Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

zuzadlo
22. feb 2009

adely: ja som spokojna tiez a mne naopak, tie migreny prestali,co som naozaj rada 😉

adely
22. feb 2009

Ja som mala tie migrény aj pri tabletkách. Teraz mi odporučil Nuvaring. Len tiež nemám zatiaľ o ňom moc informácii.- 😒

dasa7
22. feb 2009

Iwuska: Som sa zlakla, ze to sa mna bojis, ked som zacala s tym lizatkom 😉
Zuzadlo: to je dobre, ze sa tak cinis,drzim palce, nech mas napady na super brigady. 🙂

Stale mi nejde dievcence moje do hlavy, ze ked mi mirenu zaviedli v 2. den menstruacie, kde sa podela ta krv, co tam mala byt z olupanej maternice (dufam, ze tam niekde netrci zapchata v maternici nad mirenkou). Neviete o tom nieco? Ved normalny menzes mi trval min. 5 dni, ale treti den bol este riadny, ved ten hormon nemohol tak rychlo zaposobit, co??? 😨

iwusska
23. feb 2009

Ahoj daska 😀 nie teba som sa nezľakla 😲 a s tým lízatkom som začala ja, ale myslela iné, také krajšie 😀 a čo sa týka tej krvi, skús sa spýtať dr., ja si myslím že sa ti mohla aj vstrebať. Bolesti v podbrušku nemáš? Keby ti tam staále šarapatila tak si myslím že by si o tom vedela 😉
zuzadlo a zase nám nasnežilo 😒 chúďatko moje to si vystihla akurát takú snehovú zimu 😀

dasa7
23. feb 2009

iwuska a zuzadlo
ale snáď to Zuzadlu zohľadnia, že nasnežilo ako divé a ona musí makať ako divá, predsa 😉
bolesti v podbrušku sem-tam okolo obeda mávam nejaku hodinku - dve a potom je to už OK. Naposledy včera.
Ahojte dievčence 🙂

iwusska
23. feb 2009

ahoj tak sme sa tu konečne stretli 😉

dasa7
23. feb 2009

Iwuska: Ja som v praci, tak sem-tam, ked je volnejsie, da sa mi zabrdnut do sukromnych veci a potom az vecer doma vzdy nakuknem, aky komentarik sa tu nachadza. Ty si OK s Mirenkou alebo ake mas nove postrehy? Bolesti, spinenie,.....?

iwusska
23. feb 2009

aj ja som v práci 😉 , a čo sa týka mireny tak okrem špinenia žiadne problémy, dá sa to v pohode zvládnuť, ale občas mi to lezie na nervy 😠 . A ty?
Zuzadlo asi zasa odhadzuje sneh 😀

dasa7
23. feb 2009

ja som myslela, ze si na materskej s 2-rocnym babatkom.
Ja tiez to spinenie, ale nastastie je len take chabe, ale dnes som sa v praci postavila zo stolicky po dvoch hodinach sedenia a zrazu zblnk zblni - nahlas take zvuky pred klientom, len som dufala, ze si bude mysliet, ze to bolo skvrkanie v zaludku a to bolo pri tom tam dole, nejaka vzduchova bublina ci co!??
😒 dufam, ze sa to nebude opakovat! 😀

iwusska
23. feb 2009

tak to máš teda zaujímavé 😀, ja mám len také slabučké špinenie ale vytrvalé 😠, nosím iba slipové vl. takže nie je to žiadny brutal 😀. Do práce chodím od septembra, bublinku mám u našich z čoho sa veľmi vytešujú, lebo je ešte v takom rozkošnom veku 😀ale rozumu má za desiatich a aj krásne čisto rozpráva 😉

dasa7
23. feb 2009

tak to je zlaté, to aj naši mali moju malú (teraz už veľkú, o chvíľu ma 18!!!) nejaký čas v tom veku a tiež ju voali bublinka a ohromne sa z nej tešili (prvá ich vnučka)! 😀 tak to poznám. Zase ma začalo bolieť podbrušie 😕 . Ako dlho to bolievalo Teba? 🙂

iwusska
23. feb 2009

Mňa podbruško bolelo len druhý deň po zavedení, ale nebola to taká typycká bolesť, skôr taký nepríjemný pocit a také akoby škrabkanie, to si hľadala vhodné miestečko kde pobudne 5 rôčkov 😀

dasa7
23. feb 2009

do prkinka a mňa každy deň (ale len cez obed), taká bolesť ako pri menzese v začiatkoch, ale slabučká, len viem, že ma to pobolieva a také symptómy ako pri menzese, chuť na sladké a trošku som nafúknutá, no nech to prestane!!!!!!!!!!!!!!!!!! lebo .... 😒 bude beda. To možno preto, že mi to dala MUDr. druhý deň. No uvidíme, čo bude ďalej 🙂

zuzadlo
23. feb 2009

no ahojte mirenky 😀
iwusska: sa vytesujes, ze niekzo maka,ze? 😀 😀 😀 dnes som tka skolena, ze ma boli cely clovek, odhrnala sopm v kuse 4 hodiny,za noc tu napadlo40cm snehu

dasa7: ak ti neprestanu moja bolesti podbruska,tak chod na gyndu,ja som to sice nemala,ja som uplne v pohode,ale doktor mi povedala, ked by bolesti pretrvavali, tak tam je mozny aj zapal a treba preliecit antib

iwusska
23. feb 2009

Ja sa nevytešujem ja s tebou súcitím 😀 aspoň viete vy dolňáci ako vyzerá poriadna zima 😀

zuzadlo
23. feb 2009

iwusska: to mas pravdu 4 roky tu sneh nebol a teraz je tu kopa ,najradsej sa vytesuju deti 😀 a mamke je do placu 😢 😀

sssecret
23. feb 2009

ahoj adely
ja tiez uvazujem o mirene lebo pri akychkolvek tabletkách som mala neskutocne migreny. Doktorka mi vsak povedala ze minevie zarucit, ze pri mirene ich mat nebudem. naozaj je to tak? ak sa ti chce napis mi o tom Dakujem

dasa7
24. feb 2009

Ale Zuzadlo, snad to budes mat zohladnene v odmene, ze makas ako silena? byvas v Blave? A kde to odhrnas? 🙂
Uz mi je dobre, dievcence, klop, klop, klop 😀

bodka13
24. feb 2009

sssecret...mávala som migrény a dr. mi práve preto odporučil Mirenu 🙂 ...mám ju od oktobra2008 a som v pohode-žiadna migréna 😵

🙂 dasa7 🙂

iwusska
24. feb 2009

bodka aj tu som ťa našla 😀
dasa to je super že už to je v pohode 😉
zuzadlo preto tak sneží, lebo sme si to my vymodlili 😀

zuzadlo
24. feb 2009

dasa7:ano byvam v blave v petrzalke a odhrnam na safku a ty si odkial? 🙂

iwusska: tak uz sa tolko nemodli,mam strasnu svalovicu, prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😀 😀 😀

bodka13: ja som nikdy tabletky nemala,len teliesko a migreny som mavala a strasne,ale zvykla som si,ale odkedy mam mirenu, tak nemam ziadnu,klop,klop,klop 😀

iwusska
24. feb 2009

zuzi veď už toľko neodhadzuj, už sa nemodlím 😀 😀 😀 😀

zuzadlo
24. feb 2009

iwusska: musim, ked snezi ako besne 😀

iwusska
24. feb 2009

U nás už nesneží, to sa musí niekto modliť u vás 😀 😀 😀

zuzadlo
24. feb 2009

no mirenky sa zase flakaju,alebo skusaju mirenky 😀 😀 😀

dasa7
25. feb 2009

ano, skusali sme mirenky 😎 . A dopadlo to super. Dnes som zacala trosku krvacat 😠 (doteraz len bodky). Chapete? Ale je len 9. den od zavedenia, tak to beriem stale za normal.
Ja som inac z Prievidze. 🙂

iwusska
25. feb 2009

dasi ja som tiež mala také akože krvácanie, prvé dni to bolo také do čierna a teraz je to čím ďalej svetlejšie a to už mám 23. deň od zavedenia 😠

wierka1
25. feb 2009

čaute kočky dlho som vas nečitala bola som lyžovat a dostala som to skor tak mi to nevedela naložit ☹ ☹ ☹ chcela som to už mat za sebou ☹ ☹ a mangel sa už tešil 😝

zuzadlo
25. feb 2009

dasa7,to je uplne normalne,ale to sa znormalizuje do 3 mesiacov

iwusska: ja uz mam aj po menstruacii a som uplne v pohode,klop, klop 😀

wiwrka1: a nepytala si sa, ci to nemoze vlozit po menstruacii? mne a aj iwusske to vsuval po menstruacii a mne moj doktor povedal, ze kazde teliesko sa zavadza tesne po menstruacii

iwusska
25. feb 2009

zuzi čaaaav 😀 tak sme sa stretli? Ako si to pekne napísala že vsúval 😀 😀 😀
wierka veď to je v pohode keď si dostala a kedy ti to chcel vlastne zavádzať? Mne môj dr. povedal, že najlepšie je to na konci menzes alebo tesne po skončení, vtedy je krčok mäkký