Antikoncepcia NuvaRing. Berie ju niektorá?

wladka
18. júl 2007

ahojte holky.

mate niektora skusenosti s tou antikoncepciou? uvazujem nad nou alebo nad Implandon - implantacnou tycinkou, co sa dava a rameno, tabletky mi nevyhovuju.. budem rada, ak mi napisete svoje skusenosti..vdaka..

wladka
autor
9. mar 2008

katuska, to ti nevem povedat.. nemas tam nejaky zapal?? 😒 ..nebolo by od veci zavolat gynosovi, ci behnut.. ale ke dto mas mesiac, mozno sa telo prisposbujde davke hormonov.. tak mozno pockaj este mesiac..a ked nic, tak urcite behni k dokimu.. 😉

molnitko
10. mar 2008

ahojte, ja som začala s nuvariringom pred týždňom ( keď som mala menzes, ako povedal doki) a stále špiním, už je to ôsmy de´. Nikdy pred tým sa mi to nestalo, moje dni u mňa trvajú obyčajne 5 dní zo všetkým...
Nemáte podobné skúsenosti? nesúvisí to s tou dávkou hormónou? Hormonálnu antikoncepciu mám po deviatich rokov ( pred tým som mala tabletky a to bolo v pohode od zašiatku, menzes trval 3 dni, ale teraz???) Som zmetená, čo mám robiť, či vysadiť, alebo počkať.- Jaaj a ešte ma nejako už tretí deň bolí hlava....

katuska28
10. mar 2008

ahoj wladka, dnes som volala doktorke a ta povedala, ze mam vyckat, lebo sa to stava, pokial si telo nezvykne novej davke hormonov.zapal nemam som uplne v pohode, cytologia dopdla na jednotku. takze cakam...zevraj by sa to na dalsi mesiac nemalo opakovat...tak dufam...pozdravujem...

schnek
14. mar 2008

ahoj, máte některá zkušenost s používáním NR a menstruačního kalíšku zároveň? 😕

wladka
autor
14. mar 2008

menstruacny kalisek??? 😕 co to je?? 😅 neznaju 😅

misela2224
22. mar 2008

Ahojte mam taky maly problem. Pouzivala som Nuvaring 3 mesiace v kuse a teraz som si ho vysadila pre nedostatok financii🙂 S partnerom sme pouzivali kondom a davali si pozor ale dodnes nemam menstruaciu. Meska mi 4 dni. MAm este pockat do 35 dni? alebo si urobit test..Poradte

uva
22. mar 2008

ahoj misela,
tie 3 mesiace v kuse si myslela bez prestávok na menstruáciu? lebo pokial ano meškanie može byt sposobené tým, a mne vždy prišla o par dni neskor nie hned na druhý den po vybratí.
ale pre pokoj duše si možes urobit test su aj take čo sa robia po 24hodinách tuším.

moonoo
26. mar 2008

ahojte...musim si dat nuvaring predpisat u gyndy??alebo ho možno dostat bez receptu??

stanulav
26. mar 2008

je len na recept

bejbi85
28. mar 2008

dobry den,
chcela by som sa opytat, ci mi niektora z vas nevie pomoct ohladom antikoncepcneho kruzku Nuvaring. Po tom ako som si ho zaviedla dnu sa posledne tri dni siri podivny zapach gumy alebo neviemcoho, je mi to dost trapne a neviem ci to je materialom alebo sposobom zavedenia alebo ci sa to ma umyvat, lebo vraj to moze byt chvilocku aj mimo tela. dakujem

sue
29. mar 2008

Bejbi, pokiaľ si si ho nevyberala, nemáš ho prečo umývať... a ak si ho mala von, samozrejme ho treba umyť pod teplou (nie horúcou) tečúcou vodou... ja som nikdy ten zápach necítila...

ivorygrey
27. máj 2008

ahojte, ja som brala 4 mesiace REGULON a pribrala som z neho brutalne, asi 15kg!!!! teraz ma ide porazit...predtym som mala uplne peknu postavu a teraz mam hrube stehna, makke brucho, hruza ☹ gynek. som sa spytala, ci by mi mohol predpisat nuvaring, lebo nechcem uzivat lieky (trombozy, priberanie, pecen a tak)... netvaril sa velmi nadsene. ale co som ja citala na nete tak ze vraj je super..ale ako som si citala letak k nemu, tak sa tam pisalo presne o tych istych vedl. ucinkoch ako pri liekoch hak. ja sa najviac bojim asi priberania. pretoze ak uz beriete hormony a nech robite cokolvek, neschudnete, lebo chudnutie prave riadia hormony ... potrebovala by som vediet ci sa z tohoto naozaj pribera alebo nie a ake to ma v praxi vedl. ucinky... dakujem!

wladka
autor
27. máj 2008

ivory, ja som nepribrala 😉 .. vedlajsie ucinky som nespozorovala.. ae je pravda, ze to neviem porovnat, brala som cerazette pocas kojenia, tie boli otras 😠 , predtym logest, z nich som pribrala.. ubezpecili ma, ze nuvaring neuskodi,a ze ma nizsiu davku hormonov, preto som nan presla, uz ho berem 10mes, a klop klop, maximalna spokojnat 😎

bejbi, zapach moze znacit nejaky zapal 😉 .. ja som mala to iste, vysetrili ma, robili stery, a zistil, ze tam mam zapal, neprelieceny, tak nasadil atb a preslo to 😉 ..

petruska123
1. jún 2008

ahojte baby aj ja mam v plane prejst z naplasti na nuvaring.mala som dost po precitani vsetkych tych prispevkov o zavadzani a vyberani 😀 no kazdopadne bude to zaujimave aj v mojom pripade..chcem sa spytat ze to skladovanie v chladnicke je nevyhnutne??vysvetlovanie clenom rodiny co som to tam dala medzi potraviny bude strasnee...?!ako to robite Vy??dakujem za vase tipy

daniela1983
1. jún 2008

nie je nevyhnutne, tam je napisane, ze to moze byt tri mesiace pri izbovej teplote. ale ja to v chladnicke mam aj tak. a zavaadzanie je uplne v pohode, aspon podla mna 😉

wladka
autor
1. jún 2008

petrus, tak najdi nejake chladnejsie miesto pre ne.. 😉 suflik 😉 , tam ich mam ja 😀

a zavadzanie, to je pohodicka.. malina 😎

petruska123
1. jún 2008

tak dikes baby za reakcie vase..uff uz som sa zlakla ze to nemoze byt v sufliku... 😀
majte sa a diiiky,paa

mataaaa
9. jún 2008

ahojte je to pravda ze nuvaring musi byt uskladeny v chladnicke????
a moze sa pit ked ho mate alebo nie?fajcenie znizuje ucinky ...?

mataaaa
9. jún 2008

musi sa nuvaring uskladnovat v chladnicke....? ako je to s alkoholom ? moze sa pit ? a fajcit ? znizuje to ucinost?

wladka
autor
9. jún 2008

mataa, to ja neviem 😒 , ale kedze sa zavadza do posvy, tak podla mna asi nie.. tabletka predsa len ide do krvi, a alkohol a fajcenie mozu rozhodit telo.. ale ked mas nuva, tak to netusim.. skus pokukat na webe 😉

maaja
10. jún 2008

ja som si dneska nuvaring kupovala a lekarnicka mi tiez povedala ze do chladnicky, ale vzapeti sa opravila, ze v chladnicke to musia skladovat oni a mne doma staci pri teplote do 30 stupnov ... ale mozem to skladovat len 4 mesiace ... takze netreba do chladnicky 😉

mimuskaa
12. jún 2008

ahojte babulky zacala som uzivat nuvaring asi pred 2 tyzdnami a dost casto mam take cudne pocity ako keby som mala dostat menstruaciu, je to normalne alebo moje telo nejakym sposobom protestuje, predtym som brala tabletky nemala som ziadne problemy okrem toho ze som mala nechut 😔 ...ale pri nuvaringu som nespozorovala ziadne zmeny uz som s toho zufala doktor mi odporucil prestat brat antikoncepciu 😖 ale to si neviem ani predstavit!a este nieco, je to take cudne ale stale mam mokre nohavicky...???

kukina20
13. jún 2008

babenky, potrebujem vediet, ako dlho je mozne travit s nuvaringom vo vode. chystam sa do tatralandie a obavam sa, ze po dlhom pobyte v chlorovej ci termalnej vode sa znizi antokoncepcny ucinok alebo sa menstruacny cyklus narusi. pocas jedneho pobytu v aquaparku som bola s nuvaringom vo vode priblizne 5 hodin v kuse a zacala som po niekolkych dnoch spinit a po vybrati normalne menstruovat. po zavedeni dalsieho kruzku som este asi 2-3 dni spinila, potom sa cyklus nastastie upravil. lenze nevie, ako bude kruzok reagovat, ked budem aj viac hodin vo vode a to tri dni po sebe. nemate niektora s tym skusenosti? 😕

kukina20
13. jún 2008

maaja, to si ma potesila. mne v lekarnach vraveli, ze mam nuvaring skladovat v chladnicke, tak si vzdy kupujem 1 kus v den zavedenia, lebo nechcem mat v chladnicke 😀 takze to, ze vydrzi pri izbovej teplote az 4 mesiace, je pre mna super sprava.

maaja
13. jún 2008

kukina, ale musim priznat, ze ja som to nakoniec dala do chladnicky 😔
totiz v lekarni povedali ze to moze byt tie 4 mesiace aj mimo a pri teplote do 30 stupnov ... no ale kedze teraz je leto a dost horuco, tak som to tam dala radsej 😅

kukina20
14. jún 2008

🙂 ale v byte urcite teplota nedosiahne 25 stupnov 🙂 😀

maaja
16. jún 2008

nedosiahne, ale blizi sa k tomu ;)

daniela1983
17. jún 2008

ahoj kocky. mam kamosku co by chcela skusit nuvaring, ale je este panna. myslite, ze by to mohlo byt ok? to prve zavadzanie? neviem jej v tom poradit, lebo ja som pred nuvaringom brala tabletky. mate s tym niektora skusenost? mne sa zda, ze by to mohlo byt v pohode, ved aj tampon sa da zaviest, ale predsa.... 😕

wladka
autor
17. jún 2008

daniela, to je to iste miesto ako tampon, myslim, ze je to ok 😉 .ale neuskodi sa opytat dokiho..telefonicky v zlatych strankach najdete.. ziadna hanba nebude 😀

mataaaa
26. jún 2008

ahojteeeee.....uz aj ja mam nuvaring ..uz 3 tyzden .,,,,ake stale pouzivam pri sexe aj kondom stale sa bojim a stresujem ze aby som neotehotnela.....je to hrozne bo ked si to tak zoberem tak nuvaring stoji 500 na mesiac a kondomy 90 3 kusy ....uuuuplne ze super......nevete ci dakto uz otehotnel alebo tak ...
a inak mam bolesti ako pri kramoch a citlive prsia ..je to normalne.....?????
a este som sa nedocitala nic o oralnom sexe .......ako mam pocit ze to meni chut sekretu co nemusi byt uplne super pre partnera a aj to zavadza pri predohre.....maaate dakto podobne skusenosti ...dajte vedeet plssss....