Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

iwusska
27. jan 2010

susi o ARIANNE som este nepocula 😨 ale ta sa lisi od mireny minimalne cenou...a kedy ti ju zavadzali? mozno to je nieco nove a ucinok ma taky isty 😵

susi157
27. jan 2010

už budu tri roky čo ju mam.mam pocit že tych značiek je viac len každy hovory dana.

iwusska
27. jan 2010

susi aj ja som mala danu pred mirenou, ale neviem ako sa volala presne, vysla ma 500ceskych, tak to asi nebudes mat podobnu mirene ale skor dane 😉

susi157
27. jan 2010

teraz sama neviem či si dat mirenu ked tak o nej hovoria lebo ja som nemala žiadne problemi pri aj po zavedeni

iwusska
27. jan 2010

ja som mala najprv 3 roky danu a teraz 2.2. bude rok co som ju vymenila za mirenu a som maximalne spokojna 😵 a ako o nej hovoria? ved nas tu je dost co sme spokojne a mozno sa aj ty k nam pridas 😉

susi157
27. jan 2010

opytam sa na tie nazvy a potom sa uvidi dik iwusska 🙂

iwusska
27. jan 2010

susi nemas za co 😉 a dufam ze budes spokojna

susi157
27. jan 2010

dufa aj ja že to bude ok 🙂

iwusska
27. jan 2010

🙂 a ty uvazujes o vymene, alebo sa len tak chces informovat?

susi157
27. jan 2010

uvažujem o zmene ale teraz neviem chcela som niečo kvalitnejšie(100percentna nie je asi žiadna. či? )lebo vtedy som vyberala skor koli cene a doktor hovoril že su aj drahšie ale či kvalitnejšie tak to neviem.

iwusska
27. jan 2010

tak co sa tyka ceny tak mirena patri medzi tie drahsie, ale urcite vyde lacnejsie ako ked si mas 5 rokov kupovat tabl. a spolahliva je skoro na 100%, je tam minus nejaka stotina v minuse takze toto je v pohode, ale urcite ti ju mozem z vlastnej skusenosti odporucit, je to maximalny komfort len treba vydrzat ten zaciatok kym si telo zvykne, mne to trvalo len prvy mesiac a teraz uz cerpam len pozitky 😵

susi157
27. jan 2010

ta mirena je na 5rokov alebo aj dlhšie lebo tuto mi odporučil po troch rokoch vybrat a chcem to na dlhšie lebo tie tri roky ubehli ako voda. 🙂

iwusska
27. jan 2010

mirena sa dava na 5 rokov 😵

susi157
27. jan 2010

diki 🙂 a chcem sa spytat kedy variš a upratujes ked takto kecame lebo ja nič nestiham ešta ani navarene nemam ešte že idem robit taku rychlovku cestoviny zo zeleninou ak mi ju alex nezie kym sa do toho pustim 😀

iwusska
27. jan 2010

ja som v praci 😀 keby som bola doma tak to urcite nesedim pri pc 😀

susi157
27. jan 2010

no tak mas dobru pracu 🙂 .ked styhaš aj pracovat aj pisat.ja ked budem v praci tak už za nim sediet asi nebudem vobec 🙂

iwusska
27. jan 2010

susi tomu sa hovori planovana delba prace 😀

susi157
27. jan 2010

aj ja chcem tak pracovat ale neviem ako 🙂

iwusska
27. jan 2010

neviem kolko mas rokov ale casom na to prides 😀 😀 😀

vinifera
27. jan 2010

susi157 rozdiel medzi mirenou a arianou je vtom že Arianna pôsobí lokálne mechanicky. Preto je aj lacnejšia. Čiže mechanicky dráždi maternicu aby nebola schopná otehotnieť. Mirena chráni mechanicky + lokálne hormónami. Čiže ešte vypúšta lokálne malé množstvo hormónov. Aby úplne zabránila otehotneniu. Preto je drahšia.

susi157
27. jan 2010

fiha 🙂 to mi nebolo povedane.a nepribera sa po nej.diki vinifera.človek sa dozvie viac ked napiše konkretny nazov.jooooooooooooooj iwusska kedy to bude

womenne
28. jan 2010

Tak aj ja sa hlasim do klubu mireniek včera poobede mi ju zaviedli.doktorka bola vyborna všetko mi komentovala,len to strášne bolelo,na chvilu mi to prešlo ale potom som mala 3 hodiny bolesti čo minutu v pravom vaječniku strašne,po tabletke mi to prešlo a dnes zase ale už iernejšie.uvidime ako sa to bde dalej vyvyjat..

bodka13
28. jan 2010

🙂 tak vitaj medzi nami Womenne 🙂 🙂 🙂 ...prajem ti aby si bola spokojná 😉

susi157
28. jan 2010

ahojte 🙂. iwusska kedže maš skusenosti s oboma pri zavadzani to bolo ine alebo rovnake. 🙂 .womenne ma zaskočila že to strašne bolelo ☹

vinifera
28. jan 2010

Hej bolí to skoro ako druhý pôrod ☹

susi157
28. jan 2010

vinifera môže sa spytat ku ktoremu dr. chodiš.

iwusska
28. jan 2010

susi ja ta potesim, vobec to neboli, ja som ani nevedela a uz to bolo 😵 najhorsie je takto dopredu sa bat, kazda sme ina, ale ved ty uz mas danu, takze to bude presne take iste...a este zalezi aj od sikovnosti dr. 😉

vinifera
28. jan 2010

ááá susi je kysučanka🙂)
Krásne mená detí. Ja som chcela Sofiu ale Saru (Sarah) ale hold mám chlapa. Tak som chcela Alexa ale mám psa Axela tak mi nechceli dovoliť 😀
Chodím k Žifčákovej. No ale točia sa tam 3 chlapi a jedna ženská. Teda Žifčáková, Višnovský, nejaký dedko na záskok a ešte taký mladý zajko ktorý netuším ako sa volá. Ani nepoužíva svoju pečiatku. Všetko pečiatkujú Žifčákovej razítkom. Mirenu mi zavádzal ten mladý zajko 😀 Ordináciu majú za lekárnou oproti Dlugošovi.

susi157
28. jan 2010

no ved ja sa spolieham na to že to bude take ako pri arianne bez bolesti.ked to tu čitam tak vsetkych to bolilo

iwusska
28. jan 2010

susi mna nie 😵 a ked ta to nebolelo pri tom prvom zavadzani tak to v pohode prezijes aj teraz 😉