Antikoncepcia Pharmatex. Aké s ňou máte skúsenosti?

vesi
24. jan 2008

Zaujímalo by ma či má niekto skúsenosti s touto antikoncepciou. Vzhľadom na to, že nemôžem brať HAK, mi bola mojim Dr. odporučená táto forma antikoncepcie, vraj je veľmi spoľahlivá, tak ma zaujímajú hlavne skúsenosti a samozrejme aj názory.vopred dakujem 🙂
tu je link na túto antikoncepciu, kto by si chcel prečítať
http://wanda.atlas.sk/zdravie-a-chudnutie/antik...

novako
29. apr 2008

lenadka: Ono záleží, jestli si v té lékárně nespletli Pharmatex s Pantentexem Oval. (i to se mi už stalo) 😀

mishichka82
2. máj 2008

Ahojte...na Pharamatexe fungujeme s priatelom uz skoro rok a som spokojna....uzivala som HAK asi 7 rokov(s jednou polrocnou prestavkou) a jedneho dna mi z nicoho nic zacal robit problemy....vyskusala som 5 roznych druhov tableteiek az mi lekar odporucil Pharmatex....tehotna zatial nie som. Mame krem a sme obaja velmi spokojni...a nemam pocit ze by to zo mna nejak extremne vytekalo...celkom pohoda.

pattie
5. máj 2008

Užívala jsem ho asi 3 měsíce (gel) a byla jsem spokojená. Mrkni na beremese, tam je velká diskuse 😀

lindulak
1. jún 2008

Baby mam otazocku 😉 Chystame sa vyskusat Pharmatex, uz som ho aj kupila. No napadlo ma, ze ked si ho uz aplikujem skor, aby sme sa nemuseli pri tom vyrusovat, ako je to s oralnym sexom? Nemoze sa manzel priotravit? Asi to moc chutne nebude... Alebo to nevyteka? Ale asi hej, ked baby tak pisu, hm? Diiiky 😀

tride
9. jún 2008

🙂 cafte chcela by som sa spytat ako je to s hygienou partnera ked pouzijem pharmatex. viem ze by som nemala dve hodky pred a po pouzit mydlo. chcem sa spytat ci partner moze.diiiik 😀

kvetinkaa
24. júl 2008

co radite skusit ako prve? krem ci capiky?
co ta otazka od tride? 😉

binki
25. júl 2008

😀 mám to nenačlé v šuplíku...

pralinka25
25. júl 2008

ja som zacala s pharmatexom tento mesiac. Vysadili sme HAK lebo za 3 mesiace sa chceme zacat snazit o mimi. Kupila som globule (capiky) Krem som nechcela kvoli tomu, ze na druhy den vraj vyteka.

Zatial sme s nim spokojny. Partner sa moze umyvat mydlom, len zena nie pred a po 2 hodky.
Ja mu zatial verim a nekombinujeme to so ziadnam inym druhom antikoncepcie.

mandy66
19. aug 2008

dobry den.chcela by som sa opytat ci vaginalny krem Pharmatex je vhodny aj pre prvy pohlavny styk? ...dakujem

vrana
19. aug 2008

Ahoj, přidám také svou zkušenost. Vyzkoušela jsem všechny možné druhy HAK (různé pilulky, Evru) a všechny mi zvyšovaly cholesterol. Přešla jsem tedy na Pharmatex globule, po té co nebyly k dostání i na krém. Používali jsme s MM zhruba rok a půl bez další ochrany (přeruš. soulož, kondom) a naprosto v pohodě.Potom jsme jaksi zlenivěli a přešli pouze na manželovu "šikovnost" a to cca na půl roku bez následku, až jsme začli mít podezření, aby u nás bylo vše ok. V lednu jsme se rozhodli začít snažit o mimi a světe div se, povedlo se na poprvé 🙂.

K pharmatexu - globule mají tu nevýhodu, že by se mělo čekat cca 5 minut než se rozpustí a pro mě měly takový divný pach. Po té co jsme vyzkoušeli krém, bychom do globulí znovu nešli. Ten má účinnost okamžitou a nijak nezapáchá. Vytékání druhý den musím naprosto popřít, možná ten večer, když jdete na WC, ale druhý den tedy rozhodně ne. Nehledě na to, že je zakázáno použít mýdlo, nikoliv samotnou vodu, takže už večer je možno se opláchnout vodou a ráno pak mýdlem. Partnerova hygiena je bez potíží, že se umyje je jen dobře 😀 .

Takže za nás můžu jen doporučit. K HAK už se rozhodně vracet nehodlám..

andelka
19. aug 2008

mandy: Určitě ano, ale fakt je třeba všechno dodržet přesně.

rozela
19. aug 2008

ahojky, my používali pharmatex krém víc jak rok a všechno v pohodě. já za sebe můžu jen doporučit.

antoniab
19. aug 2008

ahoj ja možem taktiež odporučit jak krém tak čipky nemala som s nimi najmenši problém a tiež mi vyhovoval jelikož je antibakterialni takže ja som ho na odporučanie doktora použivala aj preventivne na čistenie nielen pred pohlavnim stykom a nevytekal 😉

lelienka
22. aug 2008

ahojte, ja som s antikoncepciou tiez skoncovala, lebo som mala z nej zdravotne problemy a teraz prechadzam na pharmatex, prvy mesiac bol v pohode, ale mam problem s tym umyvanim. Nie som si ista, ci sa nemoze umyvat ani partner alebo len ja. Kedze som citala, ze aj stopove mnozstvo mydla uplne neutralizuje ucinnost pharmatexu, tak sa mi zda dost riskantne aby sa partner umyval. prosim odpiste mi niekto, kto uz dlhsie pouziva pharmatex ake mate skusenosti a ako ste to robili s tym umyvanim. dakujem!

andelka
22. aug 2008

Já myslím, že pro jistotu by i partner měl vynechat mýdlo před.

kofolka22
24. aug 2008

Ahojte. tiež som po dvoch rokoch musela vysadit HAK pretože som mala zvýšenú zražanlivosť ešte neviem či od tabletiek alebo od niečoho iného lebo hematologičke mam isť až o dva mesiace. Je to úplná zmena keď sa mám milovať bez HAk vyhovovalo mi to ale zas zdravie je prednejšie...tiež premýšlam o Pharmatexe len ma to tiež trošku desí. Počula som všeliake názory a väčšinou pozitívne..Mám otázku ako je to s orálnym sexom? môže sa to aj po aplikovaní? alebo to naozaj hned tak rýchlo vyteka? a je skutočne spoľahlivý?

lencici
24. aug 2008

Tak ja tiež začínam rozmýšľať nad možnosťou vykašľať sa na antikoncepciu. Tabletky neberiema ani rok. Ale asi take 2 mesiace sa cítim dosť divne. Dnes som dobrala poslednu tabletku a asi si dám prestávku a uvidím či sa budem cítiť lepšie.Ale priznám sa nejak tomu Pharmatexu neverím..

brunetka123
31. aug 2008

Caute. No ja pharmatex pouzivam dost casto v kombinacii s prerusovanou. Istota je istota. Ale neviem ci niektora mate skusenost s tym, ze ci sa znizuje ucinok Pharmatexu pri prstovani. Zacinam dost stresovat, lebo je mozne, ze som mala plodne dni a pred samotnym sexom bolo najprv take dlhsie uspokojovanie rukou. Tak dufam, ze malo ucinnok, lebo na tabletku po je uz neskoro. 😒

bzucinko
15. sep 2008

Zdravim.Ja som si kupila dva balenia PHARMATEXU..ALE NEMAM ODVAHU TO VYSKUSAT.ak by ste mali niekto zaujem tak vam ich rada predam samozrejme za nizsiu cenu.

papap
22. sep 2008

ahojte,
vyskusala som ho, ale vzdy sme si napriek Pharamtexu davali pozor, takze neviem, ci je 100-percentne ucinny.
Ale jedine, co mi prekazalo, je jeho neprijemna horka chut...Vyrobcovia by sa mohli zamysliet nad nejakymi prichutami 😉

marri
6. okt 2008

Ahojte!Vzhladom na to ze som dost skepticka voci pharmatexu ma napadaju rozne otazky...Podla vas kolko minut alebo hodin je vhodne po pohlavnom styku s pouzitim pharmatexu vyuzit sprchu je aj na to neake pravidlo alebo staci aj na druhy den??Aby sa nezobudili rodicia... 😀 A este najde sa tu aj neaka zena ktora s pharmatexom otehotnela??

sylvar
6. okt 2008

já ho používala asi v 16 letech a vadilo mi to teplo, jak se rozpustí,ale mám teď na 2 měsíce ještě evru a pak se k pharmatexu vrátíme,asi globule, pač po HA nemám chuť na sex, tak doufám, že vysazením HA se apetit zlepší 😎

bollhalder
11. okt 2008

Ahoj holky 🙂 Chci ze zeptat kolik z vas ktere dlouhodobe uzivali PHARMATEX KREM otehotnelo a zda vubec... Myslim kdykoliv...celej cyklus. Dekuji moc za kazdou odpoved...

vrana
11. okt 2008

Myslíš jako nechtěně? Tak to bohužel nebo spíš bohudík. My až chtěně po té co jsme pharmatex už nepoužívali.

sylvar
11. okt 2008

vrana, jak čekáme včera 😀 šupky dupky do porodky 😉

koberuska
12. okt 2008

sylvar: Pharmatex je zde na trhu jen pár let, to, co jsi používala v 16 letech byl s největší pravděpodobnéstí Patentex (už není na trhu a byl méně učinný jak Pharmatex).

greta24
12. okt 2008

My ho pouzivame od augusta a zatial je to OK 😀 😀 😀

sisulka7
12. okt 2008

ja som ho tiez uzivala, teda tie cipky a bolo to stopercentne. Fungovali sme tak, ze ked sme mali chut na plny zazitok, dali sme pharmatex a ked nie, tak prerusovana. Mala som asi pol roka a fungoval, teraz beriem duphaston, lebo som mala cystu s tym, ze keby sa nam zadarilo, nehnevala by som sa, len dneska som nasla skvelu lyzovacku, tak som rozmyslala, ci predsa len dva tri mesiace nepockame ak uz nahodou nie sme v tom, lebo ma strasne bolia prsia a su hrozne naliate. Lyzovanie je asi pre tehotne uplne pase, ze?

sylvar
12. okt 2008

sisulka, asi není dobré lyžování 😒

novako
12. okt 2008

bollhalder: Pharmatex jsme pouzivali rok, pak jsme vysadili a hned naproprvé jsem otehotněla. 🙂

sisulka7: Záleží na tom jaké. Běžkování jde (na začátku čtvrtého měsíce jsem byla na horách), ale musíš si dát hrozný pozor, abys nespadla. MM se mi smál, když jsem z kopce jela pomaleji než ti, co jeli do kopce. 😀