Azalia. Beriete ju niekto a aký máte názor?

cuchre
23. apr 2008

ahojte,

dnes mi doki predpisal antikoncepciu, vola sa azalia, do lekvarne prisla len dnes, tak mi nevedeli o nej nic povedat. kojim, takze podla mna je to nahrada cerazette...beriete ju niekto a aky mate na nu nazor?
dakujem 🙂

vavka33
23. apr 2008

Ano je to antikoncepcia.
Azalia obsahuje malé množstvo jedného druhu ženských pohlavných hormónov, progestagénu dezogestrelu. Preto sa Azalia nazýva čisto progestagénová tableta (POP = “progestogen only pill“) alebo minitableta. Na rozdiel od kombinovaných tabliet POP alebo minitablety neobsahujú hormón estrogén, ale iba progestagén. Väčšina POP alebo minitabliet účinkuje hlavne tak, že bráni preniknutiu spermií do maternice, ale nie vždy bráni dozrievaniu vajíčka, čo je hlavným účinkom kombinovaných tabliet.
Ale male mnozstvo sa uvolnuje aj do MM,no nemalo by to skodit.Ale ak si nieco vsimnes na babtku,radsej sa porad s gynekologom.

cuchre
autor
23. apr 2008

dik...to som precitala v letaku 🙂ale fakt vdaka....
myslela som, ze ci to niekto berie a ake ma skusenosti 🙂

emjee
12. máj 2008

krista • 1d • 6. máj 2008 o 08:26
Ahojky,
snažila jsem se najít téma kde by se tahla HA vyskytovala, ale nic jsem nenašla.

Chci se zeptat jestli někdo berete tuhle HA a jestli s ní máte problémy nebo jste spokojené?
Začla jsem jí brát první den mensturace a pár dní po začátku užívání jsem začla špinit špinit a následně znova menstruovat 😕 Jsem dva měsíce po porodu a špinim každý týden, ale nepotřebuju mít i každý týden menstruaci 😖 😝

emjee • 6. máj 2008 o 19:22
mne ta hak nic nehovori, ale nemoze to byt skor tym, ze si tak kratko po porode a telo sa este cisti?

krista • 1d • 7. máj 2008 o 06:53
Jé Emjee díky za příspěvěk, původně jsem se lekla, že si mi sem hodila link na debatu kterou jsem nenašla 😀
Je to dost možný, že se tělo ještě čistí, Dr. mi teda říkal, že to špinění se může objevit, ale s tou MS jsem nepočítala a je to dost protivný, když jiný kojící matky třeba MS vůbec nemaji 😖 🙂

krista • 1d • 9. máj 2008 o 07:09
Haló, nikdo nemá tuhle HA? Mě se hned zdál ten název divnej

emjee
12. máj 2008

terreza • 1d • Včera o 18:55
lekar mi predepsal tuhle antikoncepciprej je jedina mozna pri kojeni.. mam dotaz na maminky,ktere ji uzivali( nezadouci ucinky,atd)
diky

zuzka99 • 1d • Včera o 18:57
ahoj ja ju užívam už druhý mesiac a nežiaduce učinky žiadne. akorát mi myslím doktor vravel, že by som nemala dostať počas jej užívania menzes a hneď ako som ju začala brať som ho dostala a nemožem sa mu dovolať či to je zlé alebo normálne. tebe povedal niečo také?

terreza • 1d • Včera o 19:07
aha..mne o MS nic nerikal.nejspis to s tou anti moc nesouvisi..vim ze po cas kojeni muzes dostat MS za rok, nebo za pul, nebo klidne hned po 6nedeli..

mobina • 1d • Včera o 21:16
Já dobírám první platíčko a zatím to musím zaťukat, že v pohodě. Mě doktorka říkala, že mám prášky začít brát, co nejdřív, protože pak se právě už může dostavit krvácení nebo špinění.

sokolka • 1d • Včera o 21:19
terri no jediná být nemůže, protože já beru cerazete a o tý mi taky můj mudr tvrdil, že je jediná. Jinak jí beru necelý rok a hrozný. MS tak 2-3x do měsíce. 😔

sanicatko • Včera o 22:07
ahojte,aj ja uzivam CERAZETTE,pre kojace maminy,som spokojna,len neviem povedat ako s MS,ja nemam uz skoro 2roky 🙂 ani mi nechybaju...

krista • 1d • Dnes o 07:54
Ahojky před pár dny jsem založila tohle téma, asi to bude ta samá HA ne? 😅
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

No já jsem taky po týdnu začla menstruovat a včera jsem se naštvala a vysadila ji 😠 Domluvila jsem se tak s manželem, protože mě nebaví pořád špinit a krvácet, tak buďto ji začnu brát později nebo vůbec, chtěli bychom brzo druhé mimi - ale na tom jsme se domluvili až co jsem si ji nechala napsat 😒

krista • 1d • Dnes o 07:55
Sanicatko ty užíváš antikoncepci a nemáš MS 😕 To je divný ne? 😅 Já myslela že když bereš HA tak MS mít musíš 😨

cuchre • 1d • Dnes o 12:56
hm..temu som zalozila pred 2 tyzdnami? 😀

ja som menzes dostala, slaby...ale mam pocit, ze vdaka nej som zacala stracat mlieko :( ale inak v poho, som spokojna

krista • 1d • Dnes o 14:09
Cuchre a kde je? Ani Emjee to nenašla 😀

ria80 • 1d • Dnes o 14:14
Nemusíš mít MS,když to bereš přez přestávky.Já beru Cerazette,moje doktorka mi taky řekla,že je to jediná při kojení.Ale vysadím ji,nedělá mi dobře.Na Azalia se zeptám,asi je to něco novýho,ještě jsem to neslyšela.

krista • 1d • Dnes o 14:16
A to se dá brát pořád bez přestávky? To jsem myslela jen vyjímečně když nechci mít MS 😉 Ale to je jedno, já na tu HA prdim, ještě je Mirena kdyby si chtěla 😉

emfi • Dnes o 14:17
Ahojte. Mne doktorka tiež predpísala Azaliu, beriem ju už tretí mesiac a zatiaľ v pohode, a tiež kojím. Menštruáciu som nemala, ale vravela, že ani by som nemala mať, keď sa to berie bez pauzy.
No chcem sa spýtať, ak prestanem kojiť, akým spôsobom ju mám užívať ďalej. Potom by mala byť aj nejaká prestávka medzi plátičkami a mala by prísť menštruácia.
Nemôžem sa s doktorkou spojiť, tak ak to niektorá beriete a už nekojíte, poraďte mi , prosím.
Lebo vraj mu môžem užívať ďalej.
Ďakujem 😉

krista • 1d • Dnes o 14:18
Emfi to vůbec nevim 😅 To teda koukám, já mám zkušenosti akorát s HA před těhotenstvím a to už jsou 3 roky co jí neberu, takže jsem vyšla ze cviku 😅

ria80 • 1d • Dnes o 14:19
Dá se brát bez přestávky jak dlouho chceš.A navíc ta Cerazette,nebo asi vůbec HA bez estrogenu,ta se bere vždycky bez přestávky,na platíčku je 28 tablet.

cuchre • 1d • Dnes o 14:35
krista

https://www.ModryKonik.sk/forum/show.php?vThrea...

hodila som to do volnej diskusie 😀

ale ved to je jedno 🙂

emfi, ked kojis, zatial neries 🙂 ale kludne ber aj bez prestavky....ja som to normalne robila aj pred tehu, ked mi nevyhovovalo mat menzes....ale kym kojis, tak bez prestavky 🙂

krista • 1d • Dnes o 14:43
Cuchre to je vidět jak ty vyhledáváče špatně fungují, lépe řečeno nefungují, když jsou tady tři témata 😅
A každý je jinde jak jsem si všimla - Volná diskuze, Porod, Kojenci 😀
No je to fuk 😅

emfi • Dnes o 18:56
Keď kojím tak je to v pohode, ale potom si myslím, že neni dobré brať ich bez prestávky a nemať menzes. Neviem si potom predstaviť tú menštruáciu, to musí byť zážitok po takom čase.
Keď to niekedy nevyhovuje kvôli napr. dovolenke, tak to hej , ale inak to asi nebude veľmi zdraviu prospešné nemať vôbec. Ja neviem ako sa to potom má brať, keď ich je v baleni 28 tabliet.
ahojte a diky

ria80
12. máj 2008

Když je v balení 28 tablet,tak přestávku neděláš,bereš to pořád.Takže to nemusíš řešit.
Když je tam 21 tablet,tak se dělá ta přestávka týden,kdy dostaneš něco jako MS,ale není to vlastně MS,jen jako.Taky jsem spíš pro to,tu přestávku dělat,ale u Cerazette a Azalia to neřešíš.

tatiana
9. jún 2008

ahojte , aj ja beriem Azaliu, teraz 2 tyzden a uz som dostala MS !

tak to asi nie je normalne, vobec by nemala byt pri tejto HAK. a krpec ma len 2,5 mesiaca a ja kojim.
no tak neviem, co sa udialo 😠

krista
12. jún 2008

Ahojky, kdybyste někdo chtěl, tak mi zbyly dvě platíčka Azalie a já jí už brát nechci, takže klidně ráda za rozumnou cenu pošlu 🙂

krista
12. jún 2008

Kdyžtak do IP prosím 🙂

kacka.va
24. jún 2008

u Azalie je to normální, že i když se užívá bez přestání, tak MS normálně může být, doktor mě na to upozorňoval.

luciar79
27. jún 2008

tiež užívam, akorát končím prvé plato. Plne kojím.menzes som dostala hneď po 6nedelí a teraz zas aj keď užívam.Trvá mi už 10 deň. no som zvedavá kedy dostanem ďalší. cítim sa dobre, mlieko máme, na malom nebadať žiadne vedľajšie účinky. 🙂

anke
28. jún 2008

ahoj, tak to jsem rada, ze nejsem jedina, kdo dostal pri teto antikoncepci MS ... ja jsem 2,5 mesice po porodu, plne kojim, mam 1. plato a asi 12.den se objevilo krvaceni a trva to uz 2. den ... tak doufam, ze s tim nebudu mit zadne problemy ... jinak mrnous pije normalne, tak snad mu to nevadi 😅

atreides
28. jún 2008

ahojky taktéž se přidávám, hned po cca 4 dnech jsem dostala MS 😠 , plně kojím, první dva dny jsme krapet bojovali, ale už je to OK
prý jestli budu krvácet dýl jak týden,tak mám dojít k dr. 😒 , tak uvidíme 😒

xstelinka
17. júl 2008

Ahojte baby,
dost malo z nas berie Azaliu. Ja som este nezacala, len dnes som bola po 6N na gynde, vraj je vsetko ok a na ovulaciu a pripadne tehotenstvo to ani z daleka nevyzera, to vdaka kojeniu. Bojim sa to brat, aby to malemu neuskodilo. Mozno teraz pocas dojcenia to vadit nebude, ale co ked ho to ovplyvni nejak v buducnosti?

hela611
29. aug 2008

Baby, ja som uz zial dodojcila a ostalo mi jedno balenie Azalie. Nema niekto zaujem?

krista
28. okt 2008

werminka • 1d • Včera v 18:00
Maminky, chtěla jsem se zeptat, zda máte některá zkušenost s touto antikoncepcí ? Jsem 7 měsíců po porodu, stále ještě kojím, takže tohle jsou prý jediné tabletky, které se mohou brát. Injekce ani inplantát jsem nechtěla....... napište prosím své názory, zkušenosti. Děkuji

claudinka
13. nov 2008

ahojte babulky, ja mam malinke este babatko, ale od pondelka som zacala brat tuto antikoncepciu.. verim, ze ho to nijako neovplyvni.. mali ste niektore nejake negativne skusenosti??? aky je vlastne rozdiel medzi Azaliou a Cerazette, ked to je vlastne to iste??

tina2500
17. nov 2008

ahojte. ja beriem azaliu uz asi 6 mesiacov , a mavala som výtoky ,,doktorka mi povedala ze je to normalne.a este som mavala velmi slabu menstruaciu..minulý mesiac sa mi to dalo ako tak doporiadku ,ale nejako mi meska menstruacia..myslite ze je to normalne ??ked som citala ze menstruaciu vobec nemusim dostat??doktorka mi ju dala lebo som fajciarka ...ale asi si pojdem dat predpisat nejake tabletky s týzednnou pauzov ....dakujen 🙂 😉

mallorry
4. dec 2008

ahojky, ja beru tuto antikoncepci asi mesic a pul a dnes trosku spinim...tmavsi krvi...tak nevim, zda je to normalni, jinde na netu jsem cetla, ze to chce vydrzet, ze si telo zvyka na antikoncepci a ze to pak bude ok...tak nevim, mate nektera zkusenost? pripadne co vam poradil doktor? diky.

kacka.va
4. dec 2008

tina: já ji beru taky půl roku a MS jsem měla jen jednou, podle doktora je normální, že můžu MS mít, ale nemusím, takže bych to asi být tebou neřešila.

krista
5. dec 2008

Mallory já už jsem psala výš že jsem s ní měla hrozný problémy, pořád špinění, natolik mě to vytočilo že jsem jí vysadila 🙄

zbyleter
11. dec 2008

ahojky, antikoncepci azalia jsem začala brát po šestinedělí bez jakýchkoliv problémů. podotykam, ze pred otehotnenim jsem mela s antikoncepci velke problemy 😢 (brala jsem lindynette 20 - špinění, akne, tloustnuti atp.) teď se vsak pokousime o dalsi mimi 😲, a zbyly mi 3 platicka (bez 9 tabletek). doba trvanlivosti - 11/2009. Je mi lito ji vyhodit, a proto jestli mate nektera z vas zajem si ji odkoupit, ozvete se mi na e-mail: lenka_s@post.cz.
PC 560 Kč, prodám 300 + poštovné. mejte se 🙂

lenkabu
11. dec 2008

Já ji brala jen měsíc než jsem si nechala dát tělísko..nevím jestli to tady zaznělo,ale jestli to neberete PŘESNĚ

lenkabu
11. dec 2008

ve stejnou hodinu,tak špinit budete..já to jen jednu vzala déle a špinila jsem 10 dní i když jsem ji pak brala dobře.Už nikdy tohle.

moflo
22. dec 2008

No ako tu citam, nikde nevidim odpoved mamiciek ktore to zacali uzivat pred tak 6-8 rokmi, ake to ma ucinky..
Pisete o ucinkoch po 2 mesiacoch? Akoze to maju byt vidiet na dietati zmeny? Ake? Co bude po 5 rokoch?
No tato debata ma teda vobec nepresvedcila o neskodnosti pripravku.. 😒

krista
22. dec 2008

Moflo můj Dr. mi říkal, že tahle antikoncepce je na trhu nová, tak tu těžko může mít někdo zkušenosti 6-8 let a změny na dětech by snad být neměly ne 😕

amatula
22. dec 2008

ahojky azalia je na trhu nova ako pise krista............ja som ju brala asi 4 tyzdne a diky,nikdy viac 😝 ............ 😵

krista
22. dec 2008

Amatula přesně tak, i já jsem "vyléčená" z pilulek, až nebudeme chtít další děti tak si nechám dát nitroděložní tělísko, ale tohle fakt ne 😉

claudinka
22. dec 2008

ja azaliu beriem a ziadne neskodne ucinky som teda nepostrehla.. teda zatial..

jandaj
22. dec 2008

taky beru azaili a to už 6 měsíců, je fakt, že první 2 měsíce mě to trochu zlobilo a to, že jsem nepravidelně a často špinila, ale teď už je to OK, nemám s ní žádné problémy. Ale musí se to brát pravidelně ve stejnou hodinu, jednou jsem zapoměla a vzala o 2 hodiny později a začala jsem špinit, když se to bere pravidelně je to naprosto bez problémů 🙂

emjee
29. dec 2008

zuzu333 • 1d • Dnes o 15:16
berie niektora antikoncepciu azalia? ja ju beriem a uz 11 dni mi meska mrcha.. je to normalne?