Antikoncepcia Pharmatex. Aké s ňou máte skúsenosti?

vesi
24. jan 2008

Zaujímalo by ma či má niekto skúsenosti s touto antikoncepciou. Vzhľadom na to, že nemôžem brať HAK, mi bola mojim Dr. odporučená táto forma antikoncepcie, vraj je veľmi spoľahlivá, tak ma zaujímajú hlavne skúsenosti a samozrejme aj názory.vopred dakujem 🙂
tu je link na túto antikoncepciu, kto by si chcel prečítať
http://wanda.atlas.sk/zdravie-a-chudnutie/antik...

angel123
31. jan 2010

ne neee, to je v pohode ja som len tak nadhodila ci je tu fakt tak prazdno 🙂 dobre, vdaka za nazor 🙂

sares
2. feb 2010

tak jsem se doslechla, že se má Pharmatex přestat dovážet, že není odbyt. Nevíte někdo, co je na tom pravdy? Ještě bych potřebovala najít nějaký náhradní řešení 😖

tymothy
2. feb 2010

Tak to jsem neslyšela....nestraš! Co bych potom dělala? 😨

benjik
2. feb 2010

není odbyt?to se divím,vždyt ho používá tolik lidí.to by byla škoda ☹

angel123
5. feb 2010

Baby, nestrašte...

sares
6. feb 2010

takže planý poplach 😅 , byla jsem na strankach Pharm. a pan on-line doktor tvrdí, že to není pravda, bude se normalně prodávat dál. Omlouvám se za paniku 🤐 😉 😀

aurecon
6. feb 2010

Uvažuju o této antikoncepci. Ale nikde jsem nenašla, jaké je dávkování. To se dělá od oka nebo je přesně dané, kolik se dává dovnitř?

jindri
6. feb 2010

sares: tak to je dobře 😉 nevím, co jiného bychom používali.

aurecon: my kupujeme bobule - dávkování je jedna před stykem, jak je to s krémem nevím, ale určitě k tomu bude nějaký dávkovač 😉

aurecon
6. feb 2010

jindri: A kolik těch bobulí je v balení a kolik stojí?

Vím, že se gel dělá v provedení asi 65 gramů, což se mi zdá úplně maličko, tak nevím, na kolik styků by vystačil.

aurecon
6. feb 2010

Jo a ještě by mě zajímalo, zda je opravdu spolehlivý nebo zda se může i přes to otěhotnět. Bojím se, že pokud se i přesto otěhotní, tak pak může být miminko postižené ...

grettka
6. feb 2010

aurecon, v baleni je tuba a davkovac, ma hrubku asi palca a dlhy je tak 20 cm, vo vnutri je piest, nastoknes to na tubu, a stlacas kym sa davkovac nenaplni po rysku, ktora je cca v strede davkovaca (asi ako u injekcnej striekacky), je to tak robene, ze na tej ryske sa to zastavi tlakom same. Minule som pocitala na kolko krat nam tuba vydrzi, takze je to urcite 11x, niekedy aj 12, neviem, ci bolo v tube omylom viac, alebo ja som nadavkovala pomenej.

janeyzelvicka
6. feb 2010

aurecon, tak žádná antikoncepce není stopro spolehlivá, určitě se najde někdo, kdo i přesto otěhotněl, stejně jako u HA nebo dalších metod...
A proč myslíš, že by mohlo být mimi pak postižené?

evka2611
1. mar 2010

Ahoojte potrebujem sa poradit ohladom Pharmatexu?? 😎

grettka
1. mar 2010

evka2611
tak rovno napisa otazku, nie 😉

angel123
26. mar 2010

Ahojte baby, potrebujem Váš názor. Neviem, či sa to tu až tak hodí, ale už predtým som sem písala a chcem sa poradiť. Viete, mala som prvý pohlavný styk. Mali sme Pharmatex globule aj kondóm. Prvú menštruáciu som dostala normálne v pravidelnom termíne (mne nikdy nemešká). Ale teraz táto druhá mi mešká pomaly 5 deň a bojím sa. ☹☹ Čítala som o prípadoch, kedy ženy boli tehotné a mali ešte menzes...Mám strašný strach, prosím poraďte mi...Vďaka...☹☹

grettka
26. mar 2010

angel, no urob si tehotensky test... tu neexistuje ziadna ina rada... nikto ta neuisti, ci si alebo nie si tehotna.... toho strachu ta zbavi to, ked bude test negativny....
(je sice pomerne mala pravdepodobnost, ze by kombinacia globule+kondom nejako zlyhala, pokial ste obe pouzili tak, ako sa maju.... menstruacia ti moze zacat meskat kedykolvek, aj ked ti normalne chodi pravidelne, predpokladam, ze teraz to meskanie bude sposobene u teba stresom.... ) Pripadne napis na nejake forum o antikoncepcii, kde odpovedaju lekari. Ale prvou radou kazdeho lekara bude to, aby si si urobila test. 😉 a hlavne, nestresuj.

angel123
28. mar 2010

No nakoniec som to predsa dostala, sice neskor ako zvycajne, ale predsa. Ospravedlnujem sa za stresy 🙂 Ale nechapem, napriek tomu, stale mam taky cudny pocit z toho, cakala som, ze mi padne poriadne velky kamen zo srdca a nic... Ale aspon ze uz to prislo... Dakujem Grettka, ze si napisala 🙂

sven
28. mar 2010

Neměl by zájem někdo o Pharmatex? Zůstal mi doma, expirace je do konce dubna a je mi ho líto vyhodit - na ceně se nějak dohodnem.

emulica
4. apr 2010

Ahojte, chcela by som sa vas spytat, ci ste niektora necitili pri pouziti pharmatex kapsúl mierne pálenie vo vnútri, a ešte či sa vám nechcelo stále cikať.. lebo ja som ju prvý krát použila, a stále chodím na záchod 😒

dellnar
7. apr 2010

Ahojte! 🙂
Chcela by sa poradiť ohľadom Pharmatexu. S priateľom sme sa dohodli, že vyradím HAK, pretože mi z toho dosť hrabe na hlavu a na moje nálady, či už sexuálne alebo normálne. Máme menej sexu, ako pred tým, keď som lieky nebrala. 😒 A mám obavu, že nehormonálna anitika je menej účinná ako HAK. 😖 Bola by som rada, keby ste mi niektorá z vás poradila, čo je lepšie. Či krém alebo čipky, lebo lieky mi už lezú hore krkom. Ďakujem :D

grettka
7. apr 2010

emulica, ano, moze sa stat, ze citis palenie, ja som to tiez tak citila, a s tym castejsim mocenim, po styku mas prekrvene vsetky organy v malej panve, to znamena, ze aj okolie mocoveho mechura a rury, a okrem toho, pri styku sa podrazdi zvonku aj ustie mocovej rury, takze sa moze stat, ze sa nuci castejsie mocit. Malo by to po case odozniet. U m nato trva tak do pol hodiny, hodiny.

dellnar, kazde ma svoje vyhody aj nevyhody, treba vyskusat obe a sama zistits, co ti vyhovuje viac, skus si precitat celu tuto temu a mozno sa dozvies viac

emulica
9. apr 2010

grettka, dakujem za upokojenie 🙂 ale stale mam mierne stresy ten prvy krat z tou tabletou a tak..je to taky divny pocit 🙂 no mna to hlavne s tou prvou tabletou tak palilo, potom to uz nebolo az take strasne. ale chcem urcite vyskusat aj ten krem, aj ked ako som sa tu docitala, bude zo mna tiect este dlhsi cas 😀 a inac ja som tie tablety vobec necitila..ziadny zapach, nic..asi som mala ine alebo mam nieco z nosom :D

katka3342
21. apr 2010

ahoj..kde by som zohnala tie cipky???

grettka
21. apr 2010

asi v lekarni, no nie? 😉
ich cenu neviem, ale krem stoji cca 7€

xxveronikaxx
21. apr 2010

Máte niekto skúsenosti s Antikoncepsiou je to dosť dobre nemohlo by dôjsť k otehotneniu?

grettka
21. apr 2010

precitaj si celych 7 stran tejto diskusie, skusenosti tu najdes dost 😉

angel123
21. apr 2010

Ahojte baby, mam doma este kapsule Pharmatex, iba jedna pouzita, ak by niekto chcel, mozem predat, na cene sa mozme dohodnut...dovod nie su kapsule, ale rozchod s priatelom...a nechcem, aby zbytocne ostali stat, ked mozu posluzit dalej...:( ak by ste mali niektora zaujem, dajte vedet...

felixko
1. máj 2010

ahojte,
mám jedno celé balenie Pharmatex kapsúl, ak máte niektorá záujem, predám ich za 3,3eura, v sume už aj poštovné, expirácia do r. 2011.

emulica
28. máj 2010

@felixko za tak málo? 😲 to by som aj brala! :D ale uz to asi neni aktuálne 🙂

a inac chcela som sa spýtať žienky..neviete čo má znamenať, ked keď sme použili pharmatex s partnerom, a na druhý deň som mala krv na nohavičkách..neviem si to vysvetliť :(

Ďakujem 🙂

vija2
28. máj 2010

ja to používam 2 a pól roka a je to ok žiaden problém.beriem hormóny na štítnu žľazu tak preto .nemôžem iné hormóny brať. ale iste doporučujem je to fajn vec