Antikoncepcia NuvaRing. Berie ju niektorá?

wladka
18. júl 2007

ahojte holky.

mate niektora skusenosti s tou antikoncepciou? uvazujem nad nou alebo nad Implandon - implantacnou tycinkou, co sa dava a rameno, tabletky mi nevyhovuju.. budem rada, ak mi napisete svoje skusenosti..vdaka..

dadulka103
7. sep 2010

@rebekinka malo by to byt vse ok ked pouzivas antikoncepsiu mala by si mat aj slabsie krvacanie🙂

ninuska1008
8. sep 2010

Ahojte, používam Evra náplaste už takmer rok a bola som s nimi navýsosť spokojná: nemala som žiadne vedľajšie účinky, vrátila sa mi chuť na sex, žiadny pocit nafúknutia, priberania...nič...Akurát Evra má pre mňa jednu obrovskú nevýhodu - som aktívny športovec (beh, posilovňa, plávanie) a keď dlho behám/cvičím/plávam, Evra sa zvykne odliepať (dá sa to zas prilepiť nazad, len nesmiete ísť napr. hneď po behu plávať...)a k moru bola pre mňa Evra absolútne nevyhovujúca, musela som striehnuť, či sa neodliepa, musela som obmedziť šnorchlovanie, plávanie a vodný aerobic neprichádzal do úvahy...preto chcem skúsiť nuvaring, akurát, keď tak čítam, koľko z vás pri ňom stratilo chuť na sex či má iné problémy, začínam váhať...poradíte?ak ste niektorá prešli z Evri na Nuvaring?

zuzana0612
9. sep 2010

@ninuska1008 ahoj, ja som mala nuvaring a nemala som s ním problém, na ktorý sa pýtaš. bola som s ním celkom spokojná. nemusela som si každý deň myslieť na tabletku. iba sa mi zdal zo začiatku veľmi veľký.

pipinahege
17. sep 2010

nooo ja uzivam nuvaring cca 2 roky, nikdy som problemy, nemala,, ale som, si vedoma, ze som, bola, s partnerom, aj pocas 3 dnovej prestavky, pred menzesom, avtedy som, nemala, nuvaring cize vajecniky, uz boli, cinne, je to uz cca2 tyzdne po menzese,, a ja mam cudny pocit,, je mi zle, na vracanie,, casto cikam,, som, akoby opuchnuta,, napina ma z jedla aj v obchode,, nechuti mi velmi jest,, a robila, som si uz 2 testy,, ale vysli, negativne,, ide mi len o to,, ze ak som, tehotna,, mala, by som, si cim, skor, vysadit anti baby,, lebo nechcem mat dietatko,, postihnute,,, co mam teda, robit,&.. moj doktor, ordinuje, len v utorok, av stvrtok,,, a ja nebyvam v meste kde je on,, je to zlozite..
nooo a pooobede som, s aznova pozrela, na ten test o som, si robila, rano,, ale rano som, tam nevidela, tuu tenunnku,,. aslabu druhu ciarku,,, dievcata som, tehotna?:: ak ano,,, mam si hned vybrat nuvaring,, alebo mam pockat na vysetrenie u lekara?? prosim, pomozte mi

obluda20
19. sep 2010

Ahojte, užívam nuvaring a doktor mi odporučil aby som si po troch týždňoch hneď nasadila druhý krúžok. Prvé tri týždne bolo všetko ok, ale teraz mám krvavý výtok. Stretli ste sa s tým už niekto?

kristy1982
21. sep 2010

Čaute, pred týžnom som si vybrala balenie 3x kruzok v lekarni, a vcera som sa rozhodla ze prejdem znova na tabletky, ak by ste mali niekto zaujem mam 2 ks kruzkov teraz vybrate z lekarne, predam ich za 25 eur/2ks. V pripade zaujmu volajte 0915777222. Som z BA.

mslibra
30. sep 2010

Ahojte, mam mozno stupidnu otazku ...
zaviedla som si nuvaring v pondelok cca o 22:00, 21. den je v nedelu, vtedy si mam kruzok vybrat, ked si ho vyberem rata sa to ako 1. den prestavky? teda si mam dat dalsi o tyzden zase v nedelu (to je 8 den)?
mam v tom len trochu zmetok lebo vsade je nieco ine napisane, prosim pomozte, ako to uzivate vy?

rebekinka
1. okt 2010

@mslibra Napríklad. Zaviedli ste si ho v nedeľu o 22.00 hod. Tak presne o 3 týždne v nedeľu si ho dáte dolu, a potom zas o týždeň v nedľu nasadíte znova okolo tej 22.00 hod. Vždy ten istý deň. Nedeľa,nedeľa... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mslibra
1. okt 2010

dakujem za odpoved 🙂 cize si ho vyberem v pondelok... a to nevadi ze je to 22. den?:D a zase na 8mi den v pondelok nasadit.. ok snad :D

rebekinka
1. okt 2010

@mslibra presne🙂

andreaka11
14. nov 2010

@mslibra nie, tak by sa to nemalo... max. 7 dni bez nuvaringu. takze si ho musis vybrat v nedelu o 22hej. a neviem, ci si ho mozes hned nasadit v pondelok. ja by som pre istotu pouzivala kondom jeden tyzden.
@pipinahege dost neskoro, ale aj pre ine uzivatelky nuvaringu..... ak mate pocit, ze by ste mohli byt tehotne, tak vysadte nuvaring a pouzivajte ochranu dovtedy, pokym sa nedate vyserit lekarom..

rebekinka
4. jan 2011

Ahojte babenky... Chcem sa opytať,či niektorej z Vás pri používaní nuvaringu vymeškala menštruácia. Nuvaring používam už 8 mesiac a toto sa mi stalo prvý krát. Tak neviem... Ďakujem za odpoveď. Zatiaľ mi mešká 1 den....

adka.baby
21. jan 2011

Ahojte kočky,užívam Nuvaring prvý mesiac mám ho vložený piaty deň,zatiaľ nič necítim, je mi fajn, dufam, že to aj tak ostane, len chcem vedieť....zasunula som si ho najviac, ako som vedela,ale on postupne sklza dole,pri sprchovaní ked sa umývam ho cítim, je to normalne?Potom ho znova zatlačim, viem že on si má nájsť svoje miesto...vdaka ☹

wahihi
1. feb 2011

baby, som strasne vystresovana 😀 vcera som si dala nuvaring prvy krat (predtym tabletky) ale ide o to ze zatial citam same katastroficke scenare, a fakt toho zacinam mat plnu hlavu a uz teraz rozmyslam ze to vysadim a prejdem zase na tabletky... fakt by mi pomohlo nejake ukludnenie typu ze ej to bezpecne a nevadi ked si to nemala mesiac v chladnicke a neotehotnies (uz som citala o 3 co otehotneli pocas pouzivania!) a este jedna vec ma strasi, bojim sa ze prestanem mat chut na sex (pri tabletkach sa znizila)
aha a este by ma zaujimalo, ze ci sa s tym mozem kupat v horucej vode (v pribalovom letaku je napisane, ze by sa to nemalo oplachovat v horucej vode) aaaa este ze v tom obdobi bez kruzku asi musim pouzit kondom, ze??
prosim dajte mi vediet nech mam kludny spanok,
vopred dakujem

sendi
2. feb 2011

@wahihi ja som pouzivala no nie dlho,ako nemala som vobec ziadne problemy,necitila som to a pocas ,,prestavky" som pouzivala kondom,jediny problemik bol,že pocas styku to manzelovi trochu vadilo,citil to a ja tiež,niet toho,tak by som to pouzivala dodnes 😉

ronnan
8. feb 2011

Ahojte, chcem sa spýtať či sa da použiť nuvaring aj bez prestávky, teda tak ako tabletky (hned ako skoncím s braním jedného platú začnem brat druhy) ked napriíklad máme ist na dovolenku a mám to dostať nerada by som si "pokazila" dovolenku. Pýtala som sa ženskej ale nevedela mi s tym poradiť, na čaských stránkach však píšu, že sa to da...

baba74
8. feb 2011

ronnan Ja ho pouzivam uz viac ako 3 roky. Podla mojho lekara ho mozes pouzivat aj bez prestavky. Ja som to vsak nikdy tak nerobila. Do kalendara si poznacim cely rok a podla toho sa zariadim.

nikushka1
9. feb 2011

@ronnan ja to s nuvaringom tak aj robím že ked nechcem aby prišla mrcha prejdem hned na druhý krúžok bez pauzy.je to úplne vpohodke 😉
šak ked si to tak zoberieš tak nuvaring je to isté(účinné látky v ňom) ako tabletky len je iná forma.vravím u mňa úplne bez problémov

ronnan
10. feb 2011

@nikushka1
Ďakujem to to vyskusam aj ja som rada že ste mi odpovedali lebo na moje otazky mi nevedela moja doktorka odpovedať : D

ronnan
13. feb 2011

Ahojte,
cchela by som sa spýtať niekde som čítala, že nuvaring by nemal byť v styku s teplou vodou.....ako to potom funguje ked idete do kupelov a sauny??

saraxy
24. feb 2011

Ja pouzivam Nuvaring uz vyse roka. Spociatku som mala pocit, ze mi sposobuje stale svrbenie, ale casom si asi telo zvyklo a som maximalne spokojna. Predtym som brala tabletky, ale ten stres kazdy den, aby som si ju nezabudla dat bol velky. Dnes som si kupila nove balenie, ale kruzok bol v tom saciku uplne suchy. Sa mi zda, ze vzdy je trochu vlhky, taky gel je na nom. Som teraz v pomykove, ci je ok, alebo je niekde chyba. Nemate niekto podobnu skusenost? Dakujem.

markinko
28. feb 2011

ahojte chcela by som sa opytat som_4mesiac po porode uz 2 mesiac beriem antikoncepce tabletky 1mesiac bolo vsetko ok lenze mam dost silny krvavy vytok a to som 11dni po menstruacii tabletky beriem pravidelne dost sa bojim neviete mi poradit co to moze byt???

renika80
30. apr 2011

ahojte- ja ma nuvaring 5 den, predtym som uzivala Qlairu, ziadne problemy som nemala, na nuvaring som presla hlavne kvoli tomu, aby som nemusela kazdy den uzivat tabletky, je mi dost spatne, tak od zaludka, ako ked som bola tehotna, aj som taka precitlivela, mali ste to niektora, preslo to, neviem, ci je vobec nieco take, ze si na to clovek zvykne, ja som pred tym brala hak aj 8 rokov, nikdy mi nic nebolo

mary32
21. máj 2011

Ahojte!
Chcela som sa opytat ci nuvaring naozaj neovplyvnuje hmotnost. Vyskusala som dva druhy tabletiek - yadine a este jednu, uz si nespominam 😅, ktore mi gynekologicka predpisala kvoli predmenstruacnemu syndromu, nezaberali (no nepribrala som) tak som skusila Qlairu. Moje spravanie mi upravila, no pribrala som 4 kila !!! a to este teraz pred letom 😖 Citala som na nete ze nuvaring nezatazuje zaludok takze to znamena ze sa z toho nepribera alebo ze vam z neho nepride zle, nevolno ako z tabletiek co mne btw nikdy neprislo.

renika80
24. máj 2011

ja som od nuvaringu pribrala, mne z neho bolo neskutocne zle od zaludka

kika87
20. jún 2011

ahojte chcela by som sa spýtať, beriem nuvaring ešte len 1 mesiac,keď mám krúžok vybratý treba si dávať pozor alebo stále to spĺňa antiko.účinok??? pre istotu, zatiaľ nám jedna slečna stačí 😀

nada_lav
20. jún 2011

Ahojte, mam dva kusy nuvaringu a uz ho nebudem potrebovat. Ak by niekto mal zaujem tak Vam ho predam za 20 eur 🙂
Ozvite sa na mail nada100_usa@yahoo., ak mate zaujem 🙂

nada_lav
20. jún 2011

Ahojte, len doplnim emailovu adresu nada100_usa@yahoo.com...ked ma niekto zaujem o 2ks nuvaring kruzku...

kisha
7. júl 2011

Nedočítala som sa tu pár vecí, keď som si toto fórum tak prebehla...
Môžem sa s Nuvaringom kúpať, ísť do aquaparku a do sauny?
Môžem otehotnieť ak ho správne používam?
A keď nedajbože otehotniem, ktorá mi pomôže zažalovať výrobcu, aby sme vysúdili pekné prachy? 😠

niqush
12. júl 2011

ahojte, prechádzam po tabletkovej antikoncepcii vyskušať tuto.. a trošku mam zmätok táto sa berie tri týždne a presne v ten den aky som si dala o tri týždne vybrať? tu sa neráta tých 21 dní? a možem s nuvaringom chodiť v pohode na kúpaliska? ďakujem pekne za odpoved 🙂