Antikoncepcia NuvaRing. Berie ju niektorá?

wladka
18. júl 2007

ahojte holky.

mate niektora skusenosti s tou antikoncepciou? uvazujem nad nou alebo nad Implandon - implantacnou tycinkou, co sa dava a rameno, tabletky mi nevyhovuju.. budem rada, ak mi napisete svoje skusenosti..vdaka..

livkam
26. apr 2010

Ahojte žienky, dnes som bola na gynde presvedčená, že chcem horm. tyčinku a ona ma prehovorila na nuvaring. Tyčinku som chcela preto lebo som vydatá len 5 rokov a chuť na sex žiadna a bojím sa, čo bude ďalej. Môj manžel to už nevládze znášať, ale ja HAk musím brať kvôli úprave cyklu. Zvýšilo to niektorej z vás chuť na sex? 😢

jumbolinka
30. apr 2010

AHOJTE....JE NORMALNE, ZE MASM 15DEN MENZES PO TOM, CO SOM SI PRVY KRAT NASADILA NUVARING...?...aJ BOLESTI V PODBRUSKU...SOM UZ Z TOHO UNAVENA..

dasenka29
8. máj 2010

Livikam ahoj,nuvaring mne osobne este odost znizil chut na sex,robila mi to doteraz uuplne kazda antika a to som ich uz skusala milion,zvazujem teliesko.

sasa21
20. máj 2010

Caute,
chcela by som sa spytat, ci je nuvaring nevyhnutne skladovat v chladnicke alebo staci jeho uskladnenie pri izbovej teplote.
Dakujem 🙂

timea.ryan
23. máj 2010

sasa 🙂 V lekarni mi povedali,ze staci pri izbovej teplote.

curlynka
25. máj 2010

Baby je to normálne, keď už farbím 13-násty deň? Veď zachvílu končí obdobie 21dní a ja stále krámujem ako keby...Už som z toho unavená, je to normálne tento prvý mesiac?

tinusss2
30. máj 2010

aj ja mam otazku... :D
Stalo sa mi teraz prvy krat,ze pocas pohlavneho styku mi partner vytiahol nechtiac nuvaring von,,, a to sme zistili po tom,, ako sa vo mne spravil... hned som si ho samozrejme dala naspät,,ale aj tak,, ma to traaaapi,, yiete ,co ak.. Mam mat obavy??
Potrebujem suurnu odpoved... .

martinka129
2. jún 2010

Tinusss2 nic by sa nemalo stat lebo Nuvaring mozes vytiahnut na 3 hodinky a stale bude mat rovnaky ucinok, ak by to bolo viac ako tie 3 hodiny tak by sa jeho ucinnost oslabila a potom musis zas 7 dni pouzivat aj barierovu ochranu...

...baby ale ja mam tiez jednu otazku...mozno, ze len zbytocne stresujem ale uz som na pokraji zufalstva...
nuvaring beriem uz druhy rok a vsetko bolo v pohodke az doteraz... v sobotu som si ho vybrala a zvycajne dostanem menzes pondelok niekedy aj skor... lenze je streda vecer a stale nic... doteraz sa mi to nikdy nestalo a vsetko som robila ako vzdy, este aj sexu bolo menej ako zvycajne ;)
a moze mat na to vplyv aj stres? lebo tento mesiac som maturovala no a ja som stresak ako vysity....
baby poradte mi nieco prosim... vopred vdaka

cleo02
7. jún 2010

Ahojte, ostal mi jeden kruzok Nuvaring, lebo som ho nakoniec nepouzivala, komplet este v krabicke, chcela by som ho predat niekomu, kto ho vyuzije, kedze mi v nom stoja zbytocne peniazky, na cene by sme sa dohodli. Najlepsie z Kosic. Dufam, ze sa najde nejaka dobra dusa, ktora by ho vyuzila, ked uz ja nie. Piste na moj mail aja1@post.sk
Alena Kosice

cleo02
7. jún 2010

ahojte chcela by som predat jeden nuvaring, komplet v krabicke, na cene by sme sa dohodli, kedze ja ho uz nevyuzijem. Piste na aja1@post.sk, Alena z KE

curlynka
8. jún 2010

Stalo sa Vám, že ste aj v druhom cyklu užívania Nuvaringu špinili? ☹

sabip
20. jún 2010

ahojte, nuvaring mi moja doktorka poradila po tom, čo som stale mala problemy pri tabletkovej forme/ mam mastnu plet a horm. nerovnovahu, tak som sa zatial neodvazila vysadit HAK/ nuvaring mi vychvalila, ale dostala som priserne migreny,,, uzivam treti blister a neviem ako dalej,
mam pokracovat v uzivani? ci to vysadit? poradte,,,

cleo02
23. jún 2010

ahojte, pls vidim ze nuvaring uzivate, ktora z vas by si odo mna kupila ten jeden co mi ostal? na cene sa dohodneme, aby vas to vyslo lacnejsie ako z lekarne, ja ho nepotrebujem a tie peniazky by sa zisli, vdaka aja1@post.sk

dadulka103
8. júl 2010

no moj nazor na nuvaring?berem ho siedmy a zaroven posledny mesiac pretoze idem preskocit na evra naplaste.
zo zaciatku som ho znasala velmi dobre len mojmu partnerovy zavadzal pri sexe tak som ho vytahovala pred pohl.stykom.
(ked som to dnes povedala mojmu doktorovy tak povedal ze zo 400testovanych zien sa ani jedna na to nestazovala ze by partnerovi prekazala.no ako vidim poradim mu pozriet tuto stranku ze niesom jedina) pred vise dvoma mesiacmi som si na moj den1. zaviedla nuvaring.vsetko bolo v pohode no o tyzden na to som po pohlavnom styku zabudla si ho zaviest naspet a zistila som to az vtedy ked som dostala opet menzes(bola som na dovolenke a recept doma ☹ ),tak som vinechala nuvaring na cey mesiac ze vyckam do dalsieho ciklu.ten nastal po 35doch.dostala som ho presne 26.6 a hned v prvy den menzesu som zaviedla kruzok. no nastali silne bolesti brucha,pocit nafuknutia,velka nechut na sex,naladovost(po pohlavnom styku som zacala znicoho nic plakat)pocit na zvracanie pri pohlade na tu krv a velmi silne krvacanie pocas pohlavneho styku. co je zle,pretoze tieto problemi mam do teraz a zvicajne mam menzes iba 5dni a nic z toho normalne nezazivam 😒 . doktor povedal ze je to tym ze v mojom tele bolo malo hormonou a teraz su rozhadzane.o 10dni mam vybrat kruzok,doktor povedal ze ho tam mam nechat.no ked nad tym rozmyslam krvacam vela dni o desat dni nastane dalsia menstruacia cize budem krvacat mesiac v kuse a to nieje spinenie potom mam dalsi mesiac cakat len tak bez antikoncepcie a potom si mam dat evru. no neviem rozmyslam nad tym ci nebude lahsie ho vybrat a hned nahodit evru.viete v tom niekto poradit?tie bolesti su velmi neprijemne a podla mna ak ma zena krvacat vise mesiaca tak to tiez neni zdrave a taketo problemi som nemavala ani pri tabletkovej forme len ta mi prekazala lebo som na nu casto zabudala. prosim rady na Dadulka103@azet.sk

dusana28
14. júl 2010

Ahojte dievky, od najblizsej menstruacie chcem skusit nuvaring. HAK som vysadila vo februari kvoli celulitide, ako jeden z faktorov, ktore ju podporuju,,,,bola som tiez zavodnena a pod. doteraz sme s priatelom pouzivali kondomy, ale je to otravne a kazdy treti sa nam pretrhol...tiez sa mi nenormalne zmensili prsia a mam akne ako pubertacka....chcem sa pytat ci ste pozorovali na sebe nejake zmeny v tomto smere. ci sa vam nejako zhorsila celulitida, resp. vytvorila, a ci sa vam zlepsila plet, pri pouzivani nuvaringu????

vdaka za odpoved

lejdybird
15. júl 2010

Ahojte baby, mam dotaz ohladne nuvaringu. Mam za sebou prvy mesiac pouzivania, v pondelok som ho vytiahla, v stredu som zacala krvacat. Viem, ze to je to krvacanie z vysadenia, ale teraz nerozumiem tomu, ci uz sa to rata za normalnu menstruaciu? Normalny cyklus mi vychadza na buduci pondelok, tak teraz neviem, budem krvacat najprv z vysadenia a potom k tomu normalna menstruacia? Alebo som to cele zle pochopila?

dakujem za pomoc

sonula5
15. júl 2010

@dusana28 Ahoj Dusana, pouzivala som Nuvaring 5 rokov a tento mesiac s ním koncim práve z dovodu, ze sa mi spravila postupne nenormalna celulitida aj napriek tomu, ze cvicim , zdravo sa stravujem a prisne dodrziavam pitny rezim. Som skalopevne presvedcena, ze za mojimi problemami je Nuvaring, lebo minuli rok v lete sa mi dokonca zacali na tvari objavovat pignentove skvrny a to je tiez prejav hormonalnej nerovnovahy v tele. S Nuvaringom som bola - odhliadnuc od spominanich problemov - spokojna , hlavne z tej stranky, ze som nemusela mat v hlave uzivanie tabletiek . Moj osobny nazor ale je , ze pri dlhodobom uzivani akejkolvek HAK sa to na organizme zeny nejakym negativnym sposobom urcite prejavi....

dusana28
21. júl 2010

Ahojte, Dakujem v prvom rade za odpoved Soni, myslim, ze mas pravdu, tabletky som vysadila tiez kvoli celulitide a tiez cvicim, pouzivam rozne sera a myslim, ze v priebehu 6 mesiacov, sa mi to zlepsilo len o takych 30%, preto sa teraz bojim, ci sa mi to znova nevrati, predsa aj vek hra svoju ulohu, dedicnost a podobne. uvidime. dufam aspon, ze sa mi zlepsi plet, lebo ta sa mi pokazila uplne. tak uvidim a dufam, ze ho uz tak dlho pouzivat nebudem, mam uz dost rokov.

ledybird - myslim, ze si to cele zle pochopila, ty uz zabudni na svoj nejaky normalny cyklus, ty ho uz nemas, nemas ovulaciu, neuvolnuje sa ti vajicko, preto ani nemozes mat normalnu menstruaciu. takze to krvacanie, co mas teraz je vlastne menstruacia, ale nie v pravom zmysle slova, preto sa to nazyva krvacanie z vysadenia. predsa podstatou HAK je zabranenie ovulacii. cize teraz si si odkrvacala, v pondelok si si vlozila dalsi a krvacat budes znova az po 3-tyzdnovom vysadeni. dufam, ze som to vysvetlila zrozumitelne a ze ti to pomohlo.

lejdybird
21. júl 2010

Ahoj Dusana28, dakujem Ti velmi pekne za vysvetlenie, ja som z toho bola uplny jelen predtym, mohli dat ten pribalovy letak napisat tebe 🙂
este raz dakujem 🙂

rebekinka
2. aug 2010

Ahojte. Chcem sa Vás,len popýtať či už na 8 deň Nuvaringu som chránená. 😲 Ďakujem.

rani
3. aug 2010

ahoj

ja som pouzivala nuvaring asi rok a pol predtym ako som otehotnela s malou - ma teraz desat mesiacov. po ukonceni kojenia som znovu nabehla na nuvaring, ale za poslednych sest mesiacov sa mi: raz zahadne stratil pri milovani - nenasli sme ho, raz mi pri milovani vypadol a nahodou som to zistila az na druhy den no a vcera som zistila, ze mi vypadol pri vyberani tamponu a nespozorovala som to... som z toho na nervy, kedze je to dost draha zalezitost. zvazujem prejst na iny druh antikoncepcie, uz ma to prestava bavit, stale davat pozor, aby nevypadol... 😠

martinka1001
4. aug 2010

Baby a skúšali ste to aj s vynechaním menštruácie..teda, že ste si hneď nasadili ďaľší? ja som bola na dovolenke, tak som bola nútená, len teraz mám trochu strach, či to naozaj tak bude fungovať. Myslíte, ťe to môžem ponechať normálne ďaľší cyklus?

martinka1001
4. aug 2010

@rebekinka Áno si chránená...

daanuskaa
5. aug 2010

@weronita
Ahoj pisala si ze si skusala Yadine, ja ju mam prave predpisanu a po nej by som chcela prejst na kurzok, pisala si ze sa ti total znizilo liboido a ze si bola zla. Normalne si ma nalakala, lebo vplyvom HAK mam to libido aj tak dost male🙂 lutujem mojho chlapa, to su vzdy boje ked sa mame milovat🙂 pocula si staznosti na yadine aj od inych bab, alebo to mas len ty? ak to ma naozaj take ucinky tak si dam teda predpisat kruzok

daanuskaa
5. aug 2010

@rani to fakt vypadava?? boze nestras, vyzeralo to na celkom dobru anitikoncepciu....

rani
5. aug 2010

@daanuskaa tak ako som napisala... sama to nechapem. pred otehotnenim som s touto antikoncepciou nemala ziaden problem... fakt neviem, co budem robit. stale sa kontrolovat, bat sa... nepaci sa mi to.

daanuskaa
5. aug 2010

@rani ja vyskusam teda tu Yadine, doktor sluboval ze u toho nepribeiem, tak som zvedava, ked mi to bude robit zle zabijem ho🙂 potom teda vyskusam ten kruzok ale furt sa mi to nejak nepozdava🙂

rebekinka
16. aug 2010

Ahojte. Mam jednu otazočku. Nuvaring som si nasadila prvy krat teraz,keď som si ho dala dolu na sedem dni tak neviem no menstuaciu nemam mam,len také slabé krvacanie no nie celý deň. Chcem sa,len opýtať či je to v poriadku?

dadulka103
7. sep 2010

@rani ja som mala ten isty problem nie po porode(babo este neplanujem) ale ked som prekonala zapal vajecnikov a vajickovodov stale mi vypadaval tak ako aj ty pises ci pri pohl.styku alebo vyberani tamponu teraz mam prvy tyzden naplaste evra.zatial som nepocitila ziadny neziaduci ucinok len to spinenie okolo naplasti.ale ked sa dlhsie kupes tak sa ti to vycisti.nemam rada tabletky pretoze som na ne zabudala.hoci bol nuvaring lepsi v tom ze som ho menila iba raz mesacne.evra sa meni raz tyzdenne ale stale lepsie nez mysliet kazdy den na tabletky🙂 tak ak chces vyskusaj ju. hoci viacero ludi uvadza ze z nej pribrali to kiklo kiloapol. ja som zatial z ziadnej antikoncepcii nepribrala ani gram,hoci pisali ze sa z nich pribera 🙂

dadulka103
7. sep 2010

@martinka1001 kludne si ju tam nechaj dalsi mesiac 🙂