Azalia. Beriete ju niekto a aký máte názor?

cuchre
23. apr 2008

ahojte,

dnes mi doki predpisal antikoncepciu, vola sa azalia, do lekvarne prisla len dnes, tak mi nevedeli o nej nic povedat. kojim, takze podla mna je to nahrada cerazette...beriete ju niekto a aky mate na nu nazor?
dakujem 🙂

tamarka
14. jan 2009

ahojte, ja som azaliu brala 3 mesiace, za toto obdobie som mala 6-7x mrchu. Vysadila som ju a všetko je tak ako predtým, ale už ten humus nechcem nikdy vidieť 😝 😝 😝

zuzka99
14. jan 2009

ja som tiež krvácala celú dobu čo som ju brala, teraz som vysadila a už je to ako predtým. Brala som ju 2x - prvý raz som stále krvácala tak som vysadila, potom som o pár mesiacov skúsila znova a bolo to to isté, tak už ju nikdy brať nebudem

mukky
14. jan 2009

hmmm asi nieje dobra ☹

jandaj
14. jan 2009

já ji beru už 7 měsíců, a jsem spokojená, první měsíc jsem krvácela, chtěla jsem se na to vyprdnout, ale vydržela jsem, druhý měsíc jsem ještě sem tam špinila, ale od 3 měsíce je vše OK. Nemám to vůbec, pokud to beru přesně ve stejnou hodinu, jakmile zapomenu a vezmu třeba o hodinu později, začnu špinit, ale trvá to jen jeden den a zase to přestane. Prostě se to musí brát ve stejnou hodinu každý den 😉

zuzka99
14. jan 2009

možno to fakt treba vydržať a po 3 mesiacoch to prejde. Ja som nikdy nevydržala a po 2 mesiacoch krvácania a špinenia som sa na to vybodla a vysadila ju.

katavinka
21. jan 2009

Kočky a aké ste mali krvácanie, riadne ako menzes??? Alebo nejaké dlhodobé?

kisska
22. jan 2009

myslim, ze krvacanie treba riesit s gyndakom. Ja som mala len raz naznak (asi dve kvapky na pradle), volala som dokimu, ci tomoze byt a on mi povedal, ze keby to bolo viac, tak mam prist. Nebolo, tak neviem, ako to chcel riesit....
Myslim, ze nie je otazka, ci je dobra alebo nie (keby nebola, tak nam ju nesmu predpisovat), ale kazda zena reaguje na taketo veci inak... treba vyskusat a ked nie, vymenit za Cerazette, alebo inu antikoncepciu pocas kojenia...

luciar79
22. jan 2009

Ja som pri jej užívaní mala menzes tak raz za 2 mes. ale ten trval tak 7-14 dní. Už nekojím tak som zase späť na normálnej antikoncepcii.

katavinka
22. jan 2009

Hmmm, tak ja mám tento mesiac už 2.raz a dosť silnú, čiže podľa mňa to nie je ok 😒

katy2205
28. jan 2009

A kedy sa babule môžem spolahnúť na azaliu? kolký deň od začiatku užívania?

kacka.va
29. jan 2009

katy, máš to napsané v příbalovém letáku.

claudinka
29. jan 2009

ja som mala ms iba raz a aj to tusim v oktobri alebo novembri, odvtedy nic.. prvy mesiac brania azalie som mala kramy

jandaj
29. jan 2009

tak a je to tady. Beru ji už 8 měs. bez problémů a teď už týden špiním a ráno trocha krve. A tak je to každý den. Ráno trocha krve, potom lehké špinění a večer nic. ☹ Už jste se s tím některá setkala?

kacka.va
29. jan 2009

jandaj: já to mám od včerejška taky, taky ráno trochu zašpiním.

jandaj
29. jan 2009

a kojíš ještě?

alanis85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacka.va
30. jan 2009

kojím, ale už málo.

jandaj
30. jan 2009

hm, já kojím hlavně v noci, přez den už skoro ne. Tak třeba to má něco společnýho 😒 No nevím

atreides
31. jan 2009

jandaj tak tři dny mi to dělá taky 😒 ... stále kojím, ale už málo

anke
1. feb 2009

Ahoj holky, chci se zeptat, jak tu Azalii berete? Mate 3. tydny a tyden pauza nebo bez preruseni? Ja beru bez preruseni, MS jsem jeste nedostala - ale ted nevim, ono to jde ji dostat, kdyz beru antiko bez preruseni? Jeste hodne moc kojim, ve dne tak po 2 max. 4 hodinach, v noci i po hodine ...

alica147
1. feb 2009

anke ahoj, azalia sa berie bez prerušenia ja som tiež ms ešte nemalla ale je to ok. mna z azalie dosť bolievala hlava ale zistila som že ked ju užívam na noc to je ok a hlava nebolí ,tak ak niekoho rovnako bolieva hlava doporučujem vyskušať užívanie na noc 😉

chasencha
1. feb 2009

ahojte,tak ja beriem azaliu uz 4 mesiace a ziadny problem,beriem stale v tu istu hodinu,vytok ziadny,menstruaciu som mala jeden krat,vyhovuje mi 🙂

claudinka
1. feb 2009

chasencha presne akokeby citam seba, tiez ju beriem, ale iba 3 mesiace v tu istu hodinu, tiez zaden vytok a MS bola iba jedna 😉

jittuss
4. feb 2009

Ahoj holky,
také beru tuhle antikoncepci, mam za sebou první platíčko a už jsem po druhé dostala menzes, první menstruace trvala 10 dní až jsem z toho byla už na nervy,doktor mě upozorňoval, že bud to budu mít nepravidelné nebo vůbec ale jestli myslel tu nepravidelnost každý týden tak to hodně rychle vysadím a změním prášky,docela mam na dr.vztek.
Mam vyčkat s tím, že se to upraví nebo to bude rozharašené takto pořád - co myslíte?

helcah
4. feb 2009

Já jsem to první dva měsíce měla pořád, vždycky tak čtyři dny pauza a znovu. Pak už mě to nebavilo tak mi dr. píchla injekci na zastavení a zatím je klid. Musí se vyčkat aspoň ty první tři měsíce, až pak se dá určit jestli ta antikoncepce vyhovuje, takže ještě zkus vydržet a hlavně bez v pravidelnou dobu.

kubko
4. feb 2009

Ahojte kocky, mozem sa opytat, ci vam nezmizla pri Azalii chut na sex? Ja som uzivala Cerazette a mohol pri mne behat holy Ricky Martin a nepohlo by to so mnou, dokonca este 4 mesiace po vysadeni to trvalo, pritom pred uzivanim tabletiek sme s manzelikom fungovali normalne. Vdaka za odpovede

e.k.t
4. feb 2009

Tak i já přidám svou trošku do mlýna, Azalii beru již 6 měsíců a naprostá spokojenost, žádná MS, žádné špinění a žádný výtok.

Chuť na sex se nesnížila, moc jsem nepřibrala, již měsíc nekojím a užívám ji dál, jsem spokojená.

Možná je to hodně o pravidelnosti, mám na 18 večer natažený mobil u PC a tamtéž Azálku takže je to přesně a opravdu bez potíží a to jsem měla potíže soustavně, vždy jsem hned hodně přibrala dělalo se mi nevolno a i tlak mi šel nahoru, takže jsem dost často HAK měnila aby se našlo něco co bude vyhovovat. Po porodu jsem dostala azálku a zrovna mám štěstí že vyhovuje. 😉

helcah
4. feb 2009

Tak u mě nemá vliv ani na váhu ani na sex a pokud ano tak pouze pozitivně!

len.petra
4. feb 2009

azaliu som brala asi mesiac a skoro stale som spinila, teda mierne krvacala a neskutocne ma z nej bolela hlava, tak som si povedala, ze koncim a radsej sme pouzivali kondomy dokym som kojila ..cize mna osobne velmi sklamala 😖

sarka11
11. feb 2009

Ahoj, pokud byste někdo chtěli 4 platíčka Azalie za 500,-kč, tak mi napište. Mně nevyhovuje, tak mi leží v šuplíku.