Azalia. Beriete ju niekto a aký máte názor?

cuchre
23. apr 2008

ahojte,

dnes mi doki predpisal antikoncepciu, vola sa azalia, do lekvarne prisla len dnes, tak mi nevedeli o nej nic povedat. kojim, takze podla mna je to nahrada cerazette...beriete ju niekto a aky mate na nu nazor?
dakujem 🙂

pkettyna
23. máj 2013

@cuchre Ahoj, já jsem jí brala rok (při kojení)... menstruaci jsem přitom vůbec neměla. Bohužel, co mi azalia způsobovala... bylo velmi zhoršení pleti. Dost jsem trpěla na akné ☹ ale reakce na ni je asi u každého jiná.
Ptala jsi se na zkušenosti, tak píšu ty svoje. 🙂 snad to budeš snášet lépe

cuchre
autor
23. máj 2013

@pkettyna dakujem, ale zacala som ju brat 4 roky dozadu :D

pkettyna
24. máj 2013

🙂 aha, tak to mi nějak uteklo 🙂... jsem tu teprve od včera, tak se rozkoukávám. Hezký den

denysek
29. máj 2013

@jankaba1 Ahojky, promiň, už je pryč.

tothova5a
5. júl 2013

Ahojte, ak by mal niekto zaujem, mam na predaj trojbalenie Azalie.

jankaba1
17. júl 2013

Ahoj, ja beriem Azaliu od januara 2012 a este stale. Nakolko stale kojim dceru.
Este som od sestonedelia nemala menstruaciu, lekar povedal, ze je to OK. Ziadne vedlajsie resp. neziaduce ucinky som nespozorovala. X-krat sa mi stalo, ze som zabudla tabletku vecer zobrat-rano som ju v pohode zobrala.
Taktiez ani na dcere nic nebadat. Nema bolesti bruska, je uplne v pohode.

mariankakem
19. júl 2013

Ja som brala Azaliu, ked som kojila a ziadne problemy som nemala...uz som kojit prestala a ostalo mi 5 mesacnych davok nepouzitych. Ak by ste mali zaujem, urcite by sme sa na nejakej symbolickej cene dohodli 🙂

sladkasue
25. júl 2013

3 mesacne balenia azalia za 20€ aj s postovnym. exp: 1/2014

misinka26
25. júl 2013

Ahojte kočky, ja som začala brať Azaliu prvý krát pred cca mesiacom, teraz končím prvú tabličku, ... menštruáciu som dostala asi po 6 dňoch od užívania čo ma dosť prekvapilo lebo Dr. vravel, že pokiaľ ju budem brať tak nedostanem , tak som mu vyplašená volala, že čo to je a on povedal, že ak budem moc krvácať tak mám bežať na pohotovosť ( nemohla som k nemu bola som odcestovaná ), krvácanie skončilo asi po 10 dňoch čo sa mi zdalo riadne dlho lebo predtým okrem šestonedelia som ešte nemala lebo kojím ... máte aj vy podobné skúsenosti ??? a ešte sa chcem opýtať je možné že ako vedľajší učínok môže byť nervozita, podráždenosť, náladovosť ???? baby ja som kluďas ale v poslednej dobe mi akoby šibe, stále som na nervy, manžel ma naštve už len tým, že je, proste neviem či to je tým, že som už dlho doma alebo tými tabletkami, lebo predtým dom to nemala a taktiež chuť na sex, kokos ja čo som muža ťahala sexovať už pár dni po pôrode 🙂 teraz nemám chuť skoro vôbec a keď si na to spomeniem alebo manžel nahodí túto tému tak radšej zmením tému ... je to normálne ??? čo sa to somnou deje ??? môže to byť tou AZALIOU ??? prejde to ??? či vysadiť ??? poradte prosím ....

matta308
25. júl 2013

@misinka26 no ja som mala presne tvoje pocity...spinila som niekedy aj dvakrat do mesiaca, len taky vytok...potom som nemala menzes pol roka...taktiez nervozita ako spominas...a sex ani nehovorim...normalne s nechutou som chodila do postele..😀 moze ti to podla mna narusit taketo veci,ak si pozries letacik,tak to tam je uvedene ako vedlajsie ucinky...ja som ju vysadila..hned menzes a potom asi pol roka som mala presne na den...ale teraz sa mi to zase rozhadzalo cele,meskava mi aj tyzden vzdy...mozno to nie je vinou anti,ale podla mna ano...

misinka26
25. júl 2013

@matta308 kokos ale veď ja chcem ísť na dovolenku a to mám teraz stresovať, že celú dofču budem mať menzes ...kokos toto mi bol čert dlžen a to som sa ešte tešila lebo Dr. vravel, že žiadna menštruácia nehrozí ... a ten sex to je úplna hrôza, sa cítim ako frigídna stará dievka ( sorry ak som niekoho urazila ) a nálady v tehotenstve neboli nič proti tým čo mám teraz, asi pobežím k Dr. nech mi dá nečo iné lebo takto to nemôže fungovať ...

matta308
25. júl 2013

@misinka26 tak to nebudes mat menzes,len taky tmavy vytok ked tak...nic hrozne,ale je to otrava,co ti poviem..

misinka26
25. júl 2013

@matta308 Dik za info a nevieš náhodou o inej HA, ktorú môžem brať počas dojčenia ??? taká čo nemá takéto nežiaduce účinky ???

sssimi
25. júl 2013

Ja som brala Azaliu mesiac a pol. Prvý mesiac pohoda, ale dostavil sa neskutočne silný menzes čo ma teda riadne prekvapilo, ale hovorím si, že dám tomu ešte šancu. 2 týždne po menzese sa ale dostavil ďaľší a rovnako silny. Hlava sa mi v kuse točila, bolo mi strašne divne čo som bola taká stečená s krvy. Nočná mega vložky mi nevydržala hodinu. Tak som ju aj okamžite vysadila.

matta308
25. júl 2013

@misinka26 no vies co,to maju myslim vsetky..lebo pri dojceni mozes len tie lahke,jednozlozkove..a vsetky su na rovnakom principe...ja mozem jedine take kvoli trombofilii...☹

misinka26
25. júl 2013

@matta308 Och joj tak teraz sa rozhodnúť, či brať a nesexovať 🙂 alebo nebrať a sexovať so stresom 🙂 ani tak ani tak ...och och 🙂

blbovina
11. aug 2013

Ahojte, ja beriem Azaliu bez prestávky už druhý mesiac, ale už som prestala dojčiť. Chcem poradiť ako ju mám brať ďalej. Môžem vynechať tie určité dni alebo sa to pri tejto ha nesmie? Ďakujem.

tstatianka
18. aug 2013

Ahojte,ja som 2 roky po porode nemala MS,stále občas kojím.Prvý MS som dostala pred dvoma týždňami,tak som začala užívať Azaliu v prvý deň a Ms nie a nie prestať...celý týždeň špiním,niekedy viac,niekedy menej.Ale už ma to fakt nebaví...asi ju vysadím...Ale vlastne asi všetky podobné antikoncepcie,ktoré sa užívajú popri kojení fungujú na rovnakom princípe...že nedozrieva vajíčko..Tak neviem,či mám vlastne na výber.Doktor mi povedal,že už potom jedine Cerazete:(

dinivi
19. aug 2013

@tstatianka ahoj ja som 1,5roka brala azaliu skoro rok som nemala menstrulaciu potom noraml 6dni kazdy mesiac.tearz mi to vymenili za cerazete no otras:(menstul8-10dni dva dni nic a spinim uz treti tyzd tak ine nerobim len kupujem vlozky:(mudr povedala ze si telo musi zvyknut:(len kedy si uz zvykne:(((((

tstatianka
19. aug 2013

@dinivi no ved,aj ja cakam,ci si zvykne...ak nie,tak musim nieco ine vymyslieť 😉 tiež ma to nebaví stále kupovať vložky a tampony ☹

klaudia222269
23. aug 2013

ja som rok po porode a menstruaciu som od vtedy mala 2krat ale nekojim a uz 5mesiacov mozem ju uzivat stale alebo uzprehodit?prosim poradte

gosa22
27. aug 2013

ahojky prodám 2 platíčka Azalia za 250 Kč + poštovné...zdarma půlka platíčka...už to nechci brát, kojím a malý je z toho protivný a já taky, jelikož krvacím...bere to chuť na sexik...HAK je svinstvo a jsem naštvaná, že jsem se nechala na 14 dní braní ukecat...pište na pn22@seznam.cz

nikasyk
4. sep 2013

Predám 1 blister HAK AZALIA, ostala mi, nakoľko som prestala kojiť a menila som HAK... Cena 5€+pošta...

x_shushu_x
17. sep 2013

Baby ak by niektorej z nejakeho dovodu padli vhod 4 ks (tabletky) azalie, zostali mi pri prechode na inu antikoncepciu...Napíšte správu..

leaitalia
26. sep 2013

Predám 1 platíčko Azalie za 5,5eur už aj s poštovným. Píšte do správy 🙂

wecenko
4. okt 2013

ahojte, tiež som začala uživat azaliu po šestonedelí, na začiatku to bolo uplne bez problemov, iba raz som mala take špinenie čo trvalo asi 5 dni, teraz po polroku užívania som začala znova špinit ale už to trva asi 2 tyzdne a vždycky iba doobeda, večer už nič, už som z toho na nervy, chcela by som asi prestať s uživanim, viete mi niektora poradit ci možem prestat kedy chcem alebo musim douživat platičko

marwa
14. okt 2013

@nikasyk je to este aktualne?mate ju?

nikasyk
15. okt 2013

@marwa ano, este stale ju predavam, mate zaujem???

marwa
15. okt 2013

pre nikasyk ano mam..poslitemi prosim vas do spravy cislo uctu a sumu kolko?staci mi 1.trieda obycajne..dakujem

hajajanka
15. okt 2013

@wecenko Ja som ju prestala brat uprostred balenia, tusim je v kazdej tablete rovnake mnozstvo hormonov, tak je asi jedno, kedy ju prestanes brat. U mna to fungovalo, kym som dojcila a ked som prestala, tak pri prvom, aj pri druhom dietati, bolo to spinenie niekolkotyzdnove a ked som ju zacala znova uzivat, tak som spinenie mala aj uprostred cyklu, hocikedy.