Boli sme neplodný. Teraz máme dieťa. Potrebujem HAK?

stanka9
23. apr 2008

Ahojte,túto tému som založila pre všetky tie,ktoré majú podobný "osud" ako ja.
Po 5 rokoch "sterility" - ako sme boli označení,po všetkých možných spôsoboch a vyšetreniach ,sme sa nakoniec rozhodli pre IVF-našťastie úaspešné,potom nasledoval pôrod , a narodili sa nám dvojičky.Takže to vyzerá tak,že s "výrobou" detí sme asi skončili
😉 😎 ,
Avšak teraz som sa dostala do pomykova,a som nútená riešiť otázku,ktorá ma netrápila počas celého manželstva-antikoncepcia ? Som fakt vedľa neviem čo s tým.
😖 😖
U nás bol problém kombinovaný- u mňa je však už odstránený,u manžela pretrváva-poškodené spermie 😒
Zaskočilo ma to hlavne preto,pretože u kolegyni bol tento istý problém,absolvovali 2x IVF-neúspešne,teraz si dali pauzu a bum-je tehotná 😕 😕 .
Takže mám sa spoliehať,že keď nám to nevyšlo 5 rokov-je to istá antikoncepcia,alebo radšej nie ??
Tak ako,rieši niektorá z vás podobný problém ?

bibianna
10. máj 2008

ja som tehotná po IUI a tiež to po pôrode budem riešiť, no neviem ako. My sme spolu 10.rokov, manžel v poriadku, ja som mala nepriechodný hlien v krčku. No je možné, že sa to môže upraviť, sama neviem ako to budem riešiť.No rozmýšľala som už nad tým. 😔

penelope10
10. máj 2008

mozno by stacilo pocitat si dni... aj ked clovek nikdy nevie 😒
Nechapem ale v com, je problem? je to moralna zabrana brat antikncepciu?

fitny
10. máj 2008

podľa mňa "tabletky" sú najbezpečnejšie, ak ich berieš pravidelne! 😉 ja som ich brala vyše 10 rokov a nič sa nestalo, problém bol v tom, že keď som prestala brať, ani vtedy sa nič nestalo a obidvaja sme zdraví. teraz po 3 rokoch čakáme dvojičky, po pôrode zase si dám vypísať antikoncepciu. 🙂

zinuska
10. máj 2008

fitny,je to individualne,ale nemozes tvrdit,ze ked sa tebe nic nestalo za 10rokov brania antikoncepcie,ze su najbezpecnejsie!! Nic v zlom,len zrejme netusis,lebo sa ta to netyka... Antikoncepcia sa sice stale vyvija a je stale lepsia, no napriek tomu este stale velmi rizikova!! Hlavne co sa tyka trombozy! Ak to nema zena v rodine,tak je mensie riziko,ze uzivanim antikoncepcie dostane trombozu,no vela zien to ani nevie,ze sa v rodine toto ochorenie vyskytuje. Ja ju nemozem brat prave kvoli tej tromboze,lebo som ju uz prekonala,no aj keby som mohla,zrejme by som ju nebrala.. Hrozi troboza a plucna embolia,ktore sa zial niekedy koncia smrtou.Nechcem strasit,zrejme väcsine zien NASTASTIE antikoncepcia nijako neublizila,ale to riziko tu proste je a ja som len chcela nanho poukazat a dovolila som si nesuhlasit s tvrdenim,ze je to najbezpecnejsi sposob... 😉 Vsetko treba dobre prekonzultovat s vasim doktorom!!!!!

fitny
14. máj 2008

práve o to tu ide, že doki to vypíše iba po konzultácií a vyšetrení pacienta. ja som myslela LEN na zdravé ženy, určite antikoncepcia nemusí byť najbezpečnejším spôsobom, keď sú tam zdravotné problémy, ale na to je tam komunikácia medzi doktorom a pacientom, aby sa dohodli čo by mohlo byť najúčinnejšie, najbezpečnejšie a najpohodlnejšie pre ženu. a zinus je mi ľúto, že si to musela prekonať ☹

jejke
14. máj 2008

Tu asi ide skôr o to že o niečo dotyčná usilovne bojovala a teraz musí bojovať proti tomu"víťazstvu"
Je to ako keď dostanete na Vianoce darček a po Vianociach ho máte dilemu vyhodiť do kontainera.
Ja som otehotnela prirodzenou cestou a rýchlo, no svojej plodnosti som sa musela vzdať a nie dobrovoľne,
vždy to máte ľahšie, baby, ešte môžte mať deti 😉 ja už nie 😢

fitny
14. máj 2008

jejke, stále sú aj iné riešenia, ako mať bábätko. nie je to jednoduché, ale keď si schopná prijať bábätko vynosené inou matkou, môžete žit plnohodnotný život ako rodinka, ale je to ťažké rozhodnutie...
ináč, máš pravdu, žena raz bojuje aby mohla mať bábo, apotom bojuje, aby nemala 😖

jejke
14. máj 2008

No diky fitny, mne sa ale kvoli tomuto aj rozpadlo manzelstvo,takze ak myslis adopciu..nie to sama nezvladnem,
ale netrapme sa zivot je fajn, no nie?
Mame deticky ,podarilo sa/aspoň niečo/ 😉 Držím pršteky aby Ti tehotenstvo dobre dopadlo 😉

fitny
14. máj 2008

díky a po zlých skúsenostiach to môže byť už len lepšie, uvidíš 😉

adky
10. okt 2010

@zinuska Ahoj,ty si mala aj emboliu?

alexandrah
10. okt 2010

@fitny - myslim, ze stanka neriesi moralnu dilemu, ale antikoncepcia aj pre zdrave zeny je svinstvo, mne napr. vyvolala strasne migreny, musela som brat lieky, a vyvolala mi aj chronicky zapal zaludka, kym sa na to dosli, tak ubehli 2 roky bolesti ... takze nic moc, tiez by som ju nebrala, kebyze nemusim ...
a k otazke
@stanka9 - nam sa stalo presne to, ze sme po dlhych neuspesnych pokusoch cca po 3 rokoch vysetreni a vsetkeho otehotneli cez IVF, narodil sa nam krasny chlapcek, a nedala som si predpisat antikoncepciu, aj koli tomu, ze chceme este jedno babo, co by bolo keby, ale som ratala s tym, ze ideme na dalsie IVF, bola tam porucha aj na mojej aj na manzelovej strane ...a predstav si, po pol !!! roku sme otehotneli, a koncim 4. mesiac, a cakame druhe babatko!! 😀