Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

monison
26. apr 2008

ahojte.No ja som bola s mirenou velmi spokojna.nemala som ziadne problemy.5 rokov som nemala menstruaciu a prave uvazujem ,ze chcem si tu mirenu zalozit znova. 🙂

evasa
30. apr 2008

ahojte. ja mam mirenu asi dva mesiace. zavedenie bolo v pohode. dva dni som citila ze nieco mam ale potom to bolo ok. po zavedeni som krvacala dva dni a potom nic, prisla prva menstruacia a krvacala som 14 dni co nebolo u mna zvykom. mendzes som mavala 4 dni. po 6 tyzdnoch som sla na kontrolu vsetko ok. akurat to krvacanie doktor povedal ze si mam dat urobit krvny obraz. nesla som povedala som ze pockam este na dalsi mendzes. a zasa krvacam uz 14 dni. tentokrat uz pojdem na ten krvny obraz. neviem keby som citala tieto prispevky skor ci by som si mirenu vobec dala. ale inac zatial v pohode okrem toho ze kupujem viac vloziek. cena mireny bola 5500 a zavedenie 250 sk takze myslim ze to co som doteraz citala tak slusne 😉

martina.d.
30. apr 2008

Ahoj ja som si Mirenu včera kupovala, platila som 5120 a zavedenie bude 0 Skk. Dúfam, že budem spokojná

diddi
30. apr 2008

ja mam mirenu od leta...MS som dostavala prve 3 mesiace...odvtedy nemam vobec

lenkaa47
1. máj 2008

Ahojkte kocky
Ja by som sa chcela poradit, mozno sa tu najde aj niaka slecna ktora si dala Mirenu este pred akymkolvek otehotnenim. ja som totiz dostala odporucenie od znamej a predstava zitia bez menzesu???????ak sa najde taka, prosim napis/te mi o tom viac 🙂 takze uvazujem ist do toho aj ked som este nerodila a ani v blizkosti rodit nechcem.. 😒
Pekny dnicek
Lenka

diddi
2. máj 2008

lenka, samozrejme,ze si mozes dat Mirenu zaviest aj ked si este nerodila...Mirena sa da vybrat kedykolvek ak sa rozhodnes otehotniet...max.zavedenie je na 5rokov...po 5 rokoch sa vyberie, kupi nova a znova sa zavedie...s vybratim nie je problem ak chces byt tehotna...informuj sa u svojho gynekologa

martina.d.
2. máj 2008

Baby, tak je normálny ten môj doktor? Najprv mi predpísal Mirenu, tu som si vybrala, a keď som dnes šla na zavedenie, tak mi povedal, že musím počkať na prvý menzes. Nemáte s tým niektorá skúsenosti v čase dojčenia? Veď mne môže prísť menzes aj o rok, ak dovtedy samozrejme neotehotniem. Tabletiek už mám plné zuby, brala som ich 10 rokov, teraz po dvoch deťoch už chcem mať kľud. Čo poradíte? 😨

katika1
2. máj 2008

martina aj ja som tak bola, ale keďže som dojčila, nemusela som čakať na ms.. zaviedol mi to aj bez nej 😉

martina.d.
2. máj 2008

však aj ja dojčím !!!

princeznicka.
2. máj 2008

Ja si myslim,ze by s tym nemal byt problem ked sa to zavedie pocas dojcenia.

katika1
2. máj 2008

však preto ti to vravím.. opýtaj sa aj nejakého iného dr.. však to by si sa načakala na ms

martina.d.
2. máj 2008

volala som, mám prísť v piatok, vraj ma "nasonduje" aak bude všetko ok tak zavedie. Som zvedavá. Katika a nepriberáš od nej?

mirgaz
5. máj 2008

ja som za mirenu platila 5500,- Sk a za zavedenie 600,-. Počas dojčenia som brala Cerazette antikoncepciu, keď som skončila dojčiť tak som sa rozhodla pre Mirenu, tiež som nemala menzes. Mala som len špinenie dva dni potom týždeň nič, zase špinenie deň a tak to trvalo asi tri týždene. Moja lekárka mi Mirenu zaviedla tiež len počas slabého špinenia, nemala som menzes. 😕

mirgaz
5. máj 2008

Ahojte baby, chcem sa spýtať čo máte dlhšie Mirenu, či ste tiež zo začiatku dlhšie krvácali a koľko to asi trvalo (mesiac, tri, päť mesiacov), kým sa to upravilo, alebo ste hneď zo začiatku nemávali menzes?

diddi
5. máj 2008

mirgaz, krvacanie som mala prve 3 mesiace...potom to postupne odchadzalo 🙂

bardott
9. máj 2008

Ahojte. Kočky potrebujem radu alebo skôr psychyckú útechu. Mám Mirenu zavedenú už 5rokov a práve som v tom štádiu, že mi ju ide môj gynekológ vybrať a práve tu mám kameň úrazu. Má niektorá z vás skúsenosti s jej vybratím? Bolelo to alebo aké to vlastne bolo? Skúste mi niektorá povedať aby som sa vedela psychicky pripraviť. Inak som s ňou veľmi spokojná a keby sme z manželom nechceli druhé mimčo tak si ju dám zaviesť znova. Mám len problém s tým vyberaním. Kamarátka ma totiž veľmi - preveľmi vydesila. Vraj to bolo horšie ako pôrod. Čo vy na to? No logicky by to aj mohlo byť lebo keď je dačo v tele 5rokov tak to môže vrásť do sliznice a to vyberanie môže fakt bolieť..... Tak sa ozvite a prosím píšte pravdu.čakám.papa 😕 😕

dagmarus
9. máj 2008

Ahoj bardott,
naozaj sa nemas coho bat, ja som mala mirenu zavedenu 5 a pol roka a tiez som sa dost obavala vyberania.
Ale je to absolutne bezbolestne, trvalo to asi sekundu, ani som nevedela ze mi to uz doktor vybral. Povedal mi len a teraz zakaslite a bolo to vonku 😉

bardott
9. máj 2008

Ahoj dagmarus,
som naozaj rada, že si mi odpísala a ešte aj tak "bezbolestne". A ja som sa už začala obávať, že sa dám radšej uspať. A ak sa ťa ešte môžem opýtať takú intímnu vec. Počas tých piatich rokov čo si mala Mirenu zavedenú si mala alebo nemala "svoje dni". Tá kamoška čo som o nej písala mi totiž povedala, že ona nemala "svoje dni" vôbec. Teda úplne nič. Žeby ju to vyberanie aj preto tak veľmi mohlo bolieť?! No nevie ale tebe fakt ďakujem za povzbudivé slová.papa

bardott
9. máj 2008

Jeéééj dagmarus a to som si až teraz prečítala, že v decembri čakáš miminko. Tak to ti veľmi gratulujem. A nemala si problémy po Mirene znova otehotnieť? Inak aj ja mám tiež 6ročného syna Borisa. To je náhoda. Ak si ešte aj narodená náhodou v znamení blížencov tak budeš moja krvná skupina. Super. Až teraz dochádzam na to aký je net super vec. Tiež chceme mimčo tak dúfam, že sa nám zadarí.... 😅 pa 😀 😀

dagmarus
9. máj 2008

Bardott uspavat sa ozaj nemusis davat 😀
Po zavedeni som spinila asi 3 -4 mesiace a potom som ms uz nemala vobec, co bola strasna vyhoda, a aj som sa s nou velmi tazko lucila ked som si pripomenula ake to je otravne kazdy mesiac.
Vyberala som ju v oktobri, do mesiaca som dostala prvu ms a potom pravidelne kazdy mesiac normalne 28 dnove cykly, cize vsetko nabehlo v poriadku no a zadarilo sa za 5 mesiacov a dufam ze na vianoce nas caka najkrajsi darcek.
🙂
A som vodnar ten si s blizencami rozumie 😉
A kedy ides ty na vybratie? Budem na teba mysliet, je to taky neprijemny pocit ale vazne sa neni coho bat.

bardott
13. máj 2008

Ahoj dagmarus. Práve dnes ráno som sa stretla s gynekológom a pýtala som sa kedy ho môžem v tejto veci navštíviť. Povedal, že aj hneď ( a to ja teda sa zasa musím ako správny zdravotník na to psychicky pripraviť). Takže termín mám dohodnutý nabudúci mesiac. Dám ti vedieť kedy. Ono je to príjemné, že vieš, že niekto s tebou súcití. A odkiaľ vlastne si dagmarus? A ten vianočný darček ti úprimne závidím ale prajem 🙂 Hlavne aby ste boli zdravučký.Tak idem pracovať lebo sa mi to tu dajako hromadí. 😅

zara
14. máj 2008

...ahoj bardott..aj ja s tebou sucitim??...a drzim palecky nech to vsetko prebehne bez bolesti...hehe..papa 🙂

bardott
16. máj 2008

Ahoj zara. Tka som rada, že si sa ozvala. Máš fešnú fotečku............. a ďakujem za podporu.....cha-cha.

zara
16. máj 2008

🙂 a Bardott mali by ste skusit nejake to dievcatko po vybrati tej mireny.... 🙂

gitis
22. máj 2008

ahojte, potrebujem poradit, mam zavedenu mirenu 3 tyzdne, zakrok ma dost bolel, i ked som uz v davnosti mala vnutromaternicove teliesko nemala som problem ako teraz. Po 7 dnoch som zacala krvacat, nie vela, no kazdy den. Zacalo to, ze som citila v podbrusku velky tlak. Lekarka mi vravela po zakroku, ze mozem krvacat, no aby som vydrzala, ze to prejde. Teraz neviem co mam robit, nerada by som bola bez antikoncepcie, ked som za nu zaplatila dost korun. Vie mi niektora dama poradit, ci aj ona ma podobne skusenosti. Vopred dakujem. ☹

sasenka
27. máj 2008

ahojte ja tu moc nepíšem, fungujem skor na mama a ja, ale som to tu čítala, lebo príáve dnes mi Mirenu zaviedli, tak ake su skúsenosti 😉
No zavedenie bolo asi take hrozne ako trhanie zubov ... teda nič moc, ale už som vcelku zabudla, menzes sa zosilnil, a 5.6. mam isť na kontrolny ultrazvuk. Zavedenie stalo 1000,- a Mirena samotná čosi cez 5100,- Nejako ma to ani nebolí, ale vraj môže, ale zatial nič, ráno trošku pobolievalo...ale opuchlo mi brucho 😕 🙄 a poriadne!!! to je akože normálne???
No a ešte jedna -možno blbá otázka...daju sa používať aj tampóny? Lebo ja som na ne vcelku zvyknutá 😖

ruzica
5. jún 2008

ahojte baby.
ja mam mirenu asi mesiac je nemam ziadne problemy ale manzel ju citi a ma bolesti, neviem ci mal nikto podobny problem nerada by som si ju musela kvoli tomu odstrenit...

sasenka
5. jún 2008

Ahoj, ja som dnes bola na kontrolnom sono, tak všetko OK, menzes mis končil normálne 2 dno po zavedení, mam trošku výtok, ale nie farebný 🙂
Aj môj manžel ju cíti, ale neviem, velmi sa nesťažoval, len povedal že to cítil čosi 😉 asi tie lanká, vraj ak to je bolestivé, treba ich skrátiť, a bude to OK.

v.l.a.d.k.a
9. jún 2008

🙂 🙂 Ahojte dievčatá.Chcem sa opýtať, či neviete niečo o myomoch v maternici.Ja som mala MIRENU 5 rokov,minulý týždeŇ mi doktor vybral starú a hneď vložil novú.Vyberanie ani nebolelo, ale vkladanie novej dosť.Nakoľko mávam teraz slabý menzes a nebola som dosť otvorená, tak to robil s tým, že mi musel viac pootvoriť maternicu.No 1 deň som sa cítila ako po pôrode, dosť ma bolel celý spodok. Doktor mi povedal, že sa mi v maternici objavili malé uzlíky /myomy/ a že aj preto je dobré, keď mám MIRENU. Vraj by to malo ovplyvniť ich rast. Mám teraz zmiešané pocity. Neviem či som urobila dobre, že som si ju znova dala.Inak som s Ňou bola spokojná. Len tie myomy, som z toho nervózna.Aj moja mamička ich mala, ele jej to lekáry zistili neskoro, a tak jej museli vybrať celú maternicu aj časť vaječníkov.Mne doktor povedal, že sa nemusím ničoho báť, že to bude stále sledovať, chodím k nemu pravidelne, každých 6 mesiacov.Nemáte niektorá s tými myomy skúsenosť, alebo nejaké informáci.Budem vďačná za odpoveď 🙂

luculik
10. jún 2008

Ahojte vsetci, chcem sa s vami podelit o skusenosti s Mirenou. Mam 38, dvoch dospievajucich synov a MIrenu 3 roky. Zavedenie bolo velmi neprijemne, obdobie po zavedeni roznorode, velmi dlho spinenie a neprijemny zapachajuci vytok. Vazne som uvazovala o jej vybrati, ale vzdy som to posunula...Po 6 mesiacoch problemy skoncili, krvacanie mam velmi slabe, ak sa to tak da vobec nazvat 3-4 dni v 25 dnovyh cykloch, pocas neho vobec nemusim v noci pouzit vlozky, to vnimam ako velku vyhodu..Co ma trapi v tomto obdobi su zvlastne krce v podbrusku, ktore sa obcas objavia, gynekologicka na ne nema vysvetlenie. Dnes v noci to vyvrcholilo, po "aktivnej noci s manzelom" som ledva presla na WC, slabost, pocit na kolaps, vracanie, krce doslova az kontrakcie sa z podbruska sirili az do konecnika. Bolo to velmi velmi zle. Chystam sa ku lekarke, dost sa toho obavam, ale viem ze toto uz nechcem nikdy zazit.
Celkovo vnimam Mirenu ako pohodlny sposob, ten zaciatok asi treba preckat a potom to vyzera na dost bezstarostne obdobie, az....je to urcite velmi individualne 🙂