Antikoncepcia NuvaRing. Berie ju niektorá?

wladka
18. júl 2007

ahojte holky.

mate niektora skusenosti s tou antikoncepciou? uvazujem nad nou alebo nad Implandon - implantacnou tycinkou, co sa dava a rameno, tabletky mi nevyhovuju.. budem rada, ak mi napisete svoje skusenosti..vdaka..

oliwf
26. jún 2008

Ahojky, nuvaring beriem asi 2 roky. Nepriberam, obcas chudnem zo stresu, ziadne vyraznejsie vedlajsie ucinky, nemusim si strazit kalendar kazdy den, staci raz za mesiac. Obchadza traviaci trak a ma najnizsie mnozstvo hormonov, takze je to najmensi zasah to organizmu. Je sice drahsi, ale urcite menej ako liecba nezelanych ochoreni pri uzivani lacnejsich ANT (hlavne tabletky). Nemam ziadny vytok a mata vobec sa neboj, ze by to bola nespolahliva ANT. Ja by som jej verila viac ako kondomom 🙂
Ak mate neiktora neprijemne pocity, tak je to tym, ze ho mate zle zavedeny, pretoze by nemal byt vobec citit. A taktiez co si velmi pochvalujem, ze sa mi takmer uplne eliminovali bolesti pri cervenej 😉

Nechcem, aby to vyzeralo ako reklama, ale vyskusala som kadeco a na Nuvaring nedam dopustit. Ak ANT tak toto. 🙂 🙂 🙂

daniela1983
27. jún 2008

ako zavadzia nuvaring pri predohre? este som to nijako nepocitila 😉

mataaaa
29. jún 2008

no dost ma trapi ta zmena chute ..ako pri tom oralnom sexe ..bo partner hovoril ze chutim uplne inak ....a mam pocit ze je to neprijemne ......mmm

maaja
7. júl 2008

ja som si dneska dala prvykrat nuvaring - a podarilo sa mi to sup sup, az som sa divila ... snad to bude cele take bezproblemove 😅

melania85
8. júl 2008

ahojte baby, aj ja som si dala vcera prvykrat Nuvaring... Zo zaciatku som sa bala, ze si to nebudem vediet vybrat, ale voslo to tam v pohodicke. Ale potom som ho skusala nahmatat a nic som tam necitila. Ako mam postupovat pri vyberani???Kazda pisete ze je to v pohode, ale uz teraz mam obavy, ako ho o tri tyzdne vyberiem.

wladka
autor
8. júl 2008

MELANI, nemaj obavy.. 😀 to ho musis nahnamat, pohladat.. jednym prstom chod hlbsie, a najdes 😉 neboj..

alika54
8. júl 2008

ahojte,,,prosim moze mi niektora z vas priblizit co to ten nuvaring je a ako funguje? ja mam skusenosti len s tabletkami a naplastami a toto je nieco nove,,, dakujem 🙂

melania85
9. júl 2008

wladka, dakujem a hadam to zvladnem, kedze sa to nema kam stratit ani posunut hlbsie.... 🙂
drzte palcoky 😀 😀 😀

daniela1983
11. júl 2008

stalo sa vam, ze ste ho zabudli vybrat? Ja som teraz nechala 23 dni, miesto 21 a mam stresy ☹

wladka
autor
11. júl 2008

daniela, hej zabudla.. 22dni, ale to nic.. vyber, a hned ti dojde menzes.. ucinnost kruzku trva len 21dni, takze ked bol navyse, to nic, ale ucinnost je znizena.. tak opatrne 😕 😅 .. pretoze ked chces oddialit menzes, tak hned po 21dnoch dalsi novy kruzok.. 😉 ..

ale odporucam pripomienky na mobil atd 😉 .. ja som musela, inak som nemala ani prehlad, ze kedy.. mobil jedina zachrana 😀 , esteze tam vymysleli kalendar 😀 😎 .. vdaka vyrobcovia!!!!

melania85
14. júl 2008

Babusky, ja mam NuvaRing uz pomaly tyzden. Neviem preco, ale od soboty som zacala nejak spinit. Neviete ci, to nemoze byt tym, ze v piatok som sa milovala s priatelom prvykrat, co ho tam mam zavedeny????
Thank you

daniela1983
14. júl 2008

melania, to podla mna moze byt, zvykas si nan. mne to robilo pri tabletkach 😉

wladka
autor
14. júl 2008

melany, to je pohode 😉 ..ja som prvy krat tiez spinila.. ale po druhom zavedeni/druhy mesiac/uz nie, ani ty by si uz nemala.. ak ano, kontaktuj lekara.. 😉

melania85
15. júl 2008

baby dakujem.... problem so spinenim uz volako zmizol 😝 😝 Ale chcem sa este nieco spytat - vcera sme sa s priatelom milovali a bolo to prvykrat "DNU". neviem preco, ale mam obavy.. mozno zbytocne stresujem, ale proste som opatrna, bo na dieta este nie som pripravena. Kruzok sme obaja citili (jemu to vadilo len trosku, a u mna to urobilo svoje 😀 😀 😀 . Ale ked sme skoncili, citila som palenie "TAM". Poradte, mala by som si to davat pocas milovania von, ci je to normalna reakcia??

maaja
15. júl 2008

aj ja mam spinenie 🙄 mam ten kruzok druhy tyzden ...

maaja
22. júl 2008

no to spinenie mi stale trva 🙄
dokonca mi je dost spatne - stale mam pocit nafuknuteho brucha a tak mi je akoby spatne od zaludka ...
normalne vaham, ci si dam este dalsie kolo ... ale asi za skusku by stalo ...
a dokonca som uz aj dve kila pribrala 😝

katica139
24. júl 2008

ahojte. tak ja nuvaring pouzivam asi tak od januara 2008 a teda zavadzanie v pohode ani mi to tam neprekaza ale moje nalady no dovidenia asi uz to vysadim lebo skoncim na psychiatrii

aliki
25. júl 2008

ahojte.
velmi by ma zaujimali vase nazory a ci ma niektora z Vas skusenosti s nuvaringom a inymi liekmi,ktore sa uzivaju sucastne a aj dlhodobo...ja si stale niesom ista..recept mam uz doma,doteraz som uzivala antikoncepcne tabletky,ale lekarka mi ich zmenila na kruzok koli hroznemu kolisaniu nalad. Lenze si nejak niesom ista,ci nebude ucinnost kruzku znizena,ked by som brala nejake ine lieky,napr.nejake lieky proti bolesti a tak podobne...neviete mi prosim poradit??
Som zufala. ☹

maaja
26. júl 2008

fuuuh, takze tie blbe nalady mam z toho ???
same negativa mam z tej antiky ... asi doberiem zvysne dve - vydrzim - a potom asi koncim ... 🙄

connie01
30. júl 2008

ahojte dievcatá

mno ja som tez zacala s nuvaringom pred 2 tyzdnami a tez sa mi teraz objavilo spinenie 😒 aaaa dufam ze to prejde a nebude sa to opakovat, bala som sa ci nebudem mat problem si to tam dat bo ja nepouzivam ani tampony ale po 20 minuuutach sa mi to podarilo, mnoo ale asi po 3 dnoch som zacala mat take stavy jake pocitujem ked mi ma dojt menstruacia tak som si myslelela ze mi ta vec volako vypadla tak som si ju xcela skontrolovat lenze volako mi to neslo najst tak som myslela ze mi to vypadlo segra mi povedala aby som si dala druhy lenze jak som si ho davala dnu sa objavil ten prvy tak som ten nowy dala naspet do obalu a do skatulky a chladu ale bojim sa ze stratil ucinok mohlo sa mu neco stat????? no a ete sa bojim ze buduci mesiac idem na 3 tyzdne za priatelom na dovolenku a chcem sa spytat ze ci sa s tym mozem normalne kupat v mori?? a sa ete bojim bo ja som ete nemala styk odkedy mam ten kruzok ze ci nebudem krvacat alebo spinit stale ked by som nahodou mala styk kazdy den no a vadilo by mi to asi bo je to dovelenka a chcem sa kupat a bude tam aj moj chalan s ktorym mam vlastne vztah na dialku takze mi sme moc spolu neni tak som sa tesila, ale bojim sa hrozne tohoto probleemu co mam robit poradte mi prosiiiim

tymca
1. aug 2008

Ahoj maaja, zaujima ma ci este mas spinenie. ja som si kruzok prvykrat zaviedla asi dva tyzdne po tebe a odvtedy mam ruzovo-hnedkasty vytok, mierne svrbenie a badam zmeny aj v nalade.

Dievcata, mte niektora taku skusenost, ze prvy mesiac problemy a potom sa to upravilo?
Dakujem za vase odpovede

connie01
1. aug 2008

este jedna otazocka, som jaksik oxorela nahle a moja doktorka mi predpiisala antibiotika a chcem vedet ci to moze viest k nejakym vedlajsim ucinkom v spojitosti s nuvaringom

a ete prosiim naozaj mam to 1 mesiac a uz mam 5 dni spinenie prejde to v dalsom mesiaci alebo mam behnuut k dokovi? pls piste

diiiikes

wladka
autor
1. aug 2008

connie, 2x by uz nemalo byt spinenie..ja som spienenie mala cely cas , ale ked uz som zavadzala 2x uz nie.. 😉

antibiotika neovplyvnuju.. 😉 takze klud.. a mozes..

tu nacatu by som nepouzila 🤐 , istota je gulomet, radsej novu 😉 ..kupat sa mozes, nevypadne to, pri sexe necitit, mozno trosku, ked sa sustredi chlap..inak nie.. 😉 pohodka.. 😉

ak mas otazky, IP 😉

tymca, prvy mesiac sa telo prisposobuje, kedze je to nieco nove, co voslo dovnutra 😀 😉 .. takze pohodka..po 2 mesciacoch by som sa uz stresovala, ak by bolo spinenie stale.. to uz by nemalo byt..

maaja
2. aug 2008

tymca,
no neviem ako s tym spinenim, lebo teraz mam tyzden pauzu - az v pondelok vkladam dalsi ... menzes som dostala hned v pondelok, to je den kedy vkladam/vykladam no a teraz uz skoro nemam ... ja len dufam ze to spinenie uz nebude, lebo je to take odveci, ja som to mala skoro ako menzes 😝
tymca, pises o svrbeni - posledny tyzden pred MS som aj ja mala svrbavicu ... ze by to s tym suviselo ???
no a zmeny nalady - som zvedava ako dalej, lebo tento tyzden - bez kruzka - mi je fajn ...

no a ja mam este jeden problem - strasne mam nafucane brucho - myslite, ze to z toho kruzku ???

rozhodla som sa po debate s muzikom, ze este jeden mesiac skusim ten kruzok a ked to nebude dobre, tak to uz necham tak 😔

zuzkaja
4. aug 2008

ahojte ja mam Nuvaring 9 mesiacov a som s ním veľmi spokojná, nemala som zatial ziadne vedlajsie ucinky odporucam vsetkym 🙂

connie01
4. aug 2008

ahoj wladka,
no vsak teraz ete mi tie antibiotika nerobia probleem buduci mesiac ich uz brat nebudem, no a to spinenie sa mi nie ze zhorsilo uz sa mi zmenilo na krvacanie slabe a newiem ci je to dobre sa ta chcem spytat ci si to aj ty mala take alebo nie prosiim odpiisenkaj
pa pa

tymca
5. aug 2008

maaja, wladka,
dakujem vam za odpoved. uz je to ovela lepsie, spinenie prestalo, aj svrbenie, nalada sa zlepsila, dufam ze to takto aj zostane. Dokonca som postrehla zvysenu chut na sex co samozrejme ocenil najma partner 😉

ivka22
6. aug 2008

Vrelo odporucam nuvaring!!! 😀 😀 😀
Pohodlne, bezpecne, bez vedlajsich ucinkov.... 🙂

melania85
18. aug 2008

ahojte baby... tak ja uz dnes koncim 2. etapu 😀 😀 😀 Som s nim spokojna, nic necitim aj spinenie bolo len chvilkove... ale mam jeden problem: pocas milovania ho priatel citi len trosku, ja vobec. ale hned po tom ma to dost pali /ale len obcas/ neviem co mam robit. priatel nechce aby som s tym prestala, ale mna to niekedy az odradza, ked viem, co ma po tom caka.. prosim prosim poradte mi.
Dakujem

maaja
19. aug 2008

mojmu manzelovi ten kruzok prekaza 🙄
takze asi prejdem na tablety