Azalia. Beriete ju niekto a aký máte názor?

cuchre
23. apr 2008

ahojte,

dnes mi doki predpisal antikoncepciu, vola sa azalia, do lekvarne prisla len dnes, tak mi nevedeli o nej nic povedat. kojim, takze podla mna je to nahrada cerazette...beriete ju niekto a aky mate na nu nazor?
dakujem 🙂

krista
29. dec 2008

Zuzu333 já myslím, že je to normální, ta HA se bere nepřetržitě, takže k MS nedochází 🙂

alica147
30. dec 2008

ahojte,ja beriem Azaliu prakticky od skončenia 600nedelia,MS som ešte nemala,ale bolieva dosť často hlava z nej 😝

jandaj
30. dec 2008

taky ji beru od konce šestinedělí a ještě jsem menzes neměla, je to super a je to tak v pořádku, nemusí být 😉

mackatt
3. jan 2009

ahojte chcem sa spytat aka je antikoncepcia Azalia?priberie sa pri nej? 😒

mackatt
3. jan 2009

to tu nikto neni ci mam cakat kym sa tu niekto objavy cistou nahodou? 😀 😵

mackatt
3. jan 2009

😀 😅 🙂 😎

winifred
3. jan 2009

Ahojky já používám Azaliu od šestí nedělí a nemám s ní žádné problémy.Vyhovuje mi.JSem s ní s pokojená. 🙂

krista
3. jan 2009

Mackatt o víkendu to tady moc nežije, třeba se ti ještě někdo ozve, já poradit nemůžu, vydržela jsem ji brát asi 5 dní 😝

mackatt
4. jan 2009

krista a preco len 5dni?hm?

llucisek
4. jan 2009

Taky užívám Azaliu od učenčeného šestinedělí a žádný problém. Akorát po týdnu užívání jsem začala špinit a pak i trochu krvácet, ale prý je to normální, než si tělo zvykne. Trvalo to cca týden a od té doby v pohodě 🙂

mackatt
4. jan 2009

llucisek a pribrala si nejake kg?bo kamoska mi hovorila ze pri kazdej antikoncepcii priberiem ☹

krista
4. jan 2009

Mackatt psala jsem to na předchozí straně:

krista • 1d • 6. máj 2008 o 08:26
Ahojky,
snažila jsem se najít téma kde by se tahla HA vyskytovala, ale nic jsem nenašla.

Chci se zeptat jestli někdo berete tuhle HA a jestli s ní máte problémy nebo jste spokojené?
Začla jsem jí brát první den mensturace a pár dní po začátku užívání jsem začla špinit špinit a následně znova menstruovat 😕 Jsem dva měsíce po porodu a špinim každý týden, ale nepotřebuju mít i každý týden menstruaci 😖

krista • 1d, snž • 5. prosinec 2008 v 16:18
Mallory já už jsem psala výš že jsem s ní měla hrozný problémy, pořád špinění, natolik mě to vytočilo že jsem jí vysadila

😉 😉 😉

kisska
4. jan 2009

Ahojte - ja beriem Azaliu tiez od konca 600nedelia a tiez som s nou spokojna. Na rozdiel od inej HA, som nepribrala (aj ked ani nechudnem, co by som pri kojeni este mohla). Spinenie som mala asi 2x a najvacsie plus je asi to, ze mi zostala aj chut na sex. Vlastne sa zlepsuje, cim je maly vacsi 😉 .
Vsimla som si otazku, preco tu nie su viacrocne skusenosti. Myslim, ze je to hlavne preto, ze toto je HA, ktoru pouzivame pocas kojenia. Hned ako dokojime je asi lepsie prejst na 2-zlozkovu a asi malokto koji viac rokov 😉

mackatt - ja som minule citala, ze priberanie po HA je len mytus 😉

mackatt
5. jan 2009

kisska bo som sa na to pytala gynekologa ci je to pravda a on mi na to ze to je len nezmysel proste niekto povie ze priberie a stale si to sugeruje ze pribrala.... 😲

llucisek
5. jan 2009

mackatt - nepozorovala jsem nějaký váhový přírůstek 😉 alespoň ne, v souvislosti s HA (spíš Vánoce, cukroví apod. 😀 )

jandaj
5. jan 2009

mackatt: myslím, že po samotné antikoncepci se nepřibere, já mám takovou zkušenost, že už asi tak pře 10 lety jsem začala brát antikoncepci a přibrala jsem 10 kg, ale ne po ní, ale protože jsem pořád jedla a jedla a měla jsem pořád hlad. Teď beru Azalii a nepřibrala jsem ani deko ba dokonce jsem 6 kg shodila. Takže asi taková je moje zkušenost 😉

mackatt
6. jan 2009

llucisek 😀 no tak to teda skou to cukrove robi ako HA 😀
jandaj ahojky no keby ze je to tak ako pises tak by som bola rada keby ze este schudnem 🙂

jandaj
6. jan 2009

no u mě to taky je, ale je fakt, že zatím kojím, tak by to taky mohlo být z toho
😅

mackatt
7. jan 2009

jandaj no tak to bude asi z toho kojenia lebo som pocula ze s kojenia sa dost chudne 🙂

mackatt
8. jan 2009

chcem sa spytat je to pravda ze cim drahsia HA tak tym lepsia?

emik18
10. jan 2009

Ahojte, aj ja uzivam Azaliu. Myslite si zeby som pocas pravidelneho uzivania mohla otehotniet??? Mam taky divny pocit 🤐 som si ista ze som nevynechala jedinu tabletku, ani som nemala zaludocne problemy, ani som neuzivala ine lieky..len mam taky divny pocit.. neviete ci je to mozne??

alica147
10. jan 2009

emik ahoj, ja myslím že nie.ved skus si urobiť test pre pokoj duše ale nemala by si byť tehu

jandaj
10. jan 2009

emik: Myslím, že pokud jsi nevynechala, nebo nevzala pilulku s hooooodně velkým spožděním, tak je velmi málo pravděpodobné, že by jsi byla těhotná. Ale malinkaté procento rizika tam určitě bude, raděj si udělej test. Víš, že se přece říká, že žádná antikoncepce není stoprocentí 😉

emik18
10. jan 2009

jaaaaj no veru budem musiet zajtra kupit test lebo mi to neustale vrrta v hlave....ale ak som po mame... tak isto budem tehu... ona, ako sa hovori bola plodna ako slivka (mam 5 surodencov) .... 🙂

alica147
10. jan 2009

ale neboj nebudeš to si už v tom strachu teraz kadečo nahováraš,ved urob si ho a daj vedieť akosi dopadla ale ja som presvedčená že to bude ok,budem ti držať palce 😉

emik18
10. jan 2009

ok dam vediet... sice by som chcela v zivote 2 deticky ale nie takto skoro po sebe..najskor si chcem uzit jedno 🙂

alica147
10. jan 2009

to poznám 😀 ja som si to prvé vychutnávala 14rokov 😀 😀 ale približne ked mala malá tolko čo tvoj Jakubko teraz som tiež riešila podobnu situáciu a bola som hysterická z toho že by som mala isť znovu rodiť,našťastie to bolo ok 😀

emik18
10. jan 2009

no veru hysterit zacnem ak tam najdem 2 palicky 🙂 ale nie z porod ten prvy celkom usiel..len neviem akoby sme to zvladli..ja chodim este aj na VS externe, chceli by sme zacat stavat..drahy chodi neskoro domov..a koooopec inych veci, uffff pojdem radsej spat..lebo uz si aj brucho chytám 🙂

mukky
10. jan 2009

ahojte ja som ju brala mesiac,ale krvacala som riadne 10 dni,myslela som ze je to menstruacia,no neboli bolesti tak som vedela ze mens.to nie je.Lekar mi povedal ze to menstr.nebola,a ked doberiem balenie predpise mi inu antikoncep.no a do mesiaci po uziti azalie som dostala normalnu menstr. 😠

mukky
13. jan 2009

ahojte,este som sa yabudla opytat,aj vy ste niektora takto dlho pri ich uzivani krvacali....mne este zostali na dve mesiace..aj tak ma laka mat dalsie babatko najradsej hned 😀 😀 😀 a aj tak som nic nebrala 10 rokov 😀 😀 a otehotnela som na prvy krat ked sme sa rozhodli ze uz je ta chvila na babo 🙂 a maaaaaaaaaaaaaam ho a som prestastna 😀