Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

bodka13
22. jún 2010

@bambuli neboj držím ti palčeky 😉 verím,že najneskôr po 3 mesiacoch bude všetko OK 😉 🙂

34gabika
23. jún 2010

@lusana ahoj, ja mam mirenu od 9.6. a mam velmi slabe spinenie, ale kazdy den. vraj po 3 mesiacoch sa menstruacia upravi sama a bude trvat len 2,3 dni a bude slaba. tak som velmi zvedava, pretoze ja ju mam zo zdravotnych dovodov, ale rozhodla som sa si ju dat hlavne koli cyklu. trval kazdych 20 dni a bol dlhy 7 az 9 dni a dost silny.tak dufam, ze sa to zlepsi.

cleo02
23. jún 2010

ahojte chcela by som predat kruzok NUVARING, nema niekto zaujem, na cene by sme sa dohodli, ja ho uz nevyuzijem a jeden mi ostal, piste na aja1@post.sk dakujem

lusana
23. jún 2010

@34gabika ahoj, ja som rada, že som si mirenu nechala zaviesť už v marci, tie najhoršie 3 mesiace by som mala mať za sebou, keďže sa chystáme aj na dovolenku k moru a tampon sa neodporúča.

womenne
24. jún 2010

Prečo sa tampon nedoporuča?Ja som ho občas použila,pytala som sa aj dokiny a ta tiež nemala namietky,ešte sa jej nikdy nestalo že by si to niekto tamponom vytiahol a tu v okoli to robí len ona.

stefulka
24. jún 2010

Ja mam tiez mirenu, a asi sa neodporuca preto, ze z mireny trcia akesi nitky, ktore sluzia na to, aby sme si mohli hocikedy skontrolovat, ci este mirenu vobec mame. Podla mojho dokyho uplna kravina, lebo keby som ich potiahla pri takej sebakontrole, tak si tu mirenu mozem vytiahnut, a to sa da asi aj tym tamponom. Preto moj doky tie nitky kazdej skracuje, aby nedoslo k nahodnemu vytiahnutiu.

womenne
24. jún 2010

Lenže tie "nitky" su hlbšie ako davaš tampon.Ja ked som sa na to pytala tak mi hovorila že by som bola prva z 930 ktora si to vytiahla, za cele to bdobie ktore to ona robí,Ale čo lekar to nazor.Tak napište na vyrobcu čo vam odporuči 😉

lusana
24. jún 2010

@womene v príbalovom letáku od mireny je napísané, že by sa tampon nemal používať, pre tú možnosť vytiahnutia.

bambuli
24. jún 2010

No baby ja radsej tampon neskusam 😵 Lebo pri mojom stasti si Mirenu tuti vytiahnem 😝

lusana
28. jún 2010

neviete niekto náhodou, či aj pri mirene sa dá menštruácia nejako oddialiť, vyzerá to že ju dostanem priamo na dovolenke pri mori

qixina
18. júl 2010

Oooo tá mirena 😝 Dievčata je niektora z vas na tom tak ako ja? Mam ju od 4.5. a odvtedy sustavne krvacam, normalna jasnocervena krv 😕 . asi 1,5 týžna dozadu sa mi krvacanie zmenilo na slabe spinenie a uz som si myslela ze je vsetko ok. Bola som aj a kontrolnom sone a všetko je vraj tak ako ma byt. No na druhy den po vysetreni som zacala krvacat ale vzdy az tak podvecer a teraz krvacam dooost silno celú noc a potom cez den mi to prejde a zase vecer zacne, skusala som ci tam mirena je a nahmatala som tie vlákna akosi príliš ľahko , zdaju sa mi akési dlhsie ako predtym. nemola mi ich lekarka nejako nechtiac povytiahnut- vysetrovala ma totiz aj tymi zeleznymi nastrojmi 😒 Je normalne ze cez den ked som v pohybe krvacam slabucko a naopak vecer a v noci ked som v pokoji tak to zo mna priam leje. Predtym mi vzdy krvacanie na vecer prestavalo. Som uz zufala ☹

qixina
18. júl 2010

a este nieco... o sexe mozem akuat tak snivat 🙄

leiinka
19. júl 2010

ahojte. ako dobre, že som si toto fórum neprečítala predtým, ako som si sama mirenu zaviedla, lebo by som si ju asi nedala... 😉 Tak aby to tu neznelo tak jednostranne... ja som s ňou maximálne spokojná.. Dala som si ju minulý rok, lebo na tabletky som po injekčnej forme (niekto to tu písal,myslím, že na SK to nefunguje) stále zabúdala a niekoľko rokov sme dieťatko aj tak neplánovali.. Nemala som žiadne problémy, akurát som sa stále nedočkala toho, že by som o menzes prišla úplne... Inak problémy s Mirenou by podľa info nemalo mať viac žien ako s Danou, aj to nie viac ako 30%, ak sa dobre pamätám, tak Vám všetkým držím palce, nech to máte OK a môžete sa tešiť z bezpečného sexu 😀

fifik
20. júl 2010

Moja Mirena má 21 mesiacov. Už som aj zabudla, že ju mám zavedenú 🙂 . Prvý rok boli problémy... špinenie a také veci 😝 , ale po roku pohodička. Tampón používam výnimočne, ale minulý mesiac deti chceli ísť na kúpalisko, tak som použila... a nevytiahla som si ju 😉 . Som s ňou spokojná, aj keď v tých začiatkoch som si myslela, že sa jej zbavím...

emanka
20. júl 2010

Ach jaj, rozmýšľam už dlhšie nad mirenou, ale keď si čítam všetky tie príspevky, tak neviem. Bojím sa komplikácií. Ale zas, keď si to tak vezmem, tak aj antikoncepcia mi robila prvé mesiace problémy a urobilo sa to. Neviem, či to mám risknúť a ísť do toho, alebo sa na to vykašľať....

leiinka
21. júl 2010

ja som za risknúť..baby, ktoré s tým nemajú problém, nemajú dôvod vyhľadávať na nete fórum o problémoch s mirenou...to to nie je reprezentatívna vzorka 😉

iwusska
21. júl 2010

leiinka 😀 uplne s tebou suhlasim 😀
emanka ja som vsetkymi 20-timi za mirenu a z vlastnej velmi pozitivnej skusenosti, ja by som ju nevymenila za ziadnu inu antikoncepciu...kazdy organizmus reaguje inak a zaciatky su vzdy tazke, urcite sa netreba spoliehat sa na to ze jedna pani povedala....jednoducho to treba vyskusat...drzim palce, aby si bola spokojna....a nie su tu len negativne vzorky 😵 ja aj osobne poznam babule, ktore su na tom podobne ako ja a su veeelmi spokojne vsak bodka, zuzadlo??? 😉

emanka
21. júl 2010

leiinka, iwusska - ďakujem za povzbudenie, pravdepodobne do toho pôjdem 🙂

iwusska
21. júl 2010

@emanka dufam ze sa coskoro pridas k nam veeeelmi spokojnym 😵 😵 😵

emanka
21. júl 2010

@iwusska , ďakujem 🙂 tak v to dúfam aj ja 😒 skúsim čo najskôr behnúť k dr. dohodnúť sa o zavedení....snáď v auguste by som to už mohla mať 😉

leiinka
21. júl 2010

inak som tu niekde čítala, že ich zavádzanie bolelo, u mňa sa Dr. vyjadrila, pochopila som to tak, že nie každý používa znecitlivenie krčka maternice pred jeho roztiahnutím... tak na tom trvaj 🙂

bodka13
21. júl 2010

@iwusska 😉 🙂
...ešte aj naša Zuzi by sa mohla ozvať 🙂

...ja som tiež z tých spokojných...nemenila by som ju a najťažšie pre mňa boli tie prvé 3 mesiace,no brala som to tak,že aj pri tabletkách si telo musí zvyknúť na inú dávku hormónov...takže som bojovala a oplatilo sa 😉 😵 😵 😵

@leiinka ani môj dr.nepoužil znecitlivenie krčka maternice a zvládla som to 😉 ...stále som si hovorila,že keď som zvládla 2 pôrody tak toto je nič 😉...ale priznávam,musela som normálne predýchavať 😀 nebol to 2x príjemný pocit 😒

leiinka
22. júl 2010

no veď práve, neumrieš asi od bolesti a porovnávať s pôrodom sa to nedá, ale dá sa to znecitlivieť a mať to úplne v poho...tak prečo sa trápiť... ale u nás na SK to tak funguje, keď možno ženu potrápiť, tak prečo to robiť inak... že? 😒

iwusska
22. júl 2010

@bodka13 bodecka som ta privolala 😵 😵 😵
mne moj dr. zavadzal tiez bez znecitlivenia a uplne v pohode, som cakala ze to bude horsie 😵 asi zalezi aj od skusenosti a sikovnosti...drzim palce 😉

jahodka77
23. júl 2010

Ahojte babulkyyyy,dlho som tu nebola a pekne to tu čítam a teda som veeeľmi rada,že patrím k tým šťastným 🙂
Mávam síce pravidelné špinenie miesto menzesu,čo ma vôbec nerozčuluje,lebo pretrváva dva-tri dni a dokonca vtedy používam tampón a všetko je ok 😉 Mirenku by som nemenila za nič na svete 😵

nelika666
23. júl 2010

Ahojte tak ja uz mam mirenu treti rok a mozem potvrdit len to, co som uz pisala skor...... menstruaciu nemam, nemavam ziadne spinenie ani bolesti, krce a nevolnost, ktoymi som trpela kazdy mesiac... vaha nerastie.. skratka nemam ziadne problemy a urcite si dam predpisat mirenu znova 🙂 ani manzelovi nevadi, vobec ju uz neciti 😉
drzim palce 😉

romanelka2
23. júl 2010

@nelika666 a kolko stoji asi ta mirena? dakujem za info 😉

nelika666
23. júl 2010

ja som za nu dala nejakych 680 skk pred 3rokmi.. doteraz som neprisla na to preco, mozno urobili v lekarni chybu, akurat som totiz vystihla dobu kategorizacie liekov.. inak mala stat okolo 6tis skk... teraz neviem kolko stoji... 😅

leiinka
24. júl 2010

ak sa dobre pamätám, stojí nej €140, ale ak je predpísaná z iného dôvodu ako antikoncepčného, tak prepláca poisťovňa a platíš nej. €20

bodka13
24. júl 2010

ja som za ňu pred 1a1/2rokom platila okolo 5 000sk +1200sk za zavedenie...všade je to inak-lekárne majú rôzne ceny a aj lekári berú iné poplatky za výkon 😉

teraz som našla túto cenu http://www.docsimon.sk/article_images.php?actio...
😕 dúfam,že to otvorí