Antikoncepcia NuvaRing. Berie ju niektorá?

wladka
18. júl 2007

ahojte holky.

mate niektora skusenosti s tou antikoncepciou? uvazujem nad nou alebo nad Implandon - implantacnou tycinkou, co sa dava a rameno, tabletky mi nevyhovuju.. budem rada, ak mi napisete svoje skusenosti..vdaka..

asilin
27. jan 2012

Nuvaring mam uz dlhsiu dobu, zo zaciatku som trochu pribrala, ale bola to len zadrziavana voda vsetko a do takych prvych 3 mesiacov to zmizlo, ked si telo na tie hormony zvyklo, aj s mojou celulitidou zo zadku a stehien co mi ostala po niekolkorocnom uzivani HAK Novynette 🙂 a musim uznat ze som absolutne spokojna, ziadne zapaly ani infekcie, zmeny nalad, hysterickost, partner to pri sexe neciti a ja tiez nie 🙂 a chut na sex nemizne ako pri tabletkach s vyssimi hladinami hormonov, skor by som povedala ze sa mi chce stale viac 🙂 a co je plus, ake mam teraz pekne a plne prsia, take som nikdy nemala a zlepsila sa mi aj kvalita koze a vlasy mam pekne leskle 🙂 takze na tuto formu HAK nemozem povedat nic zle, ako pri mojich pokusoch s tabletkami kadejakymi 🙂

asilin
27. jan 2012

a odpoved pre slecnu co ma ist na preventivku- ja ked idem tak to vyberiem, ked to mas vybrate len pocas preventivky tak sa nemusis bat ze by sa zmensili ucinky alebo nieco take, pokial si to vyberies na cas mensi ako tri hodiny a potom ten isty kruzok zavedies spat, samozrejme oplachnuty aby si predisla infekcii, si stale rovnako chranena, tie tri hodiny nemaju vplyv, to ma ubezpecila moja doktorka...ale kamoska vravi ze jej doktorke to pri preventivke nevadi a ze si to nechava v sebe v pohode 🙂

lucy163
29. jan 2012

Ahojtemam otazočku ohladom nuvaringu, začína učinkovať hned po zavedeni alebo treba pockat určity čas??

wladka
autor
30. jan 2012

radsej pockat.. je nizkohormonalna.. ja by som tyzden vyckala.. 😉

silvia5555
30. jan 2012

to znamena ze kazdy mesiac treba ten tyzden po zavedeni pouzit inu ochranu?

silvia5555
31. jan 2012

a este by som sa chcela opytat ci pocas brania nuvaringu prebieha ovulacia,teda su plodne a neploodne dni?dakujem🙂

zuzkag2
31. jan 2012

@silvia5555 ahoj, ak mas nuvaring ako novu antikoncepciu po nejakom case, treba pockat tyzden, kym si chranena...inak cakat nemusis. pocas uzivania, teda ak mas kruzok zavedeny ovulacia neprebieha, teda nemas plodne dni.
ja mam k nuvaringu len jednu pripomienku, ked som mavala ms, trvalo mi spinenie aj dlhsie ako tych 7 dni, co bola prestavka medzi cyklami, a ked som pouzila tampon, stalo sa mi, ze som si kruzok vytiahla aj s tamponom, a musela som si ist kupit novy. tak len na to by som davala pozor. inak je to skvela vec.

kattikaaa
3. feb 2012

ahojte baby.zacala som to tu citat no kym by som prisla na koniec asi by uz nastal ten ked ked zacnem prvykrat pouzivat Nuvaring..jedine co ma naozaj zaujima je jeho vytahovanie..bojim sa toho ze by som ho nevytiahla ze napriklad pri styku by mi ho priatel nejako zasunul velmi hlboko a jednoducho by som ho potom nenasmatrala..moze sa to stat alebo je to len moja tzv haluz..dik za odpoved

anie11
3. feb 2012

Ahojte Nuvaring užívam už 3 rok a doteraz som bola veľmi spokojná . Je pravda ,že som bola viac podraždená a mala trochu nechuť k sexu ale dalo sa to , nepribrala som z neho 🙂 Problém nastal až teraz ked som si dala po 7 dnovej pauze kružok a o dva týždne som začala krvácať a krvácam uz viac ako týžden bojím sa nikdy predtým sa mi to nestalo asi ho vysadím ... neviete z čoho to môže byť? dakujem 🙂

silvia5555
4. feb 2012

ak neprebieha ovulacia pocas brania antikoncepcie je mozne mat jej priznaky?v strede cyklu mam bolesti ako pri ms,co su priznaky ovulacie.preto to nechapem ako to potom mozem mat.neviete mi niekto objasnit tuto zahadu? :D

cervena_ciapocka
27. feb 2012

Prosím vás, upravuje tento druh antikoncepcie aj intenzitu krvácania? Doteraz som mala dosť silné krvácanie. Od ďalšieho cyklu začínam užívať Nuvaring a bola by som rada, ak mi potom krvácanie bolo slabšie.

@zuzkag2
@asilin

misula192
10. mar 2012

mam ho v sebe tri hodiny a mam neznesitelne bolesti v podbrušku, nemôzem sa na nič iné sústrediť.....vobec neviem čo mám robiť teraz za týzden idem s priatelom na dovolenku ....:((((( najradšej by som sa odstrelila

debrecin
14. mar 2012

@misula192 ja som ho brala pred 2 rokmi tiez ma pobolievalo v podbrusku ale casom to preslo ja som ho nakoniec vysadila lebo mi sposoboval kvasinkovu infekciu ale inak som bola spokojna

debrecin
14. mar 2012

@kattikaaa haluz ja som si to tiez myslela a stale som si ho kontrolovala ale casom ma to preslo stale bol na mieste aaj po pohlavnom styku

hostakovam
21. apr 2012

ahojte babenky chcem sa opýtať začala som používať krúžok pred 4 dňami prvé dva dni bola pohoda nič som necítila ale ten tretí a štvrtý mám brutál bolesti vo vnútri akoby som to mala celé opuchnuté, neviem čo mám robiť či mám počkať že si telo na to zvykne alebo to mám hneď vysadiť ďakujem za radu

jesing
27. apr 2012

ahoj žienky, tak dnes som konečne zmenila tabletkovú formu a dr. mi odporučila Nuvaring. Len sa chcem opýtať,tích čo ho majú, kedže som tento druh HAK nemala, či tomu správne chápem, ... 😅 ak pri styku s partnerom zavadzia alebo sa necítim dobre, je možné ho vybrať a pokračovať v styku bez neho ?/ samozrejme , že nie dlhšie ako 2 hod./ pýtam sa len preventívne , keďže ešte ani neviem čo bude po jeho zavedení 😉 dikes

alena16
27. apr 2012

@jesing Jasne, na dve hodky si ho mozes v pohode vybrat. Ucinok zostane zachovany... 😉

jesing
30. apr 2012

@alena16 fu tak uvidíme 😉

schonefrau
11. máj 2012

Ja osobne nemám dobré skúsenosti, mala som ho teraz druhý mesiac, ale musel von. Pred užívaním som prekonala zápal a keď som začala Nuvaring používať tak prvý mesiac nebol skoro žiadny problém. No druhý mesiac začali bolesti v podbrušku - no hovorila som si že to je asi ešte ok, ale keď som z toho začala mávať všelijaké mikózy tak som si povedala už dosť! Musela som stále nosiť intinku čo som sa bála... Pri najbližšej nášteve doktorke poviem, že skúsim radšej náplaste.... teraz skúsim byť bez a uvidím či bude ešte nejaký výtok...

Ale chcem povedať, že u každého je to individuálne, ale všetky musíme rátať, že sú to predsa len hormóny.

evelinka661
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kika87
24. máj 2012

ahojte ja ho beriem už rok a som spokojná 🙂)) no u mňa má účinok že nie a nie pribrať :( čo by sa mi zišlo :D a hlavne v horných partiách :D tak neviem, čo mám spraviť :/ či zmeniť na niečo hormonálnejšie alebo si ho nechať...skúste poradiť niečo, čo by mi mohlo pomôcť nabrať niečo hlavne teda do horných partií 🙂))

pami2
26. máj 2012

ahojte, potrebujem surnu radu. pocas druheho tyzdna uzivania som si pred stykom vybrala Nuvaring, lebo nam zavadzia. moj gynekolog mi potvrdil, ze je to v poriadku, lebo Nuvaring nie je mechanicka ale hormonalna ochrana. problem je, ze som si ho po "tom"zabudla zaviest naspat a vsimla som si to az na 4 den! podla navodu som si ho dala hned naspat a o 2t cakam, ze mam dostat MS. ale...mozem uz byt tehotna?

dakujem

sue
27. máj 2012

...4dni mimo je veľmi veľa...do 36hodín nestráca účinnosť, ale potom už áno...a podľa mňa tehotná byť môžeš.

pami2
27. máj 2012

@sue ja viem, ze 4 dni je vela, nechapem ako som si nemohla vsimnut, pouzivam kruzok uz niekolko mesiacov. no dnes som dostala MS, hoci mam kruzok..teraz neviem vobec co mam robit,ci ho vybrat alebo nie :(

ledu21
19. jún 2012

ahojte 🙂 mam jednu otazocku...pouzivam Nuvaring a davam si ho v sobotu ( aj vyberam) chcela by som si to ale posunut uz na utorok, myslite, ze s tym nebude problem? teraz v sobotu si ho mam vybrat a uz v utorok by som si ho dala...myslite, ze to bude v pohode?

aknel1112
25. jún 2012

ahojte babenky.. ja som začala brať nuvaring pred 2mi mesiacmi... a z priatelom sa chystáme na dovolenku 😝 a neviem ak na letiskách či to neni nejaky problem... letel z tým niekto?? dnes mi znama rozpravala že boli v egypte a ked sa vracali na slovensko tak že jej v kozmetickej taštičke všetko pootvarali špiralu zlomili.. a čo mala antikoncepčne tabletky tak že všetky boli povytlačane z obalu.... tak neviem že ked nas presvietia či to nebude problem.... dakujeem za info ak z tým ma niekto skusenosti 😉 🙂 Ďakujem 🙂)

aknel1112
25. jún 2012

@ledu21 možeš si ho dať skôr 🙂) najneskôr do 7 dni.... 🙂)

jesing
22. júl 2012

no a už som bez neho 😝 . je to pravda, každá to znášame inak 😉 mne osobne ako-tak vyhovoval, nežiadúce účinky žiadne ale pre každým stykom som ho musela vybrať, úprimne povedané bolesť pri pôrode bola nič v porovnaní s Nuvaringom počas styku. takže som na tabletkách nízkohormonálnych a je to opäť super 🙂 ako tvrdí moja Dr. treba skúsiť a vybrať si to, čo mi vyhovuje naj. papa

kristina527
22. júl 2012

Poradte mi prosim. Zaviedla som si nuvaring 1x v zivote pred tyzdnom (v nedelu -prvy den cyklu podla navodu). Tyzden presiel a mam stale silnu menstruaciu, ktora nie a nie prestat. Je to normalne? Mate s tym niekto podobnu skusenost? Uz som z toho nervozna.

zkutnikova
24. júl 2012

ahojte holky... chcem sa vas opytat.Nuvaring idem pouzit zajtra t.j v stredu....druhy krat je tam potrebna tiez ta 7.dnova pauza? alebo sa moze ......hned ako skonci manzes...nieje tam risk otehotnenia??Dakujem za odpoved----