Antikoncepcia Triquilar a skúsenosti s ňou

dana
25. máj 2006

ahojte, chcem sa spytat ake mate skusensti s touto antikoncepciou. ja ju beriem uz 8 rokov a zatial som spokojna, len neviem ci to neni moc dlho. Este asi tak rok by sme chceli s bejby pockat, ale obcas ma mata, ci uz ju radsej nemam vysadit, aby som niekedy nebanovala.

terezicka
25. máj 2006

Ahoj Dana, ja som brala tiez triquilar, ale po 6 mesiacoch som s nou musela prestat, lebo pravidelne som z nej zvracala mala som priserne bolesti brucha a hlavy ☹ potom mi dr prespisal inu, sicu drahsiu ale vsetko bolo ok...ale to asi zavisi od organizmu...ale mala aj jednu svetlu stranku-aspon som z nej nepribrala 🙂

kubko
25. máj 2006

Danka, aj ja som brala dlho antikoncepciu 11 rokov Cilest. Lekar hovoril, ze ked mi vyhovuje, nie je co menit, aj ked to uz ziadna jeho pacientka neberie, okrem mna. Uz 3. mesiac neberiem. Teraz detoxikujem (lekar hovoril, ze ani to nie je treba, ale ja tak pre istotu, aby nahodou neboli dvojicky) a po svadbe sa zacneme snazit. Takze najlepsie je poradit sa s lekarom.....

dadulik
25. máj 2006

no babenky, ja som skoro 6 rokov brala Triregol, nemala som ziadne problemy, len som trochu pribrala. Minuly rok som ju vysadila, praktizovali sme prerusovany sexik, a teraz sa uz 2 mesiace snazime o babenko a nic ☹ Tak mam trosku obavy, aby som vobec otehotnela.

emma73
26. máj 2006

danka, ja som brala tiez triquilar. zacinala som s diane35, kvoli akne, ale ta ma vela hormonov v sebe, pribrala som a strasne sa mi zvysil cholesterol, tak som si dala predpisat nieco velmi slabe, tusim logest, alebo tak nejak sa to volalo, ale z tej ma priiiserne bolela hlava, potom som presla na triquilar a s tym som bola velmi spokojna. teraz ju uz sice neberiem, lebo som mala obdobie, ked som chcela otehotniet, co sa vsak nestalo. takze odvtedy viem (alebo aspon tusim), ze vlastne mi ziadnu antikoncepciu ani netreba (to uz presli 2 roky).

divoska
26. máj 2006

ja uz som to pisala v inej teme, triquilar som brala roky rokuce dozadu a bola som z neho jak velryba. pribrala som vtedy tusim 12 kil. potom som roky brala logest ten mi vyhovoval vyborne vo vetkom ale tiez som si povedala ze vysadim. netreba pokusat prirodu. predsalen tolke roky vkuse... povedala som si ze dam telu oddychnut a k tabletkam sa vratim az bude prve na svete 😉

barbora
26. máj 2006

ahoj danka, ja užívam triguilar už 10 rokov a som s ním veľmi spokojná. Asi záleží od typu či mu to vyhovuje alebo nie. Pýtala som sa mojej lekárky či to treba nachvíľu vysadiť a oddýchnuť si a ževraj to vôbec neni treba 🙂

govinda
26. máj 2006

aj ja som uzivala triregol 4 roky, potom 2 roky cilest. Teraz po rocnej pauze mi lekar predpisal njekau novu HAK - nizkohormonalnu - Laurina. Poznate to niekto?

dana
autor
26. máj 2006

dakujem pekne za postrehy. tiez mi lekar povedal ze netreba prestavku ale predsa len osem rokov sa mi zda dost dlho.

yanuska
27. máj 2006

govinda,
Laurinu poznam,pri antikoncepcii si musis urcit ty ktora ti je najlepsia.tam moze aj 1 mikrogram hormonov strasne zavazit v zmysle bolenia hlavy a vsetkych ostatnych neziaducich ucinkov.Kup si iba balenie na 1 mesiac a uvidis.niekto hlada cele roky a niekomu sadne hned ta prva.kvalitne su ale vsetky,nemusis sa obavat.

divoska
27. máj 2006

dana ja som toho isteho nazoru 🙂

ivankaalenka
27. máj 2006

Naposledy som niekde citala, ze je vlastne dobre ak zena berie dlho antikoncepciu, ze vraj telo si prave preto oddychne, aj sesternica mi to hovorila, tak sa neboj, aspon si chranena aj pred rakovinou.

zlatinko
27. máj 2006

No, s tou rakovinou je to takto:
vedecke studie potvrdili, ze antikoncepcia je ochranny faktor v pripade rakoviny maternice (HAK funguje tak, ze zabranuje ovulacii a cyklickym zmenam sliznice maternice, takze ju v istom zmysle chrani)
V pripade rakoviny prsnika je to rizikovy faktor. To by si mali zvazit hlavne kocky, co maju rakovinu prsnika, a aj iny typ tohto ochorenia v rodine.

A urobit si prestavku je potrebne, aspon polrocnu az rocnu.

aris
18. jún 2006

ja som tiez brala Triquilar. 4 roky. vysadila som ho v septembri minuly rok a predstavte si pravidelny cyklus 28 dni som mala este 7 mesiacov. uz nemavam ani take bolesti ako predtym nez som uzivala. bolo to hrozne ☹ aj plet sa mi polepsila.

nikitaf
19. jún 2006

ja som pred piatimi rokmi zacala brat Mercilon, ktory som musela vysadit kvoli tomu, ze moje telo sa spravalo ako keby som bola tehotna 😖... bolo mi zle, nic som nemohla zjest. Tak som to vysadila a lekarka mi vtedy nasadila triquilar a brala som ho az do teraz, asi pred 4 mesiacmi som ho vymenila za Laurinu. Nemala som ziadne problemy, ale chcela som zase na chvilu zmenit a moja lekarka neprotestovala. Ani pri laurine necitim ziadnu zmenu, vyhovuje mi.

luciaj
27. jún 2006

Ja tiez beriem triquilar uz cca 6 rokov a nema s nim ziadne problemy (aj ked obcas zabudnem uzit tabletku, moja hlava derava 😀 ). a tiez mi lekar povedal, ze ked mi robi dobre, nie je dovod vymienat alebo robit pauzy.

lubka1
28. jún 2006

Triquilar som brala 4 roky, nikdy neboli žiadne problémy,ale ku koncu ma dosť pobolievala hlava, znížila sa chuť na sex ☹ teraz už pol roka neberiem, lebo sa chystáme na bábo 🙂

borka89
16. nov 2007

ahojte..teraz som sa tu prihlasila a nemam moc casu tak neviem, ci to pride len 1 osobe alebo vsetkym..(ked bude cas nastudujem)..ale mam otazku:idem 1x uzivat antikoncepciu (triquilar) a chcem sa opytat po akom case mozem mat nechraneny pohlavny styk?dakujem za odpoved 🙂

dievcatko920
15. apr 2008

Neviete mi povedat ci je hned ucina antikoncepcia triquilar ?????

monikaptk
15. aug 2008

ahoj, ja som brala 4 roky regulon bola som vemi spokojna ale po skole som vycestovala do ciech a moj gynekolog mi povedal ze tato anikoncepcia sa tu v cechach nepredava tak mi predpisal trinordiol po tejto antikoncepcii som vyrazne pribrala tak som presla na naplaste evra a teraz beriem triquilar som spokojna.len ma trapi ci nahodou nebolo za 5 rokov az priliz zmien.prekaza to?a este jedna otazka prestala som mat taku chut na sex moze to sposobit antikoncepcia?ak ano mam prajst zas na inu?dakujem

lenulik
27. nov 2008

ahojte baby.ja užívam triquilar len mesiac a už som nabrala 3,5 kg.je to oničom.fakt.už ho v živote nedám do úst.

nataly239
7. jan 2009

zdravím holky. ja beriem triquilar 2 a pol roka a od začiatku som nemala absolutne ziadne problemy, dokonca ked som si nasadila mensiu dietku som bez problemov schudla este viac ako som chcela a vahu udrziavam bez problemov do teraz...ozaj zavisi od organizmu 😒
niekedy si vravim ci mi ta antikoncepcia vobec ucinkuje ked necitim ziadne vedlajsie ucinky 😅

zabka132
7. jan 2009

no ja som brala triquilar 5 rokov...potom som vysadila, lebo som chcela babo....to sa podarilo na 3 sup 😎 ....teraz mam zasa tu istu anikoncepciu a som spokojna. Vobec som z nej nepribrala...praveze som schudla a vahu si drzim stale rovnaku. Ale myslim, ze je to aj dane genmi....ako napisala nataly.

topa
14. jan 2009

ja som tiež s Triquilarom veľmi spokojná.Nepribrala som a ni nemám žiadne vedľajšie účinky. Beriem ho už skoro 5 rokov a som naozaj veľmi spokojná

pufko
16. jan 2009

ahojte....chcela by som sa V

pufko
16. jan 2009

kedže mi to nevyšlo, skusim to znova.chcem sa vas opytat, ze po kolkych dnoch po nasadeni antikoncepcie mozem mat ,,nechraneny" sex

pufko
16. jan 2009

prosim,poradi mi niekto

nataly239
16. jan 2009

Ahoj Pufko!
Ja som si tabletky nasadila asi v predposledny den menstruacie(doktor povolil) aj ked to malo byt v prvy den menstruacie, preto mi lekar odporucil, aby som radsej este mesiac pockala s pohlavnym stykom. Ale vravel, ze ak by som zacala brat uz v prvy den menstruacie tak v podstate po ukonceni menstruacie som tabletkami uz chránená...

pufko
17. jan 2009

ahoj nataly239
dakujem za radu, som fakt rada ze si mi pomohla... 🙂

certica1761
15. feb 2009

chcem sa opytat beriem antikoncepciu triquilar a chcem s nov prestat ale bojim sa ze priberiem ma niekto s tovto antikoncepciov skusenosti

tinasima
17. mar 2009

No mne lekár povedal napríklad, že antikoncepciu aspoň raz ročne na mesiac treba vysadit, aby vaječníky nezabudli na čo sú tam. 😉