Antikoncepcia NuvaRing. Berie ju niektorá?

wladka
18. júl 2007

ahojte holky.

mate niektora skusenosti s tou antikoncepciou? uvazujem nad nou alebo nad Implandon - implantacnou tycinkou, co sa dava a rameno, tabletky mi nevyhovuju.. budem rada, ak mi napisete svoje skusenosti..vdaka..

lin123
17. júl 2011

niqush: kruzok nuvaring mas tri tyzdne a presne v ten den ako si si ho dala v rovnaky cas ho vyberies, je to presne 21 dni. (3tyzdne krat sedem dni=21dni)mala som ho tiez a bola som spokojna. 🙂

lin123
17. júl 2011

kisha: mozes s nuvaringom vsetko, co len chces. 🙂

natassa
18. júl 2011

@lin123 ahoj, dnes som si dala predpisat nuvaring, len akosi nechapem, mam si dat prvy kruzok 1.den menstruácie? ci aj teraz, ked mi menstruácia skončila pred týzdnom.
Dakujeeem

lin123
18. júl 2011

natassa: a predtym si mala nejaku hormonalnu antikoncepciu?

lin123
18. júl 2011

natassa: Pokiaľ si nepoužívala:
Zaveď si prvý NuvaRing v prvý deň menštruačného krvácania.

Môžeš začať s používaním NuvaRingu aj medzi 2. a 5. dňom tvojho cyklu, avšak ak budes mat pohlavný styk počas prvých 7 dní používania NuvaRingu, pre istotu použi ešte inú metódu antikoncepcie (ako je prezervatív).

natassa
18. júl 2011

@lin123 ahoj, dakujem. Toto je moja prva antikoncepcia. 🙂 dufam ze nebude s NR ziaden problém, najviac s bojim priberania :(

lin123
19. júl 2011

natassa: s priberanim je to naozaj individualne, ja som nepribala..a pritom by som rada. 🙂

mimab
4. aug 2011

Ja mam jeden Nuvaring, co mi vystal, kto by to chcel vyskusat, samozrejme original zabaleny, predam ho za znizenu cenu 10 EUR a poslem aj navod a informacie od vyrobcu 🙂 piste na venus_ms@hotmail.com

kokazm
4. aug 2011

Ľudia, asi nad tým pouvažujem. Novynette beriem už niekoľko rokov a veľmi sa mi zmenila pleť. Zmizli mi tie hrozné vyrážky, čo som predtým mala v požehnanom množstve ale stalo sa horšie, ohnedla mi koža na tvári, nepravidelne, fľakato. Je to z HAK. Mám to po lícach a ešte nad hornou perou, vyzerá to ako keby som sa nedepilovala. Chcela som si to dať vybrúsiť, lebo to inak nezmizne. Ale kozmetička mi určila 10 návštev s celkovou cenou 600 € a vraj sa mi to vráti, čiže by som tam musela chodiť stále. No ja na to ani nemám. Vyzerám strašne škaredo a aj sa za seba hanbím. Veď ešte nedávno sa za mnou všetci chlapi obzerali :((( HAK dokáže narobiť strašnú galibu a zmeniť život.

niqush
5. aug 2011

ahojte, no tak nuvaring užívam už jeden mesiac :D zatial úplne v pohode sa cítim.. žiadne nevolnosti, migreny ake som mala pri tabletkovej forme.. len tu teraz pre zmenu mám špinenie.. a aj riadne svrbenie som mala teraz mám menzes čo prišiel hned po troch dnoch a slabučičky takže som rada :P len dúfam, že to špinenie prestane potom čo si telo teraz určite zvyká.. 🙂 a ešte jedna vec čo ma trápi (hoci stým asi nič neurobím) je znížená chuť na sex čo som mala aj pri tabletkovej forme :( .. a aj to, že pri milovaní ma tlačí ale tak to nieje problem vybrať najviac na tri hodky a dať zase takže v pohode nakoniec :D

erikabn
24. aug 2011

ahojte, ja uzivam nuvaring asi 6 rokov. Na zaciatku to bolo v pohode, ziadne problemy, ani so zavadzanim, plet sa mi vycistila, nemala som ziadne bolesti, ani pocas MS. Pred uzivanim som mavala strasne bolesti, takze sa to s nuvaringom zlepsilo o 100%. Casom som mavala suchsie v posve, nedokazala som dostatocne zvlhnut pri styku a tak sme pouzivali vzdy lubrikant, ale nepripisovala som to nuvaringu. Az teraz, ked tu citam o tom blizsie..No a tie stavy nalad a depresie, uz je to dost zle, vsetko ma vytaca, pre hocijaku blbost sa rozplacem, chut na sex nulova uz niekolko mesiacov, no proste hruza, uz som si myslela, ze ja som nejaka divna a veru rozmyslala som uz aj nad navstevou psychologa:/ ..rozhodla som sa HAK vysadit a budem pevne dufat, ze sa mi tie strasne bolesti na zaciatku menzesu nevratia a keby aj ano, raz do mesiaca to hadam zvladnem, ostatne mam viacmenej v pazi, s tym sa popasujem..tak mi drzte baby palce🙂 inak nuvaring je super HAK, ale asi nie na dlhodobe uzivanie, resp. vsetkeho vela skodi;)

somarik8
20. sep 2011

Ahojte, začala som s antikoncepciu s krúžkom nuvaring, chcem sa opýtať či je normálne že mám krámy dlhšie ako sedem dní? krúžok som si zaviedla presne v prvý deň menštruácie a dnes je uz deviaty deň a krámy stále nekončia :( ďakujem za odpoveď

somarik8
20. sep 2011

@natassa
ahoj, lepsie bude ak si ho dáš v prvý den menstruacie

zuzanaina
25. sep 2011

@erikabn Ahoj,mám podobný problém s nuva ringom ako ty.Som suchá,nemám chuť na sex a tiež svrbenie,bolesti v prsníkoch a nič z toho ma pri predošlej antikoncepcii netrápilo.Mne teda vôbec nevyhovuje a skončila som s ním...Teraz len čakám na ms a s ňou spojené nepríjemné bolesti a všetko,čo k tomu patrí...Po pauze sa asi vrátim k Mirene 🙂

zuzanaina
25. sep 2011

@rebekinka Ahoj,mám podobnú skúsenosť,NR som používala bez prestávky asi dva mesiace a po vybratí sa ms nedostavila.Už aj baby test som robila,no nič tak uvidím,čo sa ide diať.Momentálne nemám žiadnu antikoncepciu a asi s NR skončím lebo mi- nám s partnerom nevyhovuje. 🙂

lucynka44
9. okt 2011

ahojte... chcela som zacat pouzivat Nuvaring ale neviem preco mam z nej zly pocit na zaklade vsetkch precitaných for a diskusi... neviem preco... uz dve antikoncepcie mi nezaberajúú... doktor mi povedal po sone ze u mna sa tie antikoncepcne tabletky spravaju ako keby som ich nebrala - keby sme neni opatrný uz som asi davno aj tri krat tehotna... tak boli dve riesenia - bud dat anti s vyssou davkou hormonou a to znamena zatazena pecen a pribratie alebo nuvaring... ale isla som si ho davat a vobec mi to neslo, bola som uplne vystresovana tak som si ovedala ze kaslem na to... vysadim anti zatial telo si oddychne a uvidim neskor mozno naberem odvahu... :(

niqush
13. okt 2011

lucnka44 no v tvojom prípade ja by som ešte rozhodne vyskúšala ten nuvaring.. ja som tiež strašne stresovala.. bo takého veci nemám rada.. ale antikoncepicu musím brať aj so zdravotných dovôdom.. a som strašne rada, že existuje nuvaring.. vôbec ho necítim.. už ani pri sexe.. ani neviem že ho beriem :D keby neboli tie nálepky čo si nalepím do kalendárika zabudla by som na to uplne :D čiže ja teraz môžem len odporučiť 🙂

lenussss11
18. nov 2011

babyyyy, ja beriem HAK jednak ako antiku ale aj kvoli pleti, kedze som s nou mavala velke problemy a nic nepomahalo. hak mam dost silnu, tento kruzok ma velmi zaujal, iba sa obavam ze ked prejdem nan ci sa mi nezhorsi zase plet??? mate niektora skusenosti aj s tymto ??? 🙂

dominikau
22. nov 2011

baby začala som teraz brať prvý krát nuvaring a dala som si ho po skončeni menštruácie je to moc velký problem ? ☹

andreaka11
24. nov 2011

vobec to nie je problem. 😉

ivuss01
25. nov 2011

@andreaka11 aho, mam pocit, ze sa v nuvaringu vyznas, moja kamoska ho berie, este ho ma zavedeny, a zacala krvacat, nevies nahodou nieco o tomto? dakujem za odpoved 😉

andreaka11
25. nov 2011

@ivuss01 raz som aj ja krvacala. boli sme na dovolenke a nechcela som mat menzes, tak som mala 2 nuvaringy bez prestavky. a ku koncu druheho (chybalo par dni, ked som si ho mala vybrat) som zacala krvacat. v "navode" je napisane, ze sa moze vyyskytnut krvacanie, ale ked krvaca viac, alebo sa to zhorsuje, tak treba navstivit doktora

ivuss01
25. nov 2011

@andreaka11 no ona ho ma cca pol roka, a teraz krvacanie po 2 tyzdnoch od zavedenia, dostala akoze normalne menzes... tak take krvacanie je normalne? nemohla niejako popri nom otehu? dakujem za odpoved 🙂

andreaka11
25. nov 2011

tak to veru neviem. treba zajst za doktorom a opytat sa. ale nemyslim si, ze by bola tehu (ale nehovorim to na 100%)

dominikau
16. dec 2011

tento mesiac som mala prvý krat nuvaring a v pondelok to bolo 21 dni tak som si ho vytiahla a ešte stale som to nedostala ...je to normalne? ked som predtym brala tabletky tak som to dostala až na 6 den po poslednej tak.neviem že či aj pri kružku to mam tak čakat alebo čo?...

lulinkabb
28. dec 2011

kocky ja som ho brala, dala som si ho dnuka, a do 24hodin som dostala asi vsetky neziaduce ucinky. v ziadnom pripade ju neodporucam, je to najvacsia hlupost podla mna. najprv som dostala zavrate, silne bolesti noh vystrelujucih az do krizov a chrbtice, potom silne bolesti v podbrusku a o par hodin som dostala mdlobu. totalny kolabs, proste ma vyplo a uz ma len kriesili v obchode na zemi. ako nahle som si ho vybrala hned mi bolo lepsie, bez bolesti a pomaly ustala aj zavrat. neodporucam.

silvia5555
2. jan 2012

ahojte mozem mat nechraneny styk ked som si nuvaring zaviedla pred dvoma dnami?je uz ucinny?nie je zavadzany 1x,ale uz 3mesiac.diky za info 🙂

qju
6. jan 2012

Ahojte baby, ja mam nuvaring 1.mesiac, menzes bol omnoho slabsi ako som mavala.. lenze to krvacanie/spinenie pokracuje dalsie tyzdne, vobec neprestava.. Je mozne ze je to len 1.mesiacom, stalo sa to niektorej? Preslo to potom? Neviem, ci pokracovat i 2.mesiac, ci skusit radsej celkom nieco ine.. Poradteeee..

luckaprima
10. jan 2012

@qju no vidim ze nie som jedina, ja ho mam tiez 1. mesiac, zaroven su to moje prve kramy po porode a dnes oslavujem 20. den, zajtra by uz vlastne mal ist von aby mohol prist menzes 😀 tak sa tesim, vo stvrtok idem k dokimu tak Ti dam vediet co mi poradí, ale dnes som mu volala, tak povedal ze to jednoznacne suvisi, mozno ten typ anti nebude pre mna vhodny

luckaprima
10. jan 2012

@silvia5555 ano mozes aj pocas tych siedmich dni ked ho zavedeny nemas tak ochrana trva