Azalia. Beriete ju niekto a aký máte názor?

cuchre
23. apr 2008

ahojte,

dnes mi doki predpisal antikoncepciu, vola sa azalia, do lekvarne prisla len dnes, tak mi nevedeli o nej nic povedat. kojim, takze podla mna je to nahrada cerazette...beriete ju niekto a aky mate na nu nazor?
dakujem 🙂

jahu348
14. máj 2012

krista mne tiez dr. predpisala tuto antiku koly tomu aby som uz nemala menzes. ja mam problem s krvou tak zvolila tuto metodu. Ma niekto skusenosti??Este som nezacala uzivat. Je to take ucinne ako dr. hovori??

jankastela
10. jún 2012

ostali mi 2 platy azalie,ak ma niekto zaujem,mozte poslat IP.

danculik
15. jún 2012

ahojte...prosim vaso radu, ja som pred tyzdnom zacala brat tuto antikoncepciu, doktor mi ju odporucil, nakolko ak som mala normalnu HAK, tak ma bolela hlava...atd. Lenze uzivam ju iba tyzden...menzes by som mala dostat o tyzden, uvidime ci pride doktor mi hovoril , ze moze aj nemusi...mam vsak iny problem..strasne ale strasne ma z nej bolia prsia....maleho som kojila este do minuleho tyzdna, ale ako som zacala brat tieto tabletky tak ma prsia bolia nenormalne...neviem ci to je tym, ze som maleho tak naraz odstavila.uz mu moje mlieko nestacilo a bol aj dokrmovany umelym...tak sa na to asi vyprdol celkom 🙂 ...a teraz ma bolia tak prsia ze neviem co stym..nie je to nahodou aj tou HAK????...nemali ste niektora s tym skusenosti?...co mam robit?

katarina.banska
25. jún 2012

ahojte, chcela by som sa opytat kedy vam prisla prva menstruacia po vysadeni azalie? ja ju beriem od porodu, nemala som menstruaciu, ale to je vraj bezne pri azalii, teraz by sme chceli druhe dietatko, no cakam kedy dostanem menstruaciu a az po nej sa mozne zacat pokusat.

helenka333
14. júl 2012

Mám 1 balík azalie, kto má záujem napíšte do IP 🙂 krásny deň.

majocka13
16. júl 2012

Milé maminky,
Mal by niekto záujem o kúpu 2 balení antikoncepcie Azália? Prestala som dojčiť a už ich nemôžem užívať. Mám 2 nové balenia, dátum spotreby 01.2014. Cena za jedno balenie 6€+poštovné.

vianne
16. júl 2012

@jahu348 ja beriem azaliu uz 4 mesiace a krvacam prakticky kazde 2 tyzdne, uplne nepravidelne. v neziaducich ucinkoch azalie su uvedene zmeny krvacania - bud ziadne alebo aj castejsie ako mensturacia, od spinenia az po silne krvacanie. takze never tomu ze nebudes mat menstruaciu 🙂

jahu348
16. júl 2012

@vianne Dakujem za info...som s arozhodla ze to brat nebudem...recept som zahodila. 🙂

vianne
17. júl 2012

@jahu348 ja ju musim brat :( liecim sa na artritidu liekmi, pri ktorych nemozem otehotniet a pre chorobu krvi su to jedine tabletky ktore mozem brat. ale nadsena z nich nie som :/

norcima
17. júl 2012

@vianne u mna je to tiez to iste, teraz som zacala brat druhy mesiac, prvy bol taky, ze kazdy den bolo nejake spinenie alebo slaba MS, mozno 5 dni bolo za cely mesiac "cistych", no vraj si telo zvyka , ale nelepsi sa to ani tento druhy mesiac, tiez uvazujem , ze radsej tuto HAK ani brat nejdem, ide mi to na nervy uz 😒

jeyka
17. júl 2012

Ak by mal niekto zaujem tak mam jedno trojbalenie Azalie na predaj. Exp. je 10/2013

mimma17
18. júl 2012

Ahojte chcem sa opyta v 3 mesiacoch som prestala maleho kojit sam sa odstavil s tym ze som koli kojeniu uzivala azaliu HAK a teraz ked uz nekojim a stale ju uzivam nemusim sa bat otehotnenia aj ked si pri styku nedavame pozor? Neni uz slaba pre nekojace zeny?

mimuska1
24. júl 2012

@mimma17 snad neni slaba pre nekojace 😀. Lebo ja som brala po porode tri antiky z kazdej mi bolo zle,migreny som mavala.

mata2610
10. aug 2012

Ahojte, ja som začala brať Azáliu pred týžďnami, je to moja prvá antikoncepcia. Začala som ju brať tak ako sa má, prvé dni boli v poriadku, ale potom mi som začala mávať pocity ako kedy som mala vodu v kolenách, prešlo to. Ale teraz som začala špiniť, a veľmi mi to vadí, začala som ju brať aby sa mi aj upravil menzes ☹ A k tomu všetkému ma veľmi svrbia dlane a sem tam mi trpnu ruky, a vôbec nemám chuť na milovanie s priateľom, čo u mňa nie je zvykom. Neviem čo mám spraviť, lebo môj ggynekolog má dovolenku.

orieskova
10. aug 2012

@majocka13 zdravim.este mate tie tabletky na predaj?

19nikita19
10. aug 2012

Ja som tiež rozmýšľala nad touto antikoncepciou. Mala som uz aj vypisany recept. Ale aj po prichode domov mi zneli v usiach slova mojho gyn. Ked som sa ho opytala na jeho nazor povedal mi. Nik negarantuje , ze moze mat na deti nejaky vplyv. Aby sa nestalo,ze mi v buducnosti moj syn povedal,ze mama preco si to brala. A teraz uz sa necudujme ze maju 8 rocne dievcata menzes a dospievaju ovela skor,ked uz v mm dostavaju hormony. Recept sme spolu s dr. roztrhali na dalsej kontrole. Povedal mi len ze spravna volba. Ak si budem chciet nicit zdravie tak len sebe. A pockam kym dokojim. 🙂

nili
10. aug 2012

Brala som, musela som vysadit kvoli krvacaniu.

kontesa26
10. aug 2012

ja akurát beriem tretie balenie a musím povedať, že zatiaľ v poho..bez špinení, či nejakých bolestí a malý je v poriadku, nesťažuje si

voskovaeva
10. aug 2012

ja som brala ,asi pol roka a rpibrala som 3 kg mala som strasnu chut na jedlo potom som si dala mirenu
😉

majocka13
10. aug 2012

@orieskova áno , mám... mate záujem?

orieskova
10. aug 2012

Ano mala. 🙂

orieskova
10. aug 2012

@majocka13 ano mala.a to je blistre alebo origos balenie?

hbfdhb
13. aug 2012

Ahojte..🙂 píšem, lebo aj ja beriem Azaliu..mám síce len 20 a maminkou sa byť nechystám, ale zistili mi že mám vrodenú trombózu a vraj iná možnosť nie je ako brať Azaliu. Beriem ju už vyše roka. Odvtedy menštruáciu nemám. Som dosť nervózna a mávam nálady. Znervózňuje ma to, lebo nie som nijak kontrolovaná kedže mi menst. nechodí už vyše roka. Gynekologička mi povedala, že je to v poriadku, ale ja stým už dalej nechcem žiť tak som sa rozhodla že ju vysadím, len mám obavy lebo HAK beriem od svojich 17 a neviem si to bez nej predstaviť. A to, čo tu píšete že ju musíte brať v rovnakú hodinu čo ja viem ja ju beriem tak halabala...stalo sa mi už, že som si ju dala aj o 10 hodín neskôr a mimino nečakám..hih..ale to je individuálne..jasné že si nato treba dávať pozor..Chcem vás poprosiť aby ste mi napísali niečo o tom, aké to bolo keď ste HAK vysadili, či si musím dávať extra pozor a tak, dík

hbfdhb
13. aug 2012

@mata2610 Ahoj Maťa, to čo píšeš s tým milovaním to aj mňa prešlo, čo ma dosť prekvapilo a tiež sa mi to nepáči ja ju beriem už vyše roka, kôi vrodenej trombóze a inú mi gyn. nedoporučila. Ja menzes nemám vôbec. A chcem ju vysadiť, len sa bojím, čo potom.

mata2610
15. aug 2012

@hbfdhb Ahoj, v pondelok som bola u svojho gynekoga, povedala som mu všetky svoje ťažkosti čo som mala, a keď som mu povedala aj to, že nemám chuť sa milovať, tak hovorí tak to nie je dobré. Po vyšetrí mi povedal, že ju musím okamžite vysadiť lebo mi dobre a kto som mala krvácanie, ktoré doktor vedel špecifikovať prečo u mňa nastalo. Špienenie, ktoré som mala trošku prešlo ale aj po vysadí antikoncepcie to stále mám, ale povedal, že do troch dní to prejde ale zatiaľ nič. A nemôžem brať už žiadnu antikoncepciu, lebo mi hrozí tromboza. Ako som ju vysadila, je mi lepšie. Po vysadí si budeš musieť dávať pozor, aj ked samozrjeme vieme, že milovanie bez ochrany je lepšie, ale musíme sa chrániť pokiaľ nechcem bábätko. Dúfam, že ti to všetko dobre dopadne. 🙂 🙂

luczinek
22. aug 2012

Ahoj,chci se zeptat.Beru Azalii něco málo přes rok,celou dobu vše ok,ale teď poslední dobou se mi už 2x stalo,že jsem začala po styku krvácet(vlastně spíše špinit,taková slabší menstruace jakoby).Začne mě i pobolívat břicho jako při menstruaci a krvácení trvá cca 5-6dní.Máte s tím některá zkušenost?K dr jsem volala,mám přijít příští týden.

stipec26
22. aug 2012

ahojte - nasla som v suflicku tabletky AZALIA - expiracia bola 03/2011 - to sa uz nemoze pouzit? moze to mat znizeny ucinok? neviete? ja porodim v septembri, tak neviem ci si to mozem este nechat alebo teda vratit do lekarne... dakujem

lussy0904
24. sep 2012

Koupím jedno plátíčko Azalie, nabídne některá?Díky.. 🙂

hanicka45
25. sep 2012

caute baby poradte je azalia na 100% spolahliva ?nemusim sa bat ze otehotniem ..dakujem za odpoved

garfie
25. sep 2012

Beru cca 4 měsíce, ze začátku v pohodě, teď už asi tři týdny trvale krvácím.....