Antikoncepcia NuvaRing. Berie ju niektorá?

wladka
18. júl 2007

ahojte holky.

mate niektora skusenosti s tou antikoncepciou? uvazujem nad nou alebo nad Implandon - implantacnou tycinkou, co sa dava a rameno, tabletky mi nevyhovuju.. budem rada, ak mi napisete svoje skusenosti..vdaka..

maruschka
10. okt 2007

nevyberaj si ho,doktor mi povedal,že pri vyšetrení vôbec nezavadzia,takže pokoj.A okrem toho,keď si ho vyberieš na viac ako tri hodiny,tak sa antik.účinok zníži a 7 dní budeš musieť používať pri sexe kondóm.Takže pri vyšetreniach sa určite nevyberá 🙂

mareli
10. okt 2007

baby ja mozem na nuvaring len dobre povedat. mala som ho skoro rok a uz predtym so ho nepravidelne pouzivala, len u nas nebol este dostupny, iba v zahranici. prvykrat, ked som prisla z talianska domov, to bolo asi pred 2rokmi a isla som gynek. na prehliadku, tak ten bol prekvapeny, co to tam mam a mna sa pytal ako to funguje. no na sk nemal o tom ani sajnu. a asi po niekolkych mesiacoch, ked som prisla k nemu do ambulancie, prve co mi povedal, ked ma zbadal bolo, ze uz aj my mame ten kruzok!!! na moju radost.
a ked sme sa rozhodli mat babo, koncom aprila som vybrala posledny kruzok a v juni som uz otehotnela! cize ziadne problemy s cyklom, ako som pocula od dievcat, ktore boli niekolko rokov na antikoncep.tabletkach...

meggyy2
23. okt 2007

Ahojte kočky, ja mám krúžok asi tretí mesiac a mám problémik, no teda ani to vlastne nieje problém, pred mesiacom ma začali asi tak dva dni pobolievať prsia a za týždeň som zistila že sa mi zväčšil objem hrudníka 😵 čo nie je na škodu 😀 , len sa bojím aby to nepokračovalo, každý mesiac. Nemáte niektorá také podobné skúsenosti

maruschka
23. okt 2007

no tak to hádam pokračovať nebude meggyy.A ak áno,tak sa poraď si gynekológom.Ale aj tak mi to nejde do hlavy,lebo nuvaring má veľmi malý obsah hormónov.Veď uvidíš,potom napíš,ako si dopadla.

meggyy2
25. okt 2007

som zvedavá, brala som už rôznu antikoncepciu, ale toto sa mi ešte nestalo, ale poteší 😵 , ozvem sa

martinqua
25. okt 2007

Ahojte, Nuvaring pouzivam uz 5 mesiacov. Nuvaring je super prakticky, netreba mysliet na tabletky kazdy den. Dobre sa savadza - okrem prveho razu -ale potom je to uz pohode.
Maly tip, ma sa skladovat v chladnicke, ale ked si ho chcete dat, tak no pred tym na istu dobu vyberte nech sa zohreje - totizto zmekne a lahsie sa zavedie..Bolieva ma hlava z neho ovela menej z akychkolved inych tabletiek ake som brala...

Antikoncepciu beriem uz asi 10 rokov, kedze som mala hormonalnu nerovnovahu musim ju brat zo zdravotneho hladiska... takze vseobecne dosledky na moje zdravie su nasledovne:

plusy

+ zlepsenie pleti
+ upravenie vypadavania vlasov
+ prakticky ucinok : zabranenie otehotnenia (pri stalom partnerovi)
+ pecen mam zrejme v poriadku

minusy

- poslednych 6 rokov mam zvyseny cholesterol vid: www.cholesterol.sk
- -//- mam zvysene tuky v krvy (a stravujem sa dost zdravo)
- chut na sex takmer zmizla - co sposobuje nemale problemy vo vztahu
- opakovane priberanie pri zmene antik. tabletiek hoci vsetci slubuju opak
- uz asi chornicke posvove infekcie - nevysvetlitelne! nech robim co chcem,
kazdu chvilu nieco mam - ked to budem mat chronicke, tak to neskonci
dobre.. to popri stalom partnerovi,bez navstev bazenov atd..
- bolesti hlavy pocas 7dnovej prestavky
- precitlivele nalady pocas menstruacie - vyraznejsie ako ked som ju nebrala
- kedysi pri Diane 35 take mierne depresie - teraz uz nastiastie nie!
- pokial si budem musiet liecit cholesterol tabletkami, tak pecen tym
trpiet bude..
- cena kvalitnej antikoncepcie - vid nuvaring - je jednoducho vysoka

Ked si porovnam klady a zapory antikoncepcie, mala by som ju okamzite vysadit. K tomu som prave dospela.
Otazka je, co s mojou hormonalnou nerovnovahou....
Brat, ci nebrat - to je otazka.

Baby pozrite si na internete informacie o antikoncepcii... hocikde - na strankach farmaceutickych firiem totizto pravdu nikdy nenajdete. Keby vam tam napisali pravdu, v zivote by ste ich nedali do ust (ci inam).
A to vam poviem, moje negativne skusenosti nie su ani zdaleka vsetky, ktore antikoncepcia moze sposobit... zdravotnych rizik je ovela viac. Tie moje su len zrejme tie najbeznejsie - aleobo mozno len tie o ktorych viem.
Mozno budem prekvapena ked budem chciet otehotniet - vysadim ich a nepodari sa mi to...........Mam 28 rokov, bude to onedlho....

Drzim vam palce, aby ste tieto negativa nezazili, ale radim vam pravidelne zdravotne prehliadky! Poradte sa s kamaratkami ake maju skusenosti...
Hm - mozno skor so starsimi kamaratkami - myslim ze v 20ke som nemala ziadne problemy ani ja.

Tak tolko.

M.

PS.
Nie som veriaca a rozhodne som za planovane rodicovstvo!

martinqua
25. okt 2007

prepacte tie preklepy, som to pisala trosku v casovom tlaku... ale podstatna je pointa
M.

martinqua
25. okt 2007

Este ma napadlo - nezabudnite na to, ze
kombinacia antikoncepcie a fajcenia (+ zvys.cholesterol)
je casovana bomba....

(este ze nafajcim - aspon nieco pozitivne)

wladka
autor
25. okt 2007

martinqua, hotove litanie 😀

ale mna by zaujimalo ako na teba nuvaring, len ten kruzok, posobi.. plusy minusy.. ak mozes, napis.. ja to mam kratko, zatial nebadam zmeny..

aj ostatne, piste.. 😉

maruschka
25. okt 2007

martinqua,vieš prečo máš opakované mykózy?Pretože pri HAK nepoužívate kondóm-čo je logické a spermie menia pH vagíny tak, že vlastne mykózy majú zelenú a keď sa to raz začne,tak ťažko sa to preliečuje.

martinqua
2. nov 2007

Marushka, nie je to celkom tak... rozne problemy som mala kazdu chvilu aj ked som nemala ziadneho partnera dlhsiu dobu..Takze to mam odskusane, proste niektore sme na taketo veci nachilnejsie ine nie. Ale kedysi som to nemavala. Preto ked som sa na internete dociatala o tom ze to moze byt negativny ucinok HAK, tak mi to proste zapadlo ako puzzle skladacka...

Este k tomu NUVARING-u.
Pokial si odmyslim nevyhody HAK ako takej...

Tak Nuvaring mi vyhovuje zatial najviac!
Lahko sa zavadza aj vybera, nemusim brat tabletky - a teda sa vyhnem tomu ze si tabletku zabudnem dat, co sa mne stavalo. Takze super prakticke.
Aj plet mam dobru, aj vlasy... vsetko vo pohode.
Akurat prvy mesiac ked som ho mala, som bola nafuknuta jak balon....
Potom to trochu preslo - a daco ostalo na mne - ako vzdy ked zmenim HAK..

Hlava ma bolieva sice ked mam menstruaciu, teda v tej prestavke, ale menej
ako ked som pred tym brala ine tabletky... Takze v tom je to trochu lepsie.
Je trochu drahy, ale uz som si zvykla, vzdy som mala najdrahsiu HAK, kvoli tomu ze mi tie leacne nerobili dobre...co uz. Kamosky beru HAK za 900 sk na 3 mesiace a ja za 1500 na 3 mesiace....no jo....

Tak tolko.

Majte sa pekne!

martinqua
2. nov 2007

PS.
Ozaj, marushka este ma napadlo, cele moje problemy v tejto babskej oblasti sa zacali raz, ked som 2x po sebe brala silne antibiotika. Xkrat som to liecila ale po chvili zas...zrejme ta antikoncepcia tomu nejako napomaha.

maruschka
2. nov 2007

martinqua,dobrá si 😀 😀 Normálne píšeš celé odborné články ku HAK 😀 A tá cena je síce nenormálna,ale ja si myslím,že hádam je to aj kvalita. 😕

martinqua
2. nov 2007

Mam na vas otazku baby,

neviem ako dlho beriete HAK a od akeho veku, ale nemate mensiu chut na sex ako pred tym ako ste ich zacali brat?

Lebo ja hej.
Dlho som nevedela preco a bola som z toho na nervy. Minule som sa spytala mojej gynekologicky ci to s HAK moze suvisiet. A ona ze "JASNE ZE ANO. To si mi mala uz davno povedat, zmenime HAK a uvidis ci sa to vylepsi. Malo by sa to upravit"
No mala som to zo Jeanine.
Teraz mam nuvaring, je to o nieco lepsie myslim....ale neni to ako kedysi.

Este mi povedala ze minule u nej bola jej kamaratka ze nech jej predpise antikoncepciu, tak jej daku dala. Po dakom case jej vola, ze "No ta antikoncepcida ucinkuje zarucene. Teraz sa predo mna moze postavit 20 vyzlecenych chlapov a so mno to ani nepohne."

maruschka
2. nov 2007

martiniqua,je to tak.Veru,veru.U mňa sa to tiež začína prejavovať.Už som z toho na nervy. ☹ ☹ 😠 Pekne dobrovoľne sme si rozhádzali hormóny a teraz musíme trpieť ☹

weronita
12. nov 2007

ahojte .zacala som fungovat na nuvaringu(sice trocha neskor ako som planovala, teda dnes 😀 )a potrebujem sa hned spyrat vas, ktore uz mate skusenosti s touto hak.zavadzala som si ho asi 20 minut 😀 lebo sa mi stale zdalo ze je nejako velmi "vpredu"pritom cast je hlbsie, ale aj tak sa mi to nezda.citala som, ze ked ho nebudem vobec citit,tak ho mam zavedeny spravne. sice necitim , ze by som ho tam mala, ale aj tak mi tyo pride divne, naozaj ho nebudeme pri milovani citit? 😖 ...mozete mi posunut svoje nazory?dakujem 🙂

wladka
autor
13. nov 2007

weronita ahoj 🙂 .. pri milovani to citit nebude, lebo sa ten kruzok troska posunie, hlbsie 😉 ..aspon u mna to tak je.. raz som spanikarila, ked som ho nemohla najst,ale nakoniec bol hlbsie 😉 ..

20min je dlha doba.. 😀 ..zavadzas to ako tampon.. a skus si to podla moznosti co najviac posunut hore..to sa potom same "usalasi".. takze potom nemaj obavy.. ja doteraz ked sa sprchujem, kontrolujem.. neviem preco, ale nevedomky..a obcas ho mam nizsie, tak si ho posuniem hlbsie.. ale nemaj obavy.. 😉 uplne v pohode..

akurat baby, co mate dlhsie, mam na vas jednu otazku..mavate mokre nohavicky?????? 😕 .. je neviem ci z toho hormonu co ten kruzok vylucuje, ci co.. bola som s tym aj u dokiho, zapal, infekciu, hocico nemam..robil mi aj vyter, vsetko je ok.. to asi z toho kruzku 😒 .. mate to aj vy???

maruschka
14. nov 2007

weronita,normálne ho chytíš a zasunieš dnu.On sa pekne krásne uhniezdi sám,ako to je najlepšie.Po prípade ho ešte hlbšie zasunieš prostredníkom.
wladka,ja som ho musela vysadiť,začala som strašne priberať a mávať nenormálne migrény.Ale keď sa dám nejako dokopy,tak si ho znova dám.Uvidím.Je to inak super vec 😎 🙂

weronita
14. nov 2007

ahoj wladka, maruschka 🙂 skusam co sa da tak uvidim, ale aj tak si ndokazem predstavit KAM az sa moze posunut 😀 mam pocit ze viac to uz nejde, ale dam na vas, baby 😉 dakujem

weronita
14. nov 2007

inak, martinqua, presne tohoto sa bojim...tej straty chuti 😉 ked som nemala ziadnu HAK stacila mi aj ponozka 😀 aby som sa dostala do nalady, a teraz....no ved uvidime ako ten nuvaring ucinkuje...ale som uz trocha skepticka 😖 musime verit ze to bude ok tak prajem vela zdaru 🙂

wladka
autor
14. nov 2007

maru, zadcinam aj ja priberat 🙄 .. ale zase sa drzim vecer, ze nejem po 18h..uvidim, co to spravi.. ked to takto dalej pojde, asi ho aj ja vysadim..

a co sa tyka chuti u mna, ja mam chute stale 😝

emjee
20. nov 2007

molnitko Dnes o 14:16
lekár mi odporučil novú antikoncepciu NuvaRing. Má niekto s ňou skúsenosti?

elise 1d, snž Dnes o 14:19
ja nemám ael je to aj pre kojacie matky? ja hladám niečo také pri čom by som aj mohla kojiť.

molnitko Dnes o 14:39
pokiaľ viem, tak pre kojace len po dohode s lekárom. Ale niekde som čítala, že je aj antikoncepciapre kojace. Ja ale bohužial nekojím, takže presne neviem

wladka
autor
21. nov 2007

elise, ja kojim.. a mam nuvaring.. lenze mam vacsie dieta, tak kojim pomenej.. neviem ako ty 😉

renca3
21. nov 2007

wladka...mne lekarka povedala, ze az po skonceni dojcenia, tak ho este stale nemam. Pritom kojim len vecer.

wladka
autor
21. nov 2007

renca, ja som sa pytala dokiho..a ten sa ma pytal, ze ci vela.. vravim, ze nie, iba rano.. a on ze taaak, tak to je uuupln ev pohode.. kludne mooozte.. a na malej ani nebadam priznaky, vse je ok 😉 ..myslim,ze sa nemusis obavam, a klduen uz mozes zacat..ine je ked kojis nepretrzite..ale ked len vecer.. tak nie je o com.. 😉

martinqua
22. nov 2007

Weronita,
tak veru...dufajme ze sa to dako upravi... Pretoze kedysi som ja mala chut kazdy den... ale roky brania antikoncepcie ma uplne zmagorili...Neni dobre zasahovat do hormonalneho systemu...ale v dnesnej dobe sa tomu da tazko odolat..
Tak nam drzim palce...

Wladka,
tak tebe zavidim...a ked mas chut stale, tak co si pre boha robila ked si este antiku nebrala? 😀

Uz aby niekto sa zacala predavat daka antika pre chlapov...nech oni jedia hormony...nech oni priberaju a nech ich boli hlava.... no ... a ked budu mat o trochu menej chut na sex ako maju, nam to bude aj tak bohate stacit, ta ne? 😀

johanca
22. nov 2007

ahojte baby, mam taku otazocku na vas. Tento mesiac pouzivam antikoncepcne naplaste a niesom spokojna, pretoze stale krvacam. Rozmyslala som, ze si dam od lekarky predpisat Nuvaring. Nikde som sa ale nedocitala, ci tie hormony ucinkuju aj cez 4 tyzden, ked nieje kruzok zavedeny. Dakujem za odpoved

sue
22. nov 2007

Johanca, samozrejme, že účinkujú 😉 ten štvrtý týždeň nemusíš používať žiadny ďalší druh antikoncepcie...

emjee
22. nov 2007

jasne ze ucinkuju - princip je rovnaky ako pri inej hak - 21 dni beries, 7 dni pauza, pocas ktorej si chranena

wladka
autor
22. nov 2007

johanca, ze vraj ano 😀 ..dufam, ze to tak je.. a keby nie, tak pojdem osobne zastrelit vyrobcu 😎

marti, to je asi tym, ze ja somhormony nebrala, ani pred tehu..teraz prvy krat, tak to asi nemam prehodene.. a dalsia vec 😉 muza nemam, nie sme spolu, ale niekoho mam, a stretavame sa veru veeeelmi malo.. tak tie chute musia byt.. to je jasneeee 😀