Antikoncepcia Pharmatex. Aké s ňou máte skúsenosti?

vesi
24. jan 2008

Zaujímalo by ma či má niekto skúsenosti s touto antikoncepciou. Vzhľadom na to, že nemôžem brať HAK, mi bola mojim Dr. odporučená táto forma antikoncepcie, vraj je veľmi spoľahlivá, tak ma zaujímajú hlavne skúsenosti a samozrejme aj názory.vopred dakujem 🙂
tu je link na túto antikoncepciu, kto by si chcel prečítať
http://wanda.atlas.sk/zdravie-a-chudnutie/antik...

mima4
7. aug 2012

@allynqo nech ti da on krem 😉

inak....dat si to doma..myslim ze to radsej nieee 😀

zuzkagu
7. aug 2012

@allynqo aj krem aj ten čipok treba dat par minut pred sexom , takže vylučene ešte než ideš k nemu

baska1
3. sep 2012

chcem sa spýtat, ci je nutne po aplikácii globul zostat lezat aspon tých 10min alebo si to mozem aplikovat a potom sa normalne pohybovat, ci je zachovana ucinnost

lucy163
24. sep 2012

ahojte kocky, chcela by som sa spytat , ci ma niektora z vas skusenosti s pharmatex tamponmy??? ci ich uz niektora vyskusala???

xlucia
24. sep 2012

@baska1 nemusis ostat lezat. ale globula ti nesmie vypadnut
@lucy163 myslis globule?

xlucia
24. sep 2012

@allynqo krem ti vytecie, globula vypadne

ludmilaka
24. sep 2012

@baska1 Juj, no pohybovať by si sa aj mohla...keby to nestekalo po nohách. Navrhujem vložiť a ísť na to, žiadny presun 😀

xlucia
24. sep 2012

@srdiecko123 a naco chces aj kondom k tomu? a inak nie. moze sa len klasicky.

lucy163
24. sep 2012

na nete som to ciatala ako tampony ?? skusenost mam s cipkami pharamatex ale chcela by som vyskusat aj tie tampony ci globule 😉

ankalv1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucy163
24. sep 2012

@xlucia na nete som to ciatala ako tampony ?? skusenost mam s cipkami pharamatex ale chcela by som vyskusat aj tie tampony ci globule

xlucia
24. sep 2012

@lucy163 na sk je dostupny krem a globule=cipky

lucy163
24. sep 2012

@xlucia hej cipky mam, som s nimi spokojna, takze tie tampony len objednat odniekal hej? 😉

katrintn
23. okt 2012

Ahojte ako je to s tym ze:
Kapsula/ krem sa zavedie pred pohlavným stykom hlboko do pošvy (najlepšie v ľahu). Ochranný účinok nastupuje približne za 3 minúty a trvá 4 hodiny. Bezpečné je však milovanie až za 5 minút po zavedení kapsuly do pošvy. V prípade opakovaného pohlavného styku sa odporúča zaviesť do pošvy novú kapsulu, aj keď je interval od aplikácie prvej kapsuly kratší ako 4 hodiny/ 10 hodin.

To akoze ak po dajme tomu 15 minutovom sexe sa musi zaviest dalsia kapsula alebo krem ked chceme pokracovat? Alebo je to myslene tak ze po uplynuti 4/10 hod. treba dat dalsiu tab. alebo krem ?
S partnerom to chceme vyskusat a nechapem ako tomu mam rozumiet.
Poradte mi prosim Vas. Dakujem

mima4
24. okt 2012

@katrintn kapsule som nikdy nevyskusala ale pri kreme ochrany ucinnok nastava okamzite.. Ale co si pamatam u tych kapsul, tak pri kazdom pohlavnom styku treba dalsiu... ony "zachytavaju" tie spermie a jedna davka kapsule na jedenkrat.

betty89
24. nov 2012

AHojte, všetky tu vypisujete veľmi pozitívne reakcie. Mňa by ešte zaujímalo pre tie, ktoré skúšali kapsuly i krem, čo viac preferujú.
A ako je to s chuťou? ak chce priateľ po aplikácii predviesť jazykové zručnosti, nepriotrávi sa? :D :D:D

natalia13
24. nov 2012

Ahoj myslim ze sa nemusis bat o partnerovo zdravie ale ta chut po pharmtexe je naozaj nic moc . Moj manzel nema zrovna rad taketo prichute.

keckemet
26. nov 2012

@natalia13 Presne :(
Globule jsou uplne otresne a krem docela voni, po levanduli.......... Ale ak se chranime pharmatex mam s urcitym typem sexu smulu ☹ A ani se nedivim ☹bleee

27adrianka72
2. dec 2012

Ahojte....mala by som na vás otázku. S priateľom sme použili vaginálny krém Pharmatex. Myslím si, že všetky zásady som dodržala tak ako som mala a priateľ sa do mňa ani len neurobil. No prišiel čas na Kramy a nič....môže to by z pharmatexu?...lebo brucho ma normálne bolí ako by som mala dostať a aj ostatné symptómy sú ako stále. Nemeškajú mi dlho ale som z toho prepáčte za výraz "pokakaná". Neublížil mi nejako Pharmatex???? O.o Prosím napíšte mi niekto lebo zomriem od strachu.

kikushka2386
2. dec 2012

@27adrianka72 z pharmatexu by ti nemalo meskat.uvidis o par dni.pre istotu mozes vyskusat testik.

27adrianka72
2. dec 2012

@kikushka2386 dakujem za odpoved...este dnes rano som mala strach, dobre ze nie infarkt...:D a predstav si, ze teraz som dostala...su sice slabsie ako normalne ale to uz neriesim hlavne ze su jaaaaj kamen zo srdca :D dakujem este raz :

jjjajka27
14. dec 2012

Inak baby mám doma v chladničke jedno neotvorené balenie tých globúl ak by ste mali záujem, teraz to vyznie asi divne ale ja som pri nich otehotnela a nechcem ich ani vidieť....

fleurrebelle
16. dec 2012

ahojte, dnes ráno sme sa s priateľom milovali, použili sme pharmatex a aj kondóm, lenže kondóm praskol, bojím sa z toho dôvodu, že dnes mi akurát končia plodné dni, na stranke pharmatexu pisu, zevraj ked sa spravne pouzije tak ani plodne dni nevadia, ale na nejakom fore jedna baba pisala, ze ho pouzila cez plodne dni a meska jej uz 6 dni a nedocitala som sa ako to dopadlo... co si o tom myslite... za odpoved dakujem

sorciera24
16. dec 2012

@fleurrebelle po prve ked ste mali pharmatex, malo by to byt ok, ved na to to je, aby zabranilo otehotneniu a po druhe, ja stale nechapem, ako moze kondom prasknut...? 😕

fleurrebelle
16. dec 2012

@sorciera24 no tak to ani ja .... tiež som si vždy myslela, že sú spoľahlivé a zrazu toto ... takže si fakt myslíš, že nebudem tehotná aj, keď mám plodné dni ??

sorciera24
16. dec 2012

@fleurrebelle ak ste pouzili pharamtex a spravne, si myslim, ze nie.....aj ked vies ako to je....kazdy kto sexuje, musi ratat vzdy s moznostou otehotnenia;)...ale nestresuj dopredu.....ved pri nechranenom pohl. styku v case ovulacie je sanca tak 15-20%.....to uz by fakt osud cchel potom, ak by si bola tehotna;)

fleurrebelle
16. dec 2012

@sorciera24 ach ďakujem, lebo už fakt som riadne riadne stresovala... myslím, že sme ho použili správne tak ako to píšu, tak nepoužila som mydlo ani pred ani po styku a ani priateľ pred a čakali sme isto aspoň nejakých 10 minút po zavedení kapsule ...

mima4
16. dec 2012

@fleurrebelle spolahlivost pharmatexu by mala byt asi 97 %,..takze nemaj strach 🙂

mima4
16. dec 2012

@sorciera24 prosim ta z kade mas tie % pri ovulke?

fleurrebelle
16. dec 2012

@mima4
@sorciera24 ďakujem vám, cítim sa o niečo lepšie 🙂 ... tak som zvedavá teda veľmi veľmi ako to dopadne... do 28., keď by som mala dostať menzes, asi budem chytať infarktové stavy ešte, najlepšie na tom je to, že ja vlastne ani pravidelnú menštruáciu nemám, raz príde skôr, inokedy načas, inokedy aj mešká, takže fakt to budem mať zaujímavé teraz ...