Antikoncepcia - strata chuti na milovanie a náladovosť

buba2
18. júl 2006

AHojte dievcata,chcem sa vas spytat, ci ste nespozorovali pri uzivani antikoncepcie (u mna LOGEST) stratu chuti na milovanie a zaroven prilisnu precitlivelost?
Dakujem za nazory

madeleine
18. júl 2006

ja Logest beriem v druhej fáze asi pol roka a nepociťujem výrazné zmeny.

Po prvej fáze (dva roky od 2002) po vysadení nastúpila bolestivá menštruácia, ale pomaly sa bolasť zmenšovala (alebo som si zvykala?). Ale myslím, že ani po nasadení prvých, ani druhých nejaké tebou opisované zmeny nenastali. 😕

zab_ka
18. júl 2006

No tak ja som stratila chut od kedy ich beriem (uz asi rok), ale slubila som, ze po svadbe vysadim, tak sa tesim 😀 , snad sa chut vrati uz onedlho

buba2
autor
18. júl 2006

Zab_ka, aj ja ich chcem po svadbe - v septembri - vysadit a tiez sa neviem dockat... 🙂

lubka1
18. júl 2006

Buba, ja som brala 4 roky Triquilar, a dakedy po troch rokoch som už aj ja cítila nejaký útlm, darmo sa môj drahý snažil ☹ prestala som brať, a je to zasa o.k. 🙂

nikitaf
18. júl 2006

no a ja som si myslela ze som divna... 😒 mam takyto isty problem a ani zmenenie anikoncepcie mi nepomohlo. 😔 ale tesi ma ze to po vysadeni talbetiek prejde, takze vela trpezlivosti nasim muzickom... 😉

kamilecka
18. júl 2006

Ahojte,ja som tiez brala Triqui ako Lubka ale brala som ho iba rok, nastastie sa to so mnou dobre skoncilo 🙂 po roku bratia som skoncila v nemocnici,tak som rada ze som ziva 😀

kuki
18. júl 2006

Kami,
preco si skoncila v nemocnici ? 😲
Ja mam Triquilar uz 9 rokov a v pohode 🙂 ci mam utlm neviem, to zistim ked vysadim 😀

kamilecka
18. júl 2006

Kuki ani neviem ci to suviselo s antibaby,nikto mi to nepotvrdil ani nevyvratil,mozno ze antibaby k tomu len dopomohla.Pred 2 rokmi som na 2 novorocny den skoncila v nemocnici na infuziach 😀 boze teraz sa z toho uz len smejem,ale nebolo mi to vsetko vtedy 2x jedno ked som mala 40 teploty a stravila tyzden na infuziach 🙂 ale co bolo bolo

iwuskaaa
18. júl 2006

Ja som brala HAK 5 rokov a tiež som nemala chuť na milovanie. Ale takú, že fakt žiadnu 😀 . Pred mesiacom som HAK vysadila len kvôli tomuto problému a badám viditeľnú zmenu 🙂.

buba2
autor
18. júl 2006

Ja som na to pomaly prisla tak, ale teraz vobec neviem z odborneho hladiska ci to s tym moze suvisiet, ze vzdy na konci tej 7 dnovej pauzy sa idem pretrhnut ako velmi tuzim po mojom drahom. Ja neviem ci to vzdy je na konci 7 dnovej pauzy, alebo je to tym, ze uz som prestala na nejaky cas brat HAK (7 dni) a ku koncu uz ta chut na milovanie je dokazom vysadenia, hoci i vysadenia na potrebnych 7 dni. Lebo hned potom, ako zase zacnes s 21 tabletkami ma chut prejde a mna ide z toho slak trafit, lebo si to milovanie absolutne nevychutnam.....kedze na nho nemam tiez ziadnu chut.... :(
Ale ked to tu tak citam, nie je o com...som rada, ze ma v tom utvrdzujete...

lovacka
18. júl 2006

ja som brala logest a mala som presne tie iste pocity a drahy salel ze co sa o porobilo.takze logest moze mat tieto neziaduce ucinky.ja som ich brala na vajecniky a po roku som ich vysadila

zab_ka
18. júl 2006

tak ste ma potesili, ja som to drahemu slubila a akurat dnes by som mala zacat opat papat a necham to tak, velmi mi uz chyba ako som bola volakedy zhava a teraz sa musim nutit 😔
ale upozornila som ho, ze teda, moze sa stat, ze ani nevieme ako a snazili sme sa 😀 , co mi povie potom (deti este neplanujeme)...

samera
18. júl 2006

tak ja ked som brala hak, mala som taketo problemy, uz neberiem a citim sa taka volna

emjee
18. júl 2006

ja som brala rozne hak a odkedy neberiem, chut na milovanie u mna rapidne stupa 😀 drahy je nadseny 😀

nin
18. júl 2006

Já jsem brala Minisiston a taky jsem neměla vůbec žádnou chuť ale vůbec, vysadila jsem tak nějak nechtěně, nestihla jsem si vybrat recept 😨 No ale díky tomu jsem poznala že to bylo těmi prášky. Ale mimčo taky neplánujem jako zab_ka tak nevim co si počíst... 😔

kaciatko81
19. júl 2006

tak ja neviem, tiez vecer radsej zalahnem a spim, ale pripisujem to skor tomu, ze mam vazne dost ako hak 😕

snemcurka
29. júl 2006

ahojte.
Ja som uzivala TRINORDIOL tri roky. Pocas toho obdobia som bola ja ta, ktora vzdy hovorila-)milacik dnes nie, ja som unavena...no dnes je to opacne.Ako som vysadila HAK milovala by som sa niekedy aj dvakrat do dna.

lara1znk
29. júl 2006

To je fakt individualne. Ja som brala HAK cez 2 roky, vobec mi to neodobralo chut, ani som nepribrala, vobec ziadne nepriaznive ucinky som nemala.
Teraz som vysadila, akurat pred mesiacom, tiez ziadna zmena, akurat MS je bolestivejsia a neprijemnejsia a trva prilis dlho. 😒
Uz sa tesim ked sa opat vratim k HAK.

sue
29. júl 2006

Ja som brala HAK a strata chuti bola hneď na začiatku - asi na 3 mesiace a potom ma to zas prešlo 😀 teraz som HAK nebrala takmer rok...bolo to oveľa lepšie z hľadiska tej chuti 😵 😀 ale zas idem brať, na upravenie cyklu a tak 😔

bybi
30. júl 2006

Ja som brala cerazette 2 roky a chut tiez ziadna, az som bola z toho smutna, ked sa ma drahy vecer pytal, ci ho uz nelubim... ☹ No a vysadila som a teraz sme spokojny obaja, chut sa vratila! 😀

zuzanal
12. sep 2006

Nepozorovali jste nějaký vliv HAk na růs, resp. vypadávání vlasů? Já od cca 15-ti let brala Triquilar a měla jsem krásně husté vlasy, pak jsem přešla na Logest (beru ho cca 3 roky) a mám pocit, že plešatím! Pomoc! 😲

dankamajo
18. okt 2007

Ja som brala 4 roky HAK - 2 roky tabletky a 2 roky naplaste. Tiez som stratila chut a zacala byt naladova. Rok uz nic neberiem a chut sa navratila len ciastocne a ta blba naladovost mi zostala ☹ - chudatko moj manzel 😅

levik
24. okt 2007

niektori gynekologovia hovoria, ze hormonalna antikoncepcia je najvacsi pokus na zenach v historii. ja som brala 6 rokov, najskor cilest, potom, ked som zacala pocitovat precitlivelost a mizernu chut na milovanie, jeannine. tie priznaky neprisli hned, az po rokoch. po vysadeni som bola par tyzdnov este precitlivela, teraz byvam okolo menstruacie (niekedy pred, niekedy pocas), ale urcite sa citim celkovo lepsie. uz len preto, ze nepcham do seba hormony. viacero mojich kamaratok tiez v poslednom case prestalo tabletky brat. sa mi zda, ze je to akoby novy trend...

krab
12. nov 2007

caute zienky, mohla by som vam poloziz jednu otazku? Ako to riesite ked beriete antibiotika? hlavne ako dlho asi potom maju vplyv na antikoncepciu? Ja beriem Logest a teraz som brala antibiotika. Akurat to vyslo tak ze som ich scasti brala ked som mala tyzden bez tabletiek a skonicla este v tom tyzdni. Po par dnoch (asi tak 5dni ) na to som zacala z novym balenim. No a neviem teraz ci tie dni stacili na to aby sa odburali vsetky stopy antibiotik z tela a ci to nejak neovplyvnilo celkovo tu AHK. A ci dalsich 5 dni s tabletkami stacilo na dostatocnu ochranu 😒 Pmooooc 😀 takze ak by ste naaahodou mali s tymto dake skusenosti, tak dajte vediet prosiim 🙂 dakujeem

tigi
7. mar 2008

vraciam sa k tejto teme nakolko som pred troma mesiacmi prestala po deviatich rokoch brat antikoncepciu (mercilon). po stavoch ktore prisli potom hovorim ze HAK je sexualne sedativum. 😀 doslova navaly ktore na mna prichadzali v prvom mesiaci, ked mi bolo zrazu horko a skocila by som na prveho pohladneho chlapa ma teda pekne prekvapili. zrazu som si zacala uzivat sex z manzelom uplne inak, bola som to vacsinou ja kto ho tahal na vec, az sa chudak zlakol a spytal sa ma ze ci ich nechcem zacat brat zase 😀 a ja ze ani nahodou. po troch mesiacoh navaly prestaly ale chut a prichut milovanie zostala. mate niekto rovnaku skusenost? mne sa akokeby este len teraz otvorili oci. 😉

krasulka
7. mar 2008

baby caute, tak u mna je to presne tak isto....Ked som zacala brat HAK zrazu mi pominula chut na sex...

A vazne si myslim, ze je to nou...

slavik
15. apr 2008

Ahoj tigi, ja beriem mercilon už siedmy rok a chuť na sex nula bodov. Tak dúfam, že ked ju vysadím, budem mať také chute ako ty. Bo môj priateľ je z toho tiež dosť nešťastný, ale bohužial iná forma ochrany mi nevyhovuje.

peterpavol
Odpoveď bola odstránená
Zobraz