Antikoncepcia NuvaRing. Berie ju niektorá?

wladka
18. júl 2007

ahojte holky.

mate niektora skusenosti s tou antikoncepciou? uvazujem nad nou alebo nad Implandon - implantacnou tycinkou, co sa dava a rameno, tabletky mi nevyhovuju.. budem rada, ak mi napisete svoje skusenosti..vdaka..

brisilda
2. aug 2009

wewe podla nna si chranena ved aj tabletky maju tyzdennu pauzi ci nie??? takze to mas jedno vysadis tabletky das pauzu a potom zacnes NR podla mna si chranena .....ja som vysadila NR a napriek snazeniu sa som este neotehotnela ☹

wewe14121
8. aug 2009

brisilda to mi je moc luto..no v mojom pripade by bolo dobre..este nemam vek alebo lepsie povedane nie som pripravena na dieta..mam dvoch4rocnych bratov..s jednym z nich som bola vo dne i v noci cize deti mam az-az 😖 preto by som nechcela teraz a teda ked som sa rozhodla zmenit antikoncepciu dufam ze sa nic nestane a neotehotniem..len to tam je take zvlastne...ako ja to necitim,ani on len je to tak v predu moc.a viac dnu to neviem dat a vzdy sa bojim ze to vypadne! 😀 tak ti prajem vela stastia a dufajme ze sa ti podari mat babatko.. 🙂 dakujem za radu inak..heh

alami
8. aug 2009

wewe - podľa mňa nemáš 7 dní kritických, no ale keď chceš mať teda istotu a nechceš otehotnieť ani omylom, tak už tých 7 dní nejak preži s "dávaním si pozor" 😅

emhaa
15. sep 2009

..ahojte..ja vôbec nemám dobré skúsenosti s nuvaringom..je veľmi vychvaľovaný ale nič moc..hneď po prvom zavedení som chytila kvasinkovú infekciu takže už po týždni som krúžok musela vybrať a nahradiť inou antikoncepciou..okrem toho som úplne stratila schopnosť sa vzrušiť..pri styku som si pripadala ako impotent 😢 ..škoda..spoliehala som sa na to,že konečne nejaká antika pri ktorej nebude hroziť,že si zabudnem dať pilulku a ktorá mi nebude prechádzať tráviacim ústrojenstvom ako tabletková antikoncepcia..takže mi zase nezostáva nič iné len ísť znova ku gynekológovi.. ☹

ejmina
20. okt 2009

ahojte... mam 21rokov a neuživam ziadnu antikoncepciu. Uživala som zhruba pred 3rokmi asi rok. a za ten cas som pribrala 25kg. Po roku som to vysadila- brala som Yadine. Rozmyslam, ze by som zas nieco chcela brat.. ale najlepsie by bolo- keby som z toho nepribrala.. a nebolo to moc drahe. Ako funguje ten kruzok Novaring?

A neviete mi nieco poradit na oddialenie menstruacie? Lebo stvrtok 29.10. mam dostat.. a stredu 28.10. idem na tyzden do Irska s frajerom... a viem ze by som bola podrazdena a nervozna a nic by sa mi nechcelo.

Prosim poradte mi... 😕

lea132
27. okt 2009

ahojte, baby co mate nuvaring, neviete, ci sa moze pouzivat, ak nemozem brat tabletky ( mala som novynette, ale mala som migreny z nej )..Teraz hladam nejaku antikoncepciu, ktoru budem moct uzivat, ked dokojim..

melory
27. okt 2009

ejmina musela by si ist za lekarom a on ti predpise liek

majka9
5. dec 2009

Ahojte baby.Potrebovala by som poradit. Skusala som si dnes po 7-dnovej pauze po tabletkach zaviest Nuvaring a neslo mi to. Stale som ho citila a bola som nesvoja. Tak som spanikarila a dala si tabletku z noveho blistra antikoncepcie co som brala a moja otazka vlastne znie ci mozem to skusit zase, alebo mam dobrat tabletky?? Mozem to teraz skrizit?? Mate niektora podobnu skusenost??
A este ako dlho moze byt kruzok v obale ked uz bol otvoreny??Ked som ho skusala, mozem znova pouzit, nic sa neznehodnoti??

Som zufala, neviem co teraz... 😖

miluska.h
5. dec 2009

majka, myslim, ze dve hodiny to moze byt mimo tela a potom sa to bez prerusenia ucinku da zaviest naspat. ako dlho si to mala vonku?
a tabletku si si dala po akom case od vybratia nuvaringu? radsej by si mala zavolat svojej gynekologicke...

majka9
5. dec 2009

fuuu miluska, vies ja som to teraz skusala prvykrat zaviest. Som po 7dnovej pauze od uzivania antikoncepcnych tabletiek. A kedze som sa zlakla ze to proste nejde, tak som si dala normalne tabletku z noveho blistra ktory mam v zalohe este. Ale uz nechcem trapit svoj zaludok a cela by som sa este pokusit si ten kruzok dat, no neviem kedy je ten spravny cas teraz.. Ci to mozem skombinovat?? A ako dlho mozem ten(umyty) kruzok v otvorenom obale nechat??? 😲

miluska.h
5. dec 2009

majka: podla mna si ho mozes hned dat, predavkovanie antikoncepciou nie je pravdepodobne. ale davala by som pozor a aspon 7 dni nemala dodatocne nechraneny pohl.styk

miluska.h
5. dec 2009

inak, ja som to mala mesiac a musela som to vysadit, proste mi to nesedelo, necitila som sa s tym dobre...tak som presla znovu na tabletky...

majka9
5. dec 2009

Dakujem Ti za radu Miluska 😉 Som rada ze sa aspon niekto ozval. Skusim si ho este raz dat a ak sa zasa budem citit neprijemne tak asi tiez ostanem pri tabletkach, uvidime🙂 A ty si sa len neprijemne citila, alebo aj mala nejake vedlajsie ucinky??

macaslavik
7. dec 2009

ahojte, chcela by som sa spýtať, či ste pri užívaní Nuvaringu pribrali???mam problemy s tabletkami, strasne som po nich pribrala, preto teraz hladam nejaku inu formu antikoncepcie..dakujem za radu..

wladka
autor
8. dec 2009

macaslavik.. nepribrala.. prave schudla.. myslim, ze to nema vplyv na vahu..treba si ale davat pozor na jedlo.. 😉

mam jednu otazku..ja som s nuva super spokojnucka.. len v piatok mam vybrat kruzok, a dnes som zacala spinit, ako tesnotka pred menzes.. neviem ci si to mam vybrat, alebo nechat do piatku 😕 ..nemate skusenost?

daniela1983
8. dec 2009

nechat do piatku ak sa ma vybrat v piatok, jasne

miluska.h
8. dec 2009

majka: nemala som vedlajsie ucinky... len som sa proste blbo citila...

melory
15. dec 2009

ahojte, ja som to vzdala od kedy som tu naposledy prispela. prislo leto a stale ma to tam neprestavalo tlacit, potom tampon na vymenu...no poviem vam, ze mala som toho plne "zuby" tie nalady boli tiez hrozne, taka zlost do mna vstupovala ako v prechode. tam verim, ze bud bude tretie zdrave , alebo si dame ozaj pozor! ale antikoncepcia je nebezpecna, ako pre matku tak i pre deti{kedze tie hormony predsa len skacu}

micipici
16. dec 2009

Ahojte, chcela by som sa opytat ze ked je ten tyzden ked kruzok nemusim pouzivat ci mozem mat nechraneny sex aj ked nemam prave kramy?

daniela1983
16. dec 2009

citaj letak, tam to jasne mas! ano mozes mat sex aj vtedy

betusska
4. jan 2010

Ahojte, ak ma niekto zaujem, predam 2ks antikoncepcie Nuvaring. Spolu za 24 eur+ postovne, skladujem v chladnicke. Idealne pre baby zo ZA a okolia, mozme sa dohodnut.Presla som na Danu, uz ich nebudem potrebovat.
E-mail: betusska2289@azet.sk

renca3
4. jan 2010

aj ja som po 4 mesiacoch skoncila s Nuvaringom. nervozita, strata libida a migreny pocas menstruacie. tak ak ma toto caka v prechode, tak mam dost. 😝 fyzicky mi kruzok neprekazal.

laura39
21. jan 2010

martinqua,
ked som si precitala tvoj prispevok mala som pocit ze pises o mne ! 🙂
Presne tie iste klady a zapory ako opisujes aj ty....
Najviac ma trapi ta "nechut" na sex.. resp.lepsie povedane znizena chut na sex a taktiez rozne problemy. Do plavarni zasadne nechodim, partnera mam staleho, problemy zenskeho charakteru takmer nonstop! Uz som zufala... Obavam sa aby to neprerastlo do chronickeho charakteru a aby nebol problem pri planovanom otehotneni..
Vystriedala som rozne druhy antikoncepcii, nakoniec som vysadila asi pred pol rokom, zatial nejaku zmenu (pozitivnu) nebadam.. 😒

mysiacik167
26. jan 2010

ahojte, chcela by som vas nazor na to, ze uzivam uz asi 3. mesiac nuvaring ale s priatelom som mala sex 2 dni po sebe pocas menstruacie a isiel ,,naplno" Je nejaka pravdepodobnost ze otehotniem?dakujem vam

akleeeda
2. feb 2010

Ahoj, baby Nuvaring pouzivam od augusta, cize nejakych 5 mesiacov. NA 100% spokojna, vsetko ok v poriadku. akurat ze psoledne dva cykly som zacala spinit uz o 4 dni skor ako mal zacat menzes. A dost ma to otravuje, lebo mam pocit ako keby osm mala menzes 9 dni. a doteraz som bola zvyknuta tak na 2-3 dni. Pocas tohoto iba jeden den silnejsie, inak uplne slabe. dost sa bojim ci neprestal fungovat. Zajtra idem volat na gyndu. tak dam vediet.ak mate s tymto skusenosti napiste.

akleeeda
3. feb 2010

Tak volala osm tam a povedala mi sestricka, ze by to vsetko malo byt v poriadku ze mam este jeden cyklus skusit a potom uvidim o sa bude diat. ak sa to este zopakuje mam prist do ordinacie.

julia225
7. feb 2010

baby na Nuvaringu je napisane, ze by si mala dostat mrchu do dvoch dni od jeho vybratia, stalo sa daktorej, ze dostala menzes neskor? bo ja uz od stvrtku nuvaring von a stale nic...aj ked vlastne termin dalsej mrchy mam az o tyzden... 😒

matato9
8. feb 2010

PREDAM 2 KS NUVARING ZA 20 EUR. V PRIPADE ZAUJMU VOLAJTE NA 0907 086 857 (BRATISLAVA).

1cloe
4. apr 2010

ahojte,ja uzivam nuvaring zatial dva tyzdne,ale som spokojna,chut na sex mam super,az sa cudujem,ze moj drahy niekedy ani nema chut,ale ja stale,problemy nejake vazne nemam,akurat sem tam bolest pod bruskom,pribrala som,ale nie z antikoncepcie ale z toho ako moj drahy vyvara a inak som celkom spokojna,ma to omnoho menej hormonov ako napriklad naplaste,len ten kruzok by podla mna mohol byt mensi,aby som ho tak blizku ku vchodu do posvy necitila,,:PP

julia225
19. apr 2010

baby mavate daktora migreny? teda tie co mate nuvaring? ja som uz hotova, ale nechcem tabletky, asi budem trpiet dalej...ci to mam vysadit?