Antikoncepcia NuvaRing. Berie ju niektorá?

wladka
18. júl 2007

ahojte holky.

mate niektora skusenosti s tou antikoncepciou? uvazujem nad nou alebo nad Implandon - implantacnou tycinkou, co sa dava a rameno, tabletky mi nevyhovuju.. budem rada, ak mi napisete svoje skusenosti..vdaka..

micinecka
11. nov 2008

ahojte
precitala som si skoro vsetky vase prispevky o nuvaringu a par veci sa mi v hlave mozno vyjasnilo a vyriesilo
1 zvyseny cholesterol asi po pol roku co ho beriem a predtym som mavala skor nizsi, mam aj ine zdrav problemy pri ktorych je chol zavazna vec a tak uvazujem ci ho nedam prec
2 pri sexe ho citim a dost mi to vadi
3 vytok uplne stale.rano ked sa postavim akoby som cikala
4 chut na sex sa uplne stratila a uz je to s nami vazne
takze neviem, mala som problem s koro s kadou antikoncepciou, raz nalady, potom bolesti a ine ale chut na sex som mala vzdy.inak sa nestazujem
🙂

olinka6226
11. nov 2008

ahojte,

tak ja som na tom s nuvaringom podobne ako micinecka
1.cholesterol neviem
2. pred sexom vyberam a po vkladam, lebo mi priserne vadil- bolelo ma to ako ma tlacil
3. ten vytok je otrasny
4. co je to sex? ked ma drahy chut uz len rozmyslat ako z toho von. je mi to luto muza lubim ale sexovat sa mi nechce ani omylom
5. den po zavedeni mi je zle akoby som bola tehu - na vracanie, tazoba uplne zle, komu byvalo zle v tehu a vracal isto chape - ale zas na obranu to mi robi kazda antikoncepcia, uz som vyskusala 4 vratane tej co som mala naposledy pred tehu.

cize vysledok, idem skusit eva test (diagnosticky pristroj) a snazit sa neotehotniet prirodzenou cestou. lebo to, aby mi byvalo takto zle je naozaj nemyslitelne. teraz mam v sebe posledny kruzok co som mala kupeny tak drzte palce nech otehotniem najskor na konci januara (v najlepsom pripade v juli-auguste 09) aby som stihala vsetky moje uctovne terminy.

micinecka
11. nov 2008

olinka som rada ze si to nenamyslam lebo uz som sa bala ze draheho mam plne zuby
dodavam ze aj ja mam nejake divne stavy, o tycho som nepisala ale busi mi srdce byva mi divne zle mavam zavrtae a uz som mala aj nejaky zvalstny zachvat. pripisali to psychike no neviem iste z coho to bolo
sex ssa mi naozaj protivy a to je hrozne
aj ja mam asi posledny kruzok a tiez sa budem modlit aby sa nic nestalo aspon do februara lebo 16 maj mam den D 😉 a nechcem sa vydavat bruchata, i ked mozno potom by mi to nevadilo

horvathova
12. nov 2008

ahojte kocky, ja by som rada pridala svoju skusenost s nouaringom. Proste som si ho isla vybrat a musel mi vypadnut (ani som necitila kedy)! asi som si ho zasunula malo a pocas toalety musel vypadnut. Bojim sa ho uzivat dalej (kontrolovat ci tam je alebo nie je), pokial mate s nim dobre skusenosti, rada ponuknem. Mam este na 4 mesiace, ak by niektora mala zaujem, ozvite sa mi : ghorvathova@orangemail.sk. Predam za dobru cenu, urcite sa dohodneme.Som z BA, zaslem aj postou.Pekny den.Gabriela

olinka6226
12. nov 2008

fiiiha tak to sa mi za pol roka uzivania este nestalo 😕 ako je fajn ze sa clovek nemusi starat o branie tabletiek kazde rano, ale teda pravdupovediac za taketo stresy to nestoji. ale ja opustam HAK uplne kedze mi akakolvek HAK robi zle.

veronikahel
12. nov 2008

ja som mala nuvaring päť dní a musel ísť von. mala som mala veľkú dýchavičnosť, strašné búšenie srdca, bolesť na ľavej strane hrude a ľavej ruky, skoro som odpadla posediačky, keby ma muž nechytil. Stalo sa mi to večer a celú noc mi bolo ťažko od srdca a ta bolesť v ľavej časti trvala ešte skoro dva dni. vytiahla som si ho ešte v tu noc, ked som si prečítala nežiaduce účinky... pred niekolkými rokmi som mala aj tabletky, ale z tých som mala závrate, zvracanie...
doktor mi povedal, že mi nerobia hormony dobre, ponukol mi možnosť dať si teliesko, ale to nechcem...

micinecka
12. nov 2008

ahojte, neverila som ze takato nizkohormonalna antikoncepcia moze sposobovat vsetky tieto problemy, pripisovala som to vsetkemu ale toto asi nie
este asi tri mesiace vydrzim nech doberiem ale potom koncim a ked pride babatko asi bude nejake teliesko lebo vyzera ze vsetky sme na tieto male mnozstva hormonov prilis haklive a tiez sa mi nechce zapasit s kadejakymi stavmi

mexx
12. nov 2008

Caute babule, ja to teda nepouzivam, lebo nepouzivam ziadnu antikoncepciu, ale kamoska momentalne nieco zhana (najradsej by bez predpisu, ale to moc nepochodi) 😅 a tak som jej hovorila o tomto zazraku. Skusenosti s tym nemam, ale co som obcas zahliadla v tejto diskusii, tak som mala pocit, ze je to dost oblubena forma anti... 🙂 Tak som jej to ukazovala, a ona sice ocenila, ze je to sikovne a nemusi na to mysliet kazdy den, ale ze si nevie predstavit, ze by to pouzivala, lebo to musi pri sexe urcite zavadzat a "zatlacat sa" hlbsie, takze by mala potom problem kruzok vytiahnut. Priznam sa, ze nad takymto niecim som nerozmyslala, ale teraz by ma to teda zaujimalo, ze ci vam to nejako "nezavadzia"... 😉

olinka6226
12. nov 2008

ja si to kvoli sexu vyberam, mna to tam tlacilo. ale zaviest alebo vybrat je otazka sekundy

olinka6226
12. nov 2008

no len teliesko tiez nie je ziadna vyhra. kamoske ho museli 2x zavadzat a aj treti krat ho jej telo vypudilo. inak zvykne podporovat zapaly krcku maternice, pripadne po case moze aj zarast do krcka. ja uvazujem ze po druhom babe pojdem na sterilizaciu, kedze ten moj je typicky chlap a o vasektomii nechce ani pocut. 🙄

mexx
12. nov 2008

A nema to nejaky negativny efekt na spolahlivost, ked si to vyberies von? 😕 Sice predpokladam, ze chranena si aj napriek tomu, ale keby nahodou... 🙂

veronikahel
12. nov 2008

mexx - nuvaring môžeš mať vytiahnutý 3 hodiny...

cnatalka
18. nov 2008

zdravim, chcem sa len spytat, ja uzivam nuvaring min pol roka a som neskutocne spokojna. Chcela som sa spytat, musim striktne po 7 dnoch, ked domenstruujem, dat na 8 den nuvaring? co sa stane ked ho dam o den neskor ako mam?

maruschka
18. nov 2008

cnatalka, vieš čo sa stane?Otehotnieš..to je tak, že telo ženy prechádza istým cyklusom..neplodné/plodné, ovulácia...Všetko závisí od toho,kedy ti začína menštruácia, kedy končí, kedy máš plodné dni..No a podľa toho vymysleli aj anikoncpciu-či tabletky,náplaste, Nuvaring...Všetko to je vyrátané,overené a vyskúšané..Takže, pri talbetkách sa účinok znižuje už vtedy, ak si ich nedávaš v určitú presnú hodinu každý deň,..Nuvaring má tú výhodu, že si ho dávaš len raz za mesiac...takže ak nechceš otehotnieť, tak si ho musíš dávať bezpodmienečne presne v ten určitý deň po menštruácii a dokonca odporúčajú aj v tú hodinu, kedy si si ho vyťahovala.. 😉 😉

ivakovac
27. nov 2008

tento mesiac som si dala prvý krát krúžok a bolo to niečo hrozne v noci som nemohla ani spať stále som to cítila a cez den som si ho aj desať krát musela vybrať hrozne ma škriabal .neviem čím to je ostali my ešte dva neodbalené nemá niekto záujem?

daniela1983
27. nov 2008

to si si ho zle vlozila, nie je citit vobec ak ho das dost hlboko

julias
17. dec 2008

Ahojte baby, poctivo som si precitala cele forum o nuvaringu...Preco? Nuz chcela som sa presvedcit o tom, ze nie som jedina, ktorej tato antikoncepcia zlepsila zivot... 😀 Kazda z nas je sice ina a kazdej robi dobre iny druh antikoncepcie,avsak nuvaring davam jednoznacne na prve miesto spomedzi mojich doterajsich skusenosti s antikoncepciou... Vo vsetkom, v komforte, v vplyve na spravanie a chut na sex, v neprecitlivenosti, v menstruacii... Tak ak niektora vaha,nech radsej vyskusa na sebe... Prajem vela spokojnych uzivateliek 😉

melory
9. jan 2009

ahojte, ja mam dva dni nuvaring....vcera som bola sice ubolena, lebo mi robil aj cytologiu a mala som pocit, ze si musim vybrat tampon.....ale dnes ako sa mi to zahojilo absolutne nic necitim.
uvidim co bude dalej...zatial je to o.k......trosku ste ma sklamali vo vasich skusenostiach, lebo na zaciatku kazdy pisal aky je super a preto som ho aj zvolila, kedze nic sa mi nechce prehltat 😀 trosku mam strach z hormonov, lebo som ziadne nebrala doteraz...tak uvidime.

melory
9. jan 2009

aaaaa este otazka....to vazne budem musiet chodit kazdy mesiac pre recept??????? 😲

melory
9. jan 2009

http://www.zzz.sk/?diskusia=211/1

tu zas skoro same klady

veronikahel
9. jan 2009

melory, nemusis je aj balenie na tri mesiace... spytaj sa doktora...
... ja si tiež myslím, že je to dobrá antikoncepcia, ale len pre tie, ktoré sa majú radi s hormonmi 🙂
a to ja bohužial nie som 😝

melory
9. jan 2009

zatial nic, som zvedava za kolko zacne prejavovat svoje negativa.

daniilka
9. jan 2009

Ahojte baby,

ja uz niekolko rokov pouzivam Nuva ring. Spociatku som s nim bola velmi spokojna, nemala som ziadne problemy tipu bolesti hlavy, traviace problemy, priberanie. Postupom casu sa mi vsak vyrazne znizila chut na sex. Preto by som chcela prejst na tabletky

Potrebovala by som poradit tabeltky, ktore maju velmi nizku hladinu hormonov(porovnatelne s nuva ring) a traviaci system zatazuju minimalne. S niektorymi tabletkami mam zle skusenosti(asi koli vysokej hladine hormonov), bolo mi po nich hrozne zle. A aj naplate mi nevyhovovali.

dakujem

olinka6226
9. jan 2009

daniiika ja som chut na sex stratila pri akejkolvek HAK. Tak drzim palce aby sa tebe pri nizkej hladine hormonov vratila 😉

daniilka
9. jan 2009

ahoj Olinka,

pri tabletkach ktore som mala, som nepocitovala znizenie chuti na sex. Mne bolo akurat z nich zle, tak som ich musela nakoniec vysadit. ☹

melory
10. jan 2009

zatial sa drzim, kruzok sa usadil a vobec ho necitim. len mam stale na rozume, ci je na spravnom mieste 🙂
pri milovani nam nezavadzal, dokonca to bolo nieco nove - extaticke.... 😀
nalada ako vzdy dobra 😵

charlize
10. jan 2009

Ja ho mam rok a pol, chvalila som, ale poslednych par mesiacov chut na sex ziadna a som velmi precitlivela, melancholicka... zajtra vysadim, gyn tvrdi, ze to nie je tym, mam skusit vysadit a po 2 mesiacoch sa rozhodnut, ci to bolo tym, tak uvidime. ale uz nechcem HAK, keby sa pritrafilo babo, stazovat sa nebudem, tak na co sa trapit hormonmi 😵

melory
11. jan 2009

a nebude to znizenie chuti pricinou unavy, vycerpanosti alebo stereotypu.....nezda sa mi totizto, ze dlhu dobu nic a zrazu.....ci to nieje len vyhovorka na kruzok....neviem...len konstatujem. 🙂

hisi
11. jan 2009

nevyberaj ho, nebude mu zavadzat🙂 kocky, predam jedno balenie nuvaringu, z dovodu rozchodu s priatelom exp.07|2009, za 13eur. Trnava, Nitra..piste na 0903464054

melory
11. jan 2009

hisi a kto ho ide vyberat??? 😵