Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

leuska35
21. nov 2015

Ja nechápem tých lekárov prečítaš si pribalovy leták ale nie a nie to nie je z toho ešte aj sestrička mi hovorila to nie je z toho a ešte bol nasraty že mi to ide vyberať to by som mala byť ja že som vyhodila oknom 200e a o inej forme ant to už ti ne poradí má v prdeli len mi povedal viete o tom že už nebudete chránená skoro ma drblo radšej prejdem na staré dobré kondómy a žiadnu ant už nechcem ani vidieť.

resetka
24. nov 2015

pocula si leuska o prirodzenych metodach? nepotrebujes ziadne kondomy, nic

leuska35
25. nov 2015

Ano počula vypocitavat si plodné neplodné dní ale ja to neviem a viem že musíš mať pravidelný cyklus o inom neviem ale ak je nejaký iná metóda tak si rada prečítam

janezz
25. nov 2015

@leuska35 presne takto som dopadla aj ja...tiež som vyhodila 50e mala som ju od apríla do septembra ale stačilo...hneď v máji mi ju musel naprávať lebo sa mi posunula akokeby von a okrem silnejšej ms som dostala v septembri silný zápal lebo sa mi vysunula že až trčal z nej kúsok...tak najskôr preliečiť zápal a potom mi ju vybral...ale iný druh ant mi neporadil ani neodporučil...vraj ak by som tak strašne chcela, tak náplaste...

leuska35
25. nov 2015

@janezz no ja som vyhodila 200e keby som mala viac info tak ai to nedám ale doktor ju vychvaloval tak som mu verila a dopadlo to ako dopadlo

resetka
7. dec 2015

@leuska35 nemusis mat pravidelny cyklus, ktora ho ma ? napr. billingsova metoda ide podla hlienu, cca po 2 mesiacoch si v tom doma. idealne je zistit si, ci je v tvojom okoli nejaka poradkyna. zistis to na billings.sk, alebo rovno zavolaj Mudr. Laukovej. Lepsie je poradit sa s niekym o tomto.
alebo je symtotermalna metoda. Poradcov najdes na lpp.sk. Ja ovladam takmer obidva metody a nedam na to dopustit. 🙂

mim_i
15. dec 2015

Ahojte dievcata. Ja by som vam chcela napisat o mojej skusenosti s DANOU. Ako 19rocna som sa stala maminkou a samozrejme potrebovala som antikoncepciu, tak po pol roku a radam maminy som si dala zaviest danu. Mala som ju 5r. Zavadzanie nebolelo vobec.Pocas toho obdobia som schudla.. MS bola silnejsia a dlhsia ale pravidelna.. mavala som vytok .. ten sa mi vracal dost casto.. po 5tich tokoch isla von. Nebolelo to tiez vobec. Vytok sa stratil, MS bola slabsia... 2 roky som bola bez antikoncepcie a 3 dni dozadu som si dala mirenu. Povodne som chcela danu, lebo nema hormony, ale doktor ma teda prehovoril. Zavadzanie bolo velmi bolestive. Takmer som odpadla. Od bolesti som si prsty na rukach necitila co mi tak strpli.. no prezila som. Doktor mi povedal ze to bolo tym, ze mi uz skoncila menstruacia a musel mi krcok otvarat.. dokonca mi povedal ze mam dozadu naklonenu maternicu a ako som bola cisarskym tak pri zavadzani mu zavadala jazva na maternici ktora tam ostala po porode. Dnes treti den spinim. Inak ma vobec nic neboli (zaklopem) dufam ze mi mirena bude pasovat. Ak nie urcite budem chciet danu. Ta az na ten vytok bola velmi fajn.

evko1
20. dec 2015

Baby, ja mam Mirenu 2roky po 2.pôrode úplna spokojnosť a bez komplikácii, nemam vôbec menštruáciu ale ma zaskočila jedna známa s tvrdením, že po odstraneni telieska sa vo väčšom počte u žien vytvaraju myomy na maternici a že teliesko tiež nie pozitivne vplýva na štitnu žľazu, no a na hypotyreozu sa ja osobne liecim.Niekto mate o tom viac info alebo vedomosti?

linea22
13. jan 2016

@gotzova ahoj prosím ťa ako sa cítiš po vytiahnutí Mireny?je to lepšie?uvažujem,že si ju dám vybrať,mám ju 2,5 roka.ďakujem

mamulienka000
13. jan 2016

@evko1 mám len skúsenosti, po založení objavená cista, a každý mesiac ďalšia a ďalšia ale miznú, mudr. to tak,že sú číre,mám málo béčka a nízke železo,ževraj preto

mamulienka000
13. jan 2016

pardon cysta

saska112
14. jan 2016

Inac mne celkom migreny prestali, asi druhy cyklus uz ich nepocitujem....len sa bojim ze to je tym, ze mirenu budem mat vo februari 5 rokov...
ci ten ucinok je miernejsi? viete co myslim...dam si novu a zas to bude vsetko od znova...migreny a pod. 🙂

leuska35
14. jan 2016

@linea22 Ahoj citim sa lepšie prestala som byť nervózna aj chuť na sex sa mi vrátil som v pohode a som rada že ju už nemám a už nikdy viac.

leuska35
14. jan 2016

@saska112 tak si daj inú ant.

saska112
14. jan 2016

@leuska35 no musim nieco najst...

evko1
14. jan 2016

@mamulienka000 no asi si dam termin na gyn.kvôli kontrole

silvia2013
16. jan 2016

@leuska35 ja som ju mala 11 rokov, samozrejme nie jednu 11 rokov teraz sla von, idem si dat dalsiu, celých 11 rokov som nemala menštruaciu, na jar idem dat dalsiu....

silvia2013
16. jan 2016

@mim_i ja som mala tiež cisarak a mirenu mi zaviedla gynekologicka tak rýchlo, že som s a nestihla ani nadýchnut, o bolesti nemohla byt ani reč, na cytologii to je horsie ako pri zavadzani mireny, ako by si porodila normalnym sposobom si neviem predstavit, ked by si odpadla pri zavadzaní telieska.....

silvia2013
16. jan 2016

@evko1 ako som už tu písala, 11 rokov som mala mirenu a maternicu mam bez myomov, moja stitna zlaza mala hranicne hodnoty , pred mirenou , teraz su lepsie ako inokedy praveže mirena sposobuje, že tie myomy nenarastu, chrani krcok pred infekciami, pretože zahustuje hlienom cely krcek.... netreba citat blbosti na MK , ktore písu zeny, co mirenu ani nevideli, ale spýtaj s a gynekologa...

silvia2013
16. jan 2016

@saska112 nevadi, možeš ju mat aj 6 rokov, ja som mala 6 rokov presne

silvia2013
16. jan 2016

@resetka nezijeme v roku 1940....a inak tato metoda nie vzdy funguje....

evittam
16. jan 2016

@resetka Predstav si, že ja som mala pravidelná cyklus, keď som mala MS. 😉

riqueza
16. jan 2016

Mam ju od augusta.obcas mam vytok a menstruaciu som mala 2x.babatko uz neplanujeme a to mi pride ako najvhodnejsia antikoncepcia.citim sa dobre,nepriberam,neboli ma hlava.som spokojna.ked som brala hak tak to bol des...a zavadzanie bolelo...

silvia2013
16. jan 2016

@resetka možno si neplodná

silvia2013
16. jan 2016

@resetka vela zien ho ma pravidelny....a ty ked mas sex na velku noc a na vianoce, tak ti to vychadza, že neotehotnejes, alebo ten sex nemas vobec a mas vobec partnera???

evko1
16. jan 2016

@silvia2013 javtuto "hlupost" nemam z MK ale je to nazor Mudr.Radiologa a otazka znela, ze ci vznikahju pi odstraneni Mireny,nie pocas toho,co je zavedena.

leuska35
16. jan 2016

@silvia2013 ani jedno teliesko nemôžeš mať 11 rokov to si mala v kuse či po piatich rokoch vybraté a zasa nové ?

silvia2013
16. jan 2016

@leuska35 píšem tam, že som ich mala dve....

leuska35
17. jan 2016

@silvia2013 😀😀😀😀 každému nesadne mirena ako tebe Veľa žien ma nežiaduce účinky

drakvak
17. jan 2016

@silvia2013 Chcela by som sa opytat, ci ste sa ten siesty rok chranili aj inak,ja som mala v decembri 5 rokov od zavedenia Mirenya zvazujem ako dlho ju este necham... lekarka vravela,ze par mesiacov dlhsie moze byt,ale cely rok-ucinkuju tam potom este hormony,ked ste ju nechali o rok viac?