Antikoncepcia Pharmatex. Aké s ňou máte skúsenosti?

vesi
24. jan 2008

Zaujímalo by ma či má niekto skúsenosti s touto antikoncepciou. Vzhľadom na to, že nemôžem brať HAK, mi bola mojim Dr. odporučená táto forma antikoncepcie, vraj je veľmi spoľahlivá, tak ma zaujímajú hlavne skúsenosti a samozrejme aj názory.vopred dakujem 🙂
tu je link na túto antikoncepciu, kto by si chcel prečítať
http://wanda.atlas.sk/zdravie-a-chudnutie/antik...

grettka
6. jan 2011

za mydlo sa povazuje aj sprchovy gel, ale dufam, ze si intimne miesta sprchacom neumyvas?? 😕 to by mohlo narobit paseku, vytoky a pod... gynekolog by ta teda nepochvalil... ja pouzivam bud lactacyd, alebo cistu vodu, ved teda nie sme prasiatka, ze by sme sa museli mydlit uuuuplne vsade 😉
ruky sa samozrejme daju umyt, ale teda aj dobre zmyt cistou vodou, aby nezostali stopy mydla, ci sprch gelu... v navode je dvojhodinova "lehota", takze mozes to urobit aj tak, ze sa osprchujes dve hodiny pred...
ak mas z toho panicku hrozu, tak skus to pouzit v kombinacii s kondomom...

saskiato
6. jan 2011

ahojte, my s priatelom chceme vyskusat pharmatex globule. podla toho, co som sa docitala, tak pred kazdym kolom je potrebne zaviest novu globulu. je to potrebne aj v tom pripade, ze mame aj kondom a nic nejde do mna? teda ak to je do tych styroch hodin pocas ktorych by mala ucinkovat??? dakujem za odpoved 🙂

katarinka_
8. jan 2011

Baby, chcem sa ešte spýtať, vidíte problém v tom, ak priateľ, kt. mi globulku zavádzal, si pred časom (a možno menej než dvoma hodinami) umyl ruky síce mydlom, ale nemalo by na nich zostať?
Bože, ja už tu vypisujem príliš hlúpe otázky, ale neverili by ste, aké myšlienky sa mi preháňajú hlavou. Po nedávnom veľkom strese z podozrenia, že som tehotná, som teraz priam paranoidná. Naozaj. Ako som písala, HAK mi teraz nefuunguje na 100% kvôli antibiotikám, tak používame s drahým Phmarmatex globule+ prerušovanú súlož a ja sa napriek tomu opakovane strachujem, že čo ak sa aj takto môže niečo prihodiť. Niekto by mi mal trsnúť po hlave, alebo čo 🙂

anysek85
8. jan 2011

Holky, ano mám zkušenost s Phramatexem - je vidět v mém profilu - 16 tt 😀. Takže opravdu opatrně!!!

Ale připouštím, že jsme mohli udělat uživatelskou chybu a rozhodně vás nechci odrazovat, jen je třeba vše opravdu precizně dodržovat 🙂.

My miminko stejně plánovali, jen jsme se chtěli začít snažit o pár měsíců později, takže jsme rádi a těhotenství je pro nás radost a ne problém, ale pokud některá z vás otěhotnět opravdu nechce, nebo nesmí, tak dávejte opravdu pozor, popř. raději kombinujte s kondomem 😉.

smecka
8. jan 2011

Mě se Pharmatex osvědčil, fungoval. Ale nyní po druhém těhu už se k němu nevrátím. Nemám k němu 100% důvěru. Chybička se může vloudit víc než u ostatních antikoncepcích.

ljuba25
19. mar 2011

ahojte aj ja pridam moju skusenost ... pharmatex sa mi pačil no mne aj partnerovi po styku vyvolaval neprijemne palenie takze som ho musela vysadit .... ako gel tak aj globule .... a v ziadnom pripade ani zena ani parntner nesmie pouzivat mydlo okrem tych bez mydlovej zlozky najsppolahlivejsie je saforele

lyrieta123
5. apr 2011

Tiez som vyskusala krem a momentalne pouzivam radsej cipky som snimi ovela spokojnejsia...a mojmu pritelovi to takto vyhovuje tiez....

zuzanamv
11. apr 2011

Aj ja pridam svoju cerstvu skusenost.
Pharmatex nam spolahlivo fungoval rok, verila som mu, dodrziavali sme zasady na 100% a minuly mesiac jednoducho zlyhal. A som v 6tt. Nic sme nespravili inak ako predtym...
Neplanovali sme 3. babo ani teraz, ani neskor, ale stalo sa...

ullala
14. apr 2011

mali ste v baleni s cipkami aj aplikator? Lebo ak si radsej netreba predtym umyvat ruky kvoli posobeniu mydla (ako som sa docitala na internete a aj tu), tak je to dost nehygienicke vsuvat si to tam prstami...

ullala
14. apr 2011

dnes som si to totiz kupila a prekvapilo ma, ze po aplikatory ani stopy...

zuzanamv
14. apr 2011

Cipky nebyvaju s aplikatorom
Moze sa pouzit gel, Saforelle, nie je v nom mydlo.

alusak
21. apr 2011

Holky a teď trochu divný dotaz, ale pořád nad tím přemýšlím. Jak je to, když se vám potom chce na záchod??? Nemůže to na to mít nějaký vliv? My používáme pharmatex spolu s kondomem, takže se na něj pořád ještě nedokážu 100% spolehnout, ale přítel by se chtěl vrátit do starých dobrých časů bez kondomů, tak pořád řeším samé blbosti... 😀

michaela329
24. apr 2011

Zdravím 🙂 Chcem sa opýtať, či je možné namiesto saforelle používať aj iné intímnohygienické mydlo...mne saforelle nerobí dobre, používam Mionall a ak tak strašne trvajú na saforelle, tak či to je naozaj potrebné,a lebo si len robia vzájomne reklamu 😝 Mionall je tiež bez mydla.

aniratak696
13. máj 2011

čaute baby mam na predaj uuuplne novy nepouzity pharmatex kupeny za 6e ak by ste mali zaujem napiste mi poslem vam ho.nevyuzila som kedze berem hak tak posuvam dalej... 🙂

helisek84
14. máj 2011

ahoj kočky, mám taky pharmatex- globule, nové, nerozbalené. beru HAK, takže jestli někdo potřebuje...IP

turistka
8. jún 2011

ja by som mala otázku na to plnenie krému do aplikátora. Píše sa že naplniť po značku. Tá značka je to, kde sa mi zasekne ten piest - cca v 1/3? Lebo som už aj čítala, že treba naplniť celý aplikátor až po vrch. Vie niektorá poradiť?

tery29
21. jún 2011

Jedna vec mi je divna mozno sa mylim.
Spermicidy maju ucinnost len 70-90% co je dost majo HAK ma 99%.
Ale u pharmatexu udavaju cca 98% ako je to mozne ved je to tiez spermicid.

tery29
21. jún 2011

Aby somm to este upresnila tak podla tabuliek:
Pearl index
pharmatex udava: 0,68 – 2,8
Spermicidne prípravky 4 – 25
Mužský kondom (prezervativ) 2 – 15

Podla vas je to OK ze udavaju tak malo alebo len oblbuju ludi.
Mam doma jedno balenie ktore som dnes kupila a uvazujem ci ho pouzit alebo nie.

lulinka56
3. júl 2011

Ahojte 🙂 chcela by som sa opýta na kontraindikácie HAK a Pharmatex... Sú nejaké? Ich spoločné užívanie by malo byť najbezpečnejšie

iwanna0611
3. júl 2011

poradte mi prosim niekto.. da sa pharmatex kupit aj v anglicku??? chystam sa tam a bojim sa ze take nieco nezozeniem... dakujem

dayanka
16. júl 2011

dbry den, uziva ho niektora z vas tu? 🙂

infatti
16. júl 2011

dayanka@ ahojky, ja som uzivala krem, ale mala som alergiu na neho...

zuzanamv
16. júl 2011

@dayanka Uzivala som, 1 rok, a vysledok - som v 20tt...

dayanka
16. júl 2011

@zuzanamv tak si to mohla kombinovat..skor som xcela nejaku babu ktora nanho nereagovala zle

zuzanamv
16. júl 2011

@dayanka Hej, moja chyba, spolahla som sa na statistiky, skusenosti z netu aj od znamych (v case, ked som ho zacala pouzivat som akoby zazrakom nenatrafila na jediny pribeh, ze by s nim niekto otehotnel, dokonca som pisala so dvoch poradni gynekologom, ktori ma uistili, ze sa este nestretli s tym, ze by s Pharmatexom niekto otehotnel...) Pearlov index a pokyny od vyrobcu, a vsetko som dodrziavala...
nereagovala som nanho zle, cely rok nam vyhovoval, aj aplikacia, aj samotna latka, doba pouzitia, vsetko, az na to, ze ma potom prekvapili // na teste...

bukretka56
6. sep 2011

ahoj mám na vás jedn otázočku
chcela by som sa opýtať či môžem používať pharmatex, keď som ešte panna
Ďakujem 🙂

dayanka
7. sep 2011

@bukretka56 s pannictvom to nema nic, iba...ten krem sa nanasa aplikatorom ktory sa zavadza hlboko do posvy a neviem ci ako panna to ma zena dostatocne siroke prenho...prepac asi som nepomohla...ale na co ti je ochrana ked si panna? 🙂

veja1
7. sep 2011

Ahojte, tiez som vysadila HAK a zacinam pouzivat Pharmatex. Viem, ze sa nesmie pouzivat mydlo, preto som si kupila intimny gel Saforelle, ktory neobsahuje mydlo. Mate s tym skusenosti? Mozem ho kludne pouzivat tesne pred aj po pouziti Pharmatexu? A to, ze sa nesmie pouzivat mydlo plati aj pre partnera?
Dakujem 😉

zuzanamv
7. sep 2011

@veja1
Ahoj, ano, Saforelle by malo by v pohode a plati to aj pre partnera, ani jeden nesmie pouzit mydlo.
Ale musim este raz napisat, neodporucam spoliehat sa na to na 100% ak urcite nechces otehotniet, ja som ho pouzivala rok, presne podla navodu, a som tehotna...

veja1
7. sep 2011

To mi je jasne, ze to nie je 100%-na ochrana. Pharmatex chcem pouzivat len ako istotu pri prerusovanej sulozi. Dakujem za odpoved 🙂