Antikoncepcia NuvaRing. Berie ju niektorá?

wladka
18. júl 2007

ahojte holky.

mate niektora skusenosti s tou antikoncepciou? uvazujem nad nou alebo nad Implandon - implantacnou tycinkou, co sa dava a rameno, tabletky mi nevyhovuju.. budem rada, ak mi napisete svoje skusenosti..vdaka..

melania85
20. aug 2008

Babu, ja som si kruzok vytiahla v pondelok a kramose este nikde.... moze to byt aj tym, ze som nemala medzi dvoma kruzkami prestavku??? Bojim, bojim, a mam ovsem aj mensie spinenie :(((( prosim poradte mi

daniela1983
20. aug 2008

maaja, ved si ho pri tom vytiahni a potom zase daj. my to tak niekedy robime 😉

weru
20. aug 2008

Ahoj holky,

i me byl Nuvaring doporucen gynekologem, ale zatim dobiram HA a pro Nuvaring pujdu pristi tyden. Mam na vas, co uz mate zkusenosti s touto antik. Dopredu se omlouvam, ze je to blba otazka, ale nemuze vypadnout, kdyz jdete na zachod?

katy82
21. aug 2008

Caute babulky, chcem sa vas spytat...zacinam brat HAK prvy raz, dost sa bojim ako na to moje telo zareaguje. A na znasanie neziaducich ucinkov sa mam prilis rada... 🙂 chcem sa opytat, ci je mozne vysadit HAK aj po 2 mesiacoch užívania....alebo je lepšie ju napr. užívať 6 mesiacov aj napr. nežiaducim účinkom? Čo lahšie znesie naše telo? Ak mate nejake skusenosti, prosim o radu.

maaja
22. aug 2008

... tak som si dala predpisat tablety 😖 no uvidim ...

alice21
24. aug 2008

ahojky!
mam taky mensi problem odkedy beriem nuvaring-je to sice len vyse tyzdna,ale vsimla som si vyrznu zmenu pri pohlavnom styku,a to jednoducho povedane,ani trosku nezvlhnem.(a popri tom mam velmi silne silne vytoky pocas dna, o com som si vlastne aj citala v letaku pre tuto antikoncepciu).moze mi niekto poradit,ci je to bezne a ci to sa to casom upravi?mam totiz staleho partnera a nerada by som ho stratila preto ze nam to v posteli nefunguje tak ako predtym..
inak som spokojna,ziadne bolesti,migreny,lahke zavadzanie,nemusim na to mysliet kazdy den a zatial som nepribrala🙂

felicitas
25. aug 2008

to Alice 21. Je fajn, ze zatial nemas nežiaduce ucinky (okrem toho jedneho), ale to neznamena, že sa nemôžu prejaviť aj neskôr. Pri hormonalnych liekoch by som po tyzdni nic neuzatvarala....

avalange
2. sep 2008

Ahojte Nuvaringove damy!
Mam problem s vytokom pri nuvaringu, (určite to sposobil kružok),dostala som gynoflor na vkladanie,nebude sa dnu "biť " s kruzkom, resp.
neznizi jeho ucinok, neviete? Resp. pouzivanie inych liekov : Tantum Rosa, gyntima... Podla letaku by nemal, viete mi to niektora potvrdiť?

charlize
4. sep 2008

ja mam kruzok vyse roka a som spokojna, nemozem sa vobec na nic stazovat...
avalange, jedine ATB ktore maju napisane, ze znizuju ucinok, znizuju ucinok 🙂 ale ked mas hocaku pochybnost, napis do poradne antikoncepcia.com , fundovany skvely doktor ti odpise a potvrdi😉

slniecko0703
11. sep 2008

ahojte baby poradte mi prosim vas, dnes som dostala menstruaciu a prave teraz zacinam s antikoncepciou nuvaring, to si ho tam mam zaviest kedy? neviem ako to cele funguje, zijem v anglicku kde takuto antikoncepciu nepoznaju a nemam sa s kym poradit ☹ cakam ze sa mi niektora ozvete prosim.a vopred dakujem.

molnitko
12. sep 2008

ahoj, myslím, že ešte počas menštruácie, ale malo by to byť aj ¨v brožúrke k nuvaRingu. ak ju nemáš, skús pre istotu na nete cez google NuvaRing, vyskočí ti strašne veľ info o tejto antikoncepcii. všetko tam určite nájdeš. odporúčam 😉

slniecko0703
16. sep 2008

caute babulky,,,,,tak ja som si ten kruzok zaviedla dnes, to jest po 6 dni od zacatia menstruacie. kolegyna, ktora mi o nom vlastne vsetko povedala a aj ho predtym uzivala sama, mi povedala, ze sa ma prvy krat zaviest ked sa uplne skonci krvacanie, teraz ho mam mat 21dni, potom sedem dni prestavka a znovu zalozit novy kruzok opat na 21dni, a takto dookola......tak verim, ze nerobim chybu a uvidim, co so mnou nuvaring urobi.este raz opakujem, ziadala som radu, lebo mne dosli kruzky postou, kedze ich tu v anglicku nepoznaju.....a teda dosli mi bez krabice a letaku. preto som sa nemohla uistit sama v prilozenom letaku ako na to.........zatial sa drzte.. 😉

baba74
17. sep 2008

slniecko -prvy krat sa kruzok zavadza v prvy den menstruacie, nakolko si chranena az po 7 dni

slniecko0703
20. sep 2008

dakujem za radu, takze, kedy vlastne mi zacne normalne ucinkovat, ked ho mam momentalne zavedeny 5 den? inak ja neviem baby, on mi nejak nechce ist hlbsie, normalne sa dotknem prstom ked si robim pri sprchovani kontrolu ci tam je. .... ☹

katy82
1. okt 2008

Ja som to mala tiez dost nizko. Ale nijako mi to neprekazalo. To co mi prekazalo, bol iny zdravotny problem. Na 5 den od nasadenia sa mi behom dňa začali velmi silne bolesti (take ako ked mate zapal močovych ciest), utekala som ku gynekologicke a ta ma ubezpecila, ze to urcite nie je z kruzku!(i ked to výrobca ako nežiaduci úcinok uvadza)!!! A kedze som odchadzala na dovolenku, musela som si pomoct sama, tak som si z velkej miery pomohla homeopatikami. Ale cely ten mesiac som stale pocitovala urologicke problemy. Ked som po 21 dnoch vysadila kruzok, problemy mi do 2hodin zmizli!!!!!! A chut na sex za ten mesiac skoro ziadna. Tak som sa na celu HAK vykaslala!

kleuska
18. okt 2008

ahojte🙂 nuvaring použivam len tyžden a zatial nepocitujem ziadne zmeny.len tajne dufam,ze z toho priberiem a ze sa mi aj hrudniček trošku......trošku viac zväčší 😀 😀 😅 majte sa 🙂

maaja
18. okt 2008

baby, ja viem ze mnohe mate super skusenosti s kruzkom ...
ja uz som pisala ze mne to moc nesedelo a ze som presla na tablety ... tie mi sedia ovela viac ... od kruzkiú som dokonca pribrala 😝 pri tabletkach som to zhodila ... pri krusku som mala stale pocit nafuknutosti, pri tabletkach mi je ok ...
asi nie som vhodny typ na tie kruzky ... skoda ...

vesi
19. okt 2008

kočky a neviete či má ten krúžok vplyv na zrážanlivosť krvi? lebo pri tabletkách som mala zvýšené fbg(vyššia zrážanlivosť), tak som ich musela vysadiť...

g.shine
20. okt 2008

ahojte holky...mam dilemu dnes si idem dat rpvy krat nuvaring antikoncepcny kruzok mate s nim kladne skusenosti? bojim sa neustalych infekcii mala som s tym problem teraz e to v poriadku no neviem ci pouzivanim neriskujem caste opakovanie...mozte mi odpovedat ci mal nuvaring na vas takyto vplv

kolet26
22. okt 2008

Ahojte. Chcem sa spýtať. či niektorá z vás cíti ten kružok pri sexe. lebo ja ano. a som z toho zúfalá. a chcem sa spýtať na tie mykózy. ja zvyknem mať tesne pred menšt. svrbenie a zvyknem si tam šupnúť Canesten krém a neviem či pri Nuvaringu sa môžu podobné krémy používať. Mám ho len 5-ty deň. dakujem za odpoved.

maruschka
23. okt 2008

kolet, to iba zo začiatku..Potom je to v pohode, on sa po chvíli pohne a uhnizdi sa tak,ako by mal...Ale nechápem,prečo si ho počas sexu nedáš von??!! Veď ho môžeš mať vonku tuším 4 hodiny bez toho,že by sa znížil antikoncepčný účinok a obsah hormónov v tele..Takže ak ti zavadzia a si z toho zúfalá, jednoducho ho vyber a potom si ho opláchni iba s vlažnou vodou a vlož naspäť..

g.shine...Nuvaring je super vecička..ja som ho mala tiež-antikoncepcia 100%,pohodlné, žiadne obavy zo zavádzania a vyberania...Len ja som z toho začala nenormálne priberať a mávala som počas menštruácie nenormálne migrény..Takže napriek milión výhodám tejto antiky, som ju musela vysadiť-a som z toho smutná, lebo bol fakt super. ☹

hanca82
31. okt 2008

3 hodiny. Nechaj si ho, lebo si chranena iba 3 hodiny bez neho

spantex
31. okt 2008

Ahojte. Ja používam Nuvaring 4. mesiac. Predtým som mala každý mesiac svrbenie, teraz už nemám. Dúfam že ani nebudem mať. Manžel ho necíti, ani ja. Len tá cena je trocha vysoká.

kleuska
7. nov 2008

čauky. chcem sa opytať.... tie 7 dní, čo nuvaring mám vybratý. to počas tych dní nie som chranena pred otehotnením???

veronikahel
8. nov 2008

kleuska, si chránená... je to antikoncepcia ako každá iná, ibaže nie je vo forme tabletiek, alebo náplastí....

maruschka
8. nov 2008

kleuska, si chránená tak isto, ako keby si Nuvaring mala...aj keď si ho na max. 3 hod vyberieš si chránená...takže žiadne strachy... 😉

bihan
8. nov 2008

Aj z Ringu sa priberá? Tak to na HAK fakt kašlem kompletne. 🙄

sue
8. nov 2008

Bihan, ja som mala a nepribrala som nič...

bihan
8. nov 2008

Sue, ale ty si ako palička 😀 Ja som ešte aj po tabletkách, po ktorých sa nepriberá, pribrala 10kg 😝

maruschka
8. nov 2008

bihan ja som z Nuviaringu pribrala..mala som ho iba 3 mesiace...Ale bol super..možno sa preň ešte rozhodnem, keď sa mi teraz podarí tie kilá dať dole 😉