Antikoncepcia NuvaRing. Berie ju niektorá?

wladka
18. júl 2007

ahojte holky.

mate niektora skusenosti s tou antikoncepciou? uvazujem nad nou alebo nad Implandon - implantacnou tycinkou, co sa dava a rameno, tabletky mi nevyhovuju.. budem rada, ak mi napisete svoje skusenosti..vdaka..

sue
18. júl 2007

Wladka, používala som ju od augusta 2006 do marca 2007 a bola som veľmi spokojná, vedľajšie účinky takmer žiadne + ani zníženie libida nie, ako je typické pri iných HAK... milovanie prvé razy bolo veľmi zvláštne a aj som sa prvý mesiac furt kontrolovala "či je tam" 😀 ale potom fajn... no a obrovskou výhodou je, že na ňu nemusíš myslieť každý deň...

katmi
19. júl 2007

sue - ja som uz vysadila HAK nadobro 😀 ,ale ked som menila HAK,tak som rozmyslala presne nad Nuvaring-om,len som sa obavala toho zavadzania a vytahovania.. nemas s tym problemy? 😅

baba74
19. júl 2007

Wladka-ja ju pouzivam od oktobra 2006 a nemam problem. zozaciatku som
kontrolovala ci nevypadla, ale teraz uz v pohode.ziadne vedlajsie ucinky
som nepostrehla. az na tu cenu.

kreola
19. júl 2007

Ahojky, ja ju mam tak cca rok, neviem si ju vynachvalit.Tiez mam obcas nervy, ked napriklad vytahujem tampon, tak hned ma napada, ze kruzok vylezie tiez, ale uplne v pohode.
Wladka - k implantatu len tolko: gynekolog mi vravel, ze zatial ich zavadzal asi 10 a z toho uz 7 musel vyberat do 2 mesiacov kvoli komplikaciam. Ak ti to nesadne, tak su to vyhodene peniaze, dalsia neviem ci vyhoda alebo nevyhoda - straca sa menzes, tak do roka mu pacientky hlasili, ze uz menzes skoro nemaju, ale zato vsetky priznaky ano. No neviem, mne osobne by to nevyhovovalo.
Ja som povodne uvazovala nad vnutromaternicovym telieskom, ale videla som svoje 2 sesternice - jedna strasne v priebehu pol roka pribrala, druhej sa vyrazne zhorsila plet - doslova akne. Museli si to dat vybrat - no a tie investicie ktore prepadli radsej nespominam.
Aj tak si myslim, ze antikoncepcia ma zene presne sadnut, neexistuju univerzalne rady, niekto ma rad tabletky, iny naplaste alebo aj implantat ci ine formy. Aj pri Nuvaringu som na inych forach zachytila zopar negativ ako napr. migreny, alebo bolesti v podbrusku. Proste niekomu to nemusi sadnut.
Tak spravne vyber.

katmi
19. júl 2007

kreola - ja mam odjakziva bolesti v podbrusku,este aj pri HAK som ich mavala a to mi lekarka povedala,ze sa mi to spravi..ale nespravilo. najprv som brala Cilest - absolutne zle,byvalo mi velmi zle,tocila sa mi hlava; vymenila za Triregol -ten som mala cca 5rokov, potom mi zacal robit zle,tak mi lekarka vymenila za Harmonet a tie boli ok..ale zas len cca rok..potom mi byvalo tak,ako pri konci ked som bravala Triregol.tak som sa rozhodla vysadit uplne HAK, neberiem teraz uz 3mesiace a je mi..co ja viem? normalne.. menstruaciu mam rovnako 4dni ako som mavala,len krvacam silnejsie..ale inak je to ok..a bolesti mam take iste ako ked som brala HAK..

kreola
19. júl 2007

Vidis Katmi, aj ty si prikladom toho, ze nie kazdy moze HAK uzivat, nie pre kazdeho je vhodna 😖
Ja som mala pri menzese a hlavne po porode dost problemy. Nepravidelnost, silne bolesti, napnute a bolestive prsia, nervozita, velmi silne a dlhotrvajuce krvacanie (dost blba vec v praci 😒 ). Odkedy som zacala brat HAK, menzes chodi ako hodinky, slabe krvacanie, ani neviem ze som "to" dostala, proste uplne v pohode.
Ja moc na tabletky nie som, pravidelne som ju zabudala zobrat, naplaste sa mi zas trochu odlepovali a znervoznovali ma a Nuvaring mi proste sadol 🙂 .

katmi
19. júl 2007

ja si chcem dat teraz pokoj s HAK,rada by som uz mat babatko 🙂 ; s tabletkami som nemala problem - myslim tym so zabudanim tabletku zobrat - okrem tych problemov,co som napisala.. naplaste mi lekarka neodporucila prave kvoli tym problemom,ktore mi vznikli ked som brala Triregol (bolo mi povedane,ze naplaste maju este viac hormomov ako Triregol). no a ak by som sa rozhodovala este niekedy znova brat tabletky,tak asi ozaj vyskusam tie antikoncepcne kruzky..aj ked..stale mam obavu z toho zavadzania a hlavne vytahovania.. 😅 ☹

wladka
autor
19. júl 2007

baby 😉 ..vdaka, myslim ze to skusim.. o tom implantate som pocula, ale aj tak som sa obavala.. vidim, ze ste boli spokojne, kazdopadne v pondelok behnem k lekarovi, a pozistujem viac, a dam si ich naordinovat 😀 .. tiez sa mi pozdava, ale zatial co som iba citala.. ked vyskusam, poviem viac.. 😉

a ta cena?? kolko stoji? mozte mi aj do IP napisat..

sue
19. júl 2007

Wladka, myslím, že to na mesiac vychádza 300-500 sk ... ja som naposledy kupovala v januári trojmesačné balenie a potom som musela narýchlo vysadiť a hneď sme otehulkovali, takže si nepamätám presne 😀

wladka
autor
20. júl 2007

sue, vdaka moooc 😉 ..

baba74
20. júl 2007

wladka, balenie na mesiac stoji asi 495,-Sk. I keď cena je vysoka, pre mna je dolezite, ze nemaju vplyv na pecen.

kreola
23. júl 2007

Cauky. Balenie na 3 mesiace ma stoji 1480,- Sk.
Katmi - zo zavadzania a vytahovania nemusis mat strach, vojde to tam lahko, ze ani nevies (omnoho lepsie ako tampon) a to vytahovanie je tiez v poho - kruzok totiz nie je daleko (ma priemer cca 3,5 cm ),takze jeho cast je umiestnena na konci vaginy - nahmatas ho hned - neboj 🙂). No ale teraz ked chcete babo su ti tieto informacie zbytocne 🙂)
Drzim palce, dufam, ze sa ti podari bezproblemovo otehotniet 🙂

katmi
23. júl 2007

kreola - ale nie su mi tie info zbytocnee.. 😉 do buducna.. keby som chcela zase brat HAK.. dakujem.. si zlata..

wladka
autor
23. júl 2007

baby, uz to mam predpisane.. uz len vybrat a cakat na menzes 😉 .. vyzera to byt fajn.. aj mi to doki poukazoval, krasne 😅 ..

kreola 1480?? mne doki povedal ze 1300 😒 ..ktovi..mozno v blave je to drahsie 😀 ..

katmi
24. júl 2007

wladka - hehe,ze krasne 😀

kreola
24. júl 2007

wladka - inac daj vediet, kolko si vazne zaplatila, dost by ma to zaujimalo 😒 Vidim, ze rozdiel by mohol byt aj skoro 200,- Sk?
Mozno si to budem vyberat inde 😉

wladka
autor
25. júl 2007

kreaola, jasne 😉 dam vediet.. mne doki povedal, ze sa jedna neoplati, ze ak vyberiem tri, tak to mam o 250sk lacnejsie.. 😖 ..kazdopadne, dam vediet.. 🙂

katmi, 😅 .. no nie do pipinky 😉 , ale pekne mi to nazorne ukazoval 😀

katmi
26. júl 2007

wladka - sak ja vieeem.. 😀 ale aj tak by som mala obavu,ze ci si to tam dobre dam.. 😀 vyzera to jak gumicka z kondomu 😀 😀

wladka
autor
26. júl 2007

katmi 😉 😀 .. aj ja mam, dufam ze to nejak zvladnem.. hovoril doki, ze jak tampon, a same sa to usalasi 😅 ..dufajme, ze to tak bude 😉

katmi
31. júl 2007

wladka - tak daj potom vediet, ci to dobre dopadlo 😎 😀

maruschka
3. aug 2007

čaute babulky.Mňa by zaujímala ohľadom toho antikoncepčného krúžku len jedna informácia-je naozaj overený a spoľahlivý??Idem na vysokú školu a zatiaľ ešte bábätko neplánujeme.Takže potrebujem nejakú záruku.

wladka
autor
3. aug 2007

maruschka, ja myslim, ze hej.. moj doki vravel, ze mnoho zien preslo z tabletiek na nuvaring.. a navyse neposkodzuje pecen, lebo nezasahuje krvnu sustavu, a traviacu tiez.. ja si myslim,ze je to dobra vec.. uz to mam predpisane, cakam na menzes.. potom dam vediet 😉

katusha
4. aug 2007

a viete niekto ake moze mat kruzok vedlajsie ucinky???
a ako to je s tym zavadzanim kruzku? kazdy tyzden novy? 😕

wladka
autor
11. aug 2007

katusha, vedlajsie ucinky su minimalne, aspon je to tak jak v letaciku.. napr. narozdiel od tabletiek nesposobuju priberanie, vykyvy.. atd.. skus kuknut na http://www.vaginalnykruzok.sk/laicka_verejnost/... , http://www.antikoncepcia.sk/?com=pages&node=10&... 😉

a zavadza sa to ako tampon, mas to vo vnutri cele tri tyzdne, tyzden pauza, a zase pokracujes dokola.. 😉

babyyy, ja som si uz vcera nasadila kruzok, tak dufam, ze to bude ok.. 😀 ..

maruschka
12. aug 2007

žienky, už som sa odhodlala.Ten Nuvaring si dám predpísať.Už som prebrázdila celý interner,aj totálne odborné stránky a dala som gynekológom ohľadom Nuvaringu pár otázok a všade ho vychvaľujú ako antikoncepciu s nízkou dávkou hormónov s neustálym vylučovaním.takže idem na to. 😎

weronita
24. sep 2007

ahojte zienky 🙂 dufam ze mi niektora z vas napise svoje postrehy na Nuvaring.mam veeelku dilemu ci mam do toho ist, lebo som jedna z tych nestastnejsich co pri klasickych tabletkach zistia ze ich presla chut na sex 😝 , ze maju vykyvy nalad atd.proste predmenstruacny syndrom nonstop, nie iba tych par dni pred.(chudak moj chlap 😀 )brala som novynete asi 2 roky a teraz som dostala odporucania na yadine. skusila som ich,a dopadlo tak ako som cakala.(chute ziadne a bola som zla ako cert 😖 )citala som ze pri nuvaringu by tieto neziaduce ucinky nemali byt.ak mate podobne problemy s tabletkami ako ja tak sa pre istotu chcem spytat ake mate skusenosti,alebo ci poznate nieco podobne s najnizsim obsahom hormonov ako sa len da 🙂, a co mi nesposobi tieto trable, som uz dost na nervy 😀 ps:kondomy ani nespominam, asi mam alergiu, po pouziti si na druhy den ani nesadnem ☹ dakujem krasne za odpoved 🙂

maruschka
24. sep 2007

weronita.ja ho mám je je to perfektná vecička.Odporučila som ho aj segre,tak aj ona ho má.Nepriberáš,necítiš ho že ho tam máš,nemáš kožné problémy,problémy s kŕčovými žilami vypadávajú ,,ľahko sa zavádza ako tampón aj sa tak vyberá ,pri sexe nezavadzia a ak áno,v pohode ho môžeš mať najviac 3 hodiny vonku a nezníži sa hladina hormónov v krvi.Ak ti náhodou vypadne pri vyberaní tampóna,tak ho jednoducho opláchneš studenou vodou a dáš späť.Nemusíš sa stresovať,či si si zabudla dať tabletku,alebo nie.A hlavne,tie hormóny nejdú cez tráviaci trakt,takže aj keď vraciaš,preháňa ťa,antikoncepčný účinok to neobvplyvňuje ako pri tabletkách.a nejde to cez pečeň ako pri tabletkách.Odporučil mi ho môj gynekológ,našla som si kopec info na internete a rozprávala som sa o ňom s ďalšími dvoma gynekológmi a obaja mi ho odporučili,takže odporúčam ho aj ja.Jaj a ešte,ak by si mala nejaké vaginálne problémy a musela by si si dávať nejaké vag.tbl alebo výplachy,tak to neobvplyvňuje antikonc.účinok.A antik.účinok neobvplyvňuje ani to,v akej polohe ho tam máš,on sa uhniezdi sám.

weronita
26. sep 2007

dakujem za info maruschka 🙂 zajtra sa chystam k lekarke tak som zvedava co to urobi, tak dufam ze uz nebudem musiet skusat nejaku dalsiu HAK lebo uz to psychicky nezvladnem 😀 pekny den

baba74
8. okt 2007

ahojte.prosim vas o radu.tento mesiac by som mala ist na preventivku. viete mi niekto povedat, ci je treba kruzok vybrat, alebo si ho tam mozem nechat. zabudla som sa opytat lekára.

wladka
autor
8. okt 2007

baba, no neviem.. asi nie.. sak mu to povies a uvidis.. 😉