Antikoncepcia Pharmatex. Aké s ňou máte skúsenosti?

vesi
24. jan 2008

Zaujímalo by ma či má niekto skúsenosti s touto antikoncepciou. Vzhľadom na to, že nemôžem brať HAK, mi bola mojim Dr. odporučená táto forma antikoncepcie, vraj je veľmi spoľahlivá, tak ma zaujímajú hlavne skúsenosti a samozrejme aj názory.vopred dakujem 🙂
tu je link na túto antikoncepciu, kto by si chcel prečítať
http://wanda.atlas.sk/zdravie-a-chudnutie/antik...

bukretka56
8. sep 2011

dayanka
Sorry zle som sa vyjadrila !
ja som chcela ,že či môžem na prvý styk použiť ako ochranu Pharmatex, keď som ešte panna
ďakujem 🙂

ninahlina
15. sep 2011

My sme mali čapíky a v lekárni nám povedali že to nemusíme psojovať s inou ochranou,a le čo tu čítam celkom sa bojím 🙂 ja som mala Pharmatex 2 týždne pred menštruáciou čo by som už nemala mať plodné dni, ale išli sme až do konca. Tak sa ozvem o 5 dní keď si spravim test čo a ako :D

samatha
17. nov 2011

Ako je to baby s hygienou stale tomu nerozumiem to sa mam umy vať už len čistou vodou stale... aby som bola v bezpeči...ako to riešite,Počula som že safforelou sa da umyvať bežne počas uživania phar. 😒

p33tq4
30. nov 2011

Ahojte.Ked mam ten Pharmatex ..dala som si ho pred hodinu..a už sme z priatelom sexovali ale nesprawil sa ..Tak musim si dat dalšiu dawku Kremu ked budeme chcet sexovat kym vyprši ten 10hod učinok.dik

riana12
30. nov 2011

@p33tq4 dopln ho znova, lebo isto uz dnu nemas toho mnozstva tolko, kolko treba...

jarooo
1. dec 2011

Dobrý deň chcela by som sa spytať ... používam čipky pharmatex a frajer ma '' napustil'' a chcem sa spytat ci sa nemoze nic stat ked som pouzila pharmatex cipku .. prosim odpiste dakujem ;)

riana12
2. dec 2011

@jarooo ak si ich pouzila presne podla navodu, tak nic...

patussska
18. jan 2012

Ahojte.
Velmi by som potrebovala pomoc, totiž to. Mám iba 16 ale chcela by som mať sex so svojim partnerom, nijak na mna netlačí len proste mám potrebu už dost dlho. Sex som ešte nemala ale chcela by som. Z počutia a zo skúseností by som sa moc na kondom nespolahovala. Počula som už o Pharmatexe a že sa dá zohnat bez predpisu. Čo vy na to? Odporúčate inú variáciu? / mimochodom požíva sa orálne či ústne? 😒 ?

riana12
18. jan 2012

@patussska pharmatex je volne predajny, cena cca 8€ ako kde, v ktorej lekarni... su dve varianty - cipky alebo krem... oboje sa vklada do posvy... ja by som odporucala krem - v baleni mas aj specialne usposobenu striekacku, takze aplikacia nie je problem... a ak idete na to prvykrat, krem je fajn - kedze je to krem, ma to aj lubrikacne ucinky a to sa vam na zaciatok hodi... len si poriadne prestuduj navod - treba si dat pozor na umyvanie sa mydlom tam dolu - ale vsetko je to v pribalovom letaciku napisane... ak ho dodrzite, nie je problem 😉

zuzanamv
18. jan 2012

@patussska
@riana12
Bola by som opatrna. Uz som to tu pisala vyssie, ale neda mi nezopakovat...
pouzivali sme pharmatex cipky presne podla navodu, ziadne mydlo, dodrzali sme casovy limit, rok to fungovalo, a potom nieco zlyhalo, dnes mam 6 tyzdnoveho syna napriek pharmatexu.

riana12
18. jan 2012

@zuzanamv kazda antikoncepcia ma svoje rizika, ziadna nie je na 100% spolahliva 😉 staci si pozriet temy o hormonalnej antikoncepcii a tiez tam najdes, kolkokrat dotycny liek zlyhal, napriek dodrzovaniu instrukcii 😉 😝
este aj sterlizacia ma svoje percenta nespolahlivosti... to radsej by sme mali tvrdit, aby nikto nesexoval, ked nechce otehotniet? lebo to by bola jedina zarucena antikoncepcia 😝

sorciera24
18. jan 2012

@riana12 zuzanamv asi chcela povedat, ze ani Pharmatex nie ej taky spolahlivy, ako kondom, ci ine.......logicky, kto sexuje, musi ratat vzdy s variantou otehotnenia;)....preto by som ja do sexu v 16tich nesla.......ale budis, ked uz to tak nutne musi byt, tak nech skombinuje ten kondom s pharmatexom.....myslim, ze fajn kombinacia....

zuzanamv
18. jan 2012

@riana12
len som chcela pridat svoju skusenost, aby sa na to niekto nespolahol na 100%. Urcite nie v 16tich.
Ja ked som pharmatex zacala pouzivat, hladala som take skusenosti na nete a vtedy som ziadne nenasla. Pytala som sa dvoch gynekologov a povedali, ze sa nestretli s pripadom, ze by zlyhal...
Keby som nasla co len jednu taku skusenost, zariadila by som sa inak.

envirojohana
11. mar 2012

Ahojte, chcem sa opýtať či tu nie je nejaká žienka , ktorá má podobný problém ako ja. Moje telo sa rozhodlo, že budem patriť do skupiny žien, ktoré neustále trpia nejakou vaginálnou infekciou, prv to boli neustále kvasinky a keď mi dali kvasinky zbohom pridal sa ku mne Streptoccocus agalactiae je so mnou už pol roka a neviem sa ho zbaviť. Imunologička mi odporučila prestať brať HAK, že to pomôže, asi aj pomohlo, ale kondom zas pomáha streptokokovi ako mi povedal gyndos. Na prerušovanú súlož sa bojím stále spoliehať, takže chceme vyskúšať pharmatex, ale bojím sa, že tie chemikálie budú zas len robiť šarapatu. Ak máte niektorá podobné skúsenosti prosím podeľte sa.

anysek85
14. mar 2012

@envirojohana Co se týká zánětů, tak Pharmatex spíše pomáhá. To mi říkal i Dr. U nás bez problémů, ovšem otěhotněla jsem přes něj taktéž bez problémů 😀 😀 😀.

srdiecko123
16. mar 2012

Ahojte, chcela by som sa vás spýtať, či sa môže Pharmatex používať v kombinácii s lubrikovaným kondómom. Ďakujem

riana12
16. mar 2012

@srdiecko123 ano, moze

martinka207
13. apr 2012

ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak je to s tím mýdlem.
Umíváte se někdo gelem Saforell?
Mně připadá, že i když si intimní partie nebudu mýt mýdlem, tak může něco ztéct "dolů" třeba když si budu mydlit břicho 😀
Chápu to správně, že když se dole umyju mýdlem a 2 hoďky počkám, tak by mělo být vše ok? a co partner? taky se nesmí mýt mýdlem? (vím, že on "to" má venku a mýdlo smyje, ale co když tam troška zůstane?)
Díky

nalla
13. apr 2012

@martinka207 martinka, dve hodiny pred sexom a ani po sexe by sa predovšetkým tvoje genitálie nemali dostať do kontaktu s mydlom. bolo by ale dobré, aby si aj partner dal pozor... aj stopové množstvo mydla môže narušiť účinok

martinka207
14. apr 2012

@nalla

díky za reakci a ty používáš? a jestli jo, si spokojená?
no právě ten "kontakt" s mýdlem mám strach, aby to nebylo, jen když tam dolů něco zteče

nalla
14. apr 2012

@martinka207 áno, používame už takmer dva roky, spokojní sme obaja. je pravda, že trochu to ničí romantiku, to zavádzanie,ale dá sa to prežiť. ja si na to mydlo dávam sakra pozor

martinka207
15. apr 2012

tak jak už tady někdo psal, tak si myslím, že to je srovnatelné s nasazováním kondomu (co sa týká té romantiky🙂
a jak to teda děláš aby ti tam nic nezteklo? promiň, jestli sů to blbé dotazy, ale chcu o tom zjistit vše, než do toho půjdeme🙂

kutcher
15. apr 2012

používám krém, a před sexem se celá umeju lactacydem nemá v sobě mýdlo😉

martinka207
16. apr 2012

@kutcher

a v pohodě? jak dlouho používáš? a jak jste spokojení? to mně taky napadlo, že je lepší použít ten Lactacyd či Saforell na celé tělo🙂 že je to jistější

kutcher
16. apr 2012

@martinka207 půl roku i během ovulace a zatím funguje, pěkně voní a lubrikuje - já si to dávám tak cca půl hoďky před milováním hned po koupeli, aby nás to nezdržovalo a dosud bez problému, jen je teda dbát na to, aby se nenatáhly vzduch bublinky do aplikátoru, aby nebylo málo krému, jinak fajn. Já to mám teda zatím přechodně, rozhodla jsem se pro tělísko gold lilly... je bez hormonů a o to mi jde😉

martinka207
16. apr 2012

jen mi není jasné, jestli je uplně OK lactacyd - protože někde doporučovali jen saforell

kutcher
19. apr 2012

@martinka207 na webu lactacydu jasně píšou, že je absolut bez mýdla, to mi stačí.. to že si firmy dělají navzájem reklamu, je věc druhá

martinka207
20. apr 2012

oki, díky moc za reakce

allynqo
7. aug 2012

Ahojte. Chcela by som sa opytať, s priateľom by sme to chceli vyskušať, ale ja by som to radšej urobila tak, že by som si ten krem zaviedla ešte doma, pred tym, ako pojdem k nemu. Mate s tym už nejake skusenosti, takže či mi neviete poradiť, či by mi to vytieklo. Lebo nie veľmi rada, by som kazila romantiku tym, že "počkaj milačik, idem si dať krem" :D 🙂