Antikoncepcia NuvaRing. Berie ju niektorá?

wladka
18. júl 2007

ahojte holky.

mate niektora skusenosti s tou antikoncepciou? uvazujem nad nou alebo nad Implandon - implantacnou tycinkou, co sa dava a rameno, tabletky mi nevyhovuju.. budem rada, ak mi napisete svoje skusenosti..vdaka..

melory
17. máj 2009

kusu, nie netreba, ale prvych 5 dni si nechranena....potom uz po cely cas, aj ked je ring vybraty.

inak mne predaju ring v hociktorej lekarni, len v jednej daju peciatku a v druhej nie.

maaja
17. máj 2009

melory, takze si to nevzdala ? ;)

melory
18. máj 2009

maajka ja by som teraz tretie nezvladla..... 😕

zuzana177
20. máj 2009

ahojte!ja som bola doteraz az nadmieru spokojna s nuvaringom az na posledny kruzok!strasne som sa vyhadzala na tvary ?strasne migreny a nechut na sex!no hrozne co si

wewe14121
20. júl 2009

ahojte kocky...dnes osm sa dohodla s mojim lekarom ze budem mat nuvaring.nuz dospela som k tomu ze teda dobre,pretoze som mala neskutocne vela problemov pri inych antikoncepciach.kopec zapalov,candida,pritom partnera mam staleho....vsetko mozne ba uz aj chronicke..tak sme sa dohodli ze vyskusam toto..pri ostatnych antikoncepciach som strasne vela pribrala..ved pocas 2rokov az 20kíl!!to je straste vela..a neviem to zhodit..vravel mi ze toto si baby pochvaluju a nemaju s tym ziaden problem..lenze ked som citala pribalovy letak zistila osm ze tam je napisane ze neziaduce ucinky co su strasne caste su priberanie,migreny,...ale ja uz nechcem priberat cize to by som asi nemala ziadnu antikoncepciu brat....neviem fakt co robit..hm...pribrali ste od nuvaringu niektora? 😖 ja dufam ze teraz to bude lepsie...a mam este jednu otazku.hmm.. ☹ som chranena aj pocas 7dnovej pauzy bez kruzku?to tam nikde nieje napisane..tak neviem... 🤐 dakujem fakt velice pekne...

daniela1983
20. júl 2009

si chranena aj pocas pouzy, ja som nepribrala. riadim sa heslo, ze s HAK sa nepribera, pribera sa z toho co clovek ku HAK basti, takze sa kontrolujem aby ma neovladali hormonalne chute. ved sa nemusime nechat valcovat pocitmi a davat si povoli, no nie. 😉

wewe14121
20. júl 2009

dakujem za odpoved..hm...som velmi rozmyslala ci som chranena alebo nechranena..nemozem si dovolit otehotniet a bolo mi to dost zvlastne ked som tak rozmyslala ze nemam tam nic,nedava tie hormony cez ten tyzden tak mi to bolo zvlastne..cize aj cez ten tyzden mozem mat normalne sex... 😀

wewe14121
20. júl 2009

zabudla som sa opytat ci sa s tym mozem kludne a jednoducho ist aj do bazena kupat?nevyjde to odtial? 😝

ooo
20. júl 2009

ahojte. uz som sa to v jednej teme pytala, ale napisem aj sem. 🙂 moze sa pri kruzku pouzivat menstruacny poharik? 😕

maruschka
20. júl 2009

ooo, ten krúžok si pred menštruáciou vyberieš a do 2 dní ti normálne začne...takže ten pohárik si dávaš normálne bez krúžku..Až na konci, tuším na 4 deň si dáš krúžok a môžeš aj pohárik myslím..Nijako to neovplyvňuje, lebo tá krv sa zbiera do pohárika..

ooo
21. júl 2009

maruschka - dakujem 🙂

brisilda
21. júl 2009

Ahojte ja taktiez pouzivam Nuva Ring no teda pouzivala som a mozem len odporucat je to super antikoncepcia a vela zien si ju chvali aj ked je pravda, ze su aj tie ktore s nou nemaju dobru skusenost. Ja som si tuto antikoncepciu vybrala na odporucanie lekara maju jizky obsah hormonov .

Baba74 ano podla mna treba na prehliadke u lekara kruzok vybrat ved v navode sa pise, ze ak je kruzok do 3 hodin vlozeny spat tak si stale chranena 🙂

brisilda
21. júl 2009

mimochodom mam jeden kruzok na predaj cely cas ho mam v chladnicke zarucna doba je pisana do 2. 2010 mam k nej este aj orig. knizku s nalepkami ktore sa lepia do kalendara.Ak by mala niektora z Vas zaujem rada predam za vasu cenu.Dovod predaja je, ze planujeme druhe dieta a vyhodit ho nechcem pokial je este v zaruke
PS: predam len tej ktora s nim ma uz skusenost kedze sa vydava len na lekarsky predpis 😉

alami
21. júl 2009

wewe - nevypadne 😉 ani pri pohl. styku nevypadne, takže ani pri plávaní určite nie 😎

renca3
21. júl 2009

mam zavedeny NR 7 dni. mam pocit nevolnosti a nafuknute brucho. neviem, ci to s tym moze suvisiet.
okrem toho citim tam dolu taky tlak a bolest krizov. pri styku nebol ziadny problem. stretli ste sa s podobnymi pocitmi? rozmyslam, ze to zabalim. tabletkovu HAK som uzivala pred par rokmi, musila som vysadit pre podobne nevolnosti.

mishusha
22. júl 2009

renca...ja mam nr zatial len druhy den...ale tiez som mala pocit nevolnosti... no neviem, ci to mozem pripisovat nuvaringu... uvidime ako to bude dalej
len som sa baby chcela opytat, mali ste niektora aj problem s mykozou alebo vytokom, ked ste mali zavedeny NR??? daju sa robit aj vyplachy??? ci treba najprv koliesko vybrat a urobit vyplach az potom???

lusia23
22. júl 2009

ahojte. citala som si vsetky prispevky, ale nenasla som odpoved na moju otazku. ak mi budete vediet poradit, budem vam vdacna. kedy sa ma Nuvaring vybrat? zaviedla som ho v nedelu vecer, takze ho tiez vyberiem o tri tyzdne v nedelu vecer? a potom zasa presne o tyzden v nedelu vecer zavediem? bude to stale nedela, nedela, nedela? alebo ho mam vybrat v sobotu, ako by to bolo aj pri tabletkach? dakujem 🙂

mishusha
22. júl 2009

presne v nedelu zavediet, aj vyvedies...a znova zavedies.... len nieco nevyved 😀 😉

brisilda
23. júl 2009

a nezabudni na to aby to bolo stale v rovnaku hodinu + - max. 3 hod. 🙂
kocky ja by som sa rada informovala aky dlhy cas po vysadeni nuvaringu sa mozem zacat snazilkovat??? Pretoze mesiac po vysadeni je zatial neuspesny ☹

nikushka1
23. júl 2009

baby potrebujem radu.mám nuvaring druhý mesiac.lusii ste odpovedali že ten cyklus zavádzania a vyberania bude vždy nedela -nedela-nedela.ja som si prvý zaviedla v sobotu,potom v sobotu o tri týždne vybrala a po týždennej pauze v sobotu zaviedla.teraz mi to však vychádza na piatok.nemenia sa tie dni podľa toho koľko dní je v mesiaci?

brisilda
23. júl 2009

nikushka ako ti to moze vychadzat na piatok??? ved tyzden ma stale 7 dni cize je jedno kolko dni ma mesiac pocet dni v tyzdni je stale rovnako cize v tvojom pripade to musi byt stale sobota sobota sobota a ta ista hodina

nikushka1
23. júl 2009

aha tak to musím ešte raz prepočítať. 😎

renca3
23. júl 2009

dnes je 10 dni od zavedenia. k nevolnostiam sa pridala aj bolest hlavy od vcera. neviem, ci to mam teraz pripisovat tym horucavam alebo NR. je pravda, ze nepijem tolko vody ako sa ma, ale este nikdy ma z toho takto nebolela hlava. 😒 potom by vlastne tato antikoncepcia spocivala v tom, ze vlastne zena ani nema chut na sex, ked je jej nanic. 😉

brisilda
23. júl 2009

nikushka 😉 nooo asi by si mala ale to neva stava sa 😉
renca3 skus sa poradit so svojim gynekologom niektore zeny uvadzaju ze prve tri mesiace maju podobne priznaky ja neviem nemam s tym skusenost no jedno je iste ze este 11 dni to musis vydrzat a potom sa rozhodnes co a ako no odporucam aby si to prekonzultovala s lekarom 😉

renca3
24. júl 2009

brisilda...preco to musim mat 21 dni? co sa stane, ked si to vyberiem skor? ked to proste uz nechcem.

brisilda
24. júl 2009

renca ziadna antikoncepcia sa neodporuca vysadit v polke skus sa o tom poradit s lekarom mne raz sestricka povedala ze ak antikoncepciu vysadis v polke tak dochadza ku krvacaniu ktore je tazko zastavit ja neviem no to bolo pri tabletkovej forme 😒 teraz su antokoncepciu ktore maju nizky obsah hormonov ja som s nuvarginom bola velmi spokojna cize ako to je v tomto pripade netusim

nikushka1
24. júl 2009

renca ja by som to asi tiež neriskovala a nevyberala v polke.podľa mňa keď už nič iné tak to môže poprehadzovať celý cyklus.

renca3
24. júl 2009

no dobre, tak to vydrzim. mozno ta hlava prestane boliet. 😝 inak sa stanem zavisla na tabletkach. 😉

wewe14121
26. júl 2009

caute kocky..hm... 🙂 mam otazocku...ked beriem tabletky a v pondelok cize zajtra vecer o 21:00 si tam zavediem nuvaring (lekar mi povedal ze mam spravit 7dni pauzu a potom ako keby som zacala brat tabletky tak vtedy si zavediem nr)som uz normalne chranena hned od prveho dna?ci mam 7dni "kritickych"??? 😝 dakujem . 😅 ...

jankabambulka
1. aug 2009

ahojte., chcem sa spýtať. nuvaring mám druhý mesiac ale akosi ma začali trápiť výtoky.. máte niektorá s tým skúsenosť?? ďakujem móóóc