Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

martina.d.
15. dec 2008

Ahojte,
mám Mirenu vyše 3 mesiace, špinila som dosť dlho, občas som mala pocit nafúknutia, ale už je to v poho.Pribrať som nepribrala, skôr naopak, pleť sa mi zatiaľ nepokazila. 😉 😀

klobucik
15. dec 2008

ahojte. Aj vam sa stalo ze ste po sexe krvacali? 😒

martina.d.
15. dec 2008

klobúcik - áno, ale len chvíľu. 😉 🙂

klobucik
15. dec 2008

chvila to je kolko? 🙂 mne to uz trva 3 den ☹

martina.d.
15. dec 2008

tak pol dňa.Ale to bolo slabučké krvácanie. 😉

kvetagi
15. dec 2008

llidka, aj ja mám strach, že budem krvácať neviem koľko, dr. mi povedala, že keď prejde MS tak to bude len slabé špinenie, ale mne sa zdá, že je to silnejšie krvácanie ako som mávala predtým pri MS. Je to už 9. deň. Dokonca som mala tie teploty a teraz sa mi zapálilo oko, neviem, či to má s tým nejaký súvis Zajtra idem na kontrolné sono, tak uvidím, čo mi povie dr. Držím palce, aby sa to do toho pol roka upravilo a dúfam, že u mňa to nebude mať taký dlhý priebeh, myslím tie problémy okolo toho.

kvetagi
15. dec 2008

Ahoj klobucik, nechcela by si si vymeniť mail, potrebovala by som takú spriaznenú dušičku, s ktorou by som si pokecala o príp. problémoch, Ty si si dala zaviesť mirenu v rovnakom čase ako ja. Ak áno, moja adresa je: mkonecna@zoznam.sk
Pa

klobucik
15. dec 2008

ahoj kvetagi. POslala som ti maila. 😉
Mati to krvacanie uz prestalo 😉 To aby sa clovek bal mat sex 🙂

sassi
15. dec 2008

aj mne sa to stávalo vždy po xxx som krvácala, ale len tie prve 3 mesiace, už je to OK

martina.d.
15. dec 2008

klobucik, občas sa stane, že krvácam po sexe, ale nie vždy.Ale dá sa to vydržať.Ja v tom nevidím problém, nezaťažujem sa tým. 😉

klobucik
15. dec 2008

Inak kocky este sa mi stalo ze to obcas citim a ked si sadnem tak ze si dam nohy hore k bruchu , viete ako ne? 😀 😀 😀 tak ma to tak pichne ako keby tie vlakna . Mne ich doktor nechal take dlhsie asi 2 cm alebo aj viac. Neviem preco . 😉

mata35
15. dec 2008

Ahojte, ja mám mirenu 3 týždne a stále krvácam, sem tam špiním, tak sa mi to strieda. Čakám, kedy to prestane, vraj si musí telo zvyknúť na ten hormón. Tak čakám, ale už ma to otravuje.

klobucik
16. dec 2008

no tak mna nejak brutal boli brucho dnes . Ach boze a to musim ist s malou k lekarke a povybavovat milion veciii ☹ ☹

bubadlo27
16. dec 2008

ahojte,
tak ja mam mirenu od dnes, zavadzanie sa dalo prezit, nic strasne skor neprijemne, krvacat som zacala teraz pred chvilkou

neviete ako je to, ked som este nemala MS este kojim , ci uz teraz po zavedeni budem mat pravidelny menzes?

mata35
16. dec 2008

Bubadlo, presne ja som si to dala pred 3 týždňami , mám 3 mes. dieťa a stále kojím, ale od zavedenia Mireny stále krvácam, a na striedačku špiním, otras......

macika78
16. dec 2008

Ja mam 8 mes. dieta a este som nemala MS (kojim) ....presne toho sa obavam ze po zavedeni Mireny by prisla aj menstruacia ....je mi bez MS dobre 😀

bubadlo27
21. dec 2008

ahojte,
tak ja som asi vynimka, krvacala som len v den zavedenia, a to len ozaj trocha, od vtedy nic, ale brucho ma pobolieva, ako keby som mala dostat MS
ale nestazujem sa, dufam ze to uz bude takto aspon tych 5 rokov 🙂

luciauk
22. dec 2008

ahojte, ja som si chcela dať zaviesť Mirenu, ale neodporúča sa keď trpíte migrénami, čo je môj prípad. skúsil to niekto aj napriek tomu?

bodka13
22. dec 2008

ja a odporučill mi to dr.-pre najmenšie množstvo hormonu,a aj ten sa uvolňuje iba lokalne a nie do celého organizmu
-mám ju iba od oktobra ale zatiaľ ok,žiadna migréna nebola
Bubadlo,ja som tiež krvácala iba v ten deň ale po asi troch začalo špinenie a to je s prestávkami doteraz,tak už len čakám kým skončia tieto prvé tri mesiace

davida
30. dec 2008

Ahojte ja mám mirenu už vyše roka a som spokojná,žiadne priberanie ani zhoršenie pleti neprebehlo,špinenie som mala síce skoro polroka ale bolo to v pohode nič hrozné,bolesti žiadne (okrem tej pri zavedení) menzes mi neskončil úplne,trvá mi 6dní jak vždy, ale používam len slipové vložky,taký je slabý. Nebola som spokojná len s tým,že som vložku musela nosiť aj mimo MS kvôli zvýšenej sekrécii,povedala som to doktorovi ten tam kukol, skrátil vlákna lebo ževraj dráždili krčok maternice a ten potom produkoval viac sekrétu, a bol kľud🙂)) Takže ja všetkým holkám vrelo odporúčam🙂) a platila som 700za zavedenie a 5500za mirenu

zrkadlo
31. dec 2008

Ahoj! Ja mám Mirenu zavedenú už 4.rok a chcela by som mať ešte jedno dieťa. Existuje niekto, kto otehotnel po vybratí Mireny? Ak áno, dajte mi proska, vedieť.

bodka13
31. dec 2008

ty sa bojíš že sa ti nebude dariť otehotnieť?...nie je to vlastne to isté ako keď vysadíš HAK 😉

sassi
31. dec 2008

zrkadlo, m,ne Dr. povedal, že otehotnieť možm aj hned po vybratí
ale skušať to asi nebudeme

zrkadlo
31. dec 2008

Cauko! Ďakujem za odpoveď, len sa ešte chcem spýtať, to môžem bez problémov otehotnieť hneď alebo treba nejakú dobu počkať, akože pre istotu? Ďakujem, príjemnú Silvestrovskú party! 🙂

sassi
31. dec 2008

neviem, ja by som tak 2-3 cykly asi počkala, ako po vysadení klasickej tabletkovej HAK
ale vraj sa da otehotnieť aj hned

luciauk
31. dec 2008

dakujem vám za odpovede. pekný Nový rok 😉

ajkaag
1. jan 2009

stastny novy rok damy, mala by som otazku, nachadza sa tu niekto so skusenostou otehotnenie po mirene? konkretne mam na mysli, ci s tym nebol problem. dakujem

ajkaag
8. jan 2009

prosiiiim nepodelite sa so mnou so skusenostami o uspesnosti robenia deticie po mirene? dakujem

sassi
9. jan 2009

ajkaag, asi tu taka maminka nie je 😉
ale moj Dr. hovoril, že by nemal byť problem

soufya
10. jan 2009

caute baby...ja sa tiez podelim so skusenostami.. ja mam mirenu vyse troch mesiacov ale poviem vam zatial som to olutovala da sa povedat kazdy den ze som si ju vobec dala. pri zavedeni som myslela ze rovno skonam..zavadzal mi to na druhy den kedze vtedy mam najsilnejsie..dal mi aj injekciu ale uz aj pri nej som bola mrtva..zo zaciatku som spinila takych 12 dni..a tie bolesti v podbrusku sa nedali vydrzat..take krcove vlny ma chytali ze to sa nedalo vydrzat, plakala som, doslova az revala..jedna tabletka ibalginu o 20 min dalsia..a na sex ani pomyslenie..uz aj priatel bol taky ze co mi je ked stale nechcem..chut sa uplne vytratila normalne sa nespoznavam,a ked bolo dajme tomu dva dni dobre tak hned po sexe krce bolenie, spinenie..no hruza..uz ma to nebavi..ked nejem HAK tak zase ibalgin..zijem v zahranici teraz idem naspat a ked to neprejde dajme tomu za dva tri mesiace tak to dam von.. vyhadzadny chrbat ako pisete to v momente a aj dekolt.stale sa citim taka napata..no proste mi to nesedi.. pracujem v zahranici a na mirenu mam zarobene za dva dni cize tych penazi mi luto neni..ked sa to nezlepsi ide to von..gyn. hovori ze bolesti mam lebo sa mi maternica stahuje ze to chce vypudit von ako cudzie teleso..no ale do kedy??? dufam ze vas bude co najmenej s takymito skusenostami..