Antikoncepcia NuvaRing. Berie ju niektorá?

wladka
18. júl 2007

ahojte holky.

mate niektora skusenosti s tou antikoncepciou? uvazujem nad nou alebo nad Implandon - implantacnou tycinkou, co sa dava a rameno, tabletky mi nevyhovuju.. budem rada, ak mi napisete svoje skusenosti..vdaka..

zkutnikova
24. júl 2012

Ahojte holky... chcem sa vás opýtať.Nuvaring idem použiť zajtra t.j v stredu....druhý krát je tam potrebná tiež ta 7.dňová pauza? alebo sa môže ......hned ako skončí 😨 manzes...nieje tam risk otehotnenia??Dakujem za odpoved----

majka91
6. aug 2012

Ahojte kocky z KE,v ktorej lekarni sa da najlacnejsie kupit Nuvaring?🙂

peanuts
23. aug 2012

ahojte baby, zacala som pouzivat vaginalny kruzok a mam ho v sebe teraz treti tyzden. Prve dva tyzdne boli ok ale tento treti som dostala mykozu a mam ju uz 4.den a neviem sa jej zbavit, mam pocit ze sa jej zbavim asi ked si ten kruzok vyberiem, neviete ci ak si ho vyberiem skor ako ten 21.den (o tri dni skor) ci to narobi daku sarapatu? Tiez sa chcem spytat ze ci ste z toho tiez mavali kvasinky a ci vam to preslo, ci to chce len daky cas na adaptovanie ? Neviete mi poradit daku antikocepciu v tabletach, ktora vam mykozu nesposobovala aj ked pri kruzku ste ju mali? Dakujem

sumcek
27. aug 2012

Ahojte, nerozumiem ako si Nuvaring vyberáte s tampónom, keď sa krúžok má vložiť na 21 dní, počas menštruácie je von (takže tampón aj Nuvaring tam niesú naraz) a potom zase späť, nejde mi to do hlavy :/

annamaria12345
30. aug 2012

Ahojte, rada by som sa poradila. Nemam tusenia, kedze som zaciatocnicka 🙂 Moja oatzka znie: Ak si vyberiem kruzok pocas pauzy (t.j. na 1tyzden ) a prve dni som este nedostala menzes, mozem mat pohlavny styk bez ochrany? Mozem si byt ista tym, ze neotehotniem napriek tomu, ze momentalne nemam v sebe kruzok...? Dakujem velmi pekne za odpoved 🙂

majka91
10. sep 2012

@sumcek Napadla ta taka moznost,ze si vyberies kruzok napr.v piatok a krvacat zacnes az v stredu? takze urcite bude este krvacat v case,ked si budes zavadzat novy kruzok...Mne sa to sice este nestalol,ale viem si to predstavit🙂
@annamaria12345 ak si dodrzala vsetky pravidla,ktore mas v pribalovom letaku a zavedies si dalsi kruzok nacas,si chranena🙂

mishinecek
16. sep 2012

@sumcek No, asi tak, ze napr. ja si vyberam kruzok v pondelok, krvacat zacinam v piatok a v pondelok, ked si zavadzam novy kruzok, este stale krvacam, cca do stredy.. uz rozumies? 😉 A predtym, ako som schudla cca 10kg, mi zacinalo krvacanie az v sobotu, takze trvalo stvrtka. Aj take su moznosti.

martinka129
21. sep 2012

Ahojte, mám taký menší problém. Nuvaring užívam skoro 3 roky a doteraz som dostávala menzes vždy tak 3. deň po vysadení ale teraz nič a už je to 6. deň. Stretla sa niektorá z vás s niečím takým? Vďaka za odpovede 🙂

fiffinkaa
31. okt 2012

stalo sa mi že: nuvaring si vyberám vždy v sobotu, týžden pauza a zas v sobotu si zavediem nový hej? no a teraz som zabudla a zaviedla ho až v nedelu, čiže som bola bez kružku nie 7 ale 8 dní, dalej som ho mala normal 3 týždne a vybrala zase v sobotu..ale menzes zatiaľ nikde..môžem byť tehotná?

ktore
2. nov 2012

@fiffinkaa aj nmne sa to uz stalo.neostala som tehotna.podla mna to este stale ma ten ucinok .

ktore
2. nov 2012

@martinka129 no ahojko ako si dopadla?dostala si potom menzes?ja ked som brala tak niekedy som mala velmi slaby ale prisiel.

fiffinkaa
3. nov 2012

@ktore ahoj ano dostala som o 1 deň neskôr našťastie, ale lepilo mi.. 😝

ktore
3. nov 2012

@fiffinkaa no to verim ze lepilo.sak staci ked nepride rano ako inokedy a uz cloveku lepi.no tak je dobre ked prisli aj ja si idem dat predpisat teraz po porode.

lizatko1009
5. nov 2012

ahojte baby chcela by som sa poradit, zacala som toho mesiaca uzivat kruzok nuvarin a vkuse mam spinenie, volala som aj do ambulancie, tak ze ked to je len take slabsie, ze to je vraj ok, ale vsimla som si, ze aj take akoby zrazeninky som mala je to ok? stalo sa to aj vam? teraz 7.11 by som mala prvy x vybrat, tak neviem 😒

elka74
5. nov 2012

@lizatko1009 tiež som mala prvý mesiac špinenie. po druhom vložení to už bolo ok

marthas
12. nov 2012

martinka129 momentalne riesim ten isty problem ....doteraz rok a pol menzes ako hodinky presne,a teraz 6. den .co meska ☹ .oznacenie situacie ako "lepi mi" je slabe slovo .o menej logiky to ma ,kedze posledne "mucheche" bolo koncom augusta . 😒

ckatka
13. nov 2012

Ahojte, ja Nuvaring pouzivam uz dobrych....6 - 7 rokov... , ale mozno to bude uz aj 8 🙂
Vela starosti si s nim nerobim, obvas ho zavediem/vyberiem aj 2/3 dni skor/neskor - zalezi ako si spomeniem, on funguje tak, ze brani ovulacii, takze logicky ked neovulujem, nemozem otehotniet,.... Jeden dva dni hore dole u mna za ten cas nic neposobili 🙂 Uzivala som aj antibiotika, aj som hnackovala...a v pohode. Moje skusenosti:

- Pri sexe nevadi (manzel dokonca tvrdi ze ked ho nemam uz mu asi aj chyba) 🙂
- Nevypadol mi nikdy, robim s nim cokolvek (plavanie, sauna, pouzivanie tamponov, navsteva lekara, letisko.. ....). Zavadzanie a spravnu polohu treba ziskat praxou. To sa proste kazda musi naucit. A chvilku trva kym si nan zvyknete. Ani tampony nejdu kazdemu na prvykrat....
- Neda sa mi schudnut.... otazne je ci je to nuvaringom, alebo by pomohlo tzv "cica nezer" 🙂
- Chut na sex mam. Silu nie vzdy 🙂))
- Menstruacia je slaba, trva 2-4 dni... stane sa mi, ze sa mi neoplati za cely cas dat ani jeden tampon. A boli ma to...tak jeden den ... niekedy je to na tabletku, niekedy nie, radsej pohar vina.
- PMS mam, trochu 🙂 zalezi na aktualnom psychickom stave.
- Cholesterol mam vyssi ako treba, aj tuky, ... otazka je ci je to nuvaringom, nadvahou, alebo som to mala vzdy...to nevieme.
- Recept mam na 3 mesiace s napisom "Repetatum" cize v lekarni mi ho vratia parkrat...po urcitej dobe si musim ist dat predpisat novy.
- beriem ho nonstop, pauzy som mala asi len dve, raz som nemala peniaze a raz som stratila recept 🙂

Celkovo som s nim spokojnejsia ako s akoukolvek inou HAK co som predtym mala. Ale je to individualne, a treba si dokladne precitat pribalovy letak, tam najdete odpovede na 90% otazok, co tu vidim. Ak mate dalsie otazky, rada odpoviem.

pointka
17. nov 2012

Caute, mam prvykrat Nuvaring a trapi ma, ze am uz 7. den menzes. Normalne bez HAK som mala 2 dni silnejsi a potom tak max 2 dni taky, ze takmer nebadat. Teraz je konstantne stredne silny uz 7. den a zacinam byt z toho uz nervozna. ate s tym niekto skusenosti. V letaku som nic o dlsom menzese nenasla...

elka74
20. nov 2012

@pointka ahoj. myslím si, že telo si musí zvyknúť na nové veci a potom sa to dá do normálu. ja som prvý mesiac mala špinenie. druhý mesiac už bol v pohode. ja som spokojná, určite by som za tabletky nemenila. ale ak ťa to znepokojuje, zavolaj svojmu gynek. a popýtaj sa na to. ale nemyslím si, že by to bol problém.

susan30
10. dec 2012

ahoj...chcem Vas poprosit o radu.mam prvy mesiac kružok vloženy a stale mam pocit že ho musim kontrolovat ..niekedy sa mi zda že je troška nižšie ale dalej moc nejde ma účinok aj ked poklesne?

elka74
11. dec 2012

@susan30 bud bez obáv, posobí aj ked je nižšie. a tvoj pocit kontrolovať poznám, to prejde. je to len zvyk. ja ho mám už štvrtý mesiac a je to v pohode.. 🙂

susan30
11. dec 2012

@elka74 dakujem som ukludnena 🙂 musim už prestat kontrolovat a prestat ho riešit 🙂

ammia
13. jan 2013

ahojte 🙂 ja sa chcem opýtať,že či možem mať normálny sex bez toho aby som sa bála otehptnenia?

matuskova003
17. jan 2013

ahojte su tu migreničky ktore beru NuvaRing ? ja som brala počas kojenia Azaliu a hned po 3. tabletke som sa skoro zblaznila od migren ( zrnenie v očiach, bolesti , zvracanie ) , doktor mi povedal že mi zrejme nesadla a tak mi predpisal NuvaRing a dnes som dostala ms a mala by som si ho dat no ja mam strasny strach že mi aj ked ten nizky estrogen , ale predsa , že mi bude vyvolavat tie migreny... :(

elka74
21. jan 2013

@matuskova003 ahoj. ja mám Nuvaring od septembra minulého roka a doteraz som nepostrehla nejaké problémy. až tento mesiac mám taký hrozný pocit akoby vnútornej nervozity a napätia. rozmýšlam, že ho asi vysadím. ale pôjdem sa asi poradiť ku gynek. čo sa týka migrén, tie mávam ale nezhoršilo sa to Nuvaringom, tie som mávala aj predtým.

matuskova003
21. jan 2013

@elka74 Ďakujem za radu 🙂

elka74
21. jan 2013

@matuskova003 to je len moja skúsenosť. na každého to pôsobí asi inak. len ma mrzí, že je to najpohodlnejší typ antiky čo som doteraz mala a nehodí sa pre mňa.. no čo už. asi skúsim niečo iné 😒

pa_mi
21. jan 2013

@matuskova003 ahoj, ja som ho mala asi 5 rokov, od zaciatku ako prisiel na nas trh a neviem si to vynachvalit. ja sice nie som migrenicka, ale nebolela ma hlava, menzes kratky slaby, aj to len kazdych 36 dni a nie 28. nemusela som na to mysliet - ja mam problemy s traviacimi organmi a teda mi to pomohlo v tomto smere ze som si nezatazovala zaludok a pecen dalsimi tabletkami. ja len odporucam, ale tak, kazda sme ina...

lulaband
21. jan 2013

ja som tiez mala a uplne supr..lepsie ako tabletky..hormony sa ti vylucuju postupne, nie ako pri tabletkach, ze ti naraz stupne hladina znizuje jak na sinusoide. a este je tam tych hormonov aj menej...hlavne nemas starosti so zabudanim...ja som to mala asi 4 roky a uplne super..keby to nahodou partnerovi vadilo, da sa to vybrat - 2 hodiny sa nic nedeje..