Antikoncepcia NuvaRing. Berie ju niektorá?

wladka
18. júl 2007

ahojte holky.

mate niektora skusenosti s tou antikoncepciou? uvazujem nad nou alebo nad Implandon - implantacnou tycinkou, co sa dava a rameno, tabletky mi nevyhovuju.. budem rada, ak mi napisete svoje skusenosti..vdaka..

johanca
22. nov 2007

dakujem vam dievcata za odpovede 🙂 , uz som si stihla o tom precitat viac na nemeckych webstrankach. Pekny den

martinqua
25. nov 2007

Wladka, tak to chapem... TAk drzim palce, nech ste spolu cim viac 🙂 a nech chut ostane 🙂

No ja mam teraz vo vztahu total krizu, ktora z malej casti suvisi prave s tymto...a zacinam mat dojem ze sa to asi nespravi...nechcem to vsetko zvalovat na antikoncepciu, iste su v tom aj ine veci, ale myslim ze keby som ju nebrala, tak by som ten problem nemala a vsetko by bolo ok, alebo minimalne o vela lepsie...Tak uvidime co bude.

wladka
autor
25. nov 2007

marti, ojoj.. ☹ snad sa to spravi.. dufam..

z1355
26. nov 2007

Kočky poradťe - ja to asi neviem zaviesť spravne, pri chodzi ani inak ho necitim, ale mam ho podľa mňa velmi "nízko" cítim ho prstom aj ked mam prst zasunutý len do polky, hlbsie mi to zaviest neide-aj ked ho zavediem hlbsie "sadne" zasa dolu. Ma to tak byť, alebo robim niečo zle? Diky za odpovede

mareli
26. nov 2007

to nevadi, musis ho citi prstom, aby si ho mohla vytiahnut. ja som to tiez tak nejako uz v polovici zasunutia prsta citila a vsetko bolo ok cely rok. az ked som prestala nuvaring pouzivat na druhy mesiac som ostala tehu 😉

z1355
26. nov 2007

Ja mam prave menzes a tak som casto na wecku a citim ho aj pri utierani, no dufam ze je to OK - proste hlbsie to nejde - zatlacim z jednes strany, vylezie potvora z druhej 😅 Podla mna je velmi nizko a neviem ho zasunut hlbsie. Tak hlboko ako na obrazkoch v "navode" to sa vobec da? 😒

wladka
autor
26. nov 2007

z, ako.. ja ho mam hlbsie.. urcite to necitim pri utierani.. skus si to stocit, a rychle vsunut vyssie.. 😒 , nech sa to rozlozi vyssie.. ale nebolo by od veci zajst ku gyndovi, ze co povie.. pre istotu.. 😉

z1355
27. nov 2007

No ked zasuniem prst 🙂 citim ho koncom toho prsta po cca 3 centakoch, hlbsie nejde, aj ked ho zalozim hlbsie vzdy sklzne na tie 3 centaky, ale nizsie nejde, nevypadava, no dufam ze si nato zvyknem, gyndos mi po mojom nvrhu na Mirenu navrhol kruzok.
Inak ved to musi muz citit ze tam daco je, ci naozaj nie? 😀

wladka
autor
27. nov 2007

z, ja teda nevim.. ja ho citim, az ked cely prst vsuniem.. 🙂 ..to je debata.. fakt neviem, mozno to je individualne.. 😉

mne povedal, ze to nie je citit.. tak neviem.. 😅

martinqua
5. dec 2007

Ahojte,
no ja ten ring voooobec necitim. Dava sa tam trochu blbo, to je fakt.. Niekedy ho tam dam na prvykrat a niekedy sa tam s tym montujem dlhsie... Jedina rada, kedze sa skladuju v chladnicke, treba ho vybrat skor kym si ho date, bo ked je studeny,je tvrdsi a horsie sa zavadza.

Z1355
dobre zavedeny je vtedy ked ho vobec necitis ty sama...ked ani nevies o tom,ze ho mas...takze ho skus potlacit. mozes ho aj vybrat a znovu ho zasunut.. Je to otazka zvyku.

Inac aj napriek mojmu nazoru na antiku a jej x negativnych vedlajsich ucinkov, musim povedat, ze s nuvaringom som najspokojnejsia...konecne ziadne tabletky!

wladka
autor
5. dec 2007

marti, ty ho skladujes v chladnicke?? 😕 ja teda nie.. mam ho pripevneny na korkovej tabuli 😅 ..

a veru, spokojna som aj ja.. priberanie bolo, ale to bola moja vina, zase som spat, kedze sa drziiiim 😎 ..

navik
5. dec 2007

awojte pridavam sa k vam ahoc pouzivam nuvaring len kratko ale som maxim spokojna 😀 😀
moj mangel tiez tvrdi ze to neciti 😅 😀 😀

mirka310
15. dec 2007

ahojte...Zacala som uzivat antikoncepcny kruzok a chcela by som sa spytat ci mi niektora z vas nevie poradit s otazkou ci v obdobi jedneho tyzdna( prestavky na mestruaciu)mozem mat nechraneny pohl. styk.?

julia225
15. dec 2007

tak to by zaujimalo aj mna... 😕

wladka
autor
15. dec 2007

mirka, aj mna to zaujimalo.. ubezpecili ma, ze sme chranene.. ze sa netreba obavat.. este som to neriskla, bo ten tyzden mavam menzes.. 😉 .. takze za seba neviem povedat.. ale tusim tu maruschka pisala, ze skusila a nic.. pohoda 🙂

daniela1983
16. dec 2007

nuvaring mam od miuleho tyzdna a velmi sa mi to paci, uvidime ci bude aj vacsia chut, lebo teda s Jeanine to bola hruza 😉

wladka
autor
16. dec 2007

dani, mne sa chut neznizila.. akurat troska zvysila.. ale to je asi normaaall 😎

angelikjj
5. jan 2008

ajoj baby...tak ja som pol hodiny citala vsetky vase prispevky...poctivo 😉 a chcem sa len spytat jednu vec...uz 3 roky uzivam tabletky teraz najnovsie jeanine a strasne ma laka kruzok,vobec by som nevahala ale bojim sa po precitani prispevkou toho zavadzania resp.toho ze mi vypydne alebo co..fakt sa to nejako samo nevyberie ja neviem pri sexe alebo pri vykonavani fiziologickych potrieb 😀 😀 ?dakujem 😅

wladka
autor
5. jan 2008

angeklik, nema sancu vypadnut 😉 .. je okruhlejsi, a vobec by nemal, lebo ked ho zavadzas, alebo vytahujes, tak to musis akoby stiahnut k sebe, az vtedy vytiahnes.. 😉 a tampon? je uzky, a uz ti niekedy vyliezol odtial?? 😅

kamaratka mala jeanine, a presla na kruzok, a chvali ho este viac 😉

angelikjj
6. jan 2008

ahaaaaa.....no dakujem za odpoved a uz teraz som presvedcena ze si ho dam predpisat 😎 a potom napisam ako som sa s tym zavadzanim popasovala 😀 ...pekny dnik

angelikjj
18. jan 2008

ahoj baby..tak uz ho mam definitivne predpisany a uz sa na mna doma usmieva z obalu 😅 ...a inak mam otazocku este jednu,nie je mi jasne ako mam postupovat ak prechadzam z tabletiek-jeanine na kruzok...mam normalne 7 dnovu pauzu a na ten 8 my den v ktory by som vzala tabletku z noveho balenia´,si zavediem kruzok a som automaticky chranena????????hmmm?ak mate niektora skusenost helfnite mi prosim..dikes 😀

wladka
autor
21. jan 2008

ano, si chranena od zaciatku 😉 .. bo si neprerusila antibejby 🙂 ..

drzim palce, snad to budes spokojna.. som si to neviem vynachvalit..je to uzasna vec 😵 ..dnes som si ju bola kupit, a uz aj ju mam na nastenke 😀 ..

angelikjj
22. jan 2008

wow,diki za info...uz som si ho dnes zaviedla a co ja viem...netrvalo mi to sice 20 min ale zaujimave to bolo kazdopadne. 😀 stale je to sice taka ta (asi zaciatocna) neistota ci to tam je á nevypadne,ci je to dost hlboko...atd atd...ale som rada ze som sa na to dala cim dakujem najma vam kocky, tomuto foru a predovsetkym tebe Wladka...tak uz len pekny den a PS: nezabudaj na antibejby nastenku 😀

zoya1
22. jan 2008

Ahojte! Rada by som sa Vás opýtala ohľadom NuvaRingu. Už rok a pol užívam antikoncepčné náplaste EVRA. Nemám s tým žiadny problém, dokonca sa mi neodlepila ešte ani jedna náplasť (ani v mori). Rada by som však aspoň načas zmenila náplaste za niečo iné, aby si koža oddýchla, už mi zostávajú také smiešne štvorce. rozmýšľam nad tým krúžkom (na tabletky by som iste zabudla). Zarazila ma však jedna vec, ktosi tu písal, že NuvaRing obsahuje len minimálne množstvo hormónov - je to naozaj tak. Pretože v takom prípade mi to asi nebude vyhovovať. Totižto vždy keď mi gynekológ prepísal antikoncepciu s nízkym obsahom hormónov, tak mi haproval menzes. Neviete náhodou ako to je? Úplne náhodou či tu nie je niekto kto vie podiel hormónov v EVRE a v NuvaRingu (asi som nenáročná nie?)? 😀

wladka
autor
23. jan 2008

angelikjj, 😅 v pohode..som rada,ze sa ti to luuubi.. 😉 ..a mne nedakuj, nemas za co.. 😉 ..a ta neistota odpadne, ja som mesiac chytala susurku, ze ci to tam je 😀 ..ale zvyknes si 😉 ..neboj..

zoya, to netusim ten podiel hormonov, ale neuskodi sa popytat na to lekara.. mne menzes ani raz neharpoval.. takze neviem povedat, tie rozdiely.. 😒 .. skus sa niekoho popytat,alebo najst na stranke tie pomery hormonov a porovnat to.. 😉

lulufon
13. feb 2008

babeny, a kolko stoji ten nuvaring?mesacne?ci jedno balenie, ako to je?

slecna...
14. feb 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat, aky vplyv ma NuvaRing na chut na sex, pripadne na rozkyvane nalady - hlavne tych, co mali takyto problem s tabletkami, lebo ani mna to po troch rokoch na tabletkach neobislo; teraz ju chvalabohu zase mam a okrem nej skveleho chlapa, ale kondomy nam nevyhovuju a hoci si viem pekne odsledovat ovulaciu, takato "prirodna metoda" je dost obmedzujuca.
Dalej ma zaujima, ci u pouzivateliek nachylnych na opakovane zapaly vsetkeho tam dole (nechcem pisat mykozy, lebo u mna sa striedali rozne bakterie a vacsinou som to chytila nasledne aj na mocovy mechur) nastalo zhorsenie.
Jou, a este, ako ovplyvnuje priberanie a chut do jedla - nemyslim zadrziavanie vody, ale take tie hormonalne podmienene utoky na chladnicku. Na tabletkach ma to k nej tahalo stale, teraz bez hormonov len 2-krat do mesiaca pred ovulaciou a pred menzesom. Ak s tym mate skusenosti, pls. napiste...

molnitko
15. feb 2008

lulufon, zisťovala som ceny a vychádza to na mesiac okolo 500 Sk a na 3 masiace okolo 1300 Sk.

Ja tiež rozmýšľam nad touto antikoncepciou, aj mi ju doki odporúča, ale tiež mám časté zápaly a iné problémy asi ako slečna..., takže sa neviem rozhodnúť, či mám do toho ísť. preto by aj mňa zaujímalo, či má niekto skúsenosti tohoto druhu( ako opísala slečna...)

wladka
autor
15. feb 2008

lulufon, jeden kruzok je na mesiac, stoji cca 460-500sk, ale ked kupim trojbalenie, na 3mes, tak platievam 1200sk.. 😉

slecna, ja som predtym mala logest - chut na sex znizena, pribrala som strasne z neho, a tie nalady..to ani nepsominam 🙄, cerazette to iste 😒 .. nemam s tym dobru skusenost, tak som haldala nieco so znizenou davkou hormonov.. ponukli mi nuva a jeanine, ci tak nejak.. a kedze ja tabletky moc nemusim, tak som zvolila kruzok.. uz ho mam vyse polroka, a som s tym maxim. spokojna, klop klop, nepribrala som z neho zatial, jem tak ako aj predtym.. a co sa tyka tych zapalov dole,mavam ich aj ja 😒 , ale pouzivam ako prevenciu Tantum rosa - prasok, ktory sa rozpusti vo vode.. odporucam 😉 ale samozrejme, treba to vyskusat, nie kazdemu to moze sediet.. je to individualne 😉

katuska28
8. mar 2008

ahojte dievcata, mohli by ste mi niektora poradit...?pouzivam Nuvaring prvy mesiac a hned po styku zo mna vyjde taky ruzovy vytok, taky ako na konci menstruacie...take spinenie....potom je vsetko ok, pokial nemam styk znova...neviem ci to nejako suvisi s menstruaciou, som asi tyzden po menstruacii...mate s takym niecim podobnym niektora skusenost?? prosim poradte... dakujem