Antikoncepcia Pharmatex. Aké s ňou máte skúsenosti?

vesi
24. jan 2008

Zaujímalo by ma či má niekto skúsenosti s touto antikoncepciou. Vzhľadom na to, že nemôžem brať HAK, mi bola mojim Dr. odporučená táto forma antikoncepcie, vraj je veľmi spoľahlivá, tak ma zaujímajú hlavne skúsenosti a samozrejme aj názory.vopred dakujem 🙂
tu je link na túto antikoncepciu, kto by si chcel prečítať
http://wanda.atlas.sk/zdravie-a-chudnutie/antik...

janeyzelvicka
31. okt 2009

zabenka, to je mi líto, ale snad to zvládnete 😉 jak víš, že kapsle jsou míň spolehlivé?
My to používáme asi třičtvrtě roku a zatím dobré 🙂 Člověk prostě musí počítat s tím, že když už s někým sexuje, tak stát se může...

zabenka21
31. okt 2009

ved my sme pocitali s tym,lebo vzdy sa moze take stat.zato sme ani na sekundu neuvazovali o potrate ani ine hlupe reci. niekde som citala ze lepsi je ten krem,ze kapsle sa mozu vysmyknut nez sa rozpustia a tak. zvladnut zvaldneme,len sme na to sami dvaja. aj my sme to pouzivali 5 mesiacov uplne v pohodicke,a zrazu sa stalo...

janeyzelvicka
31. okt 2009

Držím palce!!

blka
9. dec 2009

Holky, chci se zeptat, včera jsme poprvé použili krém. Je normální, že byla pode mnou z něho loužička? Nevím, jestli se objevila během nebo až po styku. A taky jsem potom umyla tu aplikační tyčinku v horké vodě. Nevadí to ničemu?

grettka
9. dec 2009

blka, noo louzicka... je tam celkovo spolu toho dost, takze moze to vytekat... aj pocas styku moze cast vytiect.. preto to treba zaviest dostatocne hlboko, ja mam problem s vytekanim az "po".. treba sa posadit a nechat do vytiect, treba dost papierovych utierok 🙂 To, ze si umyla aplikacnu tycinku je v pohode, akurat to nechaj rozlozene dobre vyschnut a az potom zloz. Ja to robievam tiez.

blka
9. dec 2009

Ta tyčinka jde rozložit 😕 ? Mám pořádně zatáhnout nebo jak? Já jsem se právě bála, aby když to vytíká i během styku, se nemohlo stát, že to sníží účinek.

grettka
9. dec 2009

ide rozlozit, tien piest potiahnes dohora a vytiahnes von, a rovnako zase zlozis, nic sa tomu nestane. S tym vytekanim ti velmi neporadim, v mna vzdy totiz nejake mnozstvo vytecie von.. prebieha tam predsa pohyb pocas styku, nie? 😉 neviem ako to lepsie popisat. A zas dost kremu zostava dnu. Ozaj, nebola ta tebou zmienovana "louzicka" ejakulat?

emia
9. dec 2009

pridávam sa k zabenke21, ja tiež by som sa na to nespoliehala. Chceli sme sice používať tie čípky Pharmatex, ale manžel bol citlivý štípalo to, takže aj alergie môže vyvolať, tak sme to vyhodili. Ale aj tak je to len veľmi níízka ochrana. Kto nechce neplanovane otehotnieť tak nech používa inú antikoncepciu. 😉

pastuska
9. dec 2009

Ja som asi nejaká divná, my sme dlho "používali" prerušovanú, potom Pharmatex, všetko ok. Keď som chcela deti, vyšli na prvý krát. Tak neviem, či to je len náhoda, alebo čo. U mňa to fungovalo.

amadora
9. dec 2009

ahojte, tiež sme používali s manželom Pharmatex, globule, skoro rok a u nás boli spoľahlivé. predtým ako sme sa pre ne rozhodli som študovala na nete skúsenosti žien a nenašla som jednu jedinú negatívnu v zmysle že by žena nechcene otehotnela. momentálne sa snažíme o druhé dieťatko, ale posledné týždne predtým sme už používali radšej kondóm ako globule, lebo mi vadili nejaké veci, napr. občas ma po použití pálilo vo vnútri, ak sme chceli aj orálny styk musela som si ju zaviesť až po predohre ale zase to musí byť 5 minút pred stykom (dosť trápny prestoj 😀 ) a tiež som po styku musela používať slipové vložky lebo dosť dlho to ešte vytekalo von 😒

blka
10. dec 2009

Grettka, já jsem se nedívala, jenom manžel říkal, že to je všude a utíral 😀 . Ale ve mně taky určitě krém ještě zůstal.

simsi
13. dec 2009

Ahoj. Chystám se poprvé vyzkoušet Pharmatex. Četla sem, že je nutné několik hodin počkat s hygienou. Zajímá mě ale, jestli potom později děláte v souvislosti s touto možností nějaké výplachy pochvy, nebo tak.. 😅

amadora
13. dec 2009

Simsi ja som sa vždy potom len riadne vyutierala a dala si slipovú vložku a potom pravdaže po tom čase normálne umyť, ono to dovtedy vyjde von samé 😉

liliputanka
26. dec 2009

Chcela by som radu. S priateľom sme použili Pharmatex kapsule ale praskol nám kondom strašne sa bojím, že otehotniem pretože to do mňa asi pustil... Prosím myslíte, že môžem byť tehotná? Viem, že je tam určité riziko ale čo si myslíte vy?

krtek.93
26. dec 2009

liliputanka: To by snad nemělo vadit ne? Vždyť Pharmatex by měl fungovat i samostatně 😉 Jukni sem, třeba tě to uklidní - spousta holek si ani nedává pozor a funguje to: http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID...

vrana
26. dec 2009

Lili neboj se, my jsme kromě pharmatexu nepoužívali žádnou jinou ochranu a pharmatex vždy fungoval 100%.

PS: Naše dítě je počaté cíleně bez Pharmatexu 😀

liliputanka
27. dec 2009

Baby ďakujem trošku ste ma upkojili :D ja viem tiež tak, že by to nemalo vadiť ani samotné ale tak strach je strach.

airiana
27. dec 2009

ahojte, chcela by som sa tiez informovat o tomto antikoncepcnom pripravku, precitala som si o tom uz vela oficialnych stranok,ale predsalen myslim si ze skusenosti ludi pripadne odpovede na vlastne otazky od niekoho kto s tym ma uz nejaku skusenost su tiez dost dolezite,aspon pre mna,pokial si chcem byt ista... zaujimalo by ma, pri pouzivani tych kapsul ako hlboko by som to mala zaviest a ci to potom nebude nejako prekazat ...a este sa chcem spytat ci je pravda,ze sa mozu vysmyknut kym sa rozpustia...

amadora
27. dec 2009

Lili nechápem prečo máš strach 😕 😅 Je to akoby si použila HAK a ešte kondóm a bála by si sa tehu, myslím že je to zbytočné 😉

Airiana myslím že by sa to malo zaviezť tak hlboko ako ti pôjde, tak ako keď si dávaš tampón. Prekážať ti to nebude pretože sa to rýchlo rozpustí, niekedy stačí keď kapsulu dlhšie držíš v ruke a začne sa ti stápať 😒 Takže ani s vyšmyknutím si myslím nemusíš robiť starosti 😉

liliputanka
27. dec 2009

amadora lenže nám praskol kondom a ja viem, že tá antikoncepcia by mala účinkovať aj tak ale vieš strach je strach..... dúfam, že všetko dobre dopadne a dostanem menštruáciu :D ale mám pocit, že je všetko v poriadku a ďakujem za potešujúcu odpoveď fakt som sa najskôr veľmi bála teraz je to už skoro všetko v pohode ale najlepšie to bude až keď dostanem :D

airiana
28. dec 2009

amadora - velmi pekne dakujem,dufam ze to pojde dobre :D

iloha
2. jan 2010

u nás mastička fungovala též asi rok a u dcery dva................ale manžel si začal stěžovat, že ho mastička pálí a způsobila mu nějakou lehkou vyrážku, tak jsme bez mastičky a kondomujeme (děsný slovo 😀 😀 😀 (

barborca
4. jan 2010

Ahojte, kedze sme s muzom boli obaja studenti a chceli sme s babenkom este chvilu pockat, pouzivali sme Pharmatex.Asi pol roka.Vysledok uz ma 3,5 mesiaca🙂)Neviem, ci sme taki plodni🙂)Myslim si,ze sme dodrzali navod, aj ked s tym neumyvanim sa si clovek nemoze byt nikdy isty. Kazdopadne, kedze teraz kojim a aj vo vseobecnosti odmietam HAK, fungujeme na kondomoch(po 100 rokoch sme zistili,ze lubrikovane silikonovym olejom nestipu) a pre istotu davame aj Pharmatex🙂)

sven
9. jan 2010

Ahoj, prodám Pharmatex - krém, nenačaté balení, expirace do 4/2010. Možný osobní odběr v centru Prahy.

sven
9. jan 2010

Jo a ještě dovětek - ty mé týdny těhu nesouvisí s Pharmatexem, miminko je plánované, povedlo se tzv. na první pokus, předtím jsme používali Pharmatex, takže s ním mám osobně velmi dobré zkušenosti, že fakt funguje 🙂

enilora
9. jan 2010

Ja som používala krém aj čípky no pri orálnom sexe ...brr...nie je to nič moc...vraj 😝

angel123
9. jan 2010

Ahojte, no ja som si prečítala celé fórum a myslím si, že Pharmatex je dobrý pomocník, keďže ohlasy sú skôr pozitívne ako negatívne. Ale predsa len chcela by som sa ešte opýtať Vás, čo s tým máte skúsenosť...Pohlavný styk som ešte nemala a neviem sa proste zbaviť toho strachu, že kondóm sa roztrhne...Tak by som chcela skombinovať Pharmatex aj s kondómom...Myslíte, že tak to bude dosť spoľahlivá ochrana pred otehotnením? Keďže nechystám sa mať styk nejak často aspoň zatiaľ a HAK mi príde ako dosť drahá záležitosť, ako v tom prípade ak mi bude zatiaľ veľmi nie užitočná...Vďaka 🙂

grettka
9. jan 2010

enilora, ono sa to ma robit opacne... 😉

angel... neboj sa, myslim, ze ak sa tieto dve metody skombinuju, malo by to byt ok, len treba takisto dodrzat zasady ako su uvedene v letaciku, tyka sa to umyvania cistou vodou. Ten pharmatex je tam vlastne iba ako poistka kondomu 🙂

sven
9. jan 2010

angel - kombinaci kondom + Pharmatex jsme používali - a je to "neprůstřelná kombinace" 🙂

angel123
10. jan 2010

Dobre ďakujem teraz som spokojnejšia 🙂 Ale ešte by som sa chcela spýtať, že či má účinnosť aj vtedy ak ho použijem napr. už hodinu pred... 🙂