Antikoncepcia Pharmatex. Aké s ňou máte skúsenosti?

vesi
24. jan 2008

Zaujímalo by ma či má niekto skúsenosti s touto antikoncepciou. Vzhľadom na to, že nemôžem brať HAK, mi bola mojim Dr. odporučená táto forma antikoncepcie, vraj je veľmi spoľahlivá, tak ma zaujímajú hlavne skúsenosti a samozrejme aj názory.vopred dakujem 🙂
tu je link na túto antikoncepciu, kto by si chcel prečítať
http://wanda.atlas.sk/zdravie-a-chudnutie/antik...

grettka
29. máj 2010

emulica, tak krv nemusi mat suvis s pharmatexom, neviem, co si pouzila, ci kapsule, alebo krem.. moze sa stat, ze pri pouziti kremu si aplikatorom podrazidis posvu, ten okraj aplikatora byva niekedy ostrejsi, treba aplikovat velmi pomaly... alebo druha vec, ktora je skor mozna, ze pri styku mohol partner vniknut hlbsie a podrazdit ti krcok maternice. Aspon tak mi povedal raz dr., ze niekedy byva krcok citlivejsi.

sasanka03
29. máj 2010

Nabízím 2 balení krému za dobrou cenu, pokud máte zájem napište mi do IP.

emulica
30. máj 2010

No, to je aj mozne, teda dufam ze to bude tak. Dakujem 🙂

felixko
2. jún 2010

baby a je potrebné aby aj partner dodržal zákaz čo sa týka umývania mydlom? lebo viete akí sú chlapi..

larvaceae
5. jún 2010

Ahojte,
dnes som sa dopocula o tejto antikoncepcii a bola by som vam vdacna za info🙂 Pisu,ze ucinok trva 10 po zavedeni kremu. Ked to vsak zo mna vytecie, tak...?🙂 Kolko to musim mat v sebe,aby som bola ochranena? A aky maju na krem nazor chlapi?🙂) Dakujeeeeem inak aj za predchadzajuce komentare, myslim,ze su velmi napomocne pre nerozhodnute a bojazlive zienky🙂)

henulienka
21. jún 2010

My sme Pharmatex používali aj pred otehotnením, kedže nemôžem HAK, potom sme vysadili a otehotnela som na prvý šup. Teraz po pôrode sme naň opäť nabehli, tak dúfam, že bude znova účinný.
larvaceae - to že vytečie podľa mňa nevadí, keď sa spermie nedostanú do maternice pri ejakulácii, tak potom už asi len ťažko. Môj chlap je spokojný, len vždy šomre, že je celý od toho, napriek tomu sme ešte nenašli antikoncepciu, ktorá by nám vyhovovala viac.

lucka.s
28. jún 2010

Ahoj holky, prodám dvě balení Pharmatexu (vaginální krém-NEPOUŽITÝ)!!!!

sanavi
11. júl 2010

Ahojte, mozem sa spytat...mma plodne dni a kedze som sa bala, pouzili sme s partnerom pharmatex krem aj kondom (HAK uzivat nechcem)...akurat, ze kondom s anejako zosmykol, vobec nevieme ako, tak by ma zaujimalo, ci si myslite, ze by som si mala ist kupit tabletku, alebo ci je to ucinne dost...partner si asi hodku a tristvrte predtym umyval ruky mydlom (potom sice vodou ale neviem) a potom ma tak troska prstoval - myslite, ze je to bezpecne alebo by som vazne mala pouzit tu tabletku?

aniratak696
10. aug 2010

@grettka vidim že máš veľa dobrých rád. ty kolko používaš Pharmatex?krem ci cipky?
ja som teraz vysadila HAK po 7r a idem tiež skúsit Pharmatex kedže ma to dosť ohúrilo po prečítaní týchto strán 🙂

grettka
15. aug 2010

aniratak, pouzivam krem, uz to budu 4 roky

aniratak696
17. aug 2010

@grettka 4r v kuse? dobreeee tak toto ma presvedčilo 😉

poppy1
17. aug 2010

u mna velka spokojnost s pharmatexom, fungovali sme s nim 4 roky a v pohode. Lepsie su asi cipky ako krem... dvaja lekari nezavisle od seba mi potvrdili,ze je velmi spolahlivy (druha najspolahlivejsia antikoncepcia po HAk a ze nepoznaju nikoho,kto by otehotnel pocas spravneho uzivania) 🙂

aniratak696
17. aug 2010

🙂 super tak už sa neviem dočkať kedy sa na to aj ja dám 🙂

natalia13
23. aug 2010

ahojte baby chcem sa spytat ci niektora z vas pouzivala pharmatex gel aj pocas dojcenia?

aniratak696
5. sep 2010

@natalia13
skus kuk na ich stranku tam je myslim pisane ze je to vhodne pre dojcenie..lebo som to citala v tom navode raz ze vhodne pre zeny ktore dojcia,zeny co maju malo sexu,atd atd

syusann
8. okt 2010

Ahojte, ja som momentalne moc nerozvazna co sa pharmatexu tyka....pouzivame ho 5 mesiacov a pohoda...lenze po navsteve gynekologa, ktory zasmial ked som mu povedala ze pouzivam pharmatex,nevim co mam robit...ze vraj je to uplne nespolahlive atd...ale mne ho odporucila kamaratka, ktorej ho odporučil sam pan jej gynekolog stym ze je to v spolahllivosti hned za HA....takze doktori ako je zrejme su na dvoch brehoch co tyka tejto problematiky...co ma dost znepokojuje...nevim ci v tom ide o peniaze....alebo fakt divne...ale kedze som odporcom hormonalnej antikoncepcie pretoze nechcem aby chemia riadila moje telo tak pri pharmatese ostanem....(aj ked samozrejme doktor ma presviecal ze nic nie je dobre len HA....ze uz existuje tolko druhov....a prave nik nevie co snami ta HA urobi za 30 rokov....kedze tolko testovana nebola...)

aniratak696
11. okt 2010

@syusann ja som si ho kupila uz davnejsie na zaklade toho ze som citala vela fot a aj priamo na pharmatex stranke a presvedsil ma o tom ze je spolahlivy,sice som ho este dodnes nepouzila lebo nebolo ani moc treba alebo sme sa inak zariadili ale viem ze na tom fici dost bab dokonca aj roky a nie su tehu. podla mna sa nemas coho bat a ked tak aj baby kombinovat s prerusovanim,atd... 😉

strasiacik
27. okt 2010

STRAŠIAČIK Ahoj! Ja som si kúpila Pharmatex krém, ale váham, či ho mám použiť. Vyzerá to lákavo po tých všetkých informáciach, ktoré som si už na túto tému prečítala, ale bojím sa ho nejako začať používať. Vie mi niekto povedať - to si nemôžem PREDTÝM ani JA, ani MANŽEL umyť ruky po použití toalety normálne MYDLOM? Stačí sa pozabudnúť, umyť si ich troškou mydla a stráca antikoncepcia účinnosť? Vraj aj stopové množstvo všetko ničí... Aké mate skúsenosti, ako to riešite vy? Manžel si umyje ruky, dotkne sa ma po aplikácii krému a všetko padá.....? 😖

kolumbia
2. nov 2010

ja som pouzivala tento druh antikoncepcie asi tak tri roky a podarilo sa mi snou otehotniet az dva krat ,prve tehotenstvo nedopadlo dobre a druhe dopadlo dobre ,pouzivala som krem a aj cipky

dankamamka
16. nov 2010

ahoj kolumbia, takže si ma vydesila...ja po tom všetkom prečítanom som teraz prvý mesiac fičala na pharmatexe... už mám stresy či vôbec dostanem kramy... dve decká už mám, tretie zatiaľ nechcem...

strasiacik
18. nov 2010

Mňa to tak isto vystrašilo. Veľa báb tu píše, že je to v pohode a otehotneli až po vysadení Pharmatexu, a Kolumbia otehotnela dokonca až 2krát. Čím to bolo? Nesprávnym použitím, či je ten Pharmatex neúčinný? Práve preto aj mne v hlave vŕta ako je to s tou hygienou rúk. Niekde som čítala, že aj na ruky pred použitím Pharmatexu je lepšie naniesť Saforelle gél, nie normálne mydlo, alebo si radšej umyť ruky len čistou vodou. Nikto mi zatiaľ neodpovedal svojou skúsenosťou, ako to vlastne by bolo najlepšie urobiť. Som zvedavá na teba dankamamka ako dopadneš, verím, že nebudeš tehotná a dostaneš menštruáciu. Ja som si ho kúpila, ten krém s tým, že sa konečne budeme môcť s manželom milovať naplno, bez prerušovanej súlože, ale neviem teraz, či si to môžeme dovoliť. Brala som 2 roky horm. antikoncepciu-Femoden, ale bolela ma z nej strašne hlava a urobili sa mi riadne kŕčové žily.... O hormónoch už nechcem ani počuť!
@dankamamka

larvaceae
28. nov 2010

Ahojte dievcence...ak by mal niekto zaujem, predam neotvoreny pharmatex krem..(nemam chlapa,tak...🙂)

neu.sona
9. dec 2010

Ahoj holky, otvírám zase diskuzy. Tak jak si myslíte, že je spolehlivá? Já přestala brát antikoncepci. Po porodu jsem kojila a začala brát antikoncepci, když bylo malému 10. měsíců. Beru jí půl roku a hrůza. Jsem skoro bez vlasů, nohy mě bolí a dokonce se mi po té první Sunya nebo tak se jmenovala udělali boláky, akné, po celém těle. Takže s hormonama končím. Budeme používat kondomy a chceme zkusit pharmatex. Ale nevím, zda mu mám opravdu věřit?

alexxys
13. dec 2010

Tak ja som sa tiez v auguste odhodlala po roku a pol uzivania vysadit HAK, kedze mi uz ku koncu nerobila dobre, no na Pharmatex sme sa odhodlali az v oktobri...aj ked kupeny som ho uz mala,no nejak sme s priatelom najprv nevedeli nabrat odvahu...ale kedze hormony uz brat nechcem,precitala som si viac for a teda sme sa rozhodli ze do toho pojdeme...a zatial si musim zaklopkat, ze vsetko ok...Pouzivame cisto len samotny gel bez nejakej inej ochrany,tak dufam ze bude aj nadalej taky spolahlivy ako doteraz 😉

katarinka_
4. jan 2011

AHojte baby,
mám možno zvláštnu otázku, pretože ja neriešim dilemu či HAK, alebo Pharmatex, ale chcem sa opýtať, ič je možné ich využívať v kombinácii.
Aby som bola presnejšia, HAK beriem len mesiac, ale teraz musím min. tri týždne brať antibiotiká, ktoré jej účinnosť žnižujú. S mojím drahým máme s kondómom veľmi zlú skúsenosť a aj v dôsledku toho chceme byť absolútne chránení, kým nebude HAK 100% účinná, preto chcem vedieť, či po túto dobu môžme využívať Pharmatex. Predpokladám, že nakoľko Pharmatex nie je nijak hormonálny a len lokálny, nemal by to byť problém, ale predsalen, chcela by som sa uistiť 🙂 AKo vidím, máte s ním dobré skúsenosti 🙂

grettka
4. jan 2011

katarinka, v takomto pripade HAK+ATB je vhodne pouzit doplnkovu antikoncepciu ako napriklad kondom alebo pharmatex 😉 takze kludne, a dodrzat navod 😉

kukulienka63
5. jan 2011

Ahojte, ja mám s Pharmatexom len a len pozitívne výsledky a používam ho aj keď mám ovuláciu. Na 100 % zaberá, je účinný, len sa ozaj nesmie pred a po styku použiť mydlo na hygienu. Po styku som na to raz zabudla, umyla sa mydlom tam dole a pre istotu som potom utekala do lekárne pre Tabletku PO. Používam čípky aj krém, len čípok treba nachať tak 5 minút rozpustiť, keď je už v tele, ale to nevadí, počas predohry to v pohode ani nezbadáme, že treba čakať . . .🙂. To čvachtanie, ktoré pripomína, že je žena maximálne vlhká od vzrušenia. Ten zvuk muža ešte viac vydráždi. Ja mám len a len dobré skúsenosti a fungujem na tom už 3 roky, pritom ja som práve jedna z tých, čo otehotniem, čo i len slipy po mne hodia . . .. 🙂)), je to úžasná vec PHARMATEX - odporúčam, nebojte sa toho, dievčatá. Ja som si obľúbila krém, hlavne v noci alebo skoro ráno je to pohodlné, natiahnem sa v posteli, strieknem to tam a už môžem pohodlne a bez strachu prežívať blízkosť svojho drahého chrobáčika . . . .dokonca krém je na 16 použití a stojí 211 Sk, kapsulky sú na 10 použití a stoja 257 Sk. Držím palce a naberte odvahu . . . . a vynechať mydlo, čistá voda úplne stačí na spoľahlivú hygienu tam dole, odporúčajú to aj gynekológia, nič netreba preháňať, ani s mydlom . . . . prajem úžasný sex s milovanou osobou!

kukulienka63
5. jan 2011

tu sa všetko dozviete o Pharmatexe, odporúčam prečítať si to:

http://www.pharmatex.sk/skusenych.html

katarinka_
6. jan 2011

...Pekne si to napísala, kukulienka 🙂
Tak my sme to včera skúsili prvý raz a nemôžem sa sťažovať 🙂 Aj keď som medzi tými našimi hrátkami bola na WC, pre istotu sme zaviedli ešte jednu globulku.
Ja otehotnieť skutočne nechcem a aj keď po tom všetko, čo som si o Pharmatexe prečítala mám pocit, že je naozaj spoľahlivý, aj tak sme s priateľom zvolili aj prerušovanú súlož. Okrem toho beriem HAK, ako som hovorila, aj keď momentálne je jej účinnosť nízka. Len takto mám v hlave kľud.
Takže sa pridávam k tým, kt. Pharmatex môžu len odporúčať (hlavne v porovnaní s prezervatívom, ktorý nám praskol niekoľkokrát).

christeena
6. jan 2011

Chcem vysadit HAK a vyskusat ten pharmatex. Len mam teraz z toho dost zmiesane pocity. Za mydlo sa povazuje aj sprchovy gel ci ako? takze sa nemozem pred sexom osprchovat? ani umyt ruky? ani priatel? Nikdy som este nemala sex bez HAK takze mam z toho teraz panicky strach...