Antikoncepcia Pharmatex. Aké s ňou máte skúsenosti?

vesi
24. jan 2008

Zaujímalo by ma či má niekto skúsenosti s touto antikoncepciou. Vzhľadom na to, že nemôžem brať HAK, mi bola mojim Dr. odporučená táto forma antikoncepcie, vraj je veľmi spoľahlivá, tak ma zaujímajú hlavne skúsenosti a samozrejme aj názory.vopred dakujem 🙂
tu je link na túto antikoncepciu, kto by si chcel prečítať
http://wanda.atlas.sk/zdravie-a-chudnutie/antik...

geegee
24. jan 2008

asi je spolahliva, len si ju musis dat tak, aby bola "poruke". Inak sa moze stat, ze co i len raz zvitazi lenivost ist po prarhmatex - ako u nas, a vysledkom je moje cislo v pase 12tt 😀

vesi
autor
24. jan 2008

geegee, to by mi strach z tehu nedovolil byť lenivá 😀 😀 😀

geegee
24. jan 2008

no ja som muza ukecala, ze ved z jedneho razu sa nic nestane..a stalo sa 😀 Ale inak je to fajn, ja sommala krem a az na to, ze na druhy den som musela behat s vlozkou to bolo ok. Ale po tomto babe uz dam HAK 🙂

vesi
autor
24. jan 2008

ved ja by som radšej HAK, ale nemôžem, zvyšuje mi to zrážanlivosť krvi 😠 kedysi som brala HAK a to bolo super, ale asi sa dám na ten pharmatex, ked aj Dr. tvrdí, že je to dobré...a vie, že by som už nemala otehotnieť... 🙂 ale som zvedavá či to už biekto vyskúšal... 😉

whizzy
24. jan 2008

vesi, pisem ti do IP

geegee
24. jan 2008

a vnutromaternicove teliesko? To nemozes? Na dlhodobe pouzivanie by to bolo asi lepsie, nie?

emjee
24. jan 2008

ja som mala cipky, je to fajn

vesi
autor
24. jan 2008

aj nad tým som uvažovala, ale je tam riziko opakovaných zápalov a to ma odrádza lebo je to dosť drahé...
whizzy, dobre... 🙂

bihan
24. jan 2008

Ja som používala pharmatex čípky asi pol roka, neotehotnela som, ale myslím, že by som skôr išla do krému... čípky tak čudne chemicky smrdia.. myslím, že krém vonia.. len tá aplíkácia je trošku zložitejši... vraj 😝

vesi
autor
24. jan 2008

baby, dakujem za skúsenosti, asi skúsim ten krém, dám vedieť či účinkuje 😝 😀 😀 dúfam, že áno 😅

katwind
24. jan 2008

vesi:
http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID...
Hodně zkušeností najdeš tady...

vavka33
24. jan 2008

Ja som mala doma ten krem nepouzili sme ho ani raz a ked mu skoncila zaruka,vyhodila som ho.
Akosi som sa nezmohla k tomu ho pouzit,neverila som tomu,ci co.Radsej sme sa spolahli na metodu rychlo von 😀

novako
24. jan 2008

Vavko: Tys mne rozesmála. Věříš přerušované souloži, která má Pearl index příšerně vysoký (7 - 20) víc než Pharmatexu, jehož pearl index je po HAK nejmenší (2,6). 😀 Rok jsme Pharmatex používali a nic. Vysadila jsem a otěhotněla ihned. Toť mé zkušenosti. 🙂

vesi
autor
24. jan 2008

vavka, tak istejšie by bolo pharmatex + rýchlo von 😀

lesanaa
24. jan 2008

Ahojte, my pouzivamne taktiez prerusovanu suloz, da sa to, ak zena vie, kedy ma plodne dni a chlap sa vie vyborne kontrolovat. Fungujeme takto mozno uz aj tri roky, predtym som brala hak.

lesanaa
24. jan 2008

P.S. Viem, ze to nie je najspolahlivejsia metoda, ale hak uz brat nechcem. Velmi dobry gynekolog sa vyjadril o Pharmatexe, ze by mal byt spojeny minimalne s prerusovakom al. na poistenie sa pri pouziti kondomu. Ja by som v ziadnom pripade nedopustila vystrikanie sa len s kremom.

andelka
24. jan 2008

My budeme používat Pharmatex společně se symptotermální metodou, v ty dny před ovulací, které jsou vždycky dost nejisté. Ještě mám poslední týden HAK a pak jdem do toho. Prášky už nechci ani vidět.

janyba
24. jan 2008

my sme pouzivali pharmatex a nic .. inak obidve deti pocate v prvy mesiac akoze "snazenia". ale je fakt, ze tie cipky mali taku zvlastnu "vonu" ..

andelka
25. jan 2008

Mně ten krém připomíná krémy pro miminka. Globule jsem nezkoušela.

dupinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andelka
25. jan 2008

Tak to u nás tohle nehrozí, krém mě stál 190Kč, pokud vydrží na 10 použití, tak to máme na 3 měsíce minimálně, rozhodně levnější než HA, zvlášť když ho budeme používat jen v první fázi cyklu. Nebydlíme totiž sami, takže náš sexuální život neovlivňuje jen chuť a dejme tomu míra únavy.Bohužel.

janickabez
25. jan 2008

zkoušeli jsme ho víc jak půl roku, jako antikoncepce je při správné použití určo spolehlivý, ale i krém i gloule a každý má své pro a proti, takže záleží co ti bude příjemnější....

krém docela pěkně voní +, aplikace je složitěší -, a někomu to neva ale mě jo, že při milování to tak všelijak čvachtá, člověk se z toho cítí jak počuranej 😅

globule se lépe aplikují +, ale pěkně smrdí -, a jdou špatně vydělat z obalu, což je v některých situacích opravdu nežádoucí...jako že vám partner mezí tím usne 😀 😀 😀 a tak 😎 😀 😀 😀

ikuska26
25. jan 2008

ahoj holky, tak moje segry skusali gel a boli spokojne, my sme kupili cipky, bo gel nebol, ale pouzili sme jeden a nepacilo sa nam to, ....a tak zvysok lezi v krabicke ....ak niekto chce predam... 😒

sonusqua
28. apr 2008

ja som tiez vyskusala pharmatex mam sice len 18 rokov ale zda sa mi to lepsie ako HAK 😝 jedina nevyhoda kremu je ze strasne vytek aspon ja ma taky pocit este aj na druhy den som ho citila v sebe neviem mozno to bolo zlou aplikaciou ale zdalp sa mi to moc mazlave rozhodne cipky nechem bo ma DMO chcela by som sa vas spytat nna nieco podobne ako je pharmatex

andelka
28. apr 2008

Mně se zdá, že nic podobného není. Ještě před Pharmatexem se prodával Patentex oval, ale nebyl tak kvalitní co vím. Pharmatex je revoluční přípravek, není sice tak pohodlný jako hormonální antiko, ale díky za něj.

leteku
28. apr 2008

Tak my tento mesiac frčíme na kapsulách a zatiaľ sa mi to páči, snáď to funguje a na konci mesiaca nás nebudú čakať dve čiarky na testíku (hoci keby som mohla tak by som ich strašne chcela vidieť)
Čo píšete že vám to smrdí tak k tomu sa neviem vyjadriť, ja som zatiaľ nič necítila a ani manželíček sa nesťažoval.

lenadka
28. apr 2008

ja som sa na tuto antiko tiez pytala v lekarni a nedoporucili mi ju ako jedinu ochranu, tak som odisla bez nej 😅

grettka
28. apr 2008

ja sa na nu nepytam v lekarni :o) raz som tu na foer nasla o pharmatexe zmienku, tiez som bola velmi skepticka, ale nasla som si priamostranku dovozcu, precitala co sa dalo... potom som si nasla jednu velmi rozsiahlu diskusiu na jednom ceskom webe (ale zial si nepamatam na akom) precitala nazory a povedala osm si, ze idem do toho, nakolko HAK mam kontraindikovanu, metoda "dam si pozor" u nas isla okamzite bokom, a gumovy kamarat nam praskol, tak som si povedala dost bolo stresov, kuoila osm si pharmatex, priatel si aj tak este spociatku "daval pozor" aj s pharmatexom, ale neskor to preslo, a fungujeme uz len s ph.

grettka
28. apr 2008

sorry za preklepy, pisem velmi rychlo 😉

dzidzuska
28. apr 2008

vesi-ja som mala aj gel aj capiky.capiky su lepsie ovela 🙂