Azalia. Beriete ju niekto a aký máte názor?

cuchre
23. apr 2008

ahojte,

dnes mi doki predpisal antikoncepciu, vola sa azalia, do lekvarne prisla len dnes, tak mi nevedeli o nej nic povedat. kojim, takze podla mna je to nahrada cerazette...beriete ju niekto a aky mate na nu nazor?
dakujem 🙂

veronikamikusova
25. sep 2012

Ahoj ja som brala azaliu jeden rok a bola som s nou spokojna.krvacat som zacala az ked som prestala malu kojit a vysadila som pirule.ziadny problem som nemala.vela stastia.

mimys
25. sep 2012

Ahoj
brala jsem ji asi 5 mesicu a uz ji neberu... mela jsem pocit, že jí ani nemusím brát, protože s ní nebylo na sex ani pomyšlení. Děs běs... prostě dokonalej tlumič vášně.... radši nic, než toto...

kikusa8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fialkaa
25. sep 2012

Ja som ju uzivala tri alebo styri mesiace, kym mi na krvnych testoch nevyskocili zle pecenove testy. Potom som ju vysadila a vyseldky som mala znovu dobre ....

orieskova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hanci79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenka79bb
26. okt 2012

@mimys súhlasím, presne takýto pocit som z tejto HA mala aj ja a už ju tiež asi mesiac neberiem a viem o čom hovorím lebo som ju brala skoro vyše 1,5 roka ...

zdenka79bb
26. okt 2012

@emjee ja som ju brala vyše 1,5 roka a menzes som nemala ziadny, je to normálne, zato spinenie hocikedy, stacilo nezobrať ju v rovnakom case ☹

terezkazv
30. okt 2012

Ahojte 🙂 já beru Azálii od šestonedělí a POTŘEBUJU RADU !!!
MS jsem od porodu nedostala ani jsem potom už nešpinila. Začala jsem brát tuto Azálii a nastalo hned špinění (většinou tak na 4 dny ) a to co dva týdny. No momentálně už je to nepřetržitě měsíc. Dnes jsem s tím byla u doktora, on mi vzal nějaké odběry, udělal sono. Zhodnotil, že cyklus se mi ještě nevrátil ( jsem 5 měsícu po porodu ) a že to u této HA bývá, ale jestli to je jen z ní nebo i z něčeho jiného se dozvím z výsledku a nebo přesněji, kdybych ji přestala užívat. Zatím druhé bábo neplánujeme a nechci to řešit tzv. ,,dáváním si pozor ´´ a kondom nemusím ani já ani manžel. Napsal mi ještě druhou HA cerrese či tak nějak, ale pry to bude asi to jisté jak Azália. Co si myslíte vy ? Máte zkušenost ? Nepřestanu kojit kvuli HA , ale toto stále špinění me už vážně štve. Poraďte . Díky Terka

jencek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
norcima
1. nov 2012

@terezkazv tiez som po azalii spinila, vydrzala som mesiac a pol a vysadila som ju, a momentalne neberiem ziadnu HAK.

favofrenki
1. nov 2012

@terezkazv Ahoj taky jsem brala Azalii, po pár dnech braní jsem začala krvácet a každý den jsem měla bolesti podbřišku, vydržela jsem 14dní krvácení a pak jsem HA vyhodila a neberu nic.

vrtulinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mayuskaaa
1. mar 2013

Ja uzivam azaliu uz pol roka ziadne vedlajsie ucinky mala ma rok a pol...akurat som zabudla vypyt jednu tabletku a menzes mam uz 11 dni 😒

mayuskaaa
1. mar 2013

@emjee pri azalii nemusis mat menzes vobec len slabe spinenie

zuzkahsz
5. mar 2013

@mayuskaaa ahoj mozem sa spytat, azaliu mozem hockedy zacat brat? a to nepretrzite?diky vopred za odpoved ;)

mayuskaaa
8. mar 2013

@zuzkahsz azaliu si nasad prvy den menstruacie a ber ju kazdy den bez prestavky 🙂 ale je to antikoncepcia len pre kojace matky dr mi povedal ze ked prestanem kojit treba ju hned vysadit 🙂...

sodomi
12. mar 2013

Mne bola predpisana azalia kvoli cyste, ale uz sa to vyriesilo samo, takze predam cele 3mesacne balenie, vcera kupene

clara.7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronika426
24. mar 2013

Tuto azaliu nechcem ani vidiet, mam uz 16ty den špinenie...neda sa mi ist k Dr., nakoľko som odcestovaná mimo SR a lekár mi nechcel predpísať nič na diaľku, takže až ked sa vrátim domov, mam za nim prísť, čo je až o 9 dní, takže super Azalia - 25 dni krvácania resp. špinenia...no na nervy...a to ju beriem presne ako hodinky...nikdy viac dakujem 😠

peggy589
24. mar 2013

ja som s nou už skončila...brala som ju 4 mesiace a z toho som 3 mesiace krvacala...nikdy viac a to nehovorim,že chut na sex žiadna,absolutne žiadna...teraz ju už mesiac neberiem a pomaly sa to upravuje do normalu...

batmanka
24. mar 2013

Ahojte ,kočky,takže moja skúsenost je tiež strašná...presne ako
@veronika426 písala,začala som brat a vkuse som takmer celý mesiac krvácala 😠 a to nevravím o tom aké som mala nálady 😖 -nikdy viac,hned som ju zrušila..... sme si akurát vraveli s manželom ,že pre nás to bola antika na spôsob nesexuj 😉

kote248
29. mar 2013

Ahojte, beriem uz mesiac anitkoncepicu Azzalia,Brala som ju 28 dni ( jedno celé balenie) a nevedela som že sa nemá dávať prestávka.Prestávku som mala len tri dni lebo som sa dočítala ze sa nemá vobec dávať prestávka tak som pokračovala v nocom balení Azzalia a teraz beriem uz 5 den tabletku.Každú tabletku som brala v tom istom čase možno len 3x sa mi stalo ze som zobrala neskorší čas ale mám taký problém že sa priatel spravil aj ked som užívala tabletku a teraz mi menštruácia mešká a neviem co si mám myslieť, neviem ci je to normálne a ci isť ku gynekologovi pretože mám 3 mesačnu dcérku a este som neplánovala dalsie bábätko.Mozno len histeričím ale prosím vás ak sa aj vám také nieco stalo ze vám mešká menštrácia tak mi odpiste... dakujem 😒

dagina
1. apr 2013

Ahoj, je tady ještě někdo, kdo má pocit, že po azalii nemá chuť na sex jak píše mimys????

lusii
7. apr 2013

Ahojte baby. Ja azaliu beriem uz treti rok,nemam este deti. Zvykala som si na nu pol roka,bolo to hrozne...ale uz som sa ju prave rozhodla vysadit,neviete nahodou ci nebudem mat nejake problemy? Nemate dake skusenosti po vysadeni? Dakujem. 🙂

denysek
20. apr 2013

Ahojte ženy, není tu někdo, komu by Azalie vyhovovala a bral ji....Mám doma celé balení, PC 528,-, nechám ji za 350,-....Já se rozhodla pro tělísko.... 😉

terez27
23. apr 2013

@dagina ahoj,ja!jsem z toho zoufala...dnes vysazuju a premyslim jestli si mam nechat napsat nejakou jinou antiko nebo si dat telisko nebo kondom,vse ma pro i proti

azazelka
28. apr 2013

@emjee chtela bych jen napsat nazor na Tvoji obavu nemit dlouho menstruaci. Podle me MS krvaceni neni nic uzasneho ani prospesneho, dnesni zeny maji tolik cyklu, ze je to celkem neprirozene, drive zeny vice rodily a kojily, tedy tolik nemenstruovaly. Krvaceni po antikoncepci, byt by jsi jej dlouho nemela, nebude zadny masakr, po dobu brani HA by nemela tolik narustat sliznice v deloze, takze to straslive krvaceni nema az tak z ceho byt....nic se tam po tech x mesicu nezadrzuje a neceka, az bude vypusteno naraz 🙂 jsem toho nazoru, ze vice krvaceni a narustani s nasledneho odlupovani sliznice vice zapricinuje myomy, cysty a v neposledni rade endometriozu, coz je onemocneni bohuzel cim dal castejsi. Pokud bych mohla brat cokoli, abych nemela menstruaci vubec, okamzite to udelam. Bohuzel cokoli tohle umi, ma ucinky jako riziko embolie, bolesti hlavy, snizena chut na sex...chybejici ms je to posledni, co mi vadi. Moje lekarka celkove tise souhlasi, ale nemuze rikat svym pacientkam, ze krvaceni neni tak zdrave, jak si historicky mysli, u vetsiny z nich hrozi ztrata duvery.

jankaba1
23. máj 2013

Ahoj, ja ju uzivam odkedy sa mi narodila dcerka. t.j po skonceni sestonedelia. nakolko stale kojim beriem ju stale. Cize 1 a 3m. Ja ju znasam velmi dobre.U mna sa neprejavilo ziadne spinenie. Uzivam ju vecer , ked si spomeniem. V tu istu hodinu - nehrozi. Par krat som zabudla a zobrala az na druhy den a v pohode. Od
porodu som este nebala menstruaciu. Ked som sa pytala lekara, ze je to OK.

jankaba1
23. máj 2013

@denysek
Ahoj, kolko by stalo postovne .Dik