Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

ciaa
10. apr 2013

ahojte, tiež si chcem dať mirenu ale neviem sa nikde dočítať ako je to s vibrátorom ked je zavedená mirena. Môže sa používať? 😀 Viem že tampony by sa nemali aby sa náhodou nevytiahla. Vopred vdaka.

dracula
10. apr 2013

@martinkatinka Děkuji za informaci. Já jsem 2. 4. přestala krvácet po dvou měsících, tak snad se to taky zlepší. Uvidíme.

rebeka7501
10. apr 2013

@ciaa mám mirenu a používala som tampóny (posledný rok), bez problémov. menzes mi cca po 1-2 mesiacich po zavedení mireny skončil na 3,5 roka.

iveta107
12. apr 2013

co Mirena a vag. mykoza?V budoucnu uvažuji o Mireně, ale často trpím na kvasinkové záněty, už je to asi dva roky co jsem o tomhle tělísku četla a tam psali, že ještě navíc výtoky léčí, a teď jsem hledala nějaké články a spíš se dovídám, že Mirena ještě tyhle ty záněty zhoršuje, tak jak to vlastně je?

halit13
12. apr 2013

@iveta107 zhoršuje, ale ak nebudeš mať úplne čistú kultiváciu tak ti ju ani nezavedú

alecka
14. apr 2013

babule uz 2 den ma picha v lavom boku, dnes mi to vystreluje az kukrizom, som cerstvo po mensese, tak neviem, fakt neviem ci to mam z mireny, ci ma chyta nejaka ina "fajnotka" ....ale odkedy ju mam, moj organimus je hore nohami a mavam obcasne pobolievanie.....nemate niektora podobne skusenosti? som z toho na nervy 😠 , zo 100dni, od zavedenia som nekrvacala 25dni, fakt ma to prestava bavit 😠 😠 😠 , aj ked dr mi povedal ze dramatizujem 😖 , no chcela by som vidiet jeho ako by sa tvaril v "mojej kozi"....

icejane
15. apr 2013

baby, mne lekar v piatok oznamil, ze sa mi mirena zosunula dole o cca 5 cm, a ze mi ju bude musiet vymenit, to ju mam 4 mesiace, stalo sa to niekomu? ☹

martinkatinka
15. apr 2013

@icejane popýtaj sa doktora, že čo so zaplatenými peniažkami, lebo viem, že do pol roka vracajú časť ceny, ak máš bločik... inak, mne sa to nestalo, ale chcela som ju do pol roka dať vybrať, lebo som mala problémy, ale nakoniec som si ju nechala.. ale zisťovala som si práve o tom vrátení peniažkov

martinkatinka
15. apr 2013

Chcem si dať vybrať mirenu po dvoch rokoch, ale už rok nemám menzes, myslíte si, že mi ju može vybrať hneď alebo mám čakať na špinenie? Už sa neviem dočkať kedy mi to vyberie 😀

bledulka
15. apr 2013

ahoj,
Mirenu mám přesně dva měsíce. Zavádění pro mě bylo úplně v pohodě, jen drobná vteřinová bolest.. Zavádění bylo druhý den cyklu. Celkově MS trvala 3 dny..pak jsem v prvním měsíci špinila-sice malinko co do množství,ale často...Pak proběhla MS,která byla cca 2 dny a slabá, po ní týden špinění a od té doby nešpiním.. V pátek jsme byla na kontrolním Uz, tělísko je hezky usazené, vlákna zalezla, takže ani nejdou nahmatat (což nevadí), sliznici mám prý nízkou,takže Ms bude prý velmi mírná.. takže doufám, že to takto bude postupovat i dál a jsem ráda, že jsem se k tomu odhodlala
(ale bála jsem sem, že budu mít smůlu a Mirena mi nesedne..)

7461166383
15. apr 2013

@iveta107 ahojky .ja mam mirenu od decembra a už 3 krat som mala kvasinky .idem za 2 týždne na ročnu prehliadku som zvedavá čo povie či býva u toho často ....inač super iba male špinenie inač nič ,,,,ale teraz stale nosím slipove vložky možno z toho sa robia ,,,nosím ich pre istotu ,lebo neviem kedy bude špinenie ..Katka

7461166383
15. apr 2013

@silvi007 čo si držala aku dietu ked si schudla porad....mne tiež stačí tých 12 kíl dole

lenkavis
15. apr 2013

Ahojte baby, mam Mirenu rok a okrem nejakych tych bolesti v podbrusku som nemala ziadne problemy, no uz aj to sa mi upravilo trochu, no jedna vec, ktora mi straaasne vadi, je nafuknute brucho uz asi druhy mesiac - vyzeram ako tehotna, uz len cakam, kedy sa to niekto opyta, nemala som s tym nikdy problem.. cvicim, nejem vela, to brucho mi strasne vadi.. len chcem vediet, ci s tym mate niektora skusenost a ci to bude pretrvavat, lebo budem rozmyslat o vybrati...

kika112
16. apr 2013

Ahojte, Mám 35 rokov a Mirenu mám od marca 2005. Keďže som druhý krát otehotnela počas dojčenia prvého dieťaťa, nechcela som riskovať, ani pojedať tabletky, takže po druhom pôrode som zvolila túto antikoncepciu. Prvá Mirena bola super, žiadne problémy. Pri zavádzaní som mala silne bolesti, aj pár dní potom. Možno preto, že som menzes nemala a asi by som sa ho ani nedočkala /počas dojčenia som nemala/. Výmenu som absolvovala po 5 rokoch, v auguste 2010. Bolo to hrozné, bolesť na odpadnutie. Táto druhá Mirena už bola vraj trochu iná, ako povedal MUDr., hlavne som si všimla že vlákna sú dlhšie. Ovšem, len teraz spätne si uvedomujem možné súvislosti. Predtým som denne behávala, postupne som chudla /nadváha od puberty/. Mala som síce aj nejaké vzťahové problémy, z čoho bol samozrejme stres, ale to sa už vlieklo aj pred výmenou. No práve v tomto období som prestala chudnúť. Asi po roku som vládala stále menej behať, bola som stále unavená, ale ešte som sa prinútila. Ale na môj údiv som začala priberať, veľmi málo ale predsa. A tá únava a vyčerpanosť! Nakoniec som beh vzdala a teraz priberám rýchlejšie. Výsledky na poslednej preventívke ma posunuli na onkológiu s podozrením na karcinóm. Nechcem tým povedať, žeby to bolo vďaka Mirene. Ale vďaka tomu nálezu mi idú spraviť konizáciu krčka a zároveň vyberú Mirenu, ktorú tam už mám tretí rok. A môžem povedať že už sa na to teším - hlavne na to, že ju budú vyberať keď budem narkóze. Tak, ako som bola predtým rada že ju mám, teraz ju už nechcem. Mám pocit že táto druhá je oveľa viac "iná" ako tá predtým, alebo už moje telo jednoducho žiadnu Mirenu nechce. Najviac ma hnevá tá nekonečná únava - a to mám všetky výsledky krvi v poriadku.
Čo sa týka "prevádzky" Mireny, za celý ten čas som nemala menzes, len občas špinenie, alebo len jednodňové krvácanie pár krát do roka. Niekedy som mala bolesti ako pri menzese, ale to tiež bolo skôr výnimočne. Niekedy sa vyskytli bolesti prsníkov a ich mierne zväčšenie. Po celý čas som ju znášala výborne, nemala som žiadne problémy s výnimkou jednej bazénovej infekcie. Až minulý rok v októbri mi začali zvláštne výtoky, ale to už sa asi niečo dialo na krčku. Ak je Mirena v tele už nejaký čas, maternica si okolo nej spraví akýsi obal, takže len tak ľahko sa vytiahnuť nedá - z toho aj tie parádne bolesti pri odstraňovaní... veď si len predstavte že vám niečo "trhajú" z maternice... a za tých 5 rokov sa tam teda uchytila poriadne. Ale inak je to pohodlná antikoncepcia, no iste aj s nejakými vedľajšími účinkami, ako som sa dočítala na zahraničných stránkach. Teraz, keď mi ju vyberú, neviem kedy sa mi naštartuje cyklus, keďže posledný menzes som mala v septembri 2002, potom tehotenstvo, hneď ďalšie a nakoniec Mirena...
Držím vám všetkým palce, nech sa cítite čo najlepšie!

billam
16. apr 2013

@kika112 každá sme ina...ja som mala mirenu v sebe 5,5 roka a vytiahnutie ma absolútne nebolelo...bolo to len take 2sek. stipnutie..nic viac...a rovnako to bolo pri zavádzaní.

stanislava2
16. apr 2013

@7461166383 Ja mám mirenu už treti krát.Tie kvasinky máš na 99%z vložiek a kedže bude chvilu trvat až prestaneš špinit mne pri prvej mirene trvalo špinenie pol roka a potom som už mala od špinenia 5 rokov pokoj.Zrejme sa častejšie sprchuješ aj to robi svoje a umyvaj sa len čistou vlažnou tečucou vodou.Na časté kvasinky je super natierat intimne partie asi mesiac canesten krémom a použit jednu tabletku mycomax ktoru zakup aj partnerovi aby ste si kvasinky neprenášali jeden druhemu.Miesto vložiek som si menila spodné prádlo min.dva tri krát denne a samozrejme použivaj bavlnu.kvasinky sa premnožuju ak ješ sladké takže nasadit krutu nesladku dietku do kavičky radšej sacharin a vyvarovat sa aj banánom a zaváraninám.Na zastavenie premnožovania kvasiniek som jedla cesnak čili štiplavu horčicu.Par mesiacov treba vydržat a kvasiniek sa nadobro zbaviš.Držim palce.

kika112
16. apr 2013

@billam ved hej, mna len trochu neprijemne prekvapila ta bolest. Po dvoch tazkych porodoch som si nemyslela ze budem takto predychavat vymenu Mireny. 😒

7461166383
17. apr 2013

@stanislava2 dakujem pekne ,skusím sa riadit podla Teba ...

icejane
17. apr 2013

@martinkatinka no zohnal mi druhu, len na otazku preco mi spadla som odpoved nedostala, jedna z moznosti je, ze mi ju maternica netoleruje a ze ju vypudila, tak ze skusime dat druhu a uvidime 😖 konieckoncov ma to nebude nic stat, akurat si to znova vytrpiet, v piatok idem nato...ach jaj

32alena
30. apr 2013

Ahojte.Mirenu odporučam na sto percent.Ja si ju idem dat zaviest už treti krát a nemám žiadne ved.učinky.Akurat že už asi 10rokov teda od začiatku prveho zavedenia nemám menzes.Tak aj na hyg.vložkách ušetrím peniaze.Teraz si prave zistujem ceny mireny a v maji idem na 3 v poradi.Nemám žiadne vyražky na tvari ani na krku .Je to ten najšetrnejší druh antikoncepcie a kto doteraz vahal ,tak dufam že som jej pomohla sa aspon trochu sa rozhodnut.čaute Alena

martinkatinka
30. apr 2013

Ja som si bola dať vybrať mirenu po dvoch rokoch. najvyšší čas, už mi vrastala do steny maternice. Vyberanie bolo v poriadku, len ju musel už vytrhnúť, čo troška zabolelo, potom sa to už dalo zniesť. Akurát sa mi točila hlava, nekrvácala som.

adamikovalucia
2. máj 2013

Ahojte, tak aj sa pripájam do tejto skupiny, tiež som si dala mirenu pred mesiacom. A zatial som spokojná, silné bolesti som mala len v ten den zavedenia a dalšie dni boli len také malé. Aj čistenie bolo len tak mierne, teraz by som mala dostať menzes, tak uvidím.
Ale píšem, preto, lebo potrebujem pomôcť: Strašne sa mi pokazila pleť samé pupáčiky a hned sa mi spravia aj také hnisavé a na dotyk aj troška bolestivé. Čo si mám kupiť aké vitamíny, alebo čo s tým, čo ste používali vy???????
Vopred vdaka.

adamikovalucia
2. máj 2013

@32alena ja som si dala pred mesiacom a cena bola 189e.

veronikazm
3. máj 2013

ahojte baby, tak už ju mám vonku /Mirenu/.
Môj doktor mi ju ale nevedel vybrať, vraj bola moc hlboko a strašne by ma to bolelo... ☹
tak som bola na zákrok, dali mi 5 minutovú narkozu a vybrali...strašne som sa bála, ale bolo to v pohode...
Celých 5 rokov som nemala problém a na koniec toto 😠
ale našťastie sa to dobre skončilo...

martinkatinka
4. máj 2013

@veronikazm ja som mala podobný problém, ale zvládla som to bez narkozy.. Teliesko už prirastalo k maternici.

dracula
4. máj 2013

Tak po delší době píši. Bohužel po zavedení po dvouměsíčním krvácení v kuse nastalo 14 dní pohody (jen špinění) a nyní už zase více jak 14 dní krvácím. Asi mi není mirena souzena...

pipi909
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
billam
5. máj 2013

@pipi909 si mimo tému 🙂 ...a navyse robíš reklamu 🙂

lenkalenk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alecka
9. máj 2013

dievcata, ste tu nejaka, co jej po mirene zacali bolesti chrbta, alebo zistili cysty? ja mam posledny mesiac priserne bolesti krizov, vystreluju mi do nohy, no skratka na nervy 😠 . chodim len po vysetreniach. jedine co mi zatial, chvalabohu, zistili, a dufam ze to aj tak ostane, je cysta na vajecniku. gynekolog mi to diagnostikoval ako polycysticky vajecnik, dr na sone brucha ako 5cm utvar na vajecniku. paradoxom je ze to mam na opacnej strane ako bolesti vystrelujuce do nohy....este ma cakaju vysetrenia, ale uz stracam trpezlivost...najprv som 3 mesiace s 2 tyzdnovou prestavkou krvacala , teraz ako sa hladina hormonov ustalila, prestala som krvacat a zacali mi tieto problemy. aj ked moj gynekolog mi povedal ze sa prilis pozorujem 😠 , nuz neviem ako si nemam vsimat cellodenne bolesti, to ze ked vstavam zo zeme, musim sa niecoho pridrzat, jednoducho, ze sa moj zdravotny stav posunul o 30 rokov dalej....mam vydrzat ze uz je to dobre, ale jednducho ja uz nie som ochotna trpiet v tele nieco, co mi zmenilo zivot k horsiemu.....
@dracula takze asi je nas viac ktorym nie je sudena..... 😢 😖 😢