Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

susi157
28. jan 2010

tak budem v tom že to nebli a bude to ok 🙂 .tak ty si prišla na to až teraz vinifera. 😉 aj sarah je narodena 19.2.ale 2006 🙂

susi157
28. jan 2010

nebol to nahodou mlady ševčik ševčikov synovec 😲

susi157
28. jan 2010

to meno sa mi spaja s putnym miestom bez uržky 🙂

nikka23
28. jan 2010

baby a kolko stoji Mirena, ja momentalne neberiem ziadnu antikoncepciu a preto uvazujeme nad touto formou ochrany

diddi
28. jan 2010

Mna v roku 2007 stala okolo 6.000Sk,spolu so zavedenim.

monka.s
29. jan 2010

Ahojte,ja mam mirenu uz druhy rok,hned po sestonedeli,priznaky zhodujuce sa co som ockom precitala,bolesti,krvacanie prvych par tyzdnov,kedykolvek,sice nie silne,skor spinenie,potom asi po pol roku sa to ustalilo a pravidelne kazdych 28dni len take spinenie,teraz sa to zas poplietlo a spinim ako kedy,,,mna pobolievalo koleno a strasne pichalo v chrbte,ci to bolo z mireny neviem,mozno,ale nie kvoli tomu pisem,som 100%presvedcena,ze ako som si ju dala zaviest mam koznu alergiu,moja pokozka sa zmenila a zacalo to najskor na jednej ruke,take suche fliacky,flaky,potom medzi prstami na ruke,uz to mam aj na dekolte,chodila som aj za koznym,vyvarovala som sa vsetkemu co mi povedal,ale uz to mam aj na druhej ruke a je to strasne otravne a som z toho uz na nervy,nikdy pred tym som ziadnu alergiu nemala a ked som minule dostala obstrek kvoli zapalu trojklanneho nervu a skolabovala som zacala som patrat,ze co sa s mojim organizmom deje,ono to nejak vsetko spolu suvisi a as ibohuzial alergia na nikel alebo kov,aj ma to napadlo uz vtedy prvy krat ked sa objavila,no nejak som sa tomu nevenovala,ved to prejde,no zhorsuje sa to,takze ma caka vyberanie mireny,ked si pomyslim ako som pretrpela to zavadzanie tak ma pot oblieva,ale poviem vam,tato alergia je cosi strasneeeee,,,,,,inac zavedenie ma stalo 5tisic sk,,,

fracle
29. jan 2010

onka.s - vyberanie mireny vobec neboli, nebudes to ani citit 😉.

Inac kocky, tie, ktore na zavedenie mireny len cakate, jedna rada: vezmite si pol hodiny pred tym 2 tabletky od bolesti, zavedenie potom vobec necitit. Ja som vzale tie a taktiez mi predpisali antibiotika na 2 dni ako prevenciu (ak tu uz taka rada bola, ospravedlnujem sa, necitala som celu diskusiu 😉 ).

Ale nie to som chcela, skor som zvedava - je tu niekto alebo poznate niekoho kto pri mirene otehotnel? Viem, ze nie je 100%-na, ale zaujima ma, ako to tehotenstvo pokracovalo / skoncilo. Mam mirenu 18 mesiacov, tehotenske priznaky a dve ciarky na tehotenskom teste ☹. K lekarke som objednana o 2 tyzdne, takze aj ked som tehotna (dufam ze je to len niejaka hormonalna porucha), tak neviem ako dlho. Menzes sa mi zastavil hned po zavedeni mireny, takze som vlastne 18 mesiacov nemala ziadny.

vinifera
29. jan 2010

monka.s - mna sa tuším už pred samotným zavedením pýtal lekár na alergiu na kovy. Asi ten tvoj zabudol...

fracle - nestráááášššššššš a okamžite podaj info ked budeš vedieť čo a ako. Tehotenské testy fungujú tak, že regujú ak je zvýšená hladina HCG v krvi - čo býva pri tehotnosti....

iwusska
29. jan 2010

fracle tak teraz si ma poriadne vystrasila 😖 lebo my si vobec "nedavame pozor", mirenu mam uz rok a zatial nemozem povedat nic zle....daj prosim ta vediet ako si dopadla u dr. drzim palce

fracle
29. jan 2010

Ale kocky, vobec som nemala v umysle vas vystrasit. Mne asi Mirena jednoducho nesadla, prvu mi menili po 3 mesiacoch, kedze telo mi ju vraj 'vypudilo', cize som vlastne nebola vobec chranena. A ak som naozaj tehotna, tak sa to asi zopakovalo. Ale stava sa to ozaj len u 1% zien, koli tomu stale dufam ze je to 'plany poplach'. Musim sa ale pripravit na obe alternativy.

iwusska
29. jan 2010

fracle ale daj vediet, budem na teba mysliet....

lusana
31. jan 2010

ahoj, zajtra idem na zavedenie, myslíte, že si mám dať ibalgin? strašne sa bojím

susi157
31. jan 2010

ja sa bojim boledti ale asi by som si tabletku nedala skor by som sa snažila uvolnit aj ked to na tej"koze"nie je jednoduche.skôr by som si ju dala po zavedeni ak by som mala bolesti.zajtra napiš ako si to prežila drž sa 🙂

ketrin613
31. jan 2010

ahojte,mirenu mam od 5nov.a este som nezazila cisty den,2 mesiace som krvacala stale a potom 5 dni vytok a znovu krvacam,lekar povedal ze to asi nesadlo a dame to von,nemala niektora podobny problem?zavedenie moc nebolelo ,len potom doma som si dala ibalgin a prestalo to.

vinifera
31. jan 2010

ketrina podľa mna je ešte skoro. Tiež som cez dva mesiace krvácala a špinila. Teraz sa to už trocha upravuje. Skús ešte mesiac dva vydržať.

ketrin613
4. feb 2010

ahoj Vinifer,tak zatial som lekarovi nesla,sice nekrvacam ale mam stale vytok,este pockam ako sa to bude vyvijat,ty si teraz ako na tom?

andrea12737
4. feb 2010

Ahojte,
mala som tuto antikocepciu 2 roky, no musela ist von kvoli 2 rychlo rastucim cystam-ako vedlajsi ucinok ☹ , inak som po zavedeni 4mesiace vkuse krvacala, neskor som mala pravidelny cyklus.inak bola velmi pohodlna-super...mozem len odporucit aj napriek tomu, ze moje telo cudzie teliesko neprijalo ☹

vinifera
4. feb 2010

Ahoj ketrin. Aj som hľadala tú knižku čo som dostala ked mi zaviedol lekár Mirenu že ako je to dlho. Ale som nenašla. No hold keď moje dieťa úraduje tak nemôžem nájsť nič 😠 Zavádzal mi ju tuším v novembri. Dva mesiace som krvácala-špinila. Potom ešte chvíľu špinila. Teraz je to už vpohode. klopklopklop

ketrin613
4. feb 2010

Ahoj Andrea,trochu si ma upokojila,diky...a ako to potom pokracovalo,co je u teba normalny cyklus,lebo ja som normalny nikdy nemala.A este by som chcela vediet,vy ste sa lekarov pytali ci je to normalne tolko krvacat po zavedeni?Ak ano ,co vam povedal?

rybecka
8. feb 2010

Ahojte,
tak mirenu mam zavedenu 3 dni 😅 a vsetko uplne v pohodicke ziadne bolesti a nic
Zavedenie vobec neboli ako som sa to tu docitala mala som strasny strach ale fakt iba mala bolest ako pri mestruacii v podbrusku a trvalo to len par minut a bolo hotovo. 😉 Pisem to preto aby zienky tu mali aj pozitivne stranky mireny a jej zavadzania. lebo ja som tiez nieco take hladala a docitala som sa ako to velmi boli. zatial len spinim tak na jednu slipovu vlozku denne 😉
tak vela odvahy novym kockam pri zavadzani mireny 😵

womenne
13. feb 2010

ahojte ja mam dnes neskutočne bolesti vaječnikov mama si 3 dni pred kramami tak neviem je to normlane?zavedene to mam zhruba 3 tyždne aj niečo,občas ma boli ale nie tak silno ako dnes ☹
Inak to špineni nieje nič strašne jedna slipka a už som mala klid aj zo 4 dni tak som zvedava akot dlho to bude trvat..

andrea12737
13. feb 2010

Kethrin163-no normalny cyklus bol, ze sa zacal byt konecne pravidelny, oproti tomu ako som ho mavala pred tym. A lekar mi povedal ze je to normalne, ale ak by som este dlhsie krvacala, tak by sa to nejako riesilo-najskor vybratim, pretoze mna strasne boleli vajecniky- zaviedla sa mi tam pocas zakroku nejaka infekcia ☹ , po vybrati , cysty pri najblizsej menstruacii zmizli, no zazila som nezabudnutelnu menstruaciu 🙄 , neovplyvnilo to plodnost, hned po tej menstruacii som otehotnela 😵

ketrin613
13. feb 2010

Andrea-ja pokracujem takto🙂po dlllhej menstruacii dva tyzdne vytok a teraz 8den znovu menzes,takze este davam tomu mesiac a ide to von.Zacina to mne a aj mojmu manzelovi liezt pekne na nervy.stale este cakam len kvoli tomu ze nemam absolutne ziadne ine problemy ako tu zeny pisu.Len teraz budem mat zase obavy pri vybrati.

sisuliatko
25. feb 2010

ahojte žienky mirenky, ja som si dala Mirenu len pár dní dozadu. Mám už dve deti a tbl. antikoncepcia mi nerobila dobre....ved 3 roky vkuse na tabletkách je dost.......a zatial som si nič nezvyčajné nevšimla. Prvý večer ma bolelo brucho a nohy a celý človek a dokonca som krvácala len jeden deň........dúfam, že to tak aj ostane....ale bojím sa či to nebude zavadzať pri tom.....no onom sexe....máte s tým skúsenosť???

bodka13
25. feb 2010

vitaj v klube Sisuliatko 😉
mne nezavadzia a manžel sa tiež nesťažuje 😉 😀 😀 😀

iwusska
25. feb 2010

sisuliatko aj ja ta vitam 😵
a u mna je to podobne ako u bodecky 😵 😀 len sama spokojnost na oboch stranach

lusana
3. mar 2010

ahoj tak včera som si konečne dala zaviesť mirenu, nebolo to až tak strašné, troška to bolelo. Ako pokračujete. Som zvedavá, čo ma teraz čaká, zatiaľ nič nezvyčajné.

iwusska
3. mar 2010

lusana vitaj v klube a nech si taka spokojna ako my 😵

macka01
8. mar 2010

ahojte,no mne Mirenu doporučila DR,kedže strašne veľa krvácam pri menzesu a som z toho chudokrvná.To je dôvod na to,aby mi Mirenu preplatila poisťovňa,čo by bolo super.Doplatila by som asi len okolo 20 eur+zavedenie 40eur.Celá stojí 158eur.No začínam mať zmiešané pocity,kedže sa mnohé sťažujete,že dlho krvácate.To aby som počkala,až prídeme v lete z dovolenky až ma to tam neotravuje,že??Mne DR.povedala,že 1 hod.pred zavedením sa má užiť liek od bolesti,maternica sa uvoľní a epšie sa to zavedie.Tak mám nad čím premýšľať 😉

ketrin613
8. mar 2010

macka,velmi ti prajem aby ti sadla,ja som tu ako odstrasujuci priklad,bezne som mavala menzes 12dni a tak som si myslela ze to mirenou upravim ,ale prave naopak jak mi ju zaviedli tak som sustavne krvacala ,mala som asi dva tyzdne spinenie a znovu krvacanie,rozhodli sme sa s lekarom ze to dame von,takze tento pondelok sme ju vybrali a zacal mi uzasny menzes ktory sa neda zastavit,takze rano nastupujem do nemocnice na cistenie.Mala som ju styri mesiace a neupravilo sa to,nemala som ziadne problemy a ani zavedenie ani vyberanie nebolelo.Mozno som ojedineli pripad,ale ziadnej zene neprajem to ,co ja prezivam.