Antikoncepcia Pharmatex. Aké s ňou máte skúsenosti?

vesi
24. jan 2008

Zaujímalo by ma či má niekto skúsenosti s touto antikoncepciou. Vzhľadom na to, že nemôžem brať HAK, mi bola mojim Dr. odporučená táto forma antikoncepcie, vraj je veľmi spoľahlivá, tak ma zaujímajú hlavne skúsenosti a samozrejme aj názory.vopred dakujem 🙂
tu je link na túto antikoncepciu, kto by si chcel prečítať
http://wanda.atlas.sk/zdravie-a-chudnutie/antik...

amadora
10. jan 2010

Angel účinnosť to má, globule tuším majú písané až 4 hodiny pred stykom, len problém je v tom že za tú hodinu to bude vytekať von a nebude to pre teba asi moc príjemné hlavne ak si nemala ešte styk a máš sa cítiť nepríjemne ešte aj kvôli tomu že ti to pred TÝM "čvachtá" medzi nohami 😅 😀

angel123
11. jan 2010

Aha 😀 Fúúúha, ale to aj tie globule tak budú vytekať ako ten krém? 🙂

tymothy
11. jan 2010

Ne, ten krém prý vytéká víc. Ale ty globule zase tak nějak divně smrdí....zkrátka, nevybereš si. 😖
Nicméně i já patřím k vcelku spokojeným uživatelkám - nic, co by mi vyhovovalo víc, jsem bohužel ještě nenašla.

lilaja
12. jan 2010

Ahojte, chcela by som sa opýtať, začala som používať globule,nie krém a nieje mi jasná jedna vec...ak sa partner do mňa urobí a o 10 minut pokračujeme a zopakuje to opäť do mna - je to v v dobe tých 4 hodin, ktoré globula učinkuje, je potrebne použiť dalšiu, alebo nie???
Ja som to pochopila tak, že jedna účinkuje 4 hodiny a je jedno kolkokrat to do mňa urobí...správne som to pochopila?
ďakujem za odpoved ak ma niektorá z Vás nato odpoved. 😉

angel123
12. jan 2010

Ciže vlastne každá jedna vec má svoje pozítivum aj negatívum...No stále sa neviem rozhodnúť :D

grettka
12. jan 2010

lilaja, nie je jedno kolko krat to partner do teba urobi... globule sice posobia 4 hodiny, ale je to jedna davka, t.j. jedna globula=jedna ejakulacia..pokial sexujete znovu, tak treba zaviest dalsiu davku!! pozri lepsie pribalovy letak...

tymothy
12. jan 2010

Angel, nejlepší je vyzkoušet osobně oboje a hned poznáš, co ti vyhovuje víc. 🙂

angel123
12. jan 2010

No áno to je pravda, ale ja som tak strašne nerozhodný človek, že budem váhať, ktoré kúpiť prvé 😀. Ale snáď sa nejak vynájdem 🙂. Ale čo je podľa vás také menej rozpoznateľné, že to máte? 🙂 Ako pýtam sa len vrámci zvedavosti 😀

tymothy
12. jan 2010

Mě vyhovujou víc ty globule....

krtek.93
12. jan 2010

angel: To znám, váhala jsem úplně stejně 😉 Zatim jsme zkusili jenom globule a vyhovujou 😉

angel123
13. jan 2010

Mne z prvého pohľad takého neskúseného tiež príde, že globule sú asi viac fajn no neviem...Veď zase až tak páchnuť nemôžu či áno?? 🙂

amadora
13. jan 2010

Angel odporúčam globule, ale je fakt že teda dosť hnusne to páchne, ako stará sviečka alebo tak 😅 A ja ti radšej odporúčam (z vlastnej skúsenosti) najprv predohru a až 5 minút pred stykom šup dnu globulu a ideš. Mňa to občas pálilo keď som ju mala dlhšie a tiež to začalo vytekať a pokazilo náladu. A keď som ešte manželovi zabudla povedať že ju mám nech vynechá orálny styk tak sa chudák tváril všelijako 😀 😀 😀

Lilaja Grettka ti napísala dobre, jedna globula - jeden styk. Pred každým ďalším si musíš dať novú.

grettka
13. jan 2010

joo, globule ma tiez palili.. lepsi je krem...ten zaroven sluzi ako lubrikant...

lilaja
14. jan 2010

ďakujem za nie velmi potešujúcu odpoved...bolo to hned za sebou, možno 5 minut po sebe, tak dufam, že to ešte ta globula stihla zneskodniť to všetko aj z druhej ejakulacie, ak nie tak smola ... prva skusenosť a hned chyba, no uvidime. Fakt dosť spolieham nato, že to bolo hned za sebou.

angel123
14. jan 2010

Amadora vďaka z tvoj názor teraz už vidím všetko jasnejšie aspoň 🙂

amadora
14. jan 2010

Angel niet za čo 🙂

samsa
14. jan 2010

Holky, chci se zeptat, opravdu se pharmatex dá kombinovat s kondomem? My už třetí dítě nechceme, ale na potrat bych nešla, takže se chci raději pojistit i kondomem i pharmatexem. Nemůže nějak pharmatex porušit ten kondom? HA brát nemůžu a tělíska se bojím.

tymothy
14. jan 2010

Samso, myslím, že je to i v návodu na užití napsané, že se to kombinovat může.

samsa
14. jan 2010

Tymothy, díky, kouknu na net na příbalový leták.

hedunecka
16. jan 2010

ahojte babulky chcem sa vas spytat kedze som presla na tento krem/HAK mi nerobila dobre/zatial sme ho pouzili 2x a pri prvom styku som mala po vycikani take mensie rezanie na zaciatku..o 2dni sme ho pouzili zase a ked som sa isla znovu vycikat nemohla som to skoro ani pustit tak ma to neskutocne rezalo palilo a ked som si lahla hrozna bolest zo spodu a vajecniky som citila..pri 1raze to zmizlo cez noc a teraz pri tomto ma to este rano boli ale uz menej ako v noci-myslite ze mi ten krem moze nejako vniknut do moc.rury a sposobit zapal alebo nieco podobne?dakujem

varticek
16. jan 2010

hedunecka, vyzera, ze si citliva alebo alergicka na niektoru zlozku pharmatexu, asi by si mala skusit nieco ine.

arietiska
16. jan 2010

Já zkušenost mám a osobně jsem používala jen v době kojení a mezi tím než pořídit druhé. Jako ochranu celoživotní nedoporučuju. Je to kentus. Používala jsem čípky a je mně to celkem dost nepříjemný. 1. aplikace 5 minut před stykem je někdy nepříjemná. 2. orální sex opravdu nutno vynechat, bo zavádět až po něm.🙂, 3. vytéká to víc jak sperma a nesmí se udělat nějakou tu hodinu výplach. Tzn. většinou s tím člověk usne a pak fuj...
😀

arietiska
16. jan 2010

Ale na druhou stranu možná výhoda pro ty co mají potíže s vlhkostí. Není s tím opravdu nutné používat lubrykant. 😅

grettka
16. jan 2010

hedunecka, asi sa ti pocas styku dostala cast pharm. do mocovej rury... je to celkom mozne, niekedy mam podobny problem aj ja, ale celkovo som zistila, ze vtedy, ked malo pijem....takze dostatok tekutin a samozrejme-pred milocanim sa ist vycikat, pretoze s plnym mechurom je to neprijemne... ked som tieto dve zasady nedodrzala tak som od bolesti isla stenu skrabat... prvy raz som mala bolesti celu noc....druhy raz som drahemu rozkazala doniest mi pivo a vypila som pomaly cely pol liter ne ex... preplachli sa mi mocove cesty a bolo dobre... ale inak staci aj velke mnozstvo vody.

arietiska, ja by som velmi rada pouzivala iny druh antik, ale hak mam kontraidikovanu, kondom neznesiem, teliesko neodporucal dr., a na plodne/neplodne dni sa nespolieham. Ale inak, na pharmatex sa da zvyknut... nezvyknem s tym zaspat.. je to neromanticke, ale mame pri posteli paierove vreckovky, tak utierame
ostosest...a potom vyleziem z postele a idem do kupelne... uz sme si s priatelom zvykli....

arietiska
16. jan 2010

gretka: jo jo takovém případě je to dobrá ochrana myslím. Určo se zvyknout dá, když není jiná možnost. Já budu volit tělísko.

hedunecka
16. jan 2010

no najhorsie na tom je ze ja uz neviem co mam skusit vsetky hormonal.tab.zlyhali a nemam uz xut skusat dalej moje hormony su tak rozhadzane/vypijem vodu a priberem 2kila 😀 /

gretka myslis ze by to bolo tym ze mam malo tekutin?sak aj tak sa mi to dostane do moc.rury a vycikat sa musim tak ci tak..kazde rano pijem aloe vera takze precistena musim byt tak ale skusim pit viac tej vody/moc na to nemam cas kedze mala ma zamestnava nonstop 😀 /

alebo budem ozaj alergicka na nejaku zlozku teda resp.moja moc.rura 😀 😀 kedze to prejde uvidime ake to bude na 3x

grettka
16. jan 2010

hedunecka, problem nie je v precisteni, ale v tom, ze ked mas malo tekutin a teda malo cikas, tak sa v mechuri ten moc koncentruje a v rure sa mozu vytvorit krystaliky kyseliny mocovej a tie sposobuju to priserne palenie... vtedy aj byva moc tmavy, ked je tekutin dost a teda casto mocime, je svetly skoro az ako cista voda a tie krystalliky sa nestihnu vytvorit...
Pocas styku sa prekvuje oblast brucha, aj okolo mechura, a aj to ma vraj vplyv na zhorsene mocenie... teraz prave nedavno som o tom citala, ale neviem si spomenut kde.. 😒
kazdopadne, no skuste to aj bez pharmatexu, napriklad s kondomom, a uvidis, ci budes mat ten problem aj vtedy, ak nie tak jednoznacne mas alergiu na nejaku zlozku.... dufam, ze to bude ok, drzim palce 😉

angel123
17. jan 2010

grettka, ale to tak vyteka len ten krem alebo aj ked si das globule? 🙂

angel123
30. jan 2010

konverzacia sa nejak stopla tu ako tak sledujem 🙂

grettka
30. jan 2010

sorry angel, nevsimla som si tvoju otazku.. globule som pouzila asi dva razy, takze neviem posudit, ci to vyteka viac....(mna stipali...)