Antikoncepcia NuvaRing. Berie ju niektorá?

wladka
18. júl 2007

ahojte holky.

mate niektora skusenosti s tou antikoncepciou? uvazujem nad nou alebo nad Implandon - implantacnou tycinkou, co sa dava a rameno, tabletky mi nevyhovuju.. budem rada, ak mi napisete svoje skusenosti..vdaka..

melory
11. jan 2009

baby mozem si vobec dat horucu vanu???? 🙂 😒

wladka
autor
12. jan 2009

ale ano 😀

lucia789
14. jan 2009

caute baby. prosim vas vie mi niektora poradit z vlastnej skusenosti. v letaku nuvaringu je napisane , ze pouzit do 4 mesiacov od vydania z lekarne, alebo do doby skoncenia zaruky, podla toho, co nastane skor. co sa stane ak od doby vydania prebehlo viac casu? pls poradte

melory
14. jan 2009

ak si to mala v chladnicke tak o.k. - tak som to pochopila z prispevkov

jenna7082
24. jan 2009

ahoj, som tu prvy raz a nechce sa mi citat cele toto dlhokanske forum, tak ak tu moja otazka uz odznela, nemajte mi to za zle...ale nie som ista ako funguje nuvaring (napriek tomu ze ho pouzivam uz vyse roka 😕 )
ze teda ked si ho dam akoze prvy raz (kedze som mala jeden mesiac neplanovanu pauzu), kedy presne zacne 100 percentne fungovat, po kolkych dnoch sa nemusim obavat? vdaka

kleuska
31. jan 2009

ahojte, ja som s nuvaringom uplne spokojna. nepocitujem ho a je super,ze musim mysliet na kazdodenne uzivanie tabletiek. a myslim,ze baby sa nemusia bať,ak niekto z nuvaringu pribral,ze aj oni z neho priberu!na kazdeho to inak posobi.treba ho vyskusať,ved ak priberiete,tak ju zmenite za inu antikoncepciu. no ja sa musim pochvalit, ze od svojich 17 rokov,som vkuse vážila 42-43kg. teraz mám 22 rokov,nuvaring uživam 3.mesiac.... a odkedy ho užívam tak som pribrala 4 kila :DDD a som šťastná ako blcha🙂)) a tak vážim krásnych 47kil🙂 a konečne mám aj riťku fajnu 🙂 a nie sfučanu fučku ako kedysi 🙂 a nehovoriac o tom,ze si musim začat kupovat podrpsenku o 2 čisla väčšiu:D :D wááááááá............I love Nuvaring 😀 😀 😀 😀 😀 😀

melory
31. jan 2009

jenna 7082 kruzok ti bude na 100% fungovat po 7.dnoch

charlize
31. jan 2009

mel, a nie je to tak, ze ked si ho dala prvy den MS, tak hned? ja viem, ze tak...

inak som po roku a pol bez NR a teraz je to mesiac, libido sa mi vratilo, aj moje precitlivele depresivne stavy sa vytratili.... takze mozno aj NR s tym mal nieco spolocne, nic ine sa nezmenilo...a z NR som nepribrala nic, len sa mi zvacsili prsia trosku...

melory
2. feb 2009

ak mala pauzu a zas si ho zalozila, tak funguje az za 7 dni. je to tak v knizocke, ktora je prilozena ku kruzku. ak sa pokracuje, tak samozrejme, ze funguje non-stop

kreola
5. feb 2009

Ahojte - tak ja tiez pridam svoju skusenost:
Nuvaring som brala necele 3 roky.
Problemy so zavadzanim a vyberanim neboli ziadne - vzdy bol tam kam som ho strcila 🙂
velmi pohodlne bolo mysliet na to len raz za 3 tyzdne.
Predtym som mavala silne krvacanie - po nuvaringu bolo len velmi mierne - cca 2-3 dni.
Niekedy nebolo vobec 🙂
Vaha - pribrala som asi 8 kg- ci to bolo len nuvaringom to neviem posudit, lebo lubim aj papat 🙂
Chut na sex - absolutne ziadna! Netusila som, ze mozem mat aj taketo stavy, ved vzdy sa mi to pacilo!
Posledny rok:
Problemy s krvou, vyssia zrazanlivost, pichanie v lytkach
zhorsenie cytologie
bola som viac nervozna, protivna, mala som vybuchy zlosti
za posledne 3 mesiace uz menzes nebol ako kedysi - t.j. presne v urceny den - ale mala som spinenie aj mimo cyklu. Dohodla som sa s doktorom, ze to uplne vysadim - vzhladom na moje vysledky.
Teraz viac citam, zistujem si veci okolo HAK a som rozhodnuta, ze uz asi nic uzivat nebudem.
Moje doterajsie zistenia okolo HAK su take, ze uzivanim hormonalnych pripravkoch sa celkovo zhorsuje stav tela, je tam zvysene riziko rakoviny krcka maternice a prsnika - proste vplyv nadbytku estrogenu ma za nasledok rozne patologicke javy v tele zeny.
Ja uz dieta mam a dalsie nechcem, ale mozno by niektore z vas zaujimali aj nasledujuce fakty:
http://www.lekarenkarmel.sk/25-HA_VplyvNaPlod_J...

kleuska
6. feb 2009

ahojte. mám taký problém. dnes(v piatok) by som si mala zaviesť nuvaring no nemám ho zakupeny a som odcestovana (vybrat na recept si ho mozem len v jednej lekarni,na špecialny recept) .chcem teda vediet,čo sa stane ak si ho nezavediem dnes,ako by som mala,ale az v pondelok.cize o 2-3 dni neskor. čo to sposobi?? nebude ma to uz chraniť? alebo ako mam postupovat? kedy si ho teda mám dat,ak teda dnes nemozem????

daniela1983
6. feb 2009

no potom ako si ho zavedies nebudes 7 dni chranena! tak pozor na to. pauza moze byt iba sedem dni. ak si mala dlhsiu, tak mas skratkla prvy tyzden smolu

veronikahel
6. feb 2009

kleuska, ak si ho mas dat prvy krát tak počkaj a daj na budúci mesiac...

furajtarka
6. feb 2009

ahojte. ako tak citam, kazdemu tu tento kruzok vyhovuje.. ja som si ho dnes zaviedla prvy krat a mam pocit, ze sa mu tam nejako nechce byt.. ked idem na wc, skontrolujem a vzdy sa vybera von. nechapem. upravi sa to?. ci si ho mam strcit az do zaludka 😀 ?

veronikahel
6. feb 2009

furajtarka, možno ho máš asi fakt málo zasunutý... 🙂
a az do žalúdka asi nebude treba 😀 😀 😀

melory
9. feb 2009

furajtarka, ja si ho vsuvam az do zadu, a odtial nevypadava.

flea1
10. feb 2009

Kúpim Nuvaring , za dobrú cenu. 😵

loolo
28. feb 2009

Ahojte🙂 je to velmi dobre forum ako tak citam... momentalne hladam nove moznosti antikoncepcie (zatial som to s dok. este nekonzultovala, dopredu zistujem info), pretoze uzivam tbl Jeaninne uz 4 roky a postupne sa moja chut na sex uuuuuuplne vytratila, z coho sme obaja zufali. A tak zistujem, ktora forma antikoncepcie by mi ju mohla prinavratit (bez antik. nemozem byt) alebo aspon trochu zlepsit. Viem ze zopar z vas to tu uz spomenulo- jedna napisala ze chut ma v pohode, dalsia ze uplne nulovu. Viem ze na kazdeho to posobi inak, ale... chcem vas poprosit, keby niekto napisal cosi blizsie ak ma s tym nejaku takuto skusenost- ci niektorej z vas nuvaring zlepsil stratenu chut na sex, dakujem 😉 ..majte sa

sojka22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ovecka12
8. mar 2009

ahojte, no ja pouzivam nuvaring uz druhy mesiac a zatial je to ok,obcas ho priatel citi pri styku,ale nevadi mu, prvy tyzden som mala sice taky hnedy vytok,ale doktor povedal ze je to normalne,ze to prve tri mesiace moze byt take, ked som si dala druhy krat kruzok tak som uz vytok nemala (nastastie🙂)..co sa tyka priberania,tak zatial ani gram,aj ked by som potrebovala a dufala som ze od neho aspon daco priberiem🙂 tak uvdime co bude dalej..
ale chcem sa opytat na jednu vec, beriem sucastne aj lieky na epilepsiu a lekar povedal,ze sa touto kombinaciou mozu znizit antikoncepcne ucinky..nemate s tym niektora skusenosti???

melory
8. mar 2009

ovecka12 lekar vie najlepsie a on musi uznat za vhodne vysadit, alebo ponechat.

svetluska123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ovecka12
13. mar 2009

ahojte,je pravda ze sa nuvaring musi uskladnovat v chladnicke?ked som ho mala v izbe v sufliku,tak sa znamena ze je uz znehodnoteny???lebo mne gynekolok nespominal ziadne extremne podmieky..

melory
19. mar 2009

ovecka nerobila by som si z toho velku hlavu, mne tiez nikdy nedali v lekarni nuvaring studeny.

dajana31
21. mar 2009

predam nuvaring 1ks za 8eur, exp 07/2009, 0903 464054, TT,NR

veronikahel
22. mar 2009

ovecka, skus sa spytat v lekarni. mne ho davali z chladnicky a doma som ho tiez skladovala v chladničke...

vladka29
23. apr 2009

Dobry den, ja by som sa chcela opytat,ci mate niekto podobnu skusenost s nuvaringom ako ja. Totiz ide o to, ze ho pouzivam prvy mesiac, konkretne od 10teho aprila a stale spinim takym hnedym vytokom ako pri konci menstruacie a neviem ci je to normalne. Vratila som sa k HAK po piatich rokoch, tak sa upokojujem, ze si telo potrbuje zvyknut, o strate lipida ani nehovorim. Prosim o vas nazor.
Dakujem

daniela1983
23. apr 2009

ano je to v pohode aj ja som to mala

kusu
11. máj 2009

ahojte babulky,mam otazocku...chcem zacat pouzivat nuvaring a chcela by som vediet ako je to so stykom v case,kedy je tyzdnova pauza...treba este nejaku inu antikoncepcnu metodu,alebo mozem pokojne sulozit aj v case kedy mam mat menstruaciu 😅

dominikarebeka
14. máj 2009

prispevok bol v rozpore so zakonmi SR