Antikoncepcia Pharmatex. Aké s ňou máte skúsenosti?

vesi
24. jan 2008

Zaujímalo by ma či má niekto skúsenosti s touto antikoncepciou. Vzhľadom na to, že nemôžem brať HAK, mi bola mojim Dr. odporučená táto forma antikoncepcie, vraj je veľmi spoľahlivá, tak ma zaujímajú hlavne skúsenosti a samozrejme aj názory.vopred dakujem 🙂
tu je link na túto antikoncepciu, kto by si chcel prečítať
http://wanda.atlas.sk/zdravie-a-chudnutie/antik...

natali1985
29. sep 2009

Ja som si ho kupila po porode ale este som ho ani raz nepouzila...bojim sa ze nie je 100%

grettka
29. sep 2009

natali, ziadna antiko nie je 100%, ale pharmatex je spolahlivy, pokial fakt dodrzis to, co je v navode, teda hlavne to pravidlo o nepouziti mydla

blka
30. sep 2009

Holky, chci se zeptat, je nějaká doba, do které se musí otevřený pharmatex vypotřebovat? Třeba 2 měsíce, půl roku nebo to je jedno? A ta tyčinka, kterou se to aplikuje, je z jakého materiálu? Díky.

grettka
30. sep 2009

no datum spotreby..hm.. riadim sa expiraciou, ktora je na zvare tuby a tycinka-aplikator je z plastu.. akurat ho zvyknem vymyt cistou vodou a vysusit medzi jednotlivymi pouzitiami

blka
30. sep 2009

Na tu tyčinku jsem právě myslela, že kdyby byla z plastu, tak by se dala i vyvařit 🙂 . Takže po otevření to může být do té doby, než neprojde lhůta, jo? Není to, jak u některých kapek nebo léků, že se musí třeba do měsíce spotřebovat a když ne, tak vyhodit.

grettka
30. sep 2009

no ta znacka otvoreneho kelimku ako na kozmetike, ci liekoch nie je... takze riadim sa expirackou, ale asi by som neskusala vyvarit ten aplikator.... 😀 mohlo by sa stat, ze bude nepouzitelny :o))) a okrem toho, je to vlastne "odmerka" na spravne mnozstvo pripravku....

erian
30. sep 2009

Pro ty co stále váhají: s Pharmatexem mám výbornou zkušenost, antikoncepci jsem vysadila po 11 letech používání, aby se tělo před otěhotněním pročistilo, pak jsme rok byli na Pharm. a hned napoprvé bez to plánovaně vyšlo, takže v únoru bude mimi 🙂

blka
30. sep 2009

Grettko, děkuji 🙂 . Myslíš, že by to vyvaření nepřežil? No, já jsem to ještě neviděla, proto se tak blbě ptám 😅

Erian, gratuluji k miminku 😵 . Já právě váhám, jestli pharmatex nebo tělísko. Teď mám pilulky a vadí mi, že jde hormon do mléka a hlavně často zapomínám 😔 . U tělíska se bojím, že nebudu moct používat kalíšek na MS.

grettka
30. sep 2009

blka, noo, mozem to skust vyvarit ked vypotrebujem aktualne balenie 😀 vyzera to ako cca 15 cm dlha trubicka s piestom (injekcia bez ihly) priemer ma asi 1 cm z takeho polopriesvitneho plastu. tu na uplne hornom obrazku vlavo je to vidno http://www.pharmatex.sk/

blka
30. sep 2009

Tak kdybys to zkusila, tak dej vědět, jak to dopadlo 😉 . Odkaz si pročtu 🙂

grettka
30. sep 2009

no, len neviem kedy to bude, este v tej tube je dost.. :o)))

blka
30. sep 2009

To nevadí 😉 . Teď jsem se dočetla, že se na mytí může používat saforelle. A neumývání se mýdlem před stykem platí i pro partnera, že? Na těch stránkách píší pouze o umývání po styku (ani nepíší, jak dlouho).

grettka
30. sep 2009

niekde tusim bolo, ze dve hodiny? sa mi mari....

blka
30. sep 2009

Já jsem to taky kdesi četla, tak mě překvapilo, že na svých stránkách to nepíší přesně 😕

Grettko, a jsi s ním spokojená? Já ho asi zkusím. Taky tam psali, že ten krém potom vytéká. Je to pravda?

grettka
30. sep 2009

tak ja s tym spokojna som, aj moj prietel... a ano vyteka to potom von, tej tekutiny je tam potom neurekom (posevny hlien, pharmatex a ejakulat) 🙂 ale stacia papierove utierky..

blka
30. sep 2009

A vyteče to jen tak jednorázově? Nebo pak třeba ještě 2 hodiny...

monika6e
30. sep 2009

Holky, nechci si tu dělat nějakou inzertní rubriku, ale mám tu nějaký pharmatex čípky. Asi dvě balení, které jsou do příštího roku v záruce a fakt to nespotřebujeme. Tak to prodám - za nějakou rozumnou cenu. Jestli chcete, tak písněte.
Jinak je to sice fajn, ale my jsme na to líný, takže si "postaru" jen dáváme pozor. Zatím to funguje. No a až nebude, tak holt bude mít Anička sourozence, chichi 🙂

grettka
30. sep 2009

blka, nie naraz, ale postupne... pokial zostanem lezat, tak to vytecie az rano 😀 ale vacsinou sa posadim a ide to von, trosku potlacim.. 😀 na to mame papierove servitky pri posteli.. dufam, ze som nikoho neznechutila trochu naturalnym popisom 😀 Inak menej "bordelu" robia prave capiky...len ja ich nemam rada, pretoze ma "drhli" a neklzalo to... trosku ma aj palilo, co pri kreme nebol problem... ale niekomu vyhovuju mozno prave capiky

blka
1. okt 2009

Grettko, děkuji. Mně naturální popis nepohoršuje 😀 😉 . Já chci právě spíš ten krém, protože se u těch čípků bojím toho pálení (mývám s tím problém i u některých lubrikačních gelů) a taky to, že se musí čekat, než začnou působit.

anusa22
11. okt 2009

isto si myslite ze ten pharmatex je fakt spolahlivy hmm???? fakt nemoze zena pio tom otehotniet????

grettka
11. okt 2009

anusa, ano je..lenze navod treba dodrziavat.. takze ziadne mydlo, len cista voda..precitaj si skusenosti v tejto teme 😉

grietushka
15. okt 2009

pls ako to je ak sa do mna priatel urobi - treba potom pred dalsim stykom znovu zaviest davku kremu alebo dalsu tabletku? Neznizuje to potom ucinnost? Je pharmatex vhodny aj na taketo "viacnasobne vystreky" pocas jedneho vecera? 😀
dik

monika6e
15. okt 2009

ahoj holky, nechci se nějak vtírat, jen se připomínám s tím, že mi doma nějaké balení Pharmatexu visí, páč my to nakoupili, ale jaksi nepoužíváme. Balení je neotevřené a v záruce, tak si klidně písněte. Jinak dřív jsme ho používaly a je to v poho. Myslím, že když se dodrží vše, co je v návodu, tak je to spolehlivé 🙂

grettka
15. okt 2009

grieusha, ano treba dalsiu davku, inak skus si najst pharmetex stranku, tam by to ma byt v casto kladenych otazkach. 😉

januxa
28. okt 2009

babulky mozem sa opytat ? 🙂 zacali sme s priatelom pouzivat pharmatex krem ale akosi nevieme kolko toho kremiku tam naplnit,lebo rysku neni vidno...poradte tak na centimetre kolko pouzivate 😀

benjik
28. okt 2009

když si dát aplikátor proti světlu,tak ji uvidíš.nebo to napln až tam,kam ti jde v pohodě vytáhnout to stlačovadlo,brzdí ho právě ta ryska

zabenka21
31. okt 2009

hej zienky,skusenost mam...o par dni osmy tyzden tehotenstva.a ziadne ze sme niekde urobili chybu....fakt tomuto neverte ak este nechcete mat miminko

dzio2
31. okt 2009

zabenka to vazne si tehotna?nesranduj ja ju beriem tiez 😉

jindri
31. okt 2009

Zabenka: tak oni nepíší, že je to 100% i u hormonální antikoncepce lze otěhotnět 😉 Co jste používali krém nebo tablety? Dlouho jste Pharmatex používali?

zabenka21
31. okt 2009

ja viem ze nie je 100% nic okrem absencie...a pouzivali sme ho asi 5 mesiacov.ale uz nikdy nikdy viac!!! dzio2 nesrandujem,som v 8tyzdni prave.pouzivali sme krem,lebo tie kapsulky su este menej spolahlive.a vobec mi mi to nevadilo,keby som nebola vysokoskolacka,predtym nezamestnana a teraz vyzi z toho biedneho prispevku! a ja si dietatko nezabijem:( clovek chcel byt zodpovedny...