tyka.. uz si spolunazivame treti den z mozem zaklopat, ze na cely den mi jeden ibuprofen stacil a zajtra uz po nom asi ani nesiahnem. Trosku este spinim ale ale myslim ze to tiez za den dva prestane. Ale vsimla som si ze castejsie musim na zachod ako keby mi to tlacilo na mocovy mechur. To je taky svlastny pocit. Ma niekto podobnu skusenost/?

eaka
27. jan 2012

@ivy579 Pokiaľ viem, vnútromaternicové teliesko by sa malo zavádzať iba ženám, čo rodili...

ivy579
28. jan 2012

Informovala som sa o tom dokladne a je to zastaraly nazor, ktory uz preziva len vo 'vychodnom bloku' 🙂

majka2000
30. jan 2012

ja som si dala Mirenu zaviesť v auguste 2011. Zavádzanie bolo bezbolestné, možno len také štipnutie som cítila, ale inak úplne v pohode. Ale od vtedy mám stále výtok, teda také špinenie. Jedna slipová vložka každý deň, ale už ma to dosť otravuje. Vo februári to bude 6 mes. tak dúfam, že to už prejde, teda tak tvrdil aj môj doktor, tak mu verím, lebo doteraz ma ešte v ničom nesklamal. Ale čo ma ešte štve, že od vtedy na sex ani nepomyslím. absolútne nemám na to ani chuť. Neviem či to môže byť tou Mirenou. Alebo, že tak funguje jej 100 %, že jednoducho nemáš chuť na sex, tak antikoncepcia je tým pádom 100 %. Nuž čo robiť, len dúfam, že to prejde a tie peniažky neboli zbytočné vyhodené do vzduchu. 😖

maajka83
30. jan 2012

@sisa0 ahoj, presne aj u mna to malo taky priebeh. dva dni od vytiahnutia som dostala menze, normalne som sa tesila, pretoze ten som straasne dlho nemala 😀

maajka83
30. jan 2012

@eaka mne pri zavadzani nic neznecitlivil, 😠 som po dvoch sekciach tak ma musel troska roztiahnut, bolo to dost bolestive...