Antikoncepcia Triquilar a skúsenosti s ňou

dana
25. máj 2006

ahojte, chcem sa spytat ake mate skusensti s touto antikoncepciou. ja ju beriem uz 8 rokov a zatial som spokojna, len neviem ci to neni moc dlho. Este asi tak rok by sme chceli s bejby pockat, ale obcas ma mata, ci uz ju radsej nemam vysadit, aby som niekedy nebanovala.

lenulka1982
18. mar 2009

ahoj čertica, ja som brala triquilar tiež okolo 4 rokov a v pohode, jeho výhoda je že má v 3 fáza cyklu rôzny obsah hormónov, ja som brala predtým logest a mala som dosť veľké problémy... strašné bolesti brucha a zaujímavé bolo, že až po roku brania.... a s tým som bola spokojná... hormóny sú rozvrhnuté nejak inak a to mi vyhovovalo

mc.amanda
2. apr 2009

cafte baby. chystam sa zacat brat anti. triquilar. 🙂 co sa stane ak si vezmem prvu tabletku tyzden po skonceni menstruacie?? 🙂 vdaka

zuzana0612
3. apr 2009

ahoj mc. amanda, ja som brala antikoncepciu asi päť rokov, potom asi pol roka nič a potom znova rok a pol. za ten čas som mala niekoľko druhov tabletiek, aj triquilar. a všetky mi lekár nakázal brať od prvého prípadne ak som prechádzala z jednej antik. na druhú tak štvrtý deň menštruácie. neviem, čo sa môže stať, ak s ňou začneš o týždeň po skončení. s ničím takým som sa nestretla, asi by som na tvojom mieste počkala.

mami.sk
3. apr 2009

ja som brala Triquilar 4 roky. dosť som pribrala a tak som chcela prejst na iny druh HAK - Yadine.
No po prvom mesiaci uzivania mi zistili cystu na prsniku a lekarka mi povedala ze je to pravdepodobne z HAK. A tiez sa mi zhorsili velmi pecenove testy ☹ musela som vysadit aj Yadine 😒

zuzana0612
4. apr 2009

Yadine som brala aj ja.ale už ma nebavilo stále hltať tabletky, tak som začala s Nuvaringom. Nakoniec som vysadila aj ten, pretože ma poslali na genetické testy ohladne trombofilie, ktorá sa potvrdila a okrem toho som mala stále kŕče v nohách. Inak mi vyhovoval, bolo pohodlné, nemusíš stále myslieť nato, že máš niečo prehltnúť večer. lekár mi povedal, že mi môže predpísať niečo iné, aby som krče nemala.

tinkaaaa
9. apr 2009

Ahojte..aj ja beriem tieto tabletky..ale len 2. mesiac..v prvom mesiaci som nieco pokaslala,lebo mi chybali 2 tablety-ako by som zobrala jeden den 2 tabletky..zistila som to na tej nalepke s dnami..
Moze sa stat,ze som tehotna??dakujem

zuzana0612
9. apr 2009

Tinkaaaa, tým si si skrátila cyklus. Ale tehotná by si nemala byť. Aj keď niečo také človek asi nikdy nevie naisto 🙂

tinkaaaa
21. apr 2009

zuzana0612 no dakujem..tehotna nie som, mi padol kamen zo srdca 🙂

hedunecka
22. apr 2009

ahojte pre tehotkom som uzivala tuto antiku a uplne v pohode ani som nevedela ze nieco beriem
po porode sa mi asi zmenili trosku hormony takze zo zaciatku mi byvalo dost spatne potom to preslo ale potom som mala jak pocity na palenie alebo bolest nevedela som to definovat a moja sestra mi to potvrdila lebo aj ona ix brala ze mala presne to iste takze koncim s nimi a idem skusim nieco co mi sadne

lussynda13
25. apr 2009

Ahojte..ja by som sa chcela spýtať či sa z tejto antikoncepcie zvačšia aj prsia

zuzana0612
26. apr 2009

Ahoj Lussynda13, mne sa prsia nezväčšili zo žiadnej antikoncepcie, iba som pribrala a to sa mi zväčšilo všetko-zadok, prsia, brucho 😉 .
Ale konkrétne z triqiularu som nepriberala. Záleží to na každom, ako jeho telo zareaguje. Skôr som mala problém ako hedunecka, bolo mi z nej dosť zle. Tak som ju vymenila.

janemari
26. apr 2009

Ahojte.Ja som brala tuto antikoncepciu pred par rokmi.Nepribrala som skor som schudla.Pokazila mi vsak zaludok a od vtedy ho mam dost citlivy a mala som z neho spinenie.Potom so ho vysadila.To len v skratke.

kackabrcka
17. máj 2009

ahojte ja som brala cilest asi 4-5rokov s prestavky 2mes. vzdy po roku.. pri nej som pribrala a bola naliata vodou..

presla som na triquilar a bola som s nim velmi spokojna, ziadne zavodnenie nepriberala som upravila sa mi plet.. po 4mes. po vysadeni som otehotnela uplne bez problemov 😉

konvalinkapt
18. máj 2009

Ahojte takze ja len tak pisem mozno niekomu s mojimi skusenostami pomozem a mozno zase vy mne s mojimi otazkami...Ja beriem triquilar skoro 4 roky vlastne odkedy som zacala s priatelom spavat a som spokojna plet mam krasnu,nepribrala som asch ani gram a este zmizli aj bolesti brucha iba obcas pri kramoch ma boli hlava ale to vzdy...kazdy ma asi ine stavy s toho moja suseda pribrala 13 kilov s tejti istej antikoncepcie behom 3 mesiacov takze baby pozor strazte si vahu od preveho dna.Mna by zaujimalo ci niekto fajci ked berie antikoncepciu???Ak nahodou niekto chce napisat piste na moj mejl peta-mnam@azet.sk dik

brixi12
25. máj 2009

Ahojte. Užívam Triquilar už 3 roky. Mám teraz ale problém s ktorým neviem čo robiť. Začala som normálne s tými najtmavšími tabletkami v prvom týždni. Keď som šla dnes vziať 4.tabletku, všimla som si, že som včera, alebo predvčerom, neviem totiž kedy vzala tabletku omylom z iného konca, tú ktorú som mala vziať až ako poslednú, pretože som brala tabletky po tme a musela som sa zmýliť :( No a posledné 2 dni som mala aj pohlavný styk. Chcem sa teda spýtať, či to veľmi vadí a či sa môže niečo stať, keď som tabletku zamenila za inú farbu, za tú poslednú. Za odpoveď vám vopred veľmi pekne ďakujem.
Jana

centik
25. máj 2009

brix zavolaj gynekologovi

winiepooh
26. máj 2009

Ahojte! chcela by som sa opýtať...som zatiaľ dosť neskúsená, čo sa týka antikoncepčných tabletiek. Beriem triquilar teraz prvý mesiac a akurát mám 7 dňovú pauzu.Chcela by som vedieť, či som chránená aj počas týchto dní, teda keď tabletky už neberiem a meštruácia sa ešte nedostavila. Budem vďačná za každú konštruktívnu odpoveď. 😉

monika0001
26. máj 2009

winiepooh - okrem toho, že máš krásny nick... rozhodne by som si počkala a tú menštruáciu... a po ďalšie aj moja kolegyňa brala antikoncepciu a má doma dve deti 😉
Tak pozor na to!

nelynka
26. máj 2009

winni ahoj

ja so triqilar brala, a si chranena aj pocas tej pauzi...mne zvycajne mrcha chodila na treti den rano po poslednej tabletke ale poznam holky ktore mrchu par krat vobec nemali..

yoya
30. máj 2009

ahoj winnie,
aj ja som brala triquilar a bolo to v pohode. načas som mala menštr.- ako hodinky, bez bolesti = bola som spokojná.a čo sa týka dní kedy neberieš tbl, tak si chránená,/ mám to vyskúšané/. keď som ich neskôr vysadila, tak som o čas v pohode otehotnela. je pravda, že každý organizmus inak reaguje na lieky.ale sama uvidíš ako sa budeš cítiť.držím palce.pekný deň 🙂 🙂 🙂

nikus111
31. máj 2009

ahojte chcem sa spytat tiez beriem antikoncepciu triquilar a ako citam mate snou rozne skusenosti ... myslite ze to moze byt antikoncepciou ze sa mi menia nalady a som stale podrazdena ??

mimuska123
4. jún 2009

ahoojky chcela som sa spytat ci vam s tejto antikoncepcie(tiquilar) narastly prsia🙂) dakujeem 😎

zabka132
4. jún 2009

ja som brala triquilar 5 rokov...sice som nikdy nemala problemy s vahou, ale aj tak som schudla asi 3 kila. Vahu som mala potom stale rovnaku. Po vysadeni som na 3x otehotnela....teraz ju beriem znova....problemy ziadne.
Prsia sa mi nezvacsili..... a po skonceni kojenia sa mi skor zmensili 😠 .

mimuska123
4. jún 2009

mam ece jednu otazku po ktorom dni uzivania by som mohla mat nechraneny pohlavny styk? 😅

supernova
5. jún 2009

Ahoj kocky, chcela som sa spytat, ci ma niektora z vas skusenost s oddialenim menstruacie, ked ste uzivali Triquilar.

perlamoja
30. aug 2009

ahojte.ja beriem triquilar 11 rokov.nepriberám,sem-tam som vysadila na jeden mesiac,lebo som mala nie najlepšie výsledky z krvi ale si myslim,že kopa žien ju pochvaluje.aj lekár tvrdil,že netreba menit ak nie su problemy. 😎

vanilkovaaa
7. sep 2009

Helou, chcem zacat brat triquilar, teda uvidim ci mi ich doktor predpise🙂 ale vidim vacsinou pozitivne ohlasy, tak dufam ze hej..

dievcisko
22. okt 2009

zdravim vas....chcela by som sa opytat ake skusenosti mate s triquilarom....ja ho beriem nejako okolo roka a viac a pribrala som za ten rok dost....myslite ze ked zmenim tabletky pomoze t???myslite ze sa mi vaha dostane do normalu???

zara1982
22. okt 2009

Ahojky, ja som brala Triquilar asi 2 roky a potom som sa dalsie dva roky zbavovala nabratych kil,podotykam dietou!!! Navyse mi zacalo krvacanie uprostred cyklu.lekar mi tabletky vymenil za Logest a potom to uz bolo OK. Uz osem mesiacov vsak nic neberiem lebo sa snazime o babatko..

lumimi
22. okt 2009

ja som brala triquilar 4 roky, v pohode, žiadne kila navyse - raz som oddalovala - je tam návod že akjo na to a v pohode, MS vždy ako hoodinky .-)