Azalia. Beriete ju niekto a aký máte názor?

cuchre
23. apr 2008

ahojte,

dnes mi doki predpisal antikoncepciu, vola sa azalia, do lekvarne prisla len dnes, tak mi nevedeli o nej nic povedat. kojim, takze podla mna je to nahrada cerazette...beriete ju niekto a aky mate na nu nazor?
dakujem 🙂

katy2205
18. feb 2009

Babule a môžem sa spolahnúť na túto antikoncepciu? Aj ja beriem Azaliu a včera to prvý krát do mňa partner dal, neviem či nebudem stresovať lebo otehotnieť fakt nemôžem.

zuza80
18. feb 2009

katy,ja ju beriem od šestinedelia, som s nou spokojná, nepocitujem žiadne vedlajšie účinky a zatial som neotehotnela znova 🙂 . na sto percent nemáš istú žiadnu antikoncepciu,ale podla mna sa nemusíš stresovat. 😉

felixko
19. feb 2009

ja som nad touto antikonc. tiež uvažovala, ale radila som sa s jedným gynekológom-expertom, ktorý sa vyjadril, že v každom prípade nie je presvedčený o tom, že neprechádzajú hormóny do MM a tým nie je narušený vývoj dieťatka, skôr ide o hormonálny biznis gynekológov, ktorí ale predpisujú HAK na požiadanie pacientky, ktorá sa môže ľubovolne rozhodnúť, či bude alebo nebude HAK brať - takže aj tu nie je povinnosťou gynekológa informovať pacientku o nežiaducich účinkoch, teda aspoň ja som sa s tým nestretla, aby ma gynekologička informovala o všetkých nežiadúcich účinkoch HAK, je to výsada len máloktorého lekára, skôr som sa stretla s tým, že ma doslova "nahovárala" na HAK po kontrole po šestonedelí.
preto som názoru, že radšej počkám, pokým dokojím a využijeme zatiaľ inú metodu antikoncepcie, pretože tu nejde len o moje zdravie, ale aj o zdravie môjho dieťatka a to sa samo ešte nemôže rozhodnúť.

katavinka
20. feb 2009

felixko: tak to ozaj povie máloktorý. Ja s ňou končím, kašlem na takú HAK, že mám 2x v mesiaci menzes a tak silný, že nestíham meniť tampóny 😠 To mi je ozaj k ničomu. Dostala som aj inekciu a nič.

sarasophia
8. mar 2009

Ahoj babulky, tak som z toho dosť vedľa čo som si prečítala o azalii tiež mi ju doky predpísal ale fakt neviem či ju začať brať, nechcem mať MS mám z toho des. Väčšinou sú tu negatívne názory. 😨

e.k.t
8. mar 2009

tak já beru azálku od 18.9. a dosud jsem ani nešpinila, pokračuji v braní i když už nekojím, ale právě to nekrváceni mi opravdu vyhovuje a je fajn na mé kritické hodnoty hemoglobinu po komplikovaném císaři a ještě ani po 6ti nedělí revizi ☹

hemoglobin mám už skoro v normě.

mě teda azálka fakt vyhovuje, je prostě super. teda měla bych napsat že mé tělo ji má rádo 😉

tina2500
8. mar 2009

ja som si bola dat konecne predpisat inu antikoncepciu a mozem povedat ze je to ovela lepsie ..uz 3 mesiace uzivam belaru a je velmi dobra azalia fuuuuuuuuj

zetka
1. apr 2009

Ahojte ja beriem azaliu uz rok hned od jej uvedenia na trh. Doktorka ma upozornila, ze sa pri nej moze stratit menzes uplne. ja som ten pripad. prve dva cykly osm len trosicku spinila a potom som menzes stratila uplne. Mne to takto vyhovuje nemam ziadne ine komplikacie len koli lepsiemu antikoncepcnemu ucinku ju musim presne na cas brat a to snad nieje problem pre takmer nikoho (nastavim si pripomienku na mobile a je to 😉 ). To, ze niektore z vas dostavaju menzes pri nej je normalne. cast zien ako ja straca zas menzes. ani jeden stav nieje neprirodzeny alebo zly. Ja mam azaliu nasadenu koli tazkostiam s migrenami kedze kombinovana HA mi sposobovala tazke zachvaty migreny. Pri tejto antikoncepcii je vsetko v poriadku.

capy
13. máj 2009

ahojte ja mam recept na azaliu doma a prave si ho pojdem vybrat. mne dokyna povedala ze je lepsie pockat kym nebude mat tomino aspon pol roka. tak som pockala kym bude mat rok a nebude vyslovene na MM. tak som zvedava co a ako. postupne si vas precitam ake mate skusenosti 😉

dahra
17. máj 2009

Baby,
uzivali ste azaliu niektora na liecbu endometriozy?

danu
22. jún 2009

monika77 • 1d • Dnes o 13:16
ste tu také, čo užívate po pôrode a ešte kojíte horm.anti. azalia?
mám trošku problémy, menzes mi chodí nepravidelne už teda druhý mesiac, aj dva týždne skôr, dokonca mám dva týždne po menzes a stále trolinka krvácam

ako ste vy znášali túto hormonálku?

monika77
24. jún 2009

nestalo sa vám, že ste to dostávali každé 2 týždne? mne sa to stalo už 2x ... je to OK?

arizona
24. jún 2009

idem sa pripojiť aj ja... 😀 azaliu beriem, aj keď už nekojím. mne dr. povedala, že je to v poho. a niečo ako MS mám tiež, už ani nerátam koľkýkrát (alebo len raz,ale v kuse). ale v letáku je napísané, že sa môže objaviť krvácanie podobné MS, takže u mňa je to asi "len" to krvácanie. ale vždy lepšie, ako belara, ktorú som zvládala brať len 1 cyklus...

kacka.va
25. jún 2009

capy: to já v roce přestala kojit, takže přejdu zase na klasickou HA. Začala jsem jí brát po šestinedělí a žádný problém s tím nebyl.
danu: azalia je právě vhodná i během kojení, takže kojících s Azalií tu bude myslím dost 😉. U Azalie nemusí být pravidelná menstruace, špinění je taky normální.

monika77
8. júl 2009

maminy, tak mne sa to stalo už po 3x že som dostala o 2 táždne skôr ... len teraz neviem či je to už menzes, alebo dôsledok toho, že som pred dvoma dňami užila tabletku o 2 hodinky neskôr ☹

e.k.t
8. júl 2009

Tak já se opakuji, beru Azálku od 18.9. a dosud žádná komplikace ani špinění ani nic, a to teda už nekojím a fakt v pohodě 😉

efa7
17. júl 2009

ahoj,taky beru Azalii,druhý měsíc, při prvním plátičku se objevila menstruace,trvala asi 10 dni, teď čekám a zatím nic,myslíte si že je to normální??Už nekojím,tak uvažuju že přejdu na normální HA co jsme brala před těhotenstvím..Jsem z toho trochu nervní,doufám, že nejsem těhumale bolí mě teď břicho jako při menses... 😒 Dííky za rady🙂

plami
19. júl 2009

Ahojky, mě po šestinedělí nastoupila hnedle menzes, na gyndě jsem si nechala předepsat Azalii v domnění, že mi cyklus upraví...po tdýnu kdy mi menzes začala ustupovat jsem začala azalii brát, nicméně krvácení stále pokračuje, takže už jakoby v jednom kuse 14 dní mám menzes...☹( az nyní čtu co tyto prášky dělají a nemám vůbec chuť je brát, myslíte že je vhodný je přestat brát po týdnu nebo mám to platíčko dobrat? už dva měsíce od porodu se vložek nemůžu zbavit, je to už děsný☹(

murecka
22. júl 2009

Ahoj holky,
zbylo mi platíčko Azalie, tak kdybyste ho některá chtěla, písněte mi adresu do IP a já vám ho pošlu. Takhle některá aspoň ušetříte pár penízků, já bych to buď vyhodila nebo vrátila do lékárny.
Jinak azalia mi seděla dokud jsem plně kojila (tzn. asi do 6-7měsíců), pak, jak se postupně kojení začalo nahrazovat příkrmy a ubylo, tak jsem začala špinit, pak občas krvácet a teď je to tak, že tak 2-3 dny jsem "čistá" a zbytek buď krvácím nebo špiním 😝 . Kojím už jen jednou denně a vypadá to, že i to je brzo přestane bavit, tak už to dojedu bez antika.

lucie.krajcarova
23. júl 2009

Nazdárek, tak já po císaři menzes nedostala, od 8. týdne beru azalii a nemám jediný problém. do teď menstruaci nemám. Jsem spokojená.
Plami, mně říkala Dr., že můžu mít nepravidelné špinění. možná ti tahle antik. nevyhovuje. zavolej si na gyndu.

murecka
23. júl 2009

Tak platíčko už je pryč 🙂.

janka_pn
31. júl 2009

dievcata, aj ja mam predpisanu azaliu, ale uz kojim len rano a vecer a v priebehu mesiaca by som chcela skoncit uplne. myslite, ze mam s nou zacat? menzes uz mam. som po cisaraku, takze otehotniet este nemozem a ani nechcem. ako sa vlastne uzivaju? mozem si ich nasadit ihned alebo pockat na menzes? maju aj ucinok ihned? dakujem pekne. a ak by ste mala niektora 1-2 platicka vyhodnejsie na predaj, tak by som asi kupila 😅

berus222
3. aug 2009

ahojte. ja som zacala brat azaliu hned po sestonedeli. sestricka ma upozornila, ze mozem krvacat. ale nebude to menzes, ale len ako vedlajsi ucinok. brala som ju 3 tyzdne a cely ten cas som krvacala. takze cela HA letela do kosa.

leniszka
6. aug 2009

Ahoj holky. Já beru Azalii asi týden (a jsem 9 týdnů po porodu) a už se mi dostavila menzes, která trvá 4.den a je pořád silná. Teda nevím, jestli je to menzes, prostě krvácím. A malému od té doby co krvácím jakoby přestalo chutnat mléko. Odtahuje se od prsu, hledá, 2x polkne a zase se hned pustí. Takhle probíhá celé kojení. Tak právě nevím, jestli to mám teda menzes nebo ne a jestli jo, je možné, že to bude jen tento měsíc a další už se nedostaví? Nechci kvůli antikoncepci přestat kojit (když to malému nechutná)... A ještě otázečka... kdybych teď přestala tu antinu brát, navrátí se opět vše do původního stavu, tedy že bych už krvácení neměla? Poradíte mi prosím?

verroo
10. aug 2009

Ahoj, mám nenačaté balení Azalie, nakonec jsem ji nezačala brát, přenechám za 450 Kč i s poštovým.

dzejna1
11. aug 2009

ahojte. zostali mi 4 balenia azalie, az by mal niekto zaujem vyhodne predam.

svataterezicka
7. sep 2009

A co vedlejší účinky? Já si přijdu jak těhotná, jsem děsně přecitlivělá, protivná, depky,... občas až bulím.. Máte to někdo?

janka_pn
10. sep 2009

zacala som brat azaliu a po dvoch tyzdnoch som dostala zase menzes 😝 a zaroven som skoncila s kojenim, takze ten menzes moze byt mozno aj z toho. mam dve balenia na predaj... napiste mi do ip, ak mate zaujem.

lucie.krajcarova
10. sep 2009

holky, já jsem pořád v pohodě, beru už 4. platíčko, žádný menzes, žádné jiné příznaky. jen by mě zajímalo, za jak dlouho po vysazení otěhotním... u normální to bylo do 3 měsíců..

dajanabebe
1. okt 2009

Baby priberala ste niektora z Azalie?