Antikoncepcia Zlynda - máte s ňou skúsenosti?

blond1978
23. feb 2021

Poprosím skúsenosti. Ďakujem

zuzickazuzanka
26. feb 2021

@blond1978 ahoj mam ju uz doma cakam na menzes a zacinam. Ty uz uzivas? Ako ti sedi?

blond1978
autor
26. feb 2021

@zuzickazuzanka áno už skoro rok. Ja som spokojná len ta menštruácia si chodí a nechodí ako sa jej páči. Inak super. Nič ma neboli, nie som závodnena, iba keď ma prísť menštruácia tak si pripadám ako slon ale to som mala vždy. Nespinim mimo cyklus nikdy a ani som nepribrala a ani neschudla. Predtým co som brala inú tak som pribrala.

zuzickazuzanka
26. feb 2021

@blond1978 vkladam do nej velke nadeje a pevne verim ze mi ostane dost dlho nakolko uz ziadne dietatko nieje v plane dve uplne stacia. S telieskom som sa nejako nestotoznila radsej tabletky. Mam 3 dni do mensesu a potom zacnem. Zo zaciatku si mala dlhsie menses alebo normalne? Vobec neviem co cakat. Uzivala som uz hak ale to som bola este veeeeelmi mladucka a nemala som este jednozlozkovu. Bola tu aj tema ohladom Zlyndy ale uz je zmazana. Skoda, ja si rada precitam ako komu co sedi ci nesedi....

blond1978
autor
26. feb 2021

@zuzickazuzanka nie menštruáciu mam vždy normálnu (keď príde) cca 3-4 dní. No neviem prečo to fórum vymazali. Tiež som rada čítala skúsenosti zo Zlyndou.

zuzickazuzanka
27. feb 2021

Dufam ze sa esge niekto najde a podeli sa o skusenost

dankabetka
27. feb 2021

Ahojte dievcata, tak ja ju beriem uz 6 mesiac, ziadne priberanie ani chudnutie u mna nie je, ale co je divne a zatial cakam kedy sa upravy, ze mi menzes chodi v strede blistra, vobec nie ked berem tie akoze neaktivne tabletky na konci. A menzes ani menzes nie je, len take slabunke spinenie. Menzes mi cely zivot chodil ukazkovo na den presne, aj ked som nebrala anti a aj ked som brala inu anti, tak je mi to cele cudne.

zuzickazuzanka
27. feb 2021

@dankabetka ja mam menzes presny ako hodinky, tak som zvedava ako to bude u mna ked zacnem uzivat. V strede cyklu pri pride vzdy v jeden fen alebo je to take vseliake?

dankabetka
28. feb 2021

@zuzickazuzanka menzes mam tak tri dni v strede toho blistra, vzdy sice po 28dnoch ako ma byt, ale nie na konci , ale proste v strede, prvy mesiac som nemala a od vtedy sa mi to takto posunulo a veru je to tak od vtedy, a este ma napadlo, ze prve dva mesiace som bola viac nervozna, ale ci to bolo tabletkami zas neviem zarucit, ale bola som podrazdena viac a to ja som prudko kludna povaha 🙄

ednova
14. mar 2021

Ahojte, ja užívam zlyndu prvý mesiac.. cítim sa fajn, jediné čo tak mám slabý výtok z bradaviek.. ale skôr mi príde čudné, že dnes mám 4 zelenú tabletku a nedostala som vôbec menštruáciu, ani náznak..teraz ju budem mať počas užívania ďalšieho balenia, alebo ako to je ? Dúfala som, že to budem mať pravidelné ako pri predchádzajúcej hak, nerada by som, aby ma to neplánovane prepadlo, keď to nebudem čakať 😁 Vy to ako máte ?

blond1978
autor
15. mar 2021

@ednova ja tento mesiac nič. Minulý 4 dní špinenie. V januári nič. No neviem, ale ja si bez menštruácie pripadám nesvoja.

ednova
15. mar 2021

@blond1978 hm zaujímavé.. je to čudné.. hádam ma to neprepadne nepripravenú

mawka
19. mar 2021

Baby, predám 2 balenia Zlynda, 20 aj s poštou.

blond1978
autor
22. mar 2021

No dnes mi došlo niečo podobné ako menštruácia. Som zvedavá ci sa to spustí normálne alebo zase len špinenie. No je pravda že si chodí kedy chce

nm218
22. mar 2021

@dankabetka
Ja to mám presne tak isto zo zlyndou,beriem ju už asi aj rok,teda teraz som ju vysadila lebo mam ist ku gynekologovi a trosku sa obavam ci to nebude mat nejake nasledky alebo co 😀 väčšinou mi chodí druhý týždeň od začiatku noveho blistra, uplne slabunke špinenie (pritom ja mám menzes normálne hrozne silný a bolestivý) no a potom obcas spinim aj tie 4 urcene dni na menzes, tak neviem či ju mam brať dalej alebo čo. Vysadila som ju teraz kvôli tomu že mi prišiel zrazu hrozne silný menzes(trochu bolestivy) zase v druhom týždni a trval až 8 dní, na to som ju za dva dni vysadila a zase som akoby krvácala 2 dni. Tak neviem či ju brať ďalej, obavam sa toho že kým nájdem HAK čo mi sadne uplne presne tak to bude trvať🤷🏼‍♀️ neznasam toto behanie po doktoroch

nm218
22. mar 2021

Avšak teraz som pozerala príbalový leták, a je tam napísané toto... takze to chapem tak že toto nepravidelne krvacanie je počas užívania zlyndy normálne?😀 ja som dost bojko a bojim sa aby po dlhodobom uzivani to nemalo nejake nasledky

zuzickazuzanka
23. mar 2021

@nm218 ahoj,ja som prave skoncila prvy mesiac zo Zlyndou,zatial ziadny menzes ani spinenie tak uvidim ako to bude pokracovat. Nerozumiem presne preco si skoro po roku Zlyndu vysadila. Mne dr.povedal ze trva cca 3 mesiace kym sa ukaze ci ti hak sadla alebo treba zmenu. Tiez povedal ze pri tejto hak je mozne krvacanie a spinenie mimo cyklu co u mna zatial nebolo a tiez u niekoho nemusi menzes vobec byt. To by som brala. Urcite ta dr poucil o moznych rizikach hak ked ti ju predpisoval. Po vysadeni bude chvilu trvat kym nabehnes znova na vlastny cyklus.

nm218
23. mar 2021

@zuzickazuzanka no mne doktorka práve nič konkretne nevravela. Vysadila som ju lebo som sa zľakla toho že som mala každý mesiac len slabé špinenie možno 4 dni,bez bolestí a poslednýkrát som mala až 8 dní pomerne silné a aj s tým že ma brucho bolelo. No ale pravdepodobne ju budem užívať ďalej keďze mi žiadne problémy nerobila, len to že mi menzes chodil v druhom týždni od začatia nového blistra. Ja občas uvažujem veľmi spontánne a potom neviem či som spravila dobre🤷🏼‍♀️

lubka307
26. mar 2021

Tak je uz 6 mesiacov beriem menzes mam každých 14 dní 4 dní ako hodinky len ma hnevá ze dva krát do mesiaca toez ze si telo zvyknúť ale tak dúfam ze uz po pol roku sa to nejak upravi nebaví ma totiž mat tie dní dva krát inak spokojná nič mi tak není ani som nepribrala a kojim stále 7 mesačnú... prikladám to m9zno aj tomu ze ešte kojim ale práve na to bola určená ze ju môžem aj popri kojenie...to je moja skúsenosť...beriem prvý krát hák a nemôžem ostať tehotná zo zdravotných dôvodov q zatiaľ nič iné mi n3poblnukli proti otehotneniu

nm218
26. mar 2021

@lubka307 no ja som mala presne to isté tiež mi chodil menzes najprv v druhom tyždni a potom počas tych zelenych tabletiek. No ale normalnym menzesom to nazvat nemozem pretoze to bolo mozno 3-4 dni fakt len slabulinke špinenie🙂 ale asi ju začnem brať znova🤷🏼‍♀️ To je moja nerozvažnosť 😄 a inak hadam to bude ok 🙂

kikina0880
27. mar 2021

Zlyndu, beriem prvý mesiac. Prsia mi nenapúchajú čo je super, pri iných HAK som mala taký problém. Ale mám pocit že som viac nervózna a rýchlejšie ma veci vytočia. Myslíte, že sa to upraví alebo to tak ostane?

nm218
27. mar 2021

@kikina0880 V tom ti asi moc neporadím,ale pokial sa ti zdá že si nervoznejšia odkedy uzivas zlyndu tak to asi bude tým, no len či sa to upraví neviem. Skús užívať ešte mesiac-2 a daj potom vedieť ☺️

kikina0880
27. mar 2021

@nm218 ďakujem vyskúšam a určite dám vedieť 😉

zuzickazuzanka
7. apr 2021

Ahojte, ako pokracujete zo Zlyndou? Za mna zatial super. Beriem druhy mesiac a este ziaden menzes ani spinenie tak som rada.

ivuska1309
15. apr 2021

Ahojte ak máte záujem mam na predaj 2balenia zlynda antikoncepcie

balintovaveronika
18. apr 2021

@dankabetka ahoj , pripajam sa ,ja ju uzivam asi treti mesiac a tiez mi chodil prve dva mesiace menzes v strede blistra ale aj tie posledne 4 tabletky co su inej farby, teraz cakam v polke blistra a zatial nic..my sme s manzelom mali aj pohlavny styk pocas tych 4roch tabletiek na konci blistra a nechraneny,tak snad nie som tehotna. Chcela som sa spytat ci s tym mate podobnu skusenost ? Vopred dakujem

balintovaveronika
18. apr 2021

@blond1978 Ahoj ja by som sa chcela opytat , tie posledne tabletky inej farby na konci blistra ked beriete sme vlastne chranene ? My sme s muzom mali nechraneny pohlavny styk pocas tych 4 dni ,lebo som ani menzes nedostala vtedy ale v polke blistra ,ja beriem antikoncepciu uz asi rok a pol alebo viac a zlynda je moja tretia v poradi ktoru uzivam...dakujem za nejaku radu

nm218
19. apr 2021

@balintovaveronika ja mám pribalovy letak podrobne celkom naštudovaný a je tam napísané že by sme mali byť chranené aj počas tých 4 zelených tabletiek🙂 inak my s priatelom sme ho mali tiez tak hocikedy lebo sama som ani poriadne nevedela o menzese ze by som nejaky mala a vporiadku ziaden problém

blond1978
autor
19. apr 2021

@balintovaveronika áno ste chránená. Mne tiež chodí nechodí kedy chce a nikdy chvalabohu sa nič nestalo

balintovaveronika
19. apr 2021

@nm218 dakujem za odpoved , mame dve deticky a to nam staci mame parik 🙂 tak zato sa pytam ci to zmenit tu antikoncepciu lebo predtym som mala desiret a tam boli vsetky tabletky rovnake cely blister

balintovaveronika
19. apr 2021

@blond1978 ja momentalne cakam ci pride ci nie 🙂 prvy mesiac strasne kazdu chvilu som krvacala