HA naplaste EVRA. Aké máte skúsenosti?

lovacka
6. júl 2006

Ahojte babenky.Chcela by som sa vas opytat ci mate s touto antikoncepciou nejake skusenosti.Ja ich zacinam brat tento mesiac tak kazda rada mi pomoze 😉 Dakujem vam

zllatkaa
2. máj 2011

ahojte. chela by som sa opytat. Ak som si naplast nalepila na rameno (a neviem ani ako) sa mi pod nu dostalo ramienko z podpiry. vytiahla som ho a zalepila spat. naplast pekne drzi dalej. mysliste ze by to mohlo znizit jej ucinok???dakujem

zllatkaa
2. máj 2011

A este som zabudla. kupim naplaste ak mate niektora zvysne . Prosim piste na mail zlata.horvathova@gmail.com. Dakujem

djevcatqo
17. máj 2011

@zllatkaa podla mna nie .... a preco si to lepis na rameno ? .... mne moja doktorka vravela ze sa ma stale lepit co najblizsie k maternici .. cize brucho .. krize a tak ... 🙂

djevcatqo
17. máj 2011

@ambrozie a preco si sa rozhodla prestat ? chces mat babatko ? 🙂

veunkaaa
17. máj 2011

Dobrý den, mám problémy se žaludkem a tak mi byla předepsána antikoncepce Evra. Přecházím na ní z antikoncepčních tabletek. Dr. mi řekla že mám dobrat platíčko tabletek, udělat 7 denní pauzu a 8. den místo tabletky nalepit náplast. Jenže jsem se zapoměla zeptat na účinnost, jestli účinkuje ihned a nebo až po nějaké době. Nevíte někdo ? Děkuji za odpověď

djevcatqo
18. máj 2011

@veunkaaa bude ti to ucinkovat hned, to mas to iste ako keby si normalne po pauze zacala brat dalsiu tablicku tabletiek len nebudes brat tabletky ale budes brat naplaste. aj ja som takto prechadzala z tabletiek na naplaste. 🙂

eduska
22. máj 2011

ak som evru nenalepila na vonkajsiu stranu ramena ale na viac- menej vnutornu... je to moc zle?

lindux
23. máj 2011

Ahojte kocky, vcera som si s asistenciou draheho nalepila svoju historicky prvu naplast. Dnes som sa zobudila so zaludocnymi problemami a bolestou hlavy, navyse mam pocit, ze ma to miesto, kde mam naplast nalepenu nejako divne boli. Mate s tym niektora skusenost? Mam zatat zuby a vydrzat, az to prejde?

lindux
23. máj 2011

takze musela som ju strhnut, uz sa to nedalo vydrzat ☹
Tym padom predam dve zvysne naplaste. Ak mate niektora zaujem, kontaktujte ma prosim na novakovalindux@gmail.com

zllatkaa
23. máj 2011

@djevcatqo tak uz je iste ze to nebude problem , podla mna ti to DR povedala zle. Na letaku sa jasne pise ze mozes lepit kdekolvek (ramena, stehna, zadok, lopatka, brucho atd... len nesmies lepit na prsia a v ich blizkosti....tak neviem rpeco ti take povedala....

zllatkaa
23. máj 2011

@eduska nie je to zle len pozor aby sa ti neodlepila ked sa "zatrhne" o oblecenie....inak by nemal byt problem....lepit nesmies len na prsia a v ich blizkom okoli...

eduska
23. máj 2011

zllatkaa no ved hej.. len ja som nechcela, aby mi bola vidiet na ramene.. priatel hovoril, ze na lopatku, ale to sa bojim, ci sa nezapre o podprsenku.. a brucho nemam take ploche, aby sa mi nepokrcila :D tak fakt neviem, ci nie niekde na kraj brucha.. :/

djevcatqo
24. máj 2011

@eduska nieje to zle .. len co ja som pocula tak sa ma lepit v okoli brucha .. ale mozno mne to povedala doktorka preto lebo mam nadvahu .. 🙂)

djevcatqo
24. máj 2011

@lindux aj ja som mala prvy den taketo stavy a behom par dni mi to preslo a vsetko bolo vporiadku .. skus vydrzat par dni aj ti to neprejde tak urcite navstiv svoju gynekologicku ak ti to neda tak jej skus zavolat ci je to v poriadku .. mne to trvalo tak cca 3-4 dni .. 🙂

djevcatqo
24. máj 2011

@zllatkaa mozno mi to povedala preto lebo mam nadvahu .. 🙂

eduska
24. máj 2011

@djevcatqo to sa zas bojim, ze od riflisa mi to chyti :D boze to je otrasne.. do dalsej vymeny rozmyslam, kam to dam :DD

lalalo
4. jún 2011

ahojte ja beriem naplast Evru uz 2tyzden a som velmi spokojna aj mne sa tvori okolo naplasti lep ale neni to az take hrozne po osprchovani sa my olupe a je to zas pohode NEODLEPUJE SA MY NAPLAST! (odlepovat sa moze naplast ked sa aj zena viac poti ) a co sa tyka ako posobi na moje zdravie den po nalepeni som z nej vracala 1krat ale uz to je dobre je to najcastejsi vedlajsi ucinok moje telo si musi zvyknut na Evru teraz my je super a bola som upozornena od mojej doktorky ze prvi mesiac musim byt opatrna co sa tyka pohlavneho styku ...dufam ze som niekomu poradila

eduska
15. jún 2011

potrebujem vasu radu... po odlepeni poslednej (tretej) nalepky som ani nie do 2 dni zacala spinit/ krvacat....??? sama neviem, co to je.. bolesti su...ale nie moc silne.. to som fakt rada..
chcem sa spytat, do kolko dni vam pride zvycajne menstruacia.. kedysi som brala tabletky a takto som dostala do 2ch dni..ale potom sa to normalne upravilo na 7= presny 28dnovy cyklus...
diky moc

ambrozie
22. jún 2011

@djevcatqo ahoj, trošku opožděně 😅 přestala jsem jí brát, protože už jsem měla pocit, že je mi víc ke škodě než k užitku... celulitida se mi rozlezla po celých stehnech, hrozně jsem zadržovala vodu, přestala jsem mít chuť na sex a teď se stejně snažíme o dítě, takže mi to vlastně přišlo vhod 😎

petruszia
4. júl 2011

@eduska ahoj, ja som mala ten istý problém...lekár mi to vysvetlil tak, že sú isté balenia, teda náplaste v balení, ktoré majú iný obsah hormónov, nižší, a tak ti nezabezpečia potrebnú dávku, čím sa naruší tvoj cyklus. Ale to sa stáva len raz za čas, trafí to len máloktorá (no a ja som bola medzi tými výnimočnými, čo sa im to podarilo 🙂 ) Teda sa nemáš čoho báť, ono sa ti to upraví naspäť, vlastná skúsenosť 😉 len je to nepríjemné, to je samozrejme, stačí to raz v mesiaci, a nie dvakrát. Náplaste lep ďalej podľa toho, ako máš, neodlepuj ani keď krvácaš, až po trojtýždňovom cykle, a potom dostaneš ďalšie, už klasické menštruačné. Teda tretíkrát 😒 Krásna, ale aj toto sa stáva. Alebo druhá možnosť, podľa toho ako dlho ich používaš, je, že ti nevyhovuje dávka hormónov v tejto antikoncepcii, je zrejme nízka a nedokáže ti upraviť cyklus. Ale myslím si, že to by sa ti stalo hneď od nalepenia prvej. Držím palčeky 😉

petruszia
4. júl 2011

Inak, baby, nemá niektorá na predaj tieto náplaste? Kúpim... Ďakujem: petra.sijartova@gmail.com 😉

aisha21
22. júl 2011

Ahoj 🙂 mam na predaj naplaste na 1 mesiac (3naplaste) za 15e - surne!!! dakujem: majkajamborova@hotmail.com

matrioska
5. aug 2011

Ahojte!
Uzivla som Evru 2x po pol roku s prestavkami a ziadne problemy som nemala. Je to asi individualne. Hlavne si treba podrobne precitat prilozeny letak. 🙂
CHCELA BY SOM POPROSIT O RADU. Ma niekto skusenost s oddialenim menstruacie??? Mam ju dostat presne v case dovolenky ☹ . Asi by som si mala nalepit nalepku aj na 4. tyzden, vsak? No a funguje to? Robi sa to tak aj pri uzivani anikonc. tabletiek?

marina111
6. aug 2011

@lindux ahoj, ja mam tieto problemy tiez vzdy po nalepení prvej náplasti po menstruácii = na dalsí den, ale trvá to len 1 den a potom je uz vsetko ok, beriem ich uz dlho...ten jeden den je fakt "nahouby" 😖 , ale toto je jediny druh antikoncepcie, ktorý znesiem...z tabletiek mi býva velmi zle a z telieskom mirena som mala tiez velké problemy...takze ten 1 den do mesiaca sa dá prežiť....

vefi89
6. aug 2011

@matrioska áno, aj ja to tak robím 😉 alebo si skrátim o týždeň, t.j. dve náplaste len, alebo si predĺžim 😉

odveci otázka...kde všade si ju môžem nalepiť? viem že sa nesmie v okolí pŕs, a teda je úplne jedno, kde si ju dám? môžem na stehno, alebo podbruško?

maciatko248
6. aug 2011

tak tuto anti som brala 2 roky, manzel je magister a tvrdi ze tym ze tato antikoncepcia neide priamo do krvy a nedrazdi pecen (jatra) ale sa rozklada cez tuky tak je setrnejsia k telu. Avsak funguje rovnako dobre ako tablety. Inak dole na brusko sa ma lepit ak je zena plnsich tvarov 😝 takze ja som ju lepila pravidelne, na jednu stranu a druhu stranu brucha kedze som baculka. Neziaduce ucinky som mala len ak som nalepila lepku druhy krat na to iste miesto(ked som nestriedala miesto nalepenia) a to bolo prejavene len svrbenim a palenim. Inak som bola spokojna. Teraz sa snazime o babo tak ich neberiem, avsak mam doma 3 lepky ak ma o ne niekto zaujem,kludne mi pisnite.

lludmilla
8. aug 2011

@maciatko248

Ahoj ja by som mala zaujem o tie naplaste, ak ich maas este....dakujem

lludmilla
8. aug 2011

ahojte baby, ak by nahodou jedna z vas, kedysi predavala naplaste tak napiste.....rada kupim 🙂))ň

matrioska
8. aug 2011

@vefi89 Vefi,, dakujem za odpoved. Takze sa mozem na to spolahnut, ze to zaberie,ak si naplast necham aj dalsi tyzden? Aj ked sa bojim nafuknuteho brucha. To ze skusim, by bola skor, asi nebudem riskovat, lebo co ak nebude. 😒
Co sa tyka tvojej otazky, tak ja sa riadim navodom a tam sa pise na zadok, brucho, vonkajsiu cast ramien alebo hornau cast chrbta. Teda miesta, kde je vylucene trenie s telesnym odevom.

vefi89
9. aug 2011

@matrioska ale nie tú istú, nalep si druhú 😀 ja som to tak pár krát spravila, asi 4, alebo 5 krát... ale raz som dostala mrchu aj cez nálepku, a to bolo teraz nedávnom 😕 len neviem či to nemohlo byť tým, že mi odpadla, zrejme v noci a ja som si to všimla až na obde, tak som lepila Ďalšiu 😅