Antikoncepcia Novinette. Poznáte?

milhaus
4. jún 2007

ktore beriete tuto antikoncepciu?
je dobra a neskodi moc?
ked som si precitala pribalovi letak nebola som moc nadsena

emjee
4. jún 2007

milhaus ja som to brala len chvilu, ale nesadla mi (vid moj prispevok na str. 4 v teme https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... )
pribalove letaky musia upozornit na vsetky neziaduce ucinky, aj take ktore sa vyskytuju zriedkavo alebo len v 1 jedinom pripade - preto vsetky pribalove letaky obsahuju vypocet tych najrozlicnejsich neziducich ucinkov (a netyka sa to len hak), je dobre si ich precitat a v pripade nejasnosti konzultovat s lekarom, ale ak by si sa mala riadit len tym, ze chces nieco bez vedlajsich ucinkov, tak take asi nenajdes

slavomira
5. jún 2007

Ahoj milhaus ja som tiež brala novinette a nič moc. po dvoch rokoch som prestala lebo som nebola spokojná. Vôbec som nemala chuť na sex a strašne som bola zo všetkého podráždená a celkovo som nebola vo svojej koži. Ja som ju začala brať po pôrode a zostala som stáť aj na váhe vôbec s ami nepodarilo schudnúť. aj napriek diete. teraz som už 3 mesiac beza zvažujem či vôbec ešte začnem niečo brať. predtým som brala trinordiolaten bol úplne bez problémov.

milhaus
autor
5. jún 2007

mne to dal lekar tiež po pôrode ked som bola na prehliadke po sestonedeli
ja som podraždená stále a pochybujem že je to z toho, mam k tomu vela pričin aby som bola podráždená

iwis
5. jún 2007

tak ja som tiež brala 1,5 roka Novinette, potom asi pol roka Lindynette a potom som úplne hak vysadila... A schudla som takmer hned ako som ju vysadila, lebo mi akokeby zadržiavala vodu v tele (len to čo som nabrala). A dosť veľký vedľajší účinok pri akejkoľvek hak je podľa mňa chuť na sex, som si pripadala ako frigidná 🙄 a čo viem tak tým trpí kopec kamošiek, vrátane mojej mamy 😅 to boli jediné vedľajšie účinky 😒 a novynette som zmenila len kvôli tomu že som ich brala podľa mňa už dlho tak som si vyžiadala zmenu. Inak som s nimi bola spokojná
A k nežiadúcim účinkom, vyzerá to hrôzostrašne na tom letáku, ale je to popísané ku každej jednej antikoncepcii, lekárenske spoločnosti sa tým vlastne kryjú aj ked mnoho krát ide len o jedného človeka s tým vedľajším účinkom... Poväčšine to býva tak že od najčastejšieho k najmenej častému sú zoradené

skrecok
7. jún 2007

Tiez som brala Novynette, nesadol mi. Po niekolkodnovom uziti ma zacali sialene boliet prsia, ziadna chut na sex .... Po polroku uzivania mi museli uplne vysadit, pretoze som mala velmi vysoke pecenove testy 😠 . Ako nahradu mi predpisala myslim Evra (tak nejak sa to vola), boli to naplaste. Nemala som s tym ziadne subjektivne problemy, ale v lete po kupani, resp. plavani sa mi to casto odlepovalo. Nakoniec som to vzdala a uz dva roky neberiem HAK. Dufala som, ze sa raz stane "nestastie" a budeme mat necakane miminko. Bohuzial sa to nestalo 😔 .

lucyta
10. jún 2007

Ja som tiez brala novynette dva roky. Pribrala som z nej asi 7 kg a co bolo pozitivne, zvacsili sa mi prsia. Po dvoch rokoch mi moj gynekolog navrhol, ci nechcem vyskusat Yadine, vraj su momentalne najlepsie (asi aj najdrahsie)a mala by sa po nich zlepsit plet a kedze sa pri nich nezadrziava voda v tele, tak aj schudnut. Beriem ich pol roka a naozaj som schudla, aj ked nie na povodnu vahu a plet sa zlepsila.

hasleerka
10. jún 2007

ja som o novynette nepočula chvály ... kamarátka berie yadine a je s ním veľmi spokojná, je síce drahší, ale tiež chcem budúci mesiac ukončiť cilest a začať s yadine

julliaa
11. jún 2007

milhaus- ja beriem novynette. Nuž, nie som dvakrát nadšená. Zo začiatku, prvé dva mesiace mi bolo z nej zle. tak ťažko od zalúdka...ale vraj sa to časom upraví. NO, upravilo sa, ale vzdy po menštruácii, ked si dávam prve tabletky, je to tu znovu. Po týždni to prejde. Inak dalsie vedlajsie účinky nepozorujem. Hm, mozno /ne/chuť na sex? Ale to sa nemusí vzťahovať na antikoncepciu.
Pravdupovediac som v stádiu, či v nej budem vôbec pokračovať.
😒

tribitka73
15. jún 2007

ahojte ,chcela by som sa vas spytat,ze kedy zacne ucinkovat antikon.novinette?po kolkych dnoch je to uz o.k?kedy musim pouzit aj mechanicku ochranu,lebo v letaku to nepisu,dakujem.

mishasmile
15. jún 2007

ja uzivam novynette uz 6. rok bez prestavky, perioda funguje ako ma na hodinu presne, ziadne problemy nemam a pokial viem, zabera uplne od prveho dna uzivania.

zuskan
21. jún 2007

mam 18 a novinette beriem uz rok a pol..nemam s nou zjadne problemy..doktorka mi predpisala tuto antikoncepciu,lebo som chcela nieco z coho nepriberiem.pocas toho roka a pol som schudla 7 kil..cize som velmi spokojna..vylepsila sa mi plet,zväcsili sa mi trocha prsia,a moja naladovost s branim hormonou nema nic spolocne.
no kamaratke doktor tuto antiku neodporucil,vraj je zla na kosti..rednutia kosti a podobne.

milhaus
autor
21. jún 2007

novinette už neviem ako mi to povedal, tušim prvych 5 - 7 dni si treba davat pozor a ked mas hnačku alebo bereš niektore antibiotika alebo sa predavkuješ vitaminom C tak treba radšej použit tu mechanicku ochranu, ja už to berem skoro pol roka
to mi dr.povedal ked som to šla prvy krat brat aby sme si davali tych par dni radšej pozor
mne dr.povedal že baby to velmi dobre znasaju

erika153
25. jún 2007

ahoj milhaus ja som novynette brala skoro 3 roky, nepribrala som ani kilo a velmi dobre som ich znasala. menstruacia na den presne a presli ma tie sialene bolesti co som mavala. mne lekar tvrdil ze su najlepsie na trhu (onoho casu samozrejme) a ked to cele zhodnotim bola som velmi spokojna. teraz sa ich chystam zacat brat znova po porode. 😉 😉 takze ja mozem pripojit iba pozitivnu skusenost!

veroncek
9. feb 2008

Ahojte aj aj som brala novinette vždy každe rano o 7.ani raz som nevynechala tabletku a dnes mam 2 ročnu dcerku ktorá je určite ta najlepšia antikoncepcia na svete.už novinette neverím.a neviem či si dám aj nejaké ine tabletky.ahojte držim palce
🙂

ooo
11. mar 2008

Ahojte. Ja ich beriem uz 6 rokov, ale posledny polrok to uz nieje ono. Zadrziavam vodu, pribrala som asi 10 kg a neviem sa vratit na povodnu hmotnost, zhorsila sa mi plet a aj menstruacia je bolestiva a dlhsia (doteraz som ani nevedela, ze ju mam). Tento mesiac ich chcem vymenit. Jedine plus, co zostalo, tak sa mi stale menej mastia vlasy a mam doslova na hodinu presne menstruaciu, ale to je asi tak vsetko. ☹

micioxxl
26. jún 2008

Ahojte holky,ja som brala novynette jeden rok a bola to chyba!!!! cely rok som pretrpela s infekciami (predtym som nikdy ziadne problemy nemala),trpela som silnou chudokrvnostou,pribrala som 6 kila
a to som bola vzdy stihla,stale som bola naliata vodou a mala som na bokoch nepekne vacky a stale som bola
podrazdena.
Prosim,ak mozete vyhnite sa tejto antikoncepcii...ja som ju vysadila a zdravie sa mi dalo doporiadku,kila navyse
su prec a na plet aj tak nepomahala.
Je mi luto,ze musim tak nepekne,ale za ten rok som si kvoli tym taletkam poriadne vytrpela...
😢
Vraciam sa k Logestu,ten bol ok,plet sa mi pri nom zlepsila ,len ho treba brat poctivo.
Hej a vyhodou novynette boli velke prsa.. 😉

martina21
26. jún 2008

ahojte ja som uzivala tiez novynette mala svoje pro i proti,, predtym som uzyvala tusim loette a bol nejaky vypadok na trhu tak mi doktor napisal novynette a dost som po nich schudla tie predtym mi zadrzovlai moc vody a mavala som hrozne migreny a to po zmene na novynette preslo mohla som jest co som chcela a vaha sa mi krasne drzala (len neviem ci to bolo tym)na rovnakom lebo bez hak som pribrala aj zo vzduchu ale zase som mavala hrozne casto mykozy kazde tri tyzdne-mesiac tak som ich vysadila a urobila si babo 😀

och
27. jún 2008

ahojte
ja som brala novinette 5 rokov bez prestavky. Absolutne mi nic z nej nebolo ani som nepribrala ani neschudla. Nic sa mi nezvacsilo ani nezmensilo. som bola absolutne spokojna a to som ju brala vecer a ako lentilky. Par krat aj zabudla a sups ho rano (priznam sa a to by som nemala 😀 som si raz dala aj dve naraz bo som na nu zabudla 😝 ) MS chodila presne na den a bolesti absolutne ziadne a o MS som ani nevedela, ze mam trvala, max 4 dni. Od kedy ju neberiem, bo chceme mat mimi, sa mi na dva mesiace zhorsila plet, teraz je to zase OK, ale bars aka bakteria sa na mna tam dole nalepi.
Takze ja len pozitivne a spolubyvajuca ju tiez berie tusim 4 roky a pohodicka. 😎 Inak aj mi pomohla ked som nechcela MS ze som zobrala dve balenia za sebou bez prestavky, koli dovce. 😎

kloklikla
23. aug 2008

AHOJTE ,JA TIEZ BERIEM NOVINETTE A TERAZ MAM TAKY PROBLEM ZE SOM DOSTALA MS SKOR O 1TYZDEN A ZOSTALIMI ESTE4 TAB.ALE SOM ICH DOBRALA A MS MAM ESTE STALE, ☹ PROSIM O RADU.DAKUJEM

martet
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
knucka
12. okt 2008

Baby, aká je cena antikoncepcie novynette? Ďakujem Natália

martet
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
knucka
21. okt 2008

Ďakujem martet.

andula11
28. nov 2008

Novynette užívam 2,5 roka. Zatiaľ som v pohode 😉 . Už som ho odporučila 4 kamaratkam a ani jedna si nesťažuje 🙂 . Nepriberajú aj cena je výhodná.

anickaajanko
17. dec 2008

ahojte babenky
ostalo mi novynette na 3 mesiace expiracia je akurat do aprila 2009
ak mate niektora zaujem napiste mi do IP

kikus14
25. apr 2009

Ahojte...Ja som brala Novynette rok. Moje telo si na nu zvykalo asi 2-3 mesiace ale potom to bolo v poriadku, síce som mala niekedy medzi menštruačné špinenie. Na konci toho roku som začala len tak krvácať...krvácala som 20 dní a kvôli tomu som sa dostala aj do nemocnice. Novynette som okamžite vysadila....Upravila mi cyklus, spevnila prsia, nepribrala som, ale cyklus bol upravený iba chvíľku. Teraz sa chystám brať Triquilar a doktori mi povedali, že trojfázové HAK sú lepšie.
Ale záleží aj od organizmu, no ako vidíte, mne naozaj nesadla.

samuelson
20. máj 2009

Ahojte, tento mesiac som si vybrala z lekarne Novynette, momentalne doberiem prvu tablicku a potom koncim s tabletkami. Ponukam 2 tablicky za cenu 11 eur. Ak ma niekto zaujem, ozvite sa . Lenka

kvetinka
22. júl 2009

ahojte..ja som teraz začala brat novynette a zatial nič zlé nepozorujem, dufam že sa mi ani nič zle nestane predtým som asi rok brala minervu kvoli pleti ale dost som bribrala tak mi doktorka dala novynette dufam že bude všetko ok a chcem poevdať že priznaky pri každom užívani HAK su individualne takže sa nebojte

blovitc120
22. júl 2009

Ak máš novynette kvôli pleti, môžeš rovnako začať brať lentilky alebo vitamín C, neobsahujú účinnú zložku na pleť

lamada181
24. júl 2009

ahojte baby ja som dostala novynete len na rok a mozem povadet ze sa nesmierne tesim kedy ho predstanem brat ma neziaduce ucinky tazkosti zaludka mendzes si chodi ako chce pri dlhsom uzivany plet vobec nic este horsie a chut n sex ziadna mm mi povedal ze ani brat ich nemusim ze naco ked ich neberiem ale ked si robim prestavku po 3 mesiacich vsetko je uplne ine mam chut na sex a nenormzlnu potom ziadne bolesti so zaludkom a tiez mendzes nie dvakrat do mesiaca len raz jaj nech mam uz ine tabletky neodporucam brat inac priberiete minimalne 5 az 10 kg